Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Vždycky jsem nechápal lidi, co třeba psali HTML stránky v Notepadu. Taky jsem slýchával jak lidi píší knížky ve Vimu a operační systémy v Emacsu.
No a já teď napsal diplomovou práci v Geditu*. Je to editor jen o trošku chytřejší než ten Notepad - umí obarvit syntaxi a otevřít víc souborů. Neumí hromadu fint jako Vim, není to reimplementace OS jako Emacs. Je celkem uklidnňující vědět, že člověk k práci zas tak mnoho nepotřebuje.
I když samozřejmě kecám. Diplomku jsem pak překládal LaTeXem, což není triviální soft. No a kód v C++ jsem mlátil do Eclipse...
* Pokud nemáte rádi GNOME, můžete si zaměnit Gedit za Kate
Tiskni
Sdílej:
dcop
A taky korektury byla otrava - najít chybu, najít ve zdrojáku, opravit, znovu přeloži, překontrolovat.Na to je dobré se kamarádit s lomítkem.
:set syntax=html
# ls /usr/share/vim/vim70/syntax/|wc -l 481A to nemám nainstalovaný ještě ty další extra syntaxe...
Opera je bloatware, používej Lynx.
Lynx je bloatware, co takhle telnet?
Telnet je bloatware. Za mých mladých let jsme sockety otvírali zubama a stáli při tom po pás ve snihu
schvalne ho zkus ...
Teď jsem to zkusil s Kate z KDE 3.5.3 a pohoda...A co jste "zkusil"? Scrollovat? Nebo zapisovat doprostřed těch delších odstavců ... a hlavně jak dlouho, 10 sekund? Problém není v tom, že by se nedalo psát pořád dál. Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líně, když je třeba části vět uprostřed odstavců (pro Kate řádků) přepisovat a opravovat, a to nikoliv systémem "datel", ale normálním tempem deseti prsty. Je také možné, že rychlejší procesor nebo hodně paměti (víc než 320 MB) s tím poradí lépe a zpomalení není tak znatelné. Pokud je tento "problém" v 3.5.3 skutečně vyřešen, tak hurá. Jelikož to provází Kate už dlouho, tak jsem ale skeptik, dokud to sám nevyzkouším.
Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líněTobě.
Zatím všem, kdo to zkusili. Pokud máte zkušenost opačnou (při respektování uvedených podmínek) nebo víte o nějaké zprávě, která by ji popisovala, tak ji prosím uveďte.Problém je v tom, že se po poměrně krátké době začne Kate chovat neskutečně líněTobě.
sudo
precejen pohodlnejsi, nez X veci...