Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
KernelWiki se přesouvá (z kernel.watzke.cz) na Linux-FAQs.org.
Doména Linux-FAQs.org patří Zdeňkovi, který přemýšlel jak nám s wiki pomoci, když nemá mnoho času na psaní. Rozhodl se, že mi ji věnuje (a bude ji dál platit). Tak za to mu především extrémně děkuju. Je to super věc. Nejenom proto, že URL nebude vypadat tak egoisticky ;)
Když už píšu o KernelWiki - bylo by hezký vygenerovat pomocí Kconfigů takovej index, aby se to dalo procházet jako při nastavování pomocí make {menu,x,g}config
. Problém je, že to prostě neumím. Musel by se napsat docela složitej parser a do toho se mi jen kvůli tomuhle moc nechce. Takže když budete chtít pomoct, tohle je jedna z věcí, která by se dost hodila.
Chcete-li se k nám přidat, jste též extrémně vítáni. Stačí mi napsat na e-mail.
Update: Ještě tohodle zápisku zneužiju abych se na něco zeptal... Mám PHP funkci
function LastChanged($adresar, $cat) { clearstatcache(); if ($handle = opendir($adresar)) { $pocet = 0; $soubory = array(); while (false !== ($soubor = readdir($handle))) { if (!is_file($adresar.$soubor)) continue; $soubory[0][$pocet] = Date("YmdHis", filemtime($adresar.$soubor)); $soubory[1][$pocet] = ereg_replace("\..*", "", $soubor); $pocet++; } closedir($handle); } array_multisort ($soubory[0], SORT_DESC, SORT_NUMERIC, $soubory[1]); $j = (Count($soubory[0]) >= 10) ? 10 : Count($soubory[0]); for ($i = 0; $i < $j; $i++) { echo "<li>"; tpl_link(wl("$cat:".$soubory[1][$i]), $soubory[1][$i]); echo "</li>\n"; } clearstatcache(); }Jde o funkci, která na hlavní straně generuje poslední změněné položky. Jak vidíte,
clearstatcache()
je zbytečně dole i nahoře, ale stejně se furt používá kešovanej výsledek a dokud hlavní stránku ve wiki nějak neupravím, změny se neprojeví. Proč? Update: Řešením je tedy touch()
na soubor, který chci refreshnout - viz Zdeňkův komentář.
Update 2: Lepším řešením je na začátek dát ~~NOCACHE~~
Tiskni
Sdílej:
[[kernel:CONFIG_REISERFS_FS|Reiserfs support]]atd, atd...
make wikiconfig
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="./css/style.css?v=1" />pricemz s kazdou dalsi upravou zvysim hodnotu
v
. Takhle ho donutim pouzit vzdy novou verzi.
A kdy ti vyjde ta kniha David Watzke: Pokročilá konfigurace Gentoo GNU/Linuxu?
Memôže to byť na strane serveru,To může, zeptám se. Jenže volám
clearstatcache()
, tak o co jde? Kdyby to nešlo, snad by hodil chybu...
alebo dokonca prehliadačaNe.
clearstatcache
s tým nemusí nič mať (a pravdepodobne ani nemá). PHP normálne vygeneruje aktuálne HTML, lenže server ho z nejakého dôvodu nepošle a pošle to nakešované. To je najpravdepodobnejšie. Ďalšia situácia je, že to dokonca odíde čerstvé aj zo servru, ale zahodí to prehliadač. Preto sa ťa pýtam, že či si na 100% istý, v ktorej fáze sa používa keš.
clearstatcache()
máš asi pravdu, na PHP.net píšou:
Tato hodnota se cachuje pouze po dobu běhu skriptu.
?purge=true
, který se přidá k url nebo příkazem touch na zdrojový soubor