Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
jeden z nejvetsich geniu lidstva (po Vaclavu Klausovi) slavi dnes narozeniny. V clanku na heise je uveden nasledujici text: e^{i \pi} +1 = 0 \, a ja doufam, ze to nam nevzdelancum mohou pritomni matematici vysvetlit.
Samozrejme se v diskuzi k tomuto vyroci objevila rada tzv. matematickych vtipu, ktere jsou snad jeste horsi nez ty katolicke od masozrave palmy. Vetsinu jsme nepochopil, ale aby meli 'normalni' lide predstavu, co vychazi z matematickych fakult zde kratky priklad:
Potka se funkce a 'Differentialoperator' (je to diferencialni operator nebo derivacni operator?) v nekonecnu. Pravi operator - 'jdi mi z cesty nebo te zderivuji (Nemci rikaji differenziere ich dich - je to zderivuji spravne?). Na to odpovida funkce - nevadi, ja jsem e^x. A na to ten operator 'a ja jsem d/dy'
Podle reakci v diskuzi to musi byt obrovska sranda. Nemohl by to nekdo vysvetlit.
Tiskni
Sdílej:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Eulerova_rovnost
Každé komplexní číslo se dá zapsat ve tvaru |A|\cdot e^{i\varphi} a takovýto tvar se dá přespat na |A|\cdot (cos(\varphi) + i\cdot sin(\varphi) => |A|*(-1+i0) => -1+1=0
Mám pocit, že většině informatiků chybí jakákoli pokora. Mají pocit, že svým rozumem vyřeší všechno, nic se nemusí učit a že nikdo není větší než oni sami.Tak to já budu asi ta výjimka potvrzující pravidlo
A přebírají lidem holkyTohle je pro mě teda novinka
Nevěřím mu vůbec nic.Mám naprosto stejný pocit
REAL
, unless declared INTEGER
Hudebnický vtip? Sežeňte si od Luďka Nekudy jeho Pohádku o princezně Pause ... je to tam samá perla ... fakt doporučuju.
Tak jsem napsal -2, a dostal jsem vynadáno, co to tam píšu, že záporná čísla jsme ještě nebrali. Když jsem se podivil, co tam tedy mám napsat, bylo mi řečeno, že 0.To byla tedy paní učitelka na dvě věci.
H SO 2 5