Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Luboš Doležel se vrhnul na zdrojáky abíčka a vyřešil několik chyb. Jako první jsem na server nahrál podporu avatarů (bug 500). Nahrát či smazat avatar si můžete v nastavení svého účtu, na stejném místě můžete zakázat zobrazování avatarů. Já jsem fixnul jedno nápadné (tudíž nepravděpodobné) XSS, reportoval Kain. A pak jsem přidal pár miniaturních optimalizací (UpdateLinks, SectionCache) a opravil pár chybiček z minula (712, 713).
Tiskni
Sdílej:
<div style="clear: right"></div>Blogům se to nějak nelíbí :-/
To by mohlo být tím, že ten pravý sloupec v blozích je plovoucí (float: right;
), takže lavička prvního příspěvku nejspíš čeká na to, až pravý sloupec skončí.
min-height
pro hlavičku. Jenže to nefunguje v IE, tak to bude nutné ještě vymyslet lépe.
.ds_hlavicka, .ds_hlavicka_novy { /* font-size, margin atd.. jako predtim */ min-height: 50px; height: 50px; } div[class] .ds_hlavicka, .ds_hlavicka_novy { height: auto; }Nebo pomocí podtržítka:
.ds_hlavicka, .ds_hlavicka_novy { /* font-size, margin atd.. jako predtim */ min-height: 50px; height: auto; _height: 50px; }
height
nastavována vůbec. Avatary pak možná budou při malém písmu trochu přesahovat, ale vyhneme se ostatním problémům. Druhá možnost je nechat to na height:auto
.
p
, li
, td
, tr
, … Ale slušností je používat uzavírací tag i u nich.
min-height
). Nevadilo by to?
v náhledu se avatar nezobrazuje schválně?Schválně. Stejně jako v uzamčených diskuzích a u sbalených vláken.
Jen pri sbaleni prispevku od nekoho kdo ma zapnuty avatar to neni uplne dobre.To je tím
min-height
...
Iterator readers = ImageIO.getImageReadersByFormatName("gif"); ImageReader reader = (ImageReader) readers.next(); // ImageInputStream iis = ImageIO.createImageInputStream(new File("soubor.gif")); ImageInputStream iis = ImageIO.createImageInputStream(new FileInputStream("soubor.gif")); reader.setInput(iis, false); if (reader.getNumImages(true) == 1) { // statický } else { // animace }
convert img.gif img.png
Super, tak už mám avatar taky, sice je to pořád ten samý z dřevních dob Blenderu 2.37 ale co
A to že mám avatar jestě neznamená, že je nezačnu blokovat. I když… možná ne…
a) kočka b) kočka c) kočka d) myš (???!)
vymaloval hezky v GIMPuTo jste mne tedy zklamal. Já myslel, že máte vektorovou předlohu, ze které si to vytisknete třeba na plakát. Ta představa vektorového originálu mne na tom avataru zaujala nejvíc