Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V poslední době mám pocit, že si se mnou moje oblíbená distribuce začíná pěkně pohrávat.
Tak mě kamoš požádal o nový Mandrake, že už má starou verzi. Protože se mi nedařilo najít torrent (jak jsem později zjistil, tak klíčová slova Mandriva 2006 torrent
nebyly ty nejlepší), jal jsem se stahovat z ftp.linux.cz.
Kdysi dávno jsem zde pokládal návrh na anketu Jaký používáte styl programování?
. Bohužel buďto zapadla, anebo obsahovala odkaz na příslušnou stránku wikipedie (odkazy v anketě tuším ničily layout stránky). Buď jak buď, anketa se nekonala.
Je až neuvěřitelné, kolik polopravd a mýtů člověk chytne z televize. Ale ani knihy jich nejsou ušetřeny a dokonce i takové, od nichž by to nikdo nečekal a kterým máme tendenci naprosto věřit. A tím nemyslím knihy o IT, nebo náboženské svitky. Mluvím o úplně obyčejných pohádkových knížkách.
Tak nevím, asi jsem už starý, nebo jsem přes noc zvážněl a ztratil jsem smysl pro humor. Anebo jenom žiji v představě, že každý komiksový strip musí dosahovat kvalit takového Hacklese!
O čem to mluvím? No o komiksových stripech na rootu. Už vyšel čtvrtý díl, ale já se nemohu zbavit dojmu, že to není ani trochu vtipné, spíš trapné! Ovšem poslední strip tomu nasadil korunu! Proto mě docela zarazilo, že místo obvyklého lamentování zazněly v diskusi pochvaly.
Tento text vznikl díky dotazům lidí, kteří si neradi čtou {man,info} gcc
. Trochu nepochopitelně nenese žádné prohlášení a ani nechce vyvolávat flame, za což se omlouvám .
Tak jsem si pročetl zprávičku 10 věcí, které na unixech nenávidím. Btw, těch -10 v url je jen náhoda )? Trochu jsem si pročetl odkazovaný článek. Přestože má, podle mě, v několika věcech pravdu, ve spoustě zase mluví bludy.
Severní Korea vyhlásila válku dlouhým vlasům zní nadpis článku na bbc. Opravdu jsem nevěděl, že moje krátké vlasy jsou důkazem mého veskrze socialistického a vojenského smýšlení. Argumenty typu
Dlouhé vlasy spotřebovávají příliš mnoho živin a mozku se tak nedostává dost energie.mi připomněly obrázky z koncentračního tábora Mauthausen, kde byly vystaveny "vědecké" publikace, v nichž se to hemžilo bakteriemi ve tvaru davidových hvězd a srpů s kladivy.
Z velkých a známých distribucí je Debian ta, kterou prakticky neznám. Přiznám se, že i mě odradilo dělení na stable/unstable/testing. Měl bych prostě špatný pocit používat něco označené jako unstable*. Rozhodně mě tato distribuce docela láká k vyzkoušení. Jednak má největší repository (15490 balíčků), spoustu uživatelů (rozsáhlé mailing listy).