Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
lidi co se narodili po roce 90 vědí prd co je to komunismusA kdo to ví? Neznám nikoho, kdo ho zažil, a pokud mne mé znalosti neklamou, komunismus ani nikdo na světě zažít nemohl, protože nikdy nikde nebyl.
Především nevím o tom, že by zde byl někdy komunismus.A co tu tedy bylo? Tohle postavili jen tak pro srandu?
V čem je rozdíl mezi pekařem který se rozhoduje jestli bude prodávat chleba za 20,- nebo za 200,- a majitelem domu který chce pronajímat firmám protože to víc vynáší?Rozdil je v tom, ze pekar (resp. prodavac peciva) nemiva nasmlouvany jeho odber na mnoho let dopredu. Pokud by to mel a ve smlouve by byla cena, tak by ji taky nemohl svevolne menit, i kdyby mu nevyhovovala.
Mimochodem prodej státních a obecních bytů za nižší cenu než je tržní je taky pěknej podvod.To je. Někdo měl to štěstí (nebo známé na správných místech), že tehdy získal nájemní byt, a nyní ho získá za pár šupů do vlastnictví (narozdíl od lidí, kteří si trhaly od huby, aby si něco sami vybudovali). Je to něco podobného, jako při privatizaci firem - mnoho z nich se bohužel privatizovalo touto cestou, tedy přímým prodejem zaměstnancům (tedy přesněji spíš šéfům) za pár korun, místo aby se prodávalo v dražbě nebo přinejhorším jednokriteriální (kritérium = cena) veřejnou soutěží.
Niekto môže povedať neprimeranú.Co je to nepřiměřená marže? Kolik je přiměřená marže? Je to 1, 2, 5, 10, 20, 50 %? Anebo ještě více, či naopak méně? Proč je v některých oborech běžná marže 3 % a jinde 30 %? Kdo nedokáže odpovědět na tyto otázky, neměl by vůbec vytahovat pojem "nepřiměřená marže" na světlo. A to vůbec nemluvím o tom, že na volném trhu nic jako nepřiměřená marže už z principu nemůže existovat.
Pokračovanie: nahraďme podnikateľa B obcou. Ostane hodnotenie príkladu rovnaké?
Prenesenie do reality: v súčastnosti aj obce/mestá stavajú bytovky, ceny sú často až o 30% nižšie ako bytovky developerov.
Čo je to neprimeraná marža (zisk)? Hmm, to vie len Fico. Ale určite to tým sviniam zdieračským zakáže (len dúfam, že v zákone budú výnimky, aby sa nám korupcia nevytratila)
Ochrana nájemníků je u nás zcela minimální, například v česku vůbec neexistuje regulace nájmů, která je přitom v evropě, UK nebo i USA naprosto běžná.A ty jsi posledních několik let žil kde? Na Marsu?
Celkovo, bývanie je náročná otázka, môžeš vyprodukovať stovky blogov pre aj proti a pritom stále budeš rovnako ďaleko od ideálneho riešenia.
za funkčné riešenie, imho dostatočne blízko ideálu, považujem hypotéky - do cca 5%
Takhle to u nás nefunguje ...Doufejme, ze "takhle to u nás zatím nefunguje"
A imho to nebude fungovať, pokiaľ bude vláda závislá na voličoch. A ak chceme mať aj demokraciu, tak musí prijsť vláda ochotná spáchať politickú samovraždu (a v rámci nej pozatvárať na 20 rokov všetkých soc-kom "aj tak budem premiérom (požiarnikom)")
Kdo se nepoučí z minulosti, zasluhuje si ji prožít znovu ...
tohle není reakce na blog...Na posledním nejmenovaném blogu o minulosti, mě nejvíce zaujalo toto: Haha.
Dále kdybych to psal do komentářů k druhému blogu, na to je to moc dlouhé.Neříkej. Těch pár vět rozhozených do stejného počtu miniodstavců? Jsem si jist, že by to v diskuzi pod blogem, kam to patří, vypadalo opravdu obludně. Máš naprostou pravdu, nezbývalo nic jiného, než to plácnout do nového zápisku...
Mozek má totiž přirozenou tendenci vytěsňovat špatné zážitky a ponechávat dobré.Jinak
jak říkám lepší i horší to bylo jak pro kohosamozřejmě, straničtí papaláši se tehdy měli víc než dobře ...
Mozek má totiž přirozenou tendenci vytěsňovat špatné zážitky a ponechávat dobré.hehe, za pár let si vzpomenu jak to bylo skvělý v FM motele... a jak to tam vlastně bylo super
ale jak vidím, inteligentní lidé ještě nevymřeliAno, pořád jich zbývá 83%.
Ale že já vůl si s tebou plácám játra.Aspoň, že to uznáš. 0K!AS
no, jako malej sem o tom doopravdy přemýšlelPřeložím to: Přemýšlíš o tom právě teď, viď?
K tomu "UPDATE": Jen aby bylo jasno, že jsem jen tak z ničeho nic na "chudáka Okiase" nevypálil, ona tomu den před tím předcházela jiná vzájemná diskuze o jiných věcech.Okias však cítil potřebu si ještě kopnout, tak ten citát vložil do zápisku, se kterým vůbec nesouvisí - ale nějak tu absenci jakékoliv souvislosti zapomněl zmínit.
tzn. ani neodpovídám na další příspěvky spojené s ničím jiným než linuxem.To se uvidí.
Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...Pojmenovali jsme problém. Teď už ho zbývá jen vyřešit.
0K!AS jabber: okias@njs.netlab.cz os: kubuntu 7.04 / feisty + beryl mobile os: kernel 2.6.18 + Pixilfeisty ide na jadre 2.6.20, preco jadro 2.6.18?
Musel bych mit znacku s jinym pismenem nez A a to bych se v Praze ani nehnul, protoze by na me vsichni kaslali.Najezdil jsem se po Praze dost - jak s pražským číslem, tak s "vidláckým" (i na stejných autech). Nepozoroval jsem rozdíl v chování ostatních řidičů.
A k tomu maji majitele baraku jen tak mlcet?
Ne. Ono totiž existuje například tohle:
§ 249a Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru
(1) Kdo protiprávně obsadí nebo užívá dům, byt nebo nebytový prostor jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, nebo peněžitým trestem.
Čili lze nejen takové povedené nájemníky (jak toho, který to má v nájmu za regulované nájemné, tak podnájemníka) vypráskat z bytu (§ 711, odst. 2, písm. b ObčZ), ale při dobré konstelaci hvězd je také oba poslat za katr nebo na ulici do oranžové vesty. Problém by byl samozřejmě s dokazováním, protože na návštěvu se chodit může, že...