Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
A když něco potřebuješ napsat rychle?Ani pes sa rychlo ne...
Dva důvody:
Jak rychle něco udělám je určeno trochu něčím jiným než hbytostí prstů :-P
^_^
^_^Nevím, co to znamená >:)
Nevim jakou mam rychlost, ale celkem obstojnou. Vsema deseti jsem se ucil psat na gymplu, dotahnul jsem to az k nekterym pismenum s hacky a carkami, ale nenaucil jsem se tenhle styl pouzivat. A jak to clovek necvici, tak to hned zapomene.
Já jsem si přečetl návod od Yuhůa, pak jsem položil ruce na klávesnici a šlo to samo.
Stabilně asi všema osmi najednou, všema deseti ... výjimečně, vim, že ty dva výstupky u "f" a "j" jsou kvůli pozici rukou, ale všema deseti najednou ještě neumim psát. Praxe mne naučila a ibmácká klávesnice.
P. Satrapa nepíše všemi desetiNa co perlistům stačí jeden prst, na to javařům nestačí všech deset.
Ukaž!???????????
Experimentálě jsem zjistil, že píšu nějak děsně divně -- pěti prsty, z toho na levé čtyřmi (nepoužívám malíček) a na pravé jen jedním (ukazováčkem). A to jsem pravák!
Jinak deseti prsty psát nemůžu, protože mám notebook, nepoužívám externí klávesnici a mám velké ruce -- tolik prstů bych na klávesnici nenacpal.
Jak rychle píšu nevím, ale myslím, že to docela ujde.
Jinak psaní se skvěle trénovalo v této hře: http://www.youtube.com/watch?v=LMpSgSx_8kIjj, tusim raz vysla v score alebo v levely
Jinak psaní se skvěle trénovalo v této hře: http://www.youtube.com/watch?v=LMpSgSx_8kINeco podobneho je i ve hre Crimsonland, jestli ji nekdo znate (jedna z nejlepsich her vubec
Five strings usually tuned B-E-A-D-G,...
ved tych tonov nie je az tak vela v chromatickej stupnici :D na to bohate stacia EADG 41-98 Hz :PNo, nema myslim cenu dale zahlcovat tento zapisek diskusi mimo tema, ja uz z meho pohledu vse podstatne napsal:)
Numerický blok klávesnice už ani nepoužívám.Uříznout
protože se v podstřatě jedná o jednoduchou stavbu, není zpracováván samostatný projekt organizace výstavby. Pro zařízení staveniště, sklady a skládky bude dodavatel využívat pouze.
Text jsem předtím nikdy nečetl. Teď ani nepíši na mojí klávesnici (sedím na bráchovo PC). V opsaném textu jsem udělal asi dvě chybky (na začátku má být velké písmeno a v druhém slově je písmenko navíc). Jinak jsem se během psaní opravoval, takže chyb jsem tam měl asi víc (myslím, že asi tak o 5). Jelikož tu sedím sám, tak jsem musel koukat občas na stopky, abych věděl, zda nepřetahuji, takže bych myslím dal i víc, kdyby mne to někdo jiný stopoval. A víc bych ještě dal, kdyby mi někdo text diktoval, protože neumím ani pořádně číst :-/ ... :) Tento text tedy odhaduji na cca 180 za minutu :-/. Kdybych psal něco z hlavy, nebo mi to někdo diktoval, tak bych dal myslím v klidu i přes 200. Poku jde o koukání na klávesnici, tak to je jak kdy, někdy píši několik vět bez juknutí a někdy ne. Příkazy z command line mám už vsugerované v hlavě, takže většinou jedu bez koukání Názor na psaní deseti mám takový, že by mne nejen trochu zrychlil, ale hlavně bych nedělal tolik překlepů a nemusel tudíž používat backspace :)/usr/share/X11/xkb/symbols/
a potom setxkbmap stin
.
Problém je ten, že čím víc prstů používám, tak píšu víc a víc přesmyček.Právě jsi stručně shrnul problematiku psaní vícevláknových programů.
Desetiprstou hmatovou metodu (bez koukání) vřele doporučuji - není to jen o rychlosti, ale je to také mnohem pohodlnější, protože nemusíte neustále koukat na klávesnici a soustředit se na to, jaký knoflík zmáčknout - můžete se soustředit pouze na to co píšete. Při těch 45 minutách by to mohlo trvat tak od dvou měsíců do půl roku, ale záleží na věku a mnoha dalších faktorech.
Pokud se vám ale nechce investovat čas, tak můžete začít psát všemi deseti s koukáním - to by nemělo zabrat moc času, ale prsty si tak zvyknou na správné polohy a bude pak jednodušší začít psát bez dívání.
jinak pisu 10 prsty, neco kolem 300 za minutu (dekuji pi. Hyblova) a rozhodne na qwerty layoutu (nejlepe na co nejplacatejsi klavesnici)
Zajimave je, ze pri psani tohoto prispevku jsem udelal vic chyb a proto mi trval dvakrat dele, nez bezny text podobneho rozsahu.. :- )))
QWERTZUIOP ASDFGHJKL _YXCVBNM___________________________________ EN Dvorak (IMHO taky dost nepraktické):
___PYEFGCRL AOEUIDHTNS __QJKXBMWVZ___________________________________ CZ Dvorak:
___JZCHDLR NAOPTKIEVS __WGFXYMUBQ___________________________________ Ještě jsem přemýšlel, kam dát diakritiku a napadly mě zkratky AltGr a Shift+ AltGr u písmen. Nahoře chci mít čísla a pod zkratkami až tři speciální znaky. Zkusil jsem sečíst procentuální frekvence znaků s a bez diakritiky a vyšlo mi:
___HYMZKVU AIECNLROTS __WGFXJDPBQ + klávesy É a Ú někde jinde___________________________________ Zbytek znaků chci udělat tak, abych nemusel přepínat klávesnice. Esperanto:
___BFVGUTJ - u J je J se stříškou READOKSINL __HUCZCMPGS - u H je H se stříškou, U je pouze s obloučkem, CZGS je pouze se stříškou
Tiskni
Sdílej: