Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
chyba Firefoxu...odedneška bych se bejt tebou na ulici každou chvíli ohlížel, jestli za tebou nejde Tomeš s mačetou!
local/jdk 6u18-1 Sun's Java Development Kit local/jre 6u18-1 Sun's java runtime environmentNemas openjdk?
java version "1.6.0_15" Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_15-b03) Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 14.1-b02, mixed mode)Funguje mi to v pohodě a spolehlivěji než Flash. Akorát když jsem chtěl poprvé spustit nějakou FX aplikaci, tak se musely doinstalovat knihovny (automaticky, přes Java Web Start), což musím uznat, chvilku trvalo – ale je to jen jednou.
Ale to asi jen díky tomu, že JavaScript je prakticky jediným jazykem podporovaným v prohlížečích (vbscript nestojí za řeč). Pokud bys ale připustil pluginy, tak lze tohle realizovat v prakticky libovolném jazyce – ať už Java (applet, aplikační server, derby) nebo třeba C++ které poběží jako <object/> v prohlížeči a servery a databáze samozřejmě taky. Obdobně třeba Tcl se svým pluginem.
možnou architekturu webových aplikací postavených výhradně na JavaScriptu, od klienta v prohlížeči přes aplikační server po databázibrrrr... neco tak desiveho by nevymyslel snad ani stephen king.