Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
Že nerozumie otázke, chystá čosi o láske a teraz zmeňme azimut a čo chystáte na zimu?a teď jinak - PS asi nemyslíš PostScript, že? a ještě jinak - přiznám se, že jsem naivní trumbera, ale profesionalita je trochu v něčem jiném, než že "na pc běží illustrator", ne? Přál bych všem vidět, co a jak efektivně dokážou povolané ruce s "tolik amatérskýma" programama udělat. Jasně, rozumím - zvyk uživatele a kooperace s okolním světem, ale jinak jsou to pindy. To je jako kdybych vyžadoval, že jako "databázový" profesionál musím mít nainstalovaný Oracle, když klient jede na MS SQL Serveru.
Hlavní podstatu problému vidím v nestandardní instalaci v Linuxu. Nikdo nebude dělat milion balíčků pro milion distribucí. Až bude v libovolném Linuxu možnost spustit setup.exe a bude nainstalováno, pak bude i Photoshop.Doufejme, že LSB s tímto problémem rychle rychle zatočí.
co konkrétně z toho co studoval mu to připadalo užitečné+1
Mna by zaujimalo ci by sa chcel ist pozriet do vesmiru znova ...A ci by tam zobral aj niekoho ineho :)
Mna by zaujimalo ci by sa chcel ist pozriet do vesmiru znova,V jednom rozhovoru říkal, že po návratu dostal nabídku si výlet zopakovat, ale rozhodl se vrhnout do něčeho jiného (Ubuntu), protože by to podruhé bylo zase to samé. V budoucnu by se však rád opět do vesmíru podíval - až/pokud budou výlety nabízet komerční společnosti.
Ono je taky problém ten že firmám které produkují CATIA, Pro/E se jednoduše nevyplatí podporovat linux protože je to pro ně malý trh, a tím pádem vzniká cyklický problem, není CAD tak jso uvšichni na win, a protože jsou všichni na win tak proč CAD pod linux když linux nikoho nezajímá, a tak to jede dokola pořád. Jednoduše to chce komplexní řešení a podporovat linux verzi tak dlouho dokud se to nebude vyplácet...
Mne by víc potěšil multiplatformní port Bentley Microstation kvůli kterému musím udržovat Wokenní stanice u zákazníka. To ovšem nic nemění na tom, že solidní CAD na Linuxu chybí.
Extrémně vulgární výrazy na Abclinuxu nepatří.Jako třeba tento, že?
Uvědom si prosím, že mi odumírá mícha, toto mně vždy hrozně rozruší. Tím se urychluje má smrt a doba kdy budu ležák. Takže mně TY BEZCITNÁ ZRŮDO ZABÍJÍŠ.A když se necháš úmyslně srazit autem, tak je jeho řidič taky BEZCITNÁ ZABÍJEJÍCÍ ZRŮDA?
2. *buntu - tentýž názor.Po Tvých akcích jej mám taky. Nebo něco jného, čeho jsem si ani nevšiml? K nezvládání: Když se děti nezvládají ubránit pedofilům a vrahům, nemají chodit ven? Prostě jste spodina.
Mimochodem, nejsem tu anonymně, jméno mám i v profilu ...Nemáš, podívej se tam pořádně.
Nechci zakládat flame, ale Gnome mi přijde vhodnější, je méně náročné, mám to osobně mnohokrát ověřeno. Navíc se mi líbí jeho design a jednoduchost. No, upřímně, ta jediná mi občas trochu vadí, ale jen někdy. KDE mi přijde vskutku robustní... I když ještě jsem nepoznal KDE4, není nikde psáno, že nemohu změnit názor. S příchodem 3D desktopu to bude taky zajímavé - s celkovou rychlostí...
Mna by zaujimalo, ci Mark pouziva sudo, ako je to standardne v *Ubuntu, alebo si nastavil heslo aj pre roota.
Ak pouziva heslo, tak ake?
Wine do jádra? Proč? Vždyť to není potřeba, ani to nemá smysl. Wine bezproblémů běží v uživatelském prostředí, resp. se spoustou problémů, které jsou způsobené spíš tím, co všechno není dokončeno.
Nicméně názor M.S. by mne taky zajímal, Wine není zrovna mediální hvězda, mnohem víc se píše o OOo, Mozille a pod... Pro mne osobně je Wine jediná možnost jak si zahrát některé koupené hry aniž bych musel kupovat M$ Windows a řešit problémy s licencí, když změním hardware (řešení problémů s Wine mi vadí méně). Ale na druhou stranu chápu, že pro některé lidi může být Wine kontroverzní.
Tiskni
Sdílej: