Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 515: Nikdo se to nesmí dovědětXKCD česky.
Jaderné noviny – 3. 6. 2011: Proč neforkovat jádro kvůli ARMAktuální verze jádra: 3.0-rc1. Citáty týdne: Casey Schaufler, Ingo Molnár. Garret: Rebootování. Začleňovací okno 3.0, část druhá. Fork ARM jádra?
Reportáž: Internet a Technologie 11Kdy se dočkáme IPv6 u Telefónicy? A kdy u UPC? To jsou otázky na které naleznete odpovědi v tomto článku. Dále se pak dozvíte, jaká témata byla obsahem přednášek na této zajímavé konferenci.
Systemd – psaní unixových démonůV dnešním díle se zaměříme na unixové démony a proč má systemd vlastní sadu doporučení. Systemd je nejnovější hvězda v tak poklidné a konzervativní oblasti, jako jsou init systémy. V následující sérii článků si probereme jeho vlastnosti.
Komiks xkcd 531: Záložní plánXKCD česky.
Google Go v příkladech 2.V dříve publikovaných článcích na AbcLinuxu bylo zmiňováno, že Go je OOP jazyk, ale přitom nemá/nezná třídy a sémantika dědičnost je v něm atypická, řekněme přinejmenším z pohledu člověka zvyklého na např. C++ či třeba Javu. Tyto jazyky pro mnohé představují, vcelku oprávněně, něco jako současný standard z hlediska implementace OOP technik. Dnes se pokusíme některé obvyklé případy OOP, zhruba v duchu právě zmíněných jazyků, napsat v Go a to způsobem, který je v něm přirozený.
HW novinky: AMD předvedla „Bulldozer“ v akciAMD momentálně bohužel nezbývá nic jiného, než do doby, kdy procesory FX („Bulldozer“) uvede na trh, provádět marketingovou masáž. U příležitosti výstavy E3 tak předvedla počítač s osmijádrovým procesorem FX v akci a také v prezentaci srovnala výhody architektury „Bulldozer“ oproti svým starším CPU a také konkurenčním „Sandy Bridge“. Vedle toho se dále podíváme na jeden zajímavý pevný disk (1 TB při 2,5"), nějaké nové myši a jeden sympatický foťák od Sony.
Salsita Software vydala novou verzi rozšíření WebRunner, které navazuje na Prism, jehož vývoj byl ukončen. Zjednodušeně řečeno je možné pomocí tohoto rozšíření používat webové služby jako aplikace. Pěkný popis použití a principu lze najít v článku Davida Kolibáče. Tato verze už opravdu funguje (otestováno s Firefoxem 4.0.1 na Kubuntu 11.04).
Slovo patent skloňuje v poslední době každý linuxák asi velmi často. Zajímavou víkendovou četbou na toto téma může být článek Jak duševní vlastnictví brzdí volný trh na českém serveru Rakouské ekonomie mises.cz. Autor se domnívá, že patenty představují vstupní bariéru na trh pro malé firmy a copyright je nástroj cenzury.
NetRexx, objektově orientovaná varianta skriptovacího jazyka Rexx (1970) od IBM, je nyní open source. Jazyk NetRexx je kompilovaný v Javě, běžet může v kterémkoli JVM prostředí včetně Dalviku známého z Androidu. Použita byla ICU licence.
Od 17. května běží servis JakiLinux.org na nouzovém serveru bez aktualizovaného obsahu, PolishLinux a LinuxNews jsou stále odstaveny úplně. Podle oficiálního prohlášení (polsky) byla situace způsobena opakovanými phishingovými útoky. V současnosti jsou nové příspěvky přidávány pouze na FanPage na Facebooku.
Syncany je open-source aplikácia, ktorá slúži na zdieľanie a synchronizáciu súborov pomocou rôznych úložísk. Dáta sú šifrované na lokálnej strane. Podporované úložiská zahrňujú lokálny adresár (FUSE, NFS), FTP, IMAP, Google Storage, Amazon S3, Rackspace, WebDAV, Picasa Web Albums, Box.net, Windows Share (NetBIOS/CIFS), SFTP/SSH a iné.
Ve středu 8. června byl každý desátý web s doménou s koncovkou .cz přístupný přes IPv6. Nárůst toků zaznamenali také v národním propojovacím centru NIX.CZ, a to na více než sedminásobek oproti normálu.
Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC, dále dodává: „Podle našich statistik stoupl 8. června počet domén .cz přístupných přes IPv6 o téměř 30 procent, ten den tedy mělo nově zapnutou podporu IPv6 přes 18 tisíc webových stránek s českou národní koncovkou. Ve středu bylo tedy po IPv6 dostupných více než 81 tisíc webů s českou doménou z celkového počtu 808 tisíc.“ Více informací v tiskové zprávě.Mozilla se z bezpečnostních důvodů rozhodla v budoucím Firefoxu 5 zablokovat cross domain textury ve své implementaci WebGL. Cross domain textury jsou určeny k rekonstrukci grafických snímků bez přístupu k originálnímu obrazu. To, ve spojení s renderováním WebGL přímo na úrovni grafické karty v kernel-mode, může vést až k DoS.
10. června vyšla nová verze emulační vrstvy Wine (1.3.22). Nyní jsou dostupné zdrojové kódy, vytváření binárních balíčků pro jednotlivé distribuce je v plném proudu a jakmile vyjde nová verze binárek, naleznete ji na webu projektu. Co je nového? Podpora pro Indic tvarování textu, vylepšený IDL kompilátor, podpora pro x soubory v D3D a 4-/24bitové formáty v DIB, vyšší výkon při zobrazování seznamů a několik opravených chyb.
8. června vyšel současně s opravným vydáním KDE SC 4.6.4 po mnoha odloženích balík KDE PIM (resp. Kontact Suite) ve verzi 4.6, nově se mj. výrazně integruje s Akonadi a zahrnuje verzi Kontact Touch pro mobilní zařízení.
V sobotu 25.6. v 18.00 se v Pardubicích koná sraz všech příznivců systému Android. Na programu je bowling, jídlo a pití a samozřejmě klábosení o Androidu. Podmínkou pro vstup je prokázání se přístrojem s Androidem. Přesné místo ještě není 100%, nejpravděpodobněji půjde o Road cafe. Sledujte tedy oficiální stránku srazu pro případné upřesnění. Zároveň zde můžete i přislíbit účast.
Tom's Hardware recenzuje Ubuntu 11.04 Natty Narwhal s nepříliš překvapivými výsledky: dojmy z prostředí Unity jsou rozporuplné, chyba v použitém jádře zhoršuje spotřebu, ale jinak je toto vydání krokem kupředu. Článek stojí za přečtení především díky detailnímu popisu ovládání včetně přehledu klávesových zkratek v Unity, vícedotykových gest atd.
Vyšla nová verze wiki redakčního systému Tiki 7.0. Tato nová verze představuje počátek příchodu HTML5 a současně konec podpory pro Internet Explorer 6. Mezi novinky sedmé verze patří drag-and-drop práce s moduly, nové zásuvné moduly s podporou pro Blip.tv, Vimeo a TokenAccess, nový Theme generátor, integrace s OpenStreetMap a další.
Dnes v 16:00 bylo ukončeno hlasování o přijetí OpenOffice.org do Apache Incubator. Pokud bude OOo do "inkubátoru" přijato, bude zpřístupněno pod Apache Licence 2.0, která uživatelům a společnostem umožňuje upravovat a distribuovat kód bez uvolnění jejich změn. Právě na toto upozorňuje Free Software Foundation na svých stránkách. O výsledcích hlasování budeme informovat.
Vyšly nové verze 2.7.2 (přehled změn) a 3.1.4 (přehled změn) programovacího jazyka Python. Obě přinášejí, stejně jako nedávno vydané verze 2.5.6 a 2.6.7 a chystaná verze 3.2.1, mj. opravu bezpečnostních chyb při přesměrování.
Vyšla nová verze SeaMonkey - 2.1. Přináší hned několik novinek. SeaMonkey nyní používá stejnou verzi Gecko jako Firefox 4.x, byl přepracován správce doplňků, přibyla funkce SeaMonkey Sync (opět po vzoru Firefoxu), podpora Personas, nový Data Manager a možnost mazat cookie přehrávače Flash. Podrobnější info hledejte v poznámkách k vydání a na blogu.
Zveme vás na 69. sraz brněnských příznivců Linuxu a OSS, který se bude konat v pátek 17. června od 18 hodin v restauraci Grill bar tenis na Staré Osadě.
Jak jsme již informovali, včera proběhlo hlasování o přijetí OpenOffice.org do Apache Incubator. Na základě hlasování bylo rozhodnuto, že OOo bude součástí Apache Incubator a vyjde pod Apache Licence 2.0. Pro informace jak kdo hlasoval se podívejte do mailing listu.
24. června oficiálně končí podpora pro distribuci Fedora ve verzi 13, upozorňují vývojáři. Od tohoto data nebudou vydávány žádné další bezpečnostní opravy. Uživatelům je doporučeno přejít na verzi 14, příp. 15.
Spoločnosť PathScale uvoľnila zdrojové kódy svojho doteraz propiertárneho produktu EKOPath 4. Používatelia operačných systémov GNU/Linux, FreeBSD a Solaris tak majú možnosť zadarmo používať všetky nástroje z balíka, ktorého cena za licenciu začínala na sume 1795 dolárov – kompilátor, debugger, assembler a príslušné knižnice (pre programovacie jazyky C, C++ a Fortran).
Produkty spoločnosti sú populárne najmä vo svete HPC, kde konkurujú produktom ako Intel C++ kompilátor. Medzi najzaujímavejšie vlastnosti patrí ISO C99/C++ 2003 a GNU kompatibilita, optimalizácia výsledného kódu zameraná na viacprocesorové systémy a využívanie SSE a AVX inštrukcií.
Spoločnosť očakáva od tohto kroku rozšírenie používateľskej základne a jej následnú participáciu na ďalšom vývoji produktov. Plná komerčná podpora produktu zostáva samozrejme zachovaná.
Podľa dostupných informácií je možné kompilátorom skompilovať po jednoduchej úprave aj samotné Linux jadro a vývojari spoločnosti pracujú na odstránení problémov pri kompilácii QT a Chrome. Benefitom v porovnaní s tradičným GCC je výkonnejší výsledný kód a kratšia doba kompilácie.
Již tuto sobotu 18. 6. v 9.00 začne letošní ročník Openmobility. Konference se bude konat na půdě Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně a návštěvníci se mohou těšit na přednášky o používání či vývoji pro mobilní systémy (např. Android, Maemo, MeeGo nebo WebOS), zařízeních jako Panda board či čtečky elektronických knih B&N Nook, navigaci a podobně.
Phoronix otestoval CPU a GPU část nového Llano APU od AMD. Test probíhal na Ubuntu 11.04 s proprietárními ovladači grafiky. Pro srovnání jsou uváděny pouze stroje s AMD E-350 APU a Intel Atom 330 s NVidia grafickou kartou.
WebUpd8 píše o appletu pro klasický GNOME panel jménem Cryptkeeper. Ten umožňuje provádět některé z administračních úkonů EncFS na pár kliků. Podporovanými funkcemi jsou import a tvorba nových šifrovaných adresářů, jejich automatické odpojení a změna hesla.
Brno Ruby User Group (BRUG) pořádá ve čtvrtek 30. června od 19.00 ve Falk Cafe v Brně sraz všech přátel jazyka Ruby. Přihlásit se můžete na stránce setkání. Organizátoři uvítají, pokud si připravíte vlastní prezentaci k tématu Ruby či Ruby on Rails.
Byla vydána nová verze Apache Traffic Serveru 3.0, nově i v 64bitové verzi. Nárůst výkonu by měl být trojnásobný a server by měl zvládat až 200 000 žádostí za sekundu. Podporovány jsou nově platformy Mac OS X, FreeBSD a Solaris. Mezi dalšími novinkami je podpora IPv6, WCCP, funkční clustering a další.
Na WebUpd8 vyšel článek o Sparkleshare, novém multiplatformním nástroji pro synchronizaci s Git servery. Aktuální verze 0.2 umí synchronizovat s GitHubem, Gitorious nebo vaším vlastním Git serverem.
Finální verze oblíbeného CMS Wordpress 3.2 se kvapem blíží. Prozatím byla vydána jeho Release Candidate verze obsahující řadu novinek. Např. opravený vizuální celoobrazovkový editor, „svěží“ administrátorské prostředí s podporou Google Chrome Rámce, rozšířené možnosti editace Adminbaru a nové výchozí téma „Twenty Eleven“. Byla také ukončena podpora pro IE6.
V sobotu 18. 6. proběhne další Arch Linux Bug Day. Pomozte projektu s odstraňováním chyb.
Nejnovější verze Adobe Flash Player 10.3.181.26 řeší bezpečnostní problém APSB11-18 (CVE-2011-2110). Zranitelnost je v současnosti zneužívaná k cíleným útokům. V nejnovější verzi Google Chrome 12.0.742.100 je zranitelnost opravena. Nainstalovanou a aktuální verzi Adobe Flash Player lze zjistit například na stránce About.
Pri prvej väčšej krádeži bitcoinov prišiel majiteľ o 25 000 BTC – čo je približne $ 487 749. Krádež bola uskutočnená po cracknutí windows počítača, na ktorom bola uložená nezakryptované peňaženka s bitcoinami. Viac na thenextweb.com, detaily transakcie sú na stránke blockexplorer.
Poskytovatelé hostingu a IPv6 v den konání Světového dne a před ním, to je téma dnešního blogspotu správce české národní domény. Emanuel Petr z Laboratoří CZ.NIC prezentuje nejen zajímavé seznamy, ale mimo jiné také graf ukazující nárůst počtu domén .CZ, které 8. června umožňovaly přístup přes IPv6.
Dnes od 17:35 na ČT24 půžete sledovat pořad Milénium na téma IPv6. Po odvysílání jej bude možné sledovat v archivu ČT24.
SOZA (Slovenský ochranný zväz autorský - ekvivalent českého OSA) usporiada (.docx) 16.6.2011 o 11.00 hod na www.soza.sk diskusiu o problematike platenia poplatkov za diela uverejnené na webových stránkach. K tomuto kroku sa SOZA odhodlal po búrlivých reakciách na údajný plán SOZA pýtať poplatky za videá z YouTube a podobne.
Adobe oznámila ukončení portování SDK prostředí Adobe Air na Linux. Verze 2.6 je tedy poslední verze dostupná i v Linuxu. Namísto toho se Adobe zaměří na „Linux Porting kit for AIR“, který bude dodávat svým partnerům v „Open Screen Project“. Důvodem ukončení je prý malé zastoupení Linuxu na trhu a ještě mizernější statistiky stažení Adobe Air.
Byl vydán Parted Magic OS 6.2, live distribuce pro správu a úpravy pevných disků a jejich oddílů. Nová verze obsahuje Parted 3.0, Gparted 0.8.1, Unetbootin 549 a další novinky.
Tři týdny po ustavení „Engineering Steering Committee“ pro koordinaci vývoje projektu jmenovala The Document Foundation první členy svého poradního výboru. Po jednom zástupci v něm dostala každá ze sponzorských firem a organizací. Těmi jsou Google, SUSE, Red Hat, Freies Office Deutschland e.V., Software in the Public Interest (SPI) a Free Software Foundation.
Včera byl uveden do prodeje Duke Nukem Forever. Sice to nebylo nikde oficiálně potvrzeno, nicméně bylo nesčetněkrát poukazováno , že zhruba ve stejné době vyjde i Hurd 1.0. S napětím očekáváme oficiální oznámení v této věci.
TechRadar přinesl rozhovor s Richardem Matthewem Stallmanem. Úvodem RMS shrnuje ideje stojící za svobodným softwarem a argumentuje, proč jde o etický, nikoliv jen technický problém. Zmiňuje také, jaké jsou rozdíly mezi svobodným softwarem a OSS, a proč jsou podstatné. Dozvíte se ale i jaký hardware a distribuci RMS používá, co hrozí svobodnému softwaru od vlád, korporací či prodejců nebo jak aplikovat zásady svobodného softwaru na mobilní zařízení. Závěrem RMS přidává receptovou analogii, pomocí níž lze svobodný software osvětlit i běžným lidem.
V červenci vyjde verze 1.2 aplikace Marble, což je mapový a v posledních verzích vlastně navigační software pro desktop i mobilní zařízení jako Nokia N900. Tato verze bude disponovat hlasovou navigací. Proto se hledají dobrovolníci, kteří hlasové pokyny namluví. Vedle angličtiny se počítá i s dalšími jazyky. Pokud chcete přispět, instrukce najdete na komunitní wiki. Můžete tak učinit do 15. července.
V pondělí 20.6. končí termín pro registraci příspěvků a přednášejících na 13. ročník konference Real-Time Linux Workshop.
Konference je zaměřena na nasazení systémů založených především na jádře Linux v oblasti řízení, průmyslu a všude tam, kde nestačí jen logická správnost výsledků, ale je požadované i dodržení časových limitů a často také interakce s reálným světem a průmyslovými technologiemi. Jedná se o tradiční místo setkání jak pro představitele výzkumných akademických projektů tak realizátorů průmyslových projektů a architektů budoucích úprav jaderných subsystémů, které mají za úkol real-time vlastnosti zaručit. Zahrnuta je i přípravná schůzka Mini-RT-Kernel Summit před setkáním Kernel Summit (24. až 26. října 2011 v Praze)
Konferenci tradičně organizuje sdružení OSADL (Open Source Automation Development Lab), které navazuje na tradice Real Time Linux Foundation, Inc (RTLF).
Registrace a účast je pro všechny přednášející zdarma. Příspěvky publikované ve sborníku jsou po konferenci k dispozici on-line na stránkách OSADL.
Za OSADL pověřený lokální organizační tým letošního ročníku se na vaši účast těší Petr Hodač, Pavel Píša a Michal Sojka z ČVUT FEL (letošní pořádající organizace).
V předposledním díle internetového seriálu Equals Three (=3) se objevil „drsňácky kouřící Tux“. Equals Three je zábavný pořad, v němž se jeho tvůrce (a většinou jediný účinkující) Ray William Johnson zabývá zajímavými videi kolujícími po síti. Obsazením Tuxe Ray neprojevil jakékoli sympatie k Linuxu. Tux se objevuje v čase 1:00 v reakci na putovní video o lechtivém tučňákovi a ještě jednou v čase 2:36 po Epic Nyan Cat. Equals Three vychází s českými titulky na www.videacesky.cz, kde tento díl můžete shlédnout.
WebUpd8 představuje tři nová rozšíření Reflection, WindowList a Dock Panel, pomocí kterých si z GNOME Shellu uděláte prostředí ve stylu klasického GNOME. Reflection přemisťuje panel dolů a upozorňovací oblast zrcadlově nahoru, WindowList a DockPanel přidávají do panelu klasický seznam oken, přičemž WindowList zobrazuje ikonu i text okna a DockPanel jen ikonu.
Vývojáři z The Document Foundation vydali novou verzi LibreOffice 3.3.3. Ta neobsahuje žádné nové vlastnosti, pouze přináší řadu oprav a zvyšuje „bezpečnost celého balíku“. LibreOffice 3.3 by mělo být udržováno až do konce tohoto roku.
Na webové adrese http://csslint.net/ je dostupný další z online nástrojů pro kontrolu „kaskádových stylů“ (CSS). Nejdříve by měl provádět základní kontrolu syntaxe a poté na styly uplatnit soubor pravidel, která identifikují problematický nebo neefektivní kód.
Mozilla v rámci svého beta kanálu vydala Release Candidate verzi prohlížeče Firefox 5. Mezi hlavní novinky patří podpora CSS animací, aktualizovaná podpora HTML5 standardů a vylepšená integrace do desktopových prostředí Linuxu. Současně byl vydán Firefox 5 RC i pro Android.
Na WebUpd8 se dnes objevila recenze programu Boot-Repair. Ten je určen pro opravu zavaděče, např. po jeho přepsaní při instalaci jiného systému, a svou jednoduchostí cílí hlavně na začátečníky.
Vyšla již čtvrtá verze Horde Groupware. Ten představuje balík webových aplikací pro správu kontaktů, kalendáře, úkolů a upomínek. S Webmail Edition můžete v Horde Groupware vyřizovat i svou emailovou korespondenci.
Mark Shuttleworth, zakladatel Canonicalu, se v rozhovoru pro Network World rozpovídal o Google Chrome. Ten je podle něj ve spojení s Linuxem nejlepším zážitkem při procházení internetu. Dokonce naznačil, že by Chrome mohl být v budoucnu použit jako výchozí prohlížeč v Ubuntu. Kdy by ke změně mělo dojít, nepřiblížil, zmínil jen, že ve verzi 11.10 se tak určitě nestane.
Francouzská vláda připravuje návrh zákona, který by jí umožnil cenzurovat prakticky neomezeně téměř libovolný obsah na Internetu. Možnost cenzurovat by měli mít ministři v případech rizika pro veřejný pořádek a bezpečnost, ochranu dětí a mladistvých, ochranu veřejného zdraví, národní bezpečnost a bezpečnost fyzických osob. Cenzura by nepodléhala žádné soudní kontrole. Více viz La Quadrature du Net.
Nizozemský obchod Hettes se specializuje na prodej hardwaru kompatibilního s Linuxem. Jos Poortvliet píše, že tento obchod nyní chce prodávat notebooky (HP a Lenovo) s předinstalovaným openSUSE, ovšem naráží na problém (v Nizozemí nelegálního) vázaného prodeje počítačů s MS Windows, přitom Microsoft neakceptuje vracení licencí. S podobným problémem se již dříve setkali někteří čeští zákazníci Lenova.
Poradna skupiny Ubuntu - Linux pro lidi | Reakcí | Poslední |
QjackCtl nejde zvuk | 0 | včera 13:01 |
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
nvr video format z bezpecnostni kamery | 4 | 12.6. 16:13 |
Sweex UPS 1500VA | 1 | 13.6. 00:05 |
zyxel prestige 660HW v modu Client | 3 | 14.6. 08:06 |
Otestování hardwaru notebooku | 1 | 13.6. 21:10 |
Bezproblemova USB DVB-T karta za rozumne penize a v prodeji? | 16 | včera 17:14 |
Opětovné vypadávání síťovky | 6 | 16.6. 16:28 |
Přenosný hard disk kompatibilní s Linuxem | 2 | včera 00:28 |
podivná wifi?? | 4 | včera 21:56 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
postgresql 9.0 a seznam databazí | 1 | 13.6. 16:03 |
Tipy na optimalizaci spojení tabulek (JOIN) v mysql | 19 | včera 23:47 |
[MySQL] navrat hodnot v nekolika sloupcich v radku | 13 | včera 21:32 |
[MySQL] dotaz - kde je chyba? | 10 | včera 12:55 |
Poradna skupiny TeX | Reakcí | Poslední |
Latex - jak zmenšit odsazení alltt prostředí? | 4 | 13.6. 10:05 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
bash 4 , problem s array | 10 | 11.6. 19:43 |
GUI v Java | 4 | 12.6. 17:50 |
python - výpis | 11 | včera 19:11 |
PHP odstránenie diakritiky | 7 | včera 00:21 |
php nefunguje spracovanie xml z načítaného txt súboru | 2 | 15.6. 18:01 |
linux pro stary laptop | 3 | včera 21:52 |
php nedetekuje správne encodovanie načítaného stringu | 4 | včera 07:00 |
Python gtk.Button spuštění externího programu | 2 | včera 16:03 |
Víceřádkový JComboBox | 1 | včera 21:20 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
Statistiky net provozu (pro IPv6) | 5 | 14.6. 11:25 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: