Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 79: Jambický pentametrXKCD česky.
Jaderné noviny – 26. 5. 2011: Co bude v Linuxu 3.0Aktuální verze jádra: 2.6.39. Citáty týdne: Rusty Russel, Valerie Aurora, Alan Cox a Matthew Garrett. Seccomp filtry: přístup odmítnut. Co přichází v $PŘÍŠTÍ_VERZE_JÁDRA, část první. Znáhodňování jaderných adres. Problém s přednačítáním.
Google Chrome – 10+1 zaujímavých doplnkovGoogle Chrome patrí medzi veľmi často používaný prehliadač webu. Zo začiatku mál dostupných veľmi malo doplnkov a ďalších užitočných funkcií. Ale v súčasností ich je dostupných veľké množstvo, čo pomohlo zlepšiť popularitu tohto prehliadača. Poďme si pozrieť pár užitočných doplnkov, ktoré sú pre Google Chrome k dispozícií.
Architektura IPv6 – adresace uzlů (1)Vítejte zpátky v IPv6. Po dávno zapomenuté trojici článků o zavádění a konfiguraci nového IP protokolu se ponoříme trochu více do technických detailů a změn, které tento protokol přináší. V nové sérii článků se dotknu i témat z diskuzí
Komiks xkcd 90: SakoXKCD česky.
Zajímavé doplňky pro GNOME ShellPo 24. květnu, tedy po vydání Fedory 15 „Lovelock“, se s nadsázkou řečeno roztrhl pytel s různými rozšířeními (extensions) pro prostředí Gnome Shell. Většina současných doplňků je dostupná na webové stránce vývojáře Finnbarra P. Murphyho, který se jejich vývoji a GNOME Shellu dlouhodobě věnuje na svém blogu. Finnbarr při tom pravděpodobně pracuje s Fedorou 15, protože zdrojový kód jeho doplňků Fedoru přímo „předpokládá“. To zřejmě proto, že je Fedora momentálně jedinou distribucí, která vydala novou verzi obsahující GNOME Shell. Není však jediná, která ho umožňuje používat.
HW novinky: nová generace SSD zdvojnásobuje rychlostiMinulý týden byl z valné části „Computexovým“, což znamená v temných vodách internetu smršť spousty fotek hardwaru, asijských slečen a také mnoho optimistických prohlášení. AMD tentokrát nalila čistého vína, čipsety pro „Bulldozer“ jsou zde, ale na samotné procesory si ještě počkáme. Vedle toho se pak podíváme na nové mobilní grafiky Nvidia, zbrusu novou generaci SSD, jež budou stavět na řadiči SandForce SF-2281, a také na nový zvukový čip v podání Creative Technology.
Mozilla.cz informuje o vydání beta verze poštovního klienta Mozilla Thunderbird verze 5, která byla doposud označována jako 3.3. Změna verze vychází z přechodu na kratší vývojový cyklus a snahy o sjednocení vydávání s Firefoxem. Verze 4 je tedy vynechána. Mezi změnami v této verzi najdete nového správce doplňků v panelu, možnost přeskupovat otevřené panely, vylepšení práce s přílohami nebo průvodce nastavením účtu a podobně. Podrobnosti naleznete v poznámkách k vydání. Finální verzi lze očekávat koncem června.
Připravované GNOME 3.2 bude obsahovat novou aplikaci určenou pro správu kontaktů. Pokud vás zajímá, jak bude GNOME Contacts vypadat, podívejte se na krátké představení zveřejněné na blogu justinstories.wordpress.com.
Pedro Côrte-Real píše o svém zkoumání toho, jaké části a v jakém poměru tvoří dnešní linuxové distribuce. Použil aktuální Ubuntu 11.04 a porovnával jednotlivé komponenty systému podle počtu řádků kódu (přesněji se zabýval main repozitáři, tedy oficiálně podporovaným softwarem). Zjistil například, že GNU software tvoří 8 % kódu, což je jen o jeden procentní bod méně než dává jádro spolu se svými přímými závislostmi. Pokud bychom GNOME považovali za součást GNU, podíl by narostl na 13 %. K dispozici je také graf, ze kterého vychází poměr jednotlivých součástí GNU. Zdroj: LWN.net.
Před 7 měsíci hodnota decentralizované měny Bitcoin překročila hodnotu 1 milión USD, před 4 měsíci dosáhl kurz hodnoty 1 USD/BTC. Zdá se, že kdo tenkrát nakoupil, udělal dobře, protože tato P2P měna neustále roste neuvěřitelnou rychlostí: Během dneška už celková hodnota zdaleka překročila 100 miliónů dolarů a aktuální kurz je 17 USD/BTC (cca 290 Kč/BTC).
Git není efektivní při verzování velkých binárních souborů – změna bitu znamená jeho uložení v novém souboru, nebo náročné výpočty rozdílů souborů. Tuto slabinu řeší nástroj Bup pomocí metody „rolling checksums“ a adresování obsahu souboru. Bup tak de facto dělí soubory na osmikilobytové úseky, takže se při změně jednoho bitu nově ukládá pouze příslušný úsek, jeho následník a seznam úseků.
Phoronix provedl několik testů vlivu SELinuxu na výkonnost systému v různých aplikacích. Celkově se výkonnostní dopady zapnutého SELinuxu neprojevily; výjimkou je Apache a PostMark, kde jsou dopady minimální.
Nejnovější verze Adobe Flash Player 10.3.181.22 řeší bezpečnostní problém APSB11-13 (CVE-2011-2107). Jedná se o cross-site scripting (XSS) zranitelnost, kdy po návštěvě zákeřné webové stránky (například kliknutím na odkaz v emailu) může být provedena činnost na libovolné jiné webové stránce (webmail nebo i internetové bankovnictví). Zranitelnost je v současnosti zneužívaná k cíleným útokům. V nejnovější verzi Google Chrome 11.0.696.77 je zranitelnost opravena. Nainstalovanou a aktuální verzi Adobe Flash Player lze zjistit například na stránce About.
Zhruba po pěti měsících vyšla nová verze NoSQL databáze Cassandra 0.8.0. Mezi novinky patří např. šifrování intranode provozu a debutující strukturovaný „Cassandra Query Language“ (CQL). Cassandra je distribuovaný databázový systém vyvinutý Facebookem a v roce 2008 uvolněný jako opensource.
Blog sdružení CZ.NIC informuje o tom, že se v brzké době zřejmě dočkáme nových domén nejvyšší úrovně. Po dlouhých debatách ohledně toho, jak by měly pravidla pro vznik nových generických domén vypadat, se zdá, že dohoda je na spadnutí. Aktuální verze pravidel by tak mohla být schválena už na příštím zasedání ICANN a do platnosti by vstoupila už v průběhu června.
NoSQL databáze CouchDB se dočkala nové verze – 1.1.0. Stěžejní novinkou je nativní podpora SSL, která v databázi dlouhou dobu chyběla. Vývojáři se též zaměřili na optimalizaci výkonu, výstižnější chybové zprávy či přidání HTTP Proxy handleru. Administrační rozhraní Futon nově umožňuje změnu hesla, které se dříve muselo nepohodlně měnit přímou editací konfiguračních souborů. Plný výčet změn najdete v oficiálním oznámení.
Nová verze na Gentoo založeného záchranného systému SystemRescueCd 2.2.0 přináší aktualizované LTS jádro 2.6.38.8, nejnovější stabilní verzi Pythonu 2.7, NTFS-3G 2011.4.12, Gparted 0.8.1 a další. Můžete stahovat, k dispozici je i podrobný manuál v angličtině.
H-Online informuje, že Canonical pracuje na novém programu s názvem Ubuntu Friendly. Ten by měl umožnit uživatelům spustit testy hardwaru a jejich výsledky odeslat na server. V závislosti na počtu příznivých testů systémové konfigurace pak konfigurace může být označena jako „Ubuntu Friendly“. Program je aktuálně ve vývoji a měl by být dokončen nejpozději s vydáním Ubuntu 11.10. Více informací na wiki Ubuntu.
Dnes v noci byl oficiálně spuštěn web KERNEL ULTRAS ve verzi 0.0.1 stable. Po dvou a půl měsících práce má kernel 162 řádků, shell 1899, funguje přidávání článků, zpráviček, blogů a komentářů. Zajímavostí je, že podle Bedňových slov 80 % kódu vzniklo pod vlivem. Zdroj: www.kernelultras.org
V sobotu 11.6.2011 od 9.00 proběhne na Strahovských kolejích konference o bezpečnosti a šifrování CryptoFest. Můžete se těšit na velmi zajímavé přednášky. Určitě se přijďte podívat.
Intel uvolnil nový akcelerátor pre ich open-source ovládač. Volá sa SNA (SandyBridge's New Acceleration). Nezrýchľuje grafiku len na Sandy Bridge, ale aj starších grafikách. Výsledky sú až neuveriteľne ohromujúce viac v správičke na Phoronixe.
Vývojáři open-source projektu The Cloud Foundry, otevřené PaaS (Platforma jako služba) od VMware, oznámili podporu pro univerzální jazyk Scala. Scala je programovací jazyk integrující objektově orientované a funkcionální programování do staticky typovaného systému založeného na JVM.
Přes protokol IPv6 je podle statistik sdružení CZ.NIC dostupných téměř 8 % obsahu na adresách s koncovkou .CZ. Za uplynulých 12 měsíců tak tento podíl vzrostl více než pětinásobně. U největších domén nejvyšší úrovně jako .com, .net či .de se přitom podíl obsahu dostupného přes IPv6 pohybuje okolo pouhého procenta. Více informací najdete v tiskové zprávě a na blogu sdružení CZ.NIC, kde dnes vyšla tradiční alokační zpráva.
KTikZ je KDE frontend pro jazyk TikZ – rozšíření LaTeXu pro tvorbu kvalitních grafů. KDE.news přináší rozhovor s jeho tvůrci. KTikZ byl původně vyvinut jako pomůcka pro tvorbu matematicky zaměřené diplomové práce. Postupně se vyvinul z Qt aplikace v KDE aplikaci s rozsáhlou funkcionalitou, která se nyní již pouze dolaďuje.
Realizační tým skupiny Linux v Brně oznamuje, že pro vás společně s partnery připraví v prvním listopadovém víkendu – 5. a 6. listopadu 2011 – již šesté pokračování brněnské linuxové konference. Vyhlašujeme tedy Call for Papers (hledání přednášejících a námětů). Pokud si myslíte, že můžete přispět něčím, co zaujme ostatní uživatele Linuxu a OSS obecně, jste přesně ten, kterého hledáme.
Zítra, tedy 8.6.2011, bude probíhat světový den IPv6. Poskytovatelé obsahu – z těch největších jmenujme Google, Facebook či Microsoft – zpřístupní své služby po IPv6 a budou testovat, zda vše funguje, jak má. V ČR se k akci připojil například Seznam a hostingová společnost Active24, která zpřístupní po IPv6 přes 30 000 hostovaných webů a poskytne slevu na objednávky učiněné přes IPv6.
Byla vydána nová verze multiplatformního a multiprotokolového komunikačního klienta Pidgin 2.8.0. Přináší podporu základního potlačení ticha (silence suppression) pro tichá období během rozhovoru, DigiCert High Assurance CA-3 intermediate CA certifikát pro Facebook chat přes XMPP, ukončení podpory pro QQ protokol, nový zásuvný modul Voice/Video Settings a další novinky.
Ben Francis, přispěvatel projektu Chromeless, vydal Webian Shell 0.1, prototyp celoobrazovkového webového prohlížeče určeného pro zařízení nevyžadující klasické desktopové prostředí. Jak sám Francis píše na blogu vývojářů Webian Shellu, myšlenka projektu je nahradit klasické rozhraní něčím „mnohem“ jednodušším, něčím, co zachází s webovými aplikacemi (psanými v HTML, CSS a Javascriptu) stejně jako s klasickými desktopovými aplikacemi.
Ruský prezident Dmitrij Medveděv se ohradil vůči postoji zbytku G8 k copyrightové ochraně s tím, že současná pravidla vycházejí z doby před padesáti až sto lety a nereflektují současnou situaci; navrhl implementaci obdoby licencí Creative Commons do právního systému. Píše TorrentFreak a Techdirt.
Vyšla nová stabilní verze prohlížeče Google Chrome s číslem 12. Mezi hlavní novinky patří podpora hardwarem akcelerovaného 3D CSS (ukázka), mazání lokální souborů Flash přehrávače přímo v prohlížeči (detaily), bezpečnostní kontrola souborů před jejich stáhnutím a ukončení podpory Google Gears. Více o novém vydání v článku na oficiálním blogu.
Organizace CZ.NIC uveřejnila statistiky ohledně alokovaných adres IPv4 a IPv6 za měsíc květen. Počet alokovaných adres IPv4 vzrostl nejvíce v Evropě, na druhém místě je překvapivě Afrika. Naopak Asie, která během dubna téměř vyčerpala své adresy, tempo pochopitelně neudržela. Počítáno na země vedli v počtu alokovaných adres Němci, na druhém místě Egypťané a na třetím Brazilci. Na desátém místě se překvapivě usadilo Alžírsko. Co se týče IPv6 adres, byl měsíc květen ve znamení mírného růstu alokací.
V Klubu Lávka začíná dnes ráno konference Internet a Technologie 11. Na programu je především internetový protokol verze 6; je totiž Světový den IPv6.
První blok konference otevřou přednášky Ondřeje Filipa z CZ.NIC, Ivy Hatlapatkové z Ministerstva průmyslu a obchodu a Pavla Satrapy, vysokoškolského pedagoga a publicisty. Po jejich bloku bude následovat jistě velice zajímavá panelová diskuse za účasti zástupců společností Telefónica O2, UPC, Seznam.cz, Centrum Holdings a MAFRA. Třetí série prezentací bude patřit z větší části hostům ze zahraničí, konkrétně ze společností Hurricane Electric a slovinského Mobitelu. V posledním panelu se potom představí výrobci a distributoři hardware – NOKIA, Microsoft, CISCO. Tímto skončí oficiální část programu konference IT 11 a začne program neoficiální, v pravém slova smyslu klubový. Na pódiu vystřídá řečníky zpěvák a kytarista Chris von Fossen z Hurricane Electric, který se představí s repertoárem písní o přechodu na IPv6.
Jestli vás program v Klubu Lávka zaujal a litujete, že nemůžete být u toho, nemusíte být smutní. Na webu www.nic.cz/it11 začíná se startem konference i její online přenos.
Konferenci Internet a Technologie 11, kterou letos pořádají společně sdružení CZ.NIC a NIX.CZ, bude pokračovat i ve čtvrtek, a to tématy spojenými s bezpečností a sítěmi. I program tohoto dne bude přenášen živě.
Mediálním partnerem čtvrtého ročníku konference o současném internetu a jeho technologiích je mimo jiné i server AbcLinuxu.cz.
DS záznamy největší domény mezi národními doménami byly uloženy do zóny. Informoval o tom včera na Twitteru CZ.NIC Ondřej Filip. Doména .de má podle statistik DENICu aktuálně přes 14 milionů zaregistrovaných doménových jmen a co do velikosti registru ji v současnosti patří třetí místo za .com a .net.
Společnost RSA v otevřeném dopisu přiznává, že k nedávným útokům na společnost Lockheed Martin přispěly citlivé informace získané ze společnosti RSA při březnovém útoku. RSA by samozřejmě ráda obnovila důvěru v SecurID produkty. Svým zákazníkům proto nabízí výměnu „bezcenných“ autentizačních tokenů.
Právě vyšla nová verze staničního deníku pro radioamatéry – CQRLOG. Největší novinkou je dostupnopst deb balíků pro Ubuntu/Debian, podpora vedení deníků pro více stanic v jednom programu, přechod z Firebirdu Embedded na MySQL embedded, dostupnost jak 32bitové tak i 64bitové verze. Více informací najde v oznámení o vydání.
eBay několik měsíců po investici, která jí zajistila 49% podíl, převzala společnost Magento. Ta je tvůrcem stejnojmenné open-source e-komerční platformy (systém provádějící obchodní transakce online). Podle FAQ k převzetí (PDF) bude eBay nadále platformě Magento nabízet podporu.
Singularity Hub informuje o úspěšném testu superpočítače IBM Watson, který uspěl v soutěži Jeopardy!, v lékařské praxi – při provádění diagnózy. Podle článku se objem materiálů, z nichž mohou lékaři při diagnóze čerpat, zdvojnásobuje každých pět až sedm let, což se pomalu stává nezvladatelným.
Organizace pro webové standardy W3C vydala specifikace pro Cascading Style Sheet 2.1. Žádné převratné změny oproti 13 let starým CSS 2 nejsou obsaženy. Jsou však zkompletovány všechny dříve vydané opravy pro CSS 2. CSS 2.1 jsou považovány za mezičlánek před budoucími specifikacemi Kaskádových stylů 3.0
Vyšla nová verze nástroje pro monitorování síťového provozu Wireshark 1.6.0. Mimo jiné přináší podporu pro soubory větší než 2 GB, umožňuje ukládat soubory s „user-specified group ID“ i exportovat klíče k SSL relacím nebo SMB objekty.
Vyšla již šestá betaverze chystaného digiKamu SC 2.0.0. Tato verze již nepřidává žádné nové funkce, pouze opravuje chyby. Podle plánu vydání jde o poslední betaverzi, na druhou polovinu června se chystá RC a měsíc poté by mělo dojít k finálnímu vydání.
Na Lidovky.cz si můžete přečíst fundovaný článek ke Světovému dni IPv6. Do tří let dojdou domény a Internet se kvůli tomu bude postupně ucpávat daty. Takže rychle registrujte domény, než se nám to ucpe!
Vyšla nová verze Jabber klienta Gajim 0.14.2. Jedná se o opravnou verzi bez novinek ve funkcionalitě. Seznam změn a opravených chyb.
Server H-Online.com zveřejnil článek Roberta Seetzena, který původně vyšel v časopise c't Digital Photography. Autor se věnuje v Linuxu dostupným nástrojům pro různé činnosti od stáhnutí fotografií do počítače po jejich finální zveřejnění (ať už se jedná o tisk nebo zobrazení na displeji). V článku jsou popsány a porovnány Bibble Pro, digiKam, Picasa, LightZone a RawTherapee. Zmíněny jsou také menší nástroje Rapid Photo Downloader, Geeqie a Geotag.
Konference IT 11 dnes pokračuje druhým dnem. Na programu jsou prezentace spojené s bezpečností a síťováním. Během dne se představí mimo jiné také Peter Eckersley z Electronic Frontier Foundation s prezentací The SSL Observatory nebo Regina Fuchsová ze sdružení EURid. Místo prezentujícího z organizace ICANN vystoupí s přednáškou o nových gTLDS Jeremie Godreche z dotFree Group. Program začíná v 10 hodin, v tuto dobu startuje na stránkách konference také online přenos.
The Linux Foundation bude v rámci LinuxConu 2011 pořádat 'Linux Learners' Student Day, na kterém skrze svůj stipendijní program předá pět stipendií "studentům informatiky a linuxovým vývojářům, kteří ukazují neuvěřitelné zaslíbení pro utváření budoucnosti Linuxu, ale jinak nemají možnost navštěvovat školení od The Linux Foundation". Každé stipendium by mělo pokrýt cenu jednoho školení "Vývoje v Linuxu", což je více než tisíc dolarů. Podávat žádosti je možné do 12. července, vítězové budou oznámeni krátce před LinuxConem.
Řídící výbor Fedora Engeneering během svého IRC zasedání rozhodl, že ve Fedoře 16 "Verne" bude použit jako výchozí souborový systém Btrfs. Podmínkou k tomuto přechodu je dostupnost softwaru pro kontrolu a opravy systému Btrfs. Pokud tato podmínka nebude do vydání Fedory 16 (říjen tohoto roku) splněna, bude přechod na Btrfs odložen do Fedory 17.
H-Online píše o experimentální podpoře Unity menu baru v nově vydaném prohlížeči Google Chrome 12. Tu povolíte v pokročilých možnostech (napište "about:flags" do adresního řádku). Tam ji naleznete pod názvem "Experimental GNOME menu bar support". Pro integraci Chrome do menu baru stačí podporu povolit kliknutím na "Enable".
Na HP Palm blogu se objevilo oznámení obsahující informace o dni uvolnění historicky prvního HP TouchPadu s WebOS. V USA bude vydán 1. července, ve Velké Británii, Francii a Německu o pár dní později a v Kanadě v polovině července. V Austrálii, Hong Kongu, Itálii, Singapuru, Španělsku a na Novém Zélandu se ho uživatelé dočkají "letos". Ceny by se v USA měly pohybovat od zhruba $500 za 16GB verzi do $600 za 32GB verzi. Předprodeje v Severní Americe a Evropě začínají 19. června.
Google ukončil prevádzku doménových vyhľadávačov, medzi ktorými boli aj vyhľadávače pre BSD či Linux. Stránky sú presmerované na hlavný vyhľadávač.
Finnbarr Murphy, vývojář známý díky svým rozšířením GNOME Shellu, vypustil do světa nové rozšíření Autohide Top Bar, které umožňuje automaticky skrývat panel v GNOME Shellu. Instalace opět spočívá v rozbalení archivu do adresáře ~/.local/share/gnome-shell/extensions/ a následném restartu prostředí.
WebUpd8 dnes píše o pythonovém scriptu GIMPBox, který přináší řežim jednoho okna i pro Gimp 2.6.x. Tímto scriptem neupravujete samotný Gimp, ale pouze jeho spouštěč gimp.desktop. GIMPBox seskupuje všechny okna Gimpu do jednoho rámu, na jehož spodní hranu přidává i lištu s náhledy upravovaných souborů. Nicméně má i své "mouchy". Při spouštění trvá sekundu až dvě, než se single window mode aktivuje, nelze otevírat více souborů pomocí kontextové nabídky vyvolané pravým klikem myši, klávesové zkratky fungují jen při stisknutém tabulátoru a pár dalších.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
Umírající disk (?) | 14 | 9.6. 10:56 |
Boot ubuntu na Mac Book Air z ext. disku | 1 | 6.6. 22:14 |
Počítač nestartuje do biosu při | 4 | 7.6. 17:20 |
Jaký HW pro střih HD full videa pod linuxem? | 5 | 9.6. 11:36 |
Padající TCP spojení | 6 | včera 12:15 |
Nástroje na obnovu HDD | 4 | včera 21:36 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
Výpočet hodnoty řazení u EAV modelu | 21 | včera 18:33 |
mysql rozdelenie zaznamov do tabuliek podla ich stavu | 23 | 8.6. 22:39 |
Nefunguje podmínka pro výběr sloupce v selectu | 7 | včera 23:28 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
PHP autentikace pres LDAP | 2 | 6.6. 16:58 |
Pravidelne zasilani generovaneho souboru | 1 | 7.6. 11:21 |
C++ a source | 12 | 8.6. 15:54 |
pthread & semafor v C - preco tento kod zastavi? | 15 | 8.6. 15:45 |
php vyextrahovanie čísiel zo stringu | 2 | 8.6. 21:55 |
JQUERY - Proměnná | 1 | 9.6. 08:58 |
C - Ošetření velikosti int | 4 | 9.6. 16:02 |
Stylování SPANu/H1 v html / CSS | 2 | 9.6. 20:57 |
Scrollovací formulář v Javě | 3 | včera 21:05 |
ipv6 ready cleanup test | 0 | včera 19:19 |
Poradna skupiny Portál | Reakcí | Poslední |
Doména xkcd.cz | 1 | 9.6. 07:05 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
svn +sasl OS X neautnetifikuje sa | 0 | 7.6. 14:08 |
apache2 - autentikace přes IMAP/SMTP | 3 | 7.6. 18:37 |
DHCP (bootpd) server na Mac OS X server 10.6.7 | 0 | 8.6. 11:05 |
Postfix neposiela e-maily mimo demoenu- Connevtio refused | 1 | 9.6. 11:07 |
mapování uid/gid na straně klienta pro NFS | 1 | včera 14:23 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: