Skriptovací programovací jazyk PHP (PHP: Hypertext Preprocessor, původně Personal Home Page) dnes slaví 30 let. Přesně před třiceti lety, 8. června 1995, oznámil Rasmus Lerdorf vydání PHP Tools (Personal Home Page Tools) verze 1.0.
Ve středu v 17:00 byl ve Francii zablokován přístup k PornHubu a dalším webům pro dospělé. K 17:30 došlo k nárůstu počtu registrací Proton VPN o 1 000 % [𝕏]. Dle nového francouzského zákona jsou provozovatelé těchto webů povinni ověřovat věk uživatelů prostřednictvím průkazu totožnosti nebo platební karty.
Před 32 lety, 6. června 1993, byl spuštěn první český WWW server (ještě pod TLD .cs), pro potřeby fyziků zabývajících se problematikou vysokých energií.
Střílečku Borderlands 2 lze v rámci výprodeje série Borderlands na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do 8. června 19:00.
Byla vydána nová verze 2.22 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Canonical Launchpad vypíná systém správy verzí Bazaar. Vývojáři mohou své repozitáře do 1. září přemigrovat na Git.
Byla vydána nová verze 2.53.21 svobodného multiplatformního balíku internetových aplikací SeaMonkey (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Petici za povinné zveřejnění zdrojových kódů softwaru použitých ve veřejné správě lze podepsat na ePetice.
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na podporu linuxového telefonu Liberux NEXX s osmijádrovým procesorem Rockchip RK3588S, 32 GB LPDDR4x RAM a 6.34″ 2400×1080 OLED displejem. Cena telefonu je 1 310 eur.
Miro Hrončok vyhrál volby do Fedora Council. Mezi sedmi kandidáty, kteří se ucházeli o dvě křesla, nakonec získal nejvíce hlasů - 1089. Česká komunita má tak po delší době opět zástupce v nejvyšším orgánu Fedory.
Jak často aktualizujete jádro?
obyčejně s novou verzí |
|
42% (341) |
jen kvůli novým funkcím |
|
15% (119) |
při upgradu distribuce |
|
44% (360) |
Celkem 820 hlasů
Vytvořeno: 24.9.2006 21:13
Tiskni
Sdílej:
Jenže distribuce se přece jen upgraduje častěji, než vycházejí nové verse jádra
To se ovšem rozhodně netýká všech distribucí. Nemálo distribucí vydává nové verze jednou až dvakrát ročně, nové verze (vanilla) jádra vycházejí určitě častěji.
A každé nové jádro má nějaké nové funkce, tím pádem nemá smysl odpověď 2.Ale môže mať nové funkcie, ktoré ma nezaujímajú a kvôli ktorým upgradovať nebudem
#!/bin/sh do_action() { echo "New kernel: $NEW" } mv finger_banner finger_banner.old wget --quiet http://www.kernel.org/kdist/finger_banner NEW=`cat finger_banner | awk '/latest stable/ { print $NF }'` OLD=`cat finger_banner.old | awk '/latest stable/ { print $NF }'` if [ "$NEW" != "$OLD" ]; then do_action fiKdyž si to hodíte do cronu...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
if [ "$NEW" != "$OLD" ]; then do_action fiDělat kvůli jednomu echu funkci...
[[ "$NEW" != "$OLD" ]] && echo "New kernel: $NEW"
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
cat
sa da v pripade potreby jednoducho nahradit napr za gunzip -c
, co sa o < povedat neda
nebo hacknout kernel, aby se choval jako 2.6.16.
--- Makefile
+++ Makefile
VERSION = 2
PATCHLEVEL = 6
-SUBLEVEL = 17
+SUBLEVEL = 16
sysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0
sysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0
Vyzkoušeno, funguje. Už jsem zase "up to date"