Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Jak dlouho již pracujete s internetem?
méně než rok |
|
3% (40) |
1 - 3 roky |
|
10% (153) |
4 - 5 let |
|
15% (214) |
6 - 8 let |
|
37% (536) |
více než 8 let |
|
36% (524) |
Celkem 1467 hlasů
Vytvořeno: 7.2.2006 08:57
Tiskni
Sdílej:
halt
… :-)
Jj, kde jsou ty časy, kdy jsem si přes Veroniku hledal texty a akordy mých oblíbených písniček a pak brouzdal Gopherem po těch úžasných "stránkách" :'-( A aby se člověk dostal tak nějak "rychleji" na net, tak předstíral, že ze studijních důvodů potřebuje přístup na ten "zázračný UNIXový server", na kterém to běhalo tak neskutečně rychle (DECsystem 5900 - neboli výkon cca jako CPU 80386)...
ftp
a gopher
. lynx
som prvýkrát napísal do príkazového riadku niekedy v r. 1995.
Ja si nekdy pred cca osmi deviti lety delaval vylety za Internetem do uzasne inet kavarny ve 30km vzdalenem okresnim meste - pristup jen za korunu za minutuinet kavárna, ještě navíc s cenou 60 Kč/hod před devíti lety? - tomu nevěřím, ani kdyby to "okresní město" byla Praha!
pro své Windows 3.11 pracně sháněla program, který by uměl otevřít JPEG.To zase tak pracné být nemohlo. JPEG obrázky jsem si prohlížel už dlouho předtím v DOSu - to jsem ještě o nějakých Windows nevěděl. Spíš byl problém, když jsem si chtěl zobrazit jednu fotku, kterou jsem sejmul pomocí videokamery na výstavě, která se tenkrát pořádala v domě u Hybernů (nevzpomínáte si někdo, jak se ta výstava jmenovala?) - ten obrázek měl 1,2 MB (to byla klika, měl jsem tenkrát s sebou jen jednu disketu) a jeho zobrazení mi na mém počítači doma trvalo asi 40 minut.
Korunu za minutu před 9 lety? Nějak se mi nezdá, vždyť tenkrát se i za mail platilo, bez webu???
U mně se počítá net od roku 1995, FAVka to jistila, k tomu tuhý pařby ve dvěstědvojce na Husovce, Dooma dvojku na 386/40/4MB po síti do 5 do rána, poprvý jsem tam viděl někoho pařit Tycoony. To byla doba
V 16h se otáčely unixový servery a tak se pak chodilo zase nahazovat ftýpko přes telnet, to jsem čuměl, že někde je víc ploch (virtuálních konzolí), byly tam asi nějaký xka. Kluci pařili MUDa, nevydržel jsem u toho sedět, jen poslouchal, kdo je shadow a co vše zase komu provedli a jak se bavili v éteru (udělal jsem se neviditelnym, někdo tam vlez a pak se neprobudil).
Nepletu se, že tenkrát MUD běžel i na MFF UK?
Nepletu se, že tenkrát MUD běžel i na MFF UK?jojo, Brutus MUD na Lucy ... kam se hrabal LIT
Jestli se těm jejich pár kilobajtům/sekunda dá říkat internet.
To byste mne rozesmál. Vzpomínám si, jak se navyšovala zahraniční konektivita ČR z 64 Kb/s na dvojnásobek… (to b je opravdu malé, není to překlep)
To byste ...Tyk, tak
Vzpomínám si, jak se navyšovala zahraniční konektivita ČR z 64 Kb/s na dvojnásobek… (to b je opravdu malé, není to překlep)Tak to nevím jak bych přežil... nemohl bych hrát online a navíc nejsem moc trpělivej... minimálně při načítání stránek. Gentoo bych stahoval léta... Impossible
Ale mělo to své výhody. Poslat tenkrát bez výstrahy někomu mail větší než 64 KB znamenalo koledovat si o exkomunikování ze všech sítí v zemích českých…
Jaké Gentoo??? To bylo asi tak rok před tím, než jsem poprvé viděl Mosaic… Doufám, že se mne teď nezeptáte, k čemu byl Internet bez webu…Hehe. I když vlastně jo, nějak nevím
Ale mělo to své výhody. Poslat tenkrát bez výstrahy někomu mail větší než 64 KB znamenalo koledovat si o exkomunikování ze všech sítí v zemích českých…LOL. To si jeden musel užít. Ale už 8 let Internet... wow. Na druhou stranu - před osmi lety mi to moc nevadilo. To jsem ještě snad neuměl napsat
emerge
Jj, pamatuju si, jak jsem si nesl domů "super rychlý modem" ... 2400bps a přelouskával manuál - co že to jsou ty AT příkazy apod.
Vzpomínám si, jak se navyšovala zahraniční konektivita ČR z 64 Kb/s na dvojnásobek…Ja si pamatuju, kdyz CVUT melo 64kbit/s linku do Lince (nebo kam). Nejvetsi zazitek z tehdejsi doby mam z hledani HPGL interpretru pro laserovou tiskarnu. Ziskal jsem (uz nevim jak) IP adresu serveru, kde se pry nekde vali. Kdyz jsem se tam FTPkem pripojil dostal jsem krasnou uvitaci zpravu, ze se nachazim na serveru White Sands Missile Range.
Ja si pamatuju, kdyz CVUT melo 64kbit/s linku do Lince (nebo kam).
Ano, to byla jeden čas veškerá zahraniční IP konektivita ČR…
Dokonce jsem sbíral i všechny URL, které jsem kde našel. ;)A pak to za tebe vzal Google
13. 12. 2000 se svým dokonalým novým kompem. Připojovala jsem se přes Microcom a 13 hodin mi trvalo nastavení modemu a připojení Ale ten pocit, že jsem to zvládla úplně sama. Úžasné
Jo a nevíte někdo Jak se převádí z baudů na bps?blbě
Ještě před 5 lety se u nás ve škole používaly 133MHz vraky s monitory s nízkou radiací
Hmm, u nás je dosud něco velmi podobného...
jeste v pondeli se me ucitel snazil ucit word na pentium 100 s 16MB ram 512kB na grafice tzn. 640*480 a word se taha tak minutuNo, já doteď používám na práci Pentium na 200MHz. Mám tam 128MB RAM, 20+20GB disk,... Jen používám Wokna XP, protože se mi za boha nepovedla zprovoznit síťovka pod Mandrakama a taky je to (překvapivě) rychlejší. PS: na půdě mám ještě i286ku. Jo, to byl stroj.
Co je to internet?vezmeš dva a více intranety, kteréžto spojíš, a výsledku budeš říkat internet největšímu internetu na Zemi pak můžeš říkat Internet co je to intranet si laskavý čtenář najde na Internetu