Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jak provádíte administraci systému?
Přihlásím se jako root |
|
16% (229) |
Spustím su |
|
73% (1085) |
Spustím sudo |
|
9% (133) |
Jinak |
|
2% (30) |
Celkem 1477 hlasů
Vytvořeno: 20.2.2006 07:07
Tiskni
Sdílej:
njn, a víš vůbec že jsou lidi zvědavý a bude je to "přísně tajný" zajímat?No, to není tak neuvěřitelný, ale já stejně nic neprozradím
Takže nám to heslo klidně můžeš říct...Heslo? Zlomený veslo
takze tvuj ucet...A můj učet? Čísla účtů nedávám - leda, že by mi tam chtěl někdo poslat další milión
Já to nedělám, ale dost často je slyšet o možnosti "i normálně se hlásím jako root".
su -
, v konzoli je rychlejší přepnout se na jinou konzoli a přihlásit se normálně. Nástroj sudo
přenechávám nástrojům jako je odhlašovadlo v XFCE a podobně.
sudo su- když potřebuju nahodit víc root promptů (ve screenu): na prvním napíšu sudo su a zadám heslo, na ostatních už jenom sudo su (sudo si heslo na jednu minutu cachuje) ... takže heslo píšu jen jednou :)
Omyl, odhadoval bych že tak 50% uživatelů tu primárně používá Wokna.Omyl... to si nemyslím
A já taky.Tvůj problém
Omyl, odhadoval bych že tak 50% uživatelů tu primárně používá Wokna.tak jsem si prošel ankety ... a odpověď jsem nenašel
su
, u ostatních používám ssh root
a klíče.
Kam patřím?
alias su='sux -'Sux je ale AFAIK jen wrapper pro su, takže jsem volil su.
Musim nesouhlasit. Kdyby jste napsal ze je to nepohodlne, ano s tim bych souhlasil. Ale prasarna? Proc?
Jedina varianta je, ze je admin SAM prase, ale od toho Vas zadne su, sux, sudo nebo single neuchrani.
202 / 1303 ≐ 15,5 % ≐ 16 % 966 / 1303 ≐ 74,1 % ≐ 74 % 114 / 1303 ≐ 8,7 % ≐ 9 % 21 / 1303 ≐ 1,6 % ≐ 2 % --------------------------- 99,9 % 101 %
Ne, jako soudruhům v Maďarské lidové republice někdy v roce 82, kde byla při volbách účast 102%Heh a co je na tom? proste jich par prislo vickrat ;)
Jak provádíte administraci systému? Přihlásím se jako root (16 %) Spustím su (74%) Spustím sudo (9%) Jinak (2%) Opravná položka (zaokrouhlovací chyba, chyba dělení Pentium I FPU, kvantový šum aj.) (-1 %)Nebo jiná varianta – protože zřejmě než poměr odpovědí je důležitější to, aby součet byl 100 %, mohla by být anketa prezentována takto:
Jak provádíte administraci systému? Přihlásím se jako root nebo spustím su nebo spustím sudo nebo jinak (100 %)
v tom případě je to špatně vyřešený...Co je na tom špatného? Kdo chce přesný výsledek, dozví se, že dvě stě sedumnáct třinact set devadesátin hlasujících uživatelů se přihlásí jako root. Kdo nepotřebuje přesný výsledek a spokojí se se zaokrouhleným (který ja zase na druhou stranu snáze představitelný), dozví se, že je to přibližně 16 %. Požadavek, aby to bylo zaokrouhlené, ale zároveň přesné, je poněkud… divný. Navíc kdyby se použila nějaká metoda zaokrouhlování, která zachovává součet, bude si zase někdo stěžovat, že 8,7 po zaokrouhlení není 8.