Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
integracia s kompilatormi, debuggermi, version control systemami, bezchybne zvyraznovanie...
U zminky o zvyraznovani bych vypustil slovo "bezchybne", nebot alespon ja jsem mel zvlaste u slozitejsich kodu v PERLu se zvyraznovanim dost vyrazne problemy.
emacs sa da len milovat alebo (iracionalne) nenavidiet :)
S tou iracionalitou by se taktez dalo polemizovat. Pokud vam emacs nedovoli udelat to k cemu byste ocekaval, ze bude slouzit - editaci textoveho souboru - tak vam samozrejme zbyva jen ta druha moznost. Emacs lze dle meho nazoru uspesne pouzivat pouze lokalne a na male soubory. Na vi/vim jsem presel v okamziku kdy jsem potreboval na vzdalene masine editovat vetsi soubor (>100 MB). Navic na vsech systemech najdete nejaky ten klon editoru vi...
bohužiaľ, neviem vám iné doporučiť, niečo, čo by ma uspokojilo, som doteraz nenašiel.
môj prechod z vi na emacs bolo pár rokov hľadania podobného návodu, rezignácia, objavenie viper (emulácia vi v emacse), insštalácia emacs, viper level 3, a skúšať, čo ten moloch ponúka a dokáže.
Emacs umi emulovat vi? Tak to bych rad vedel, kde a jak v zapnu alespon nasledujici moznosti
Turbo? Nebo bp? 7.0?
Těch IDE pro python je hodně a jsou si potobné a je jedno jestli je to eric nebo spe nebo cokoliv jiného. Vždycky je to editor, shell, class tree a pár dalších blbostí, které stejně nevyužiji. Já bych ocenil například skriptovatelnost, kvalitní správu projektů a velký stupeň přizpůsobitelnosti. A taky code folding by se hodil...Pripadne mi, zes v zivote nezkousel PyDev v Eclipse. Eclipse je podle me nejlepsi multi-language IDE pokud jde o spravu projektu, to je jedna z jeho nejvetsich deviz. Code folding ma snad kazdy IDE.
i nez eclipse s PydevV cem?
Většinou Kate, občas mcedit, takže jiné.
Programuji (snazim se o to) v C/C++, Python, Perl, SQL
Solaris 9,10 > Sun Studio 11, Solaris compiler. Solaris 2.3, 2.5.1, 2.6 > nedit, gcc, gdb. Linux > Kdevelop (C/C++ s Qt, Python s Qt), Eclipse. Pro python Eric4 ve win i lin. Na Win eclipse (C/C++, Python). Kate pro SQL, Perl
vi(1)
Tiskni
Sdílej: