Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Přejdete na Blu-ray?
už se stalo |
|
3% (39) |
dříve či později ano |
|
49% (571) |
nepotřebuji HD |
|
28% (327) |
nechci DRM |
|
55% (635) |
Celkem 1165 hlasů
Vytvořeno: 15.9.2008 20:00
Tiskni
Sdílej:
Aha, tak já jsem si myslel, že tyto formáty mají přinést vyšší kvalitu obrazu. Ne že si HD rozlišení resampluji na PAL a uložím na CD, abych dostal +/- totéž co před deseti lety.Na PAL zrovna ne - typicky se udělá BR 1080p -> x264 720p a to bývá kvalita velmi solidní.
a animovane filmyHeh tak jestli někde HD smysl _nemá_, tak to jsou právě animované filmy
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)
-vfm ffmpeg -lavdopts fast:skiploopfilter=all
, to mi přehraje i Full HD 1080p ripy v H.264 s vysokým bitrate naprosto bez problémů (Athlon X2 2,5 GHz).
skiploopfilter=all
na skiploopfilter=nonref
(vynechávat pouze framy, na které se jiné neodkazují) nebo skiploopfilter=bidir
(vynechávat B-framy). Artefakty by se pak neměly načítat a mělo by to vypadat lépe, avšak samozřejmě pak o něco stoupne náročnost na výpočetní výkon (ale pořád to bude o dost lepší než bez volby skiploopfilter).
Jinak kvalita bude samozřejmě s těmito volbami vždy o něco horší než bez nich (v podstatě to vynechává deblocking, který je podle specifikace H.264 povinný). Ale i tak je to pořád lepší, než mít obraz trhaný (a obraz je pořád kvalitnější, než kdyby měl nižší rozlišení 720p).
(a obraz je pořád kvalitnější, než kdyby měl nižší rozlišení 720p).S tím nemůžu souhlasit. Raději kvalitní a plynulé 720p, než rozkostičkované a trhané 1080p. (Samozřejmě, perfektní 1080p by byl ideál, alespoň kdybych měl displej, který to nativně zobrazí.) Ještě by bylo super, kdyby ten mplayer uměl tyhle volby zapnout jen skutečně v případě 1080p videa, pokud nestíhá atp.
podobně modré a velké blbosti by měl zatrhnout.podobné supermodré a supervelké blbosti by měl zatrhnout…kdo má furt kupovat nové procesory, grafiky, obrazovky, cd-romky, obří harddisky, programy a ani se na to nejde podívat po Wi-Fině.
Kdyz si vemu, ze oko ma podle wiki cca 100 mil svetlocitlivych bunek, a vnima v rgb, tak to zhruba vychazi na rozliseni 33 mil pixelu. A 7,680 × 4,320 je taky neco kolem 33 mil. pixelu z cehoz mi vyplyva, ze to bude tak akorat. Navic, jestli to chtej uvest v Japonskuv roce 2015, tak u nas to bude nejdriv v roce 2025. Nebal bych se toho, ze v ty dobe uz budou technologie dostatecne mocne no to, aby to zvladly.
Pokud si to dobre pamatuju, oko neni RGB, ale spis YCrCb. Prave proto se tento barevny prostor pouziva pri naprose vetsine metod ztratove komprese obrazu (veskere JPEG/MPEGy ho pouzivaji) a pri presnaseni a uchovavani analogovych obrazovych informaci (komponentove video, S-Video, Conmposite, PAL/SECAM/NTSC atd.).Kdyz si vemu, ze oko ma podle wiki cca 100 mil svetlocitlivych bunek, a vnima v rgb, tak to zhruba vychazi na rozliseni 33 mil pixelu.
To ma ten barevnej prostor 4 souradnice?Má jenom tři.
Já myslím, že ani nemusíte počítat čípky v oku nebo jaký rozlišení oko má.A nebude to nějaký optická klam či tak něco? 720xXXX mi přijde ještě trochu rozmazané ,ale já osobně rozdíl mezi 720p a 1080p, až na to trhání a šum, vůbec nepoznám.
Stačí si pustit klasický videjko se standardní dvd rozlišovačkou a hned na to nějake 1080p HD video. Poznáte, že to je sakra rozdíl.
No třeba monitorNormální 19″ CRT monitor, kterých se válejí po světě tisíce.
filmVšelijaké trailery, videjka, kteých se válejí po internetu tisíce
parametry kódováníTy mají s rozlišením společného co?
Předpokládám, že oči máš v pořádku a že poznáš rozdíl mezi obrázkem v 720×576 a 1920x1080.Ale já se bavil o rozdílu mezi 1280x720(720p, nebo se mýlím?) a 1920x1080(1080p, nebo se mýlím?).
Normální 19″ CRT monitor, kterých se válejí po světě tisíce.
Hmm a zvládá vůbec Xx1080p?
Ty mají s rozlišením společného co?
No hodně. Jestli na 1080p uvidíš čtverce 16x16 a na 720 jednotlivé pixely, tak pak 720 vede.
Taky záleží z jaké vzdálenosti se na tu 19 diváš (i když si opravdu nevybavuji, jestl CRT vůbec umí 1920x1080).
Doufám, že s nimi nemáte společného nic. :-) Jinak jde o tento problémKdepak. Praha je z mého pohledu na opačném konci republiky.
BTW:Tak prostě změňte polarizaci, ne?
Tak se na to podívejte na nějaké pořádné LCD TV s uhlopříčkou alespoň 40" - 50" palců.Otázka je kolik obrazové informace je při takovém rozlišení, při takové uhlopříčce a takové vzdálenosti od obrazovky zbytečné.
Očekávaná životnost HDD je 5-15 let.No, jam mam disk stary 18 let a jeste funguje (50MB Quantum Prodrive LPS, vyrobeno 1990, Made in Japan). Ale obavam se, ze dnesni disky tolik urcite nevydrzi, obzvlast ty, oc jsou RoHS.
konečně se mi povedlo zprovoznit hw akceleraci HD videa v mé GeForce 8600GT, takže teď už se přehrávají plynuleHW akceleraci jsi zprovoznil asi těžko, to na linuxu není podporovaný, prostě to drtí procesor... 1080p ale přehraju plynule na 2x2.75GHz Athlonu64 s vypnutym loop filtrem a zapnutým framedropem (pro jistotu). Mám stejnou GPU.
Btw je zajímavý že 720p ripy jsou přesně v rozlišení 1280x720px ale 1080p ripy mají jen délku 1920px a jsou užší než 1080px na výšku.To není pravda, narazil jsem už mnohokrát na "720p" uzší než 720px.
HW akceleraci jsi zprovoznil asi těžko, to na linuxu není podporovaný ...No ale on neřekl, že ji zprovoznil na linuxu, že?
To není pravda, narazil jsem už mnohokrát na "720p" uzší než 720px.No rippeři, warezáci a jim podobní "odborníci" jsou schopní všeho, někdy to je fakt humus.