Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
dává dobré vyhlídky k tomu, že se již brzy dočkáme té léta očekávané čisté stovky.To se nestane dokud já na zemi živ budu. Jinak dobrý pokus o flame. No vlastně spíše zápisek o ničema (a vsadím boty, že následná diskuse o všem). Osobně vyzývám k ignoraci zápisku.
pak dobrovolně převezme řeholi kompilace a příkazové řádkyTy si Linux niekedy skúšal? (lebo presne takýto "argument" píšu ľudia, čo o tom vôbec nič nevedia a žiadne skutočné argumenty nemajú)
>vystuduje pohodlně na Win a pak dobrovolně převezme řeholi kompilace a příkazové řádky
Achjo. Je vidět, že jsi opravdu idiot a troll. další diskuze s tebou postrádá smysl...
Jsou lidé, co pracují a jsou lidé, co jen bastlí.Jsou lidé, co pracují, a jsou lidé, co hledají cracky
Tohle je v podstatě taková přízemní výzva k flamewaru, nic víc.
Stát, ve kterém koncem 90. let parta dědků popletů prodala celé školství a celou státní správu firmě Microsoft, není vhodný reprezentativní vzorek pro takovéhle statistiky.
Když už odkazuješ na statistiky z živě.cz, možná by stály za zmínku též statistiky z abclinuxu.cz, kernel.org a dalších zajímavých míst. Nedopadlo by tam měření trochu jinak?
Podíl Linuxu postupně rostl, až dosáhl současných 4,6%.
Ajeje, co když to není pravda...? A to je přesně ono. Kdybych naopak vzal statistiky ze stránky nejubožejší.bulvár.cz, nepřekvapilo by mě vůbec nic, ani třeba 101% podíl Windows. Přitom ale Windows hodně sajou.
neexistuje stránka, kterou by uživatelé všech platforem využívali se stejnou pravděpodobností.Co třeba google? Nic není ideální ale tam by to mohlo sedět zhruba nejlépe.
A je někde vidět přístup na komunitní weby, wiki.ubuntu apod.?
Případně když hledam řešení hardwaru, tak nepíšu "karta linux", ale "karta jméno_modulu". Jedno z vysvětlení?
Pořád marně čekám, kdy "komunita" pochopí příčiny tohoto ne moc optimistického stavu.
Ano, čekali jsme na tebe jako spasitele .
Tenhle komentář a i tenhle zápisek je špatně. Linux není za zenitem. Linux je ve strojích od monster v TOP500 až po domácí krabičky routující ADSL. A také na spoustě věcí mezi tím, od domácího mikroservříku s jedním uživatelem až po podnikové servery s tisíci uživateli a vytíženými webservery.
A jestli se bavíme o linuxu na desktopu (blogový zápisek toto nespecifikuje) tak tam podle mého osobního názoru linux moc nepatří. Na pracovní stanice ano.
Nojo no. Nic jiného než typická reakce o spasitelích a zlých nepřejících, kteří neprovolávají slávu svatému tučňákovi. Divím se vám ve vašem věku...
Cože?
Když si člověk vzpomene, že ještě teď narazí na GTK 1.2 věci (uh, proboha, proboha, ne), tak jásá.Pozeral som napr. Mandrivu a tam je Gtk1 len v contrib repozitári a Qt3 je v hlavnom (takže to čo píšeš asi všeobecne neplatí).
Chtělo by to něco jako windows, aby základní systém mohl člověk nechat aspoň 5 let přičemž by se mohl spolehnout na to, že vydrží.debian?
Windows 98,8 %...rozumim, že tohle číslo dodává mrkvošrot a počítá ho ze všech OS který kdykoliv prodal...
Tiskni
Sdílej: