Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
dává dobré vyhlídky k tomu, že se již brzy dočkáme té léta očekávané čisté stovky.To se nestane dokud já na zemi živ budu. Jinak dobrý pokus o flame. No vlastně spíše zápisek o ničema (a vsadím boty, že následná diskuse o všem). Osobně vyzývám k ignoraci zápisku.
pak dobrovolně převezme řeholi kompilace a příkazové řádkyTy si Linux niekedy skúšal? (lebo presne takýto "argument" píšu ľudia, čo o tom vôbec nič nevedia a žiadne skutočné argumenty nemajú)
>vystuduje pohodlně na Win a pak dobrovolně převezme řeholi kompilace a příkazové řádky
Achjo. Je vidět, že jsi opravdu idiot a troll. další diskuze s tebou postrádá smysl...
Jsou lidé, co pracují a jsou lidé, co jen bastlí.Jsou lidé, co pracují, a jsou lidé, co hledají cracky
Tohle je v podstatě taková přízemní výzva k flamewaru, nic víc.
Stát, ve kterém koncem 90. let parta dědků popletů prodala celé školství a celou státní správu firmě Microsoft, není vhodný reprezentativní vzorek pro takovéhle statistiky.
Když už odkazuješ na statistiky z živě.cz, možná by stály za zmínku též statistiky z abclinuxu.cz, kernel.org a dalších zajímavých míst. Nedopadlo by tam měření trochu jinak?
Podíl Linuxu postupně rostl, až dosáhl současných 4,6%.
Ajeje, co když to není pravda...? A to je přesně ono. Kdybych naopak vzal statistiky ze stránky nejubožejší.bulvár.cz, nepřekvapilo by mě vůbec nic, ani třeba 101% podíl Windows. Přitom ale Windows hodně sajou.
neexistuje stránka, kterou by uživatelé všech platforem využívali se stejnou pravděpodobností.Co třeba google? Nic není ideální ale tam by to mohlo sedět zhruba nejlépe.
A je někde vidět přístup na komunitní weby, wiki.ubuntu apod.?
Případně když hledam řešení hardwaru, tak nepíšu "karta linux", ale "karta jméno_modulu". Jedno z vysvětlení?
Pořád marně čekám, kdy "komunita" pochopí příčiny tohoto ne moc optimistického stavu.
Ano, čekali jsme na tebe jako spasitele .
Tenhle komentář a i tenhle zápisek je špatně. Linux není za zenitem. Linux je ve strojích od monster v TOP500 až po domácí krabičky routující ADSL. A také na spoustě věcí mezi tím, od domácího mikroservříku s jedním uživatelem až po podnikové servery s tisíci uživateli a vytíženými webservery.
A jestli se bavíme o linuxu na desktopu (blogový zápisek toto nespecifikuje) tak tam podle mého osobního názoru linux moc nepatří. Na pracovní stanice ano.
Nojo no. Nic jiného než typická reakce o spasitelích a zlých nepřejících, kteří neprovolávají slávu svatému tučňákovi. Divím se vám ve vašem věku...
Cože?
Když si člověk vzpomene, že ještě teď narazí na GTK 1.2 věci (uh, proboha, proboha, ne), tak jásá.Pozeral som napr. Mandrivu a tam je Gtk1 len v contrib repozitári a Qt3 je v hlavnom (takže to čo píšeš asi všeobecne neplatí).
Chtělo by to něco jako windows, aby základní systém mohl člověk nechat aspoň 5 let přičemž by se mohl spolehnout na to, že vydrží.debian?
Windows 98,8 %...rozumim, že tohle číslo dodává mrkvošrot a počítá ho ze všech OS který kdykoliv prodal...
Tiskni
Sdílej: