Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ano, doby, kdy zde vycházely oslavné články o tom, že Linux má již krásných 0,7 % podílu mezi operačními systémy, jsou pryč. Linux byl tehdy na vrcholu slávy a jak známo, z vrcholu vede pouze cesta dolů. 7 let po oné velké události tak můžeme jen nostalgicky vzpomínat na zlatý věk Linuxu. Aktuální podíl na českém internetu za leden 2010 klesnul na 0,6 %, přičemž podíl Microsoft Windows 98,8 % v kombinaci s vřelým přijetím Windows 7, nejrychleji prodávaného operačního systému všech dob, dává dobré vyhlídky k tomu, že se již brzy dočkáme té léta očekávané čisté stovky.
Tiskni
Sdílej:
dává dobré vyhlídky k tomu, že se již brzy dočkáme té léta očekávané čisté stovky.To se nestane dokud já na zemi živ budu. Jinak dobrý pokus o flame. No vlastně spíše zápisek o ničema (a vsadím boty, že následná diskuse o všem). Osobně vyzývám k ignoraci zápisku.
pak dobrovolně převezme řeholi kompilace a příkazové řádkyTy si Linux niekedy skúšal? (lebo presne takýto "argument" píšu ľudia, čo o tom vôbec nič nevedia a žiadne skutočné argumenty nemajú)
>vystuduje pohodlně na Win a pak dobrovolně převezme řeholi kompilace a příkazové řádky
Achjo. Je vidět, že jsi opravdu idiot a troll. další diskuze s tebou postrádá smysl...
Jsou lidé, co pracují a jsou lidé, co jen bastlí.Jsou lidé, co pracují, a jsou lidé, co hledají cracky
Tohle je v podstatě taková přízemní výzva k flamewaru, nic víc.
Stát, ve kterém koncem 90. let parta dědků popletů prodala celé školství a celou státní správu firmě Microsoft, není vhodný reprezentativní vzorek pro takovéhle statistiky.
Když už odkazuješ na statistiky z živě.cz, možná by stály za zmínku též statistiky z abclinuxu.cz, kernel.org a dalších zajímavých míst. Nedopadlo by tam měření trochu jinak?
Podíl Linuxu postupně rostl, až dosáhl současných 4,6%.
Ajeje, co když to není pravda...? A to je přesně ono. Kdybych naopak vzal statistiky ze stránky nejubožejší.bulvár.cz, nepřekvapilo by mě vůbec nic, ani třeba 101% podíl Windows. Přitom ale Windows hodně sajou.
neexistuje stránka, kterou by uživatelé všech platforem využívali se stejnou pravděpodobností.Co třeba google? Nic není ideální ale tam by to mohlo sedět zhruba nejlépe.
A je někde vidět přístup na komunitní weby, wiki.ubuntu apod.?
Případně když hledam řešení hardwaru, tak nepíšu "karta linux", ale "karta jméno_modulu". Jedno z vysvětlení?
Pořád marně čekám, kdy "komunita" pochopí příčiny tohoto ne moc optimistického stavu.
Ano, čekali jsme na tebe jako spasitele .
Tenhle komentář a i tenhle zápisek je špatně. Linux není za zenitem. Linux je ve strojích od monster v TOP500 až po domácí krabičky routující ADSL. A také na spoustě věcí mezi tím, od domácího mikroservříku s jedním uživatelem až po podnikové servery s tisíci uživateli a vytíženými webservery.
A jestli se bavíme o linuxu na desktopu (blogový zápisek toto nespecifikuje) tak tam podle mého osobního názoru linux moc nepatří. Na pracovní stanice ano.
Nojo no. Nic jiného než typická reakce o spasitelích a zlých nepřejících, kteří neprovolávají slávu svatému tučňákovi. Divím se vám ve vašem věku...
Cože?
Když si člověk vzpomene, že ještě teď narazí na GTK 1.2 věci (uh, proboha, proboha, ne), tak jásá.Pozeral som napr. Mandrivu a tam je Gtk1 len v contrib repozitári a Qt3 je v hlavnom (takže to čo píšeš asi všeobecne neplatí).
Chtělo by to něco jako windows, aby základní systém mohl člověk nechat aspoň 5 let přičemž by se mohl spolehnout na to, že vydrží.debian?
Windows 98,8 %...rozumim, že tohle číslo dodává mrkvošrot a počítá ho ze všech OS který kdykoliv prodal...