V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tak jsem se ve dvanáct hodin koukal na ČT24, a co se nedozvim, prý dneska spouštěj první server, z kterého jde "prý" legálně stahovat muziku.
Chtěl jsem se hned podívat ale nějak jsem na to zapoměl. Teď si tak rýsuju výkres z deskriptívy a vzpomenu si na to. Tak to jenom tak zkusim zadat. i-legalne.cz nic. Ha že by jim to spadlo hned první den . Tak zkoušim google i-legalne.cz a hle vyhodilo to odkaz na nějaký FAQ. Tak mi to dokonce vyhodilo stránka nebyla nalezena tak nic. Říkám si zkusim to později.
Tak jsem to zkusil teď po 5minutách načítání jsem na úvodní stránce. Nevim ale že je to přetížený není moc dobrá vizitka, co potom až jim bude hodně uživatelů tahat hudbu.
Tak se kouknu ještě na ceny na úvodní stránce je pár alb vše kolem 250kč. No nic tak raději zůstanu u DC++ . Ještě mám jednu výtku, ten chlap co to předváděl na tiskovce byl úplnej blb, člověk by řekl že když něco představuju tak si to trochu připravim, ale mluvit o tom a co chvíli se zasekávat byla fakt ostuda. Další věc co jsem nepochopil byl ten obrovskej cavik kolem toho na český telvizi. Kdyby raději udělali něco na propagaci linuxu, ach jo toho se asi nikdy nedočkáme.
Tiskni
Sdílej:
Nejsem si jist, jak se Stallman staví k hudbě a umění všeobecně, ale je-li to konzistentní s názorem na software, pak mu asi nevadí, že si za to někdo účtuje peníze.Pokud to same take neni nekde ke stazeni (ci po vyzadani a zaplaceni "shipment fees" nebo tak nejak) zadarmo. Nebo Stallmanovi nevadi, kdyz nekdo dava k dispozici SW pouze za peniz? Jde o to, ze nevim o realistickem modelu, ktery by umoznil umelci venovat se plne umeni, uzivit se a zaroven davat sve umeni k dispozici volne. Problem je, ze vsechny ty teorie o tom jak se uzivi koncertama a merchandisingem jsou prilis obecne na to, aby bylo mozne o nich tvrdit, ze jsou nejakym univerzalnim "lekem".
Jde o to, ze nevim o realistickem modelu, ktery by umoznil umelci venovat se plne umeni, uzivit se a zaroven davat sve umeni k dispozici volne.Ja teda taky souhlasim s tim ze by se melo dodrzovat co si autor nadiktuje a ne to nekde stahovat z torrentu ale Jakej je rozdil mezi tim kdyz nekdo doma po praci sklada hudbu a kdyz nekdo programuje Linux?
Pokud to same take neni nekde ke stazeni (ci po vyzadani a zaplaceni "shipment fees" nebo tak nejak) zadarmo. Nebo Stallmanovi nevadi, kdyz nekdo dava k dispozici SW pouze za peniz?Nevadí. Ale ten zákazník musí mít právo to software dle své vůle modifikovat a šířit a svobodně ho používat.
Muj nazor je ten, ze talent z mozku nemizi se stavem spolecnosti.chtel jsem napsat stavem penezenky