Společnost OpenAI představila Operator, tj. agenta, který k provádění úkolů (najdi a rezervuj ubytování, kup ingredience potřebné pro uvaření tohoto jídla, …) používá vlastní webový prohlížeč. K tomu využívá Computer-Using Agenta (CUA). Operator je zatím dostupný pouze pro uživatele ChatGPT Pro ve Spojených státech.
SoftBank, OpenAI, Oracle a MGX představili projekt Stargate, do kterého v příštích čtyřech letech investují 500 miliard dolarů. Cílem projektu je vybudovat ve Spojených státech novou infrastrukturu pro umělou inteligenci (AI).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.2. Představení novinek také na YouTube. Bun je naprogramován v programovacím jazyce Zig.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 10.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Byla vydána nová stabilní verze 7.1 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 132. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Vývojáři Debianu oznámili, že v březnu bude zahájeno zmrazování Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Současně bylo oznámeno, že kódový název Debianu 15 bude Duke. Debian 14 bude Forky.
Free Software Foundation (FSF, Nadace pro svobodný software) oslaví v říjnu 40 let od svého založení. Při této příležitosti proběhla soutěž o logo k této události. Dnes bylo vyhlášeno vítězné logo. Navrženo bylo v GIMPu.
Google zpřístupnil Gemini Live, svůj nástroj pro hlasovou komunikaci s umělou inteligencí, v českém a slovenském jazyce pro Android a brzy i iOS. Gemini Live umožňuje vést s AI přirozené rozhovory.
Port počítačové hry Pitfall! z roku 1982 napsané pro Atari 2600 si lze zahrát ve webovém prohlížeči. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Tak jsem se ve dvanáct hodin koukal na ČT24, a co se nedozvim, prý dneska spouštěj první server, z kterého jde "prý" legálně stahovat muziku.
Chtěl jsem se hned podívat ale nějak jsem na to zapoměl. Teď si tak rýsuju výkres z deskriptívy a vzpomenu si na to. Tak to jenom tak zkusim zadat. i-legalne.cz nic. Ha že by jim to spadlo hned první den . Tak zkoušim google i-legalne.cz a hle vyhodilo to odkaz na nějaký FAQ. Tak mi to dokonce vyhodilo stránka nebyla nalezena tak nic. Říkám si zkusim to později.
Tak jsem to zkusil teď po 5minutách načítání jsem na úvodní stránce. Nevim ale že je to přetížený není moc dobrá vizitka, co potom až jim bude hodně uživatelů tahat hudbu.
Tak se kouknu ještě na ceny na úvodní stránce je pár alb vše kolem 250kč. No nic tak raději zůstanu u DC++ . Ještě mám jednu výtku, ten chlap co to předváděl na tiskovce byl úplnej blb, člověk by řekl že když něco představuju tak si to trochu připravim, ale mluvit o tom a co chvíli se zasekávat byla fakt ostuda. Další věc co jsem nepochopil byl ten obrovskej cavik kolem toho na český telvizi. Kdyby raději udělali něco na propagaci linuxu, ach jo toho se asi nikdy nedočkáme.
Tiskni Sdílej:
Nejsem si jist, jak se Stallman staví k hudbě a umění všeobecně, ale je-li to konzistentní s názorem na software, pak mu asi nevadí, že si za to někdo účtuje peníze.Pokud to same take neni nekde ke stazeni (ci po vyzadani a zaplaceni "shipment fees" nebo tak nejak) zadarmo. Nebo Stallmanovi nevadi, kdyz nekdo dava k dispozici SW pouze za peniz? Jde o to, ze nevim o realistickem modelu, ktery by umoznil umelci venovat se plne umeni, uzivit se a zaroven davat sve umeni k dispozici volne. Problem je, ze vsechny ty teorie o tom jak se uzivi koncertama a merchandisingem jsou prilis obecne na to, aby bylo mozne o nich tvrdit, ze jsou nejakym univerzalnim "lekem".
Jde o to, ze nevim o realistickem modelu, ktery by umoznil umelci venovat se plne umeni, uzivit se a zaroven davat sve umeni k dispozici volne.Ja teda taky souhlasim s tim ze by se melo dodrzovat co si autor nadiktuje a ne to nekde stahovat z torrentu ale Jakej je rozdil mezi tim kdyz nekdo doma po praci sklada hudbu a kdyz nekdo programuje Linux?
Pokud to same take neni nekde ke stazeni (ci po vyzadani a zaplaceni "shipment fees" nebo tak nejak) zadarmo. Nebo Stallmanovi nevadi, kdyz nekdo dava k dispozici SW pouze za peniz?Nevadí. Ale ten zákazník musí mít právo to software dle své vůle modifikovat a šířit a svobodně ho používat.
Muj nazor je ten, ze talent z mozku nemizi se stavem spolecnosti.chtel jsem napsat stavem penezenky