Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak zní první věta zajímavé zprávy. Dále se dočteme:
"Naše údaje říkají, že pouze čtvrtina uživatelů je spokojená s výsledky svého vyhledávání, ... Většina dotazů je pro vyhledávač příliš obecná a uživatelé si se záplavou odkazů nevědí rady. Bing tyto problémy odstraňuje intuitivnějším vyhledáváním ..."Můžeme se tedy těšit na revoluční vyhledávač se zabudovaným telepatickým pluginem
Děkujeme, Bille.
K tomu jen moje vysvětlení, proč je tak málo lidí spokojeno s výsledky vyhledávání: blbě hledají! Když chci koupit pračku, tak nestačí hledat "pračka"! Snad se tato informace trochu rozšíří a lidé začnou u počítače trochu víc přemýšlet...
Tiskni
Sdílej:
Můžeme se tedy těšit na revoluční vyhledávač se zabudovaným telepatickým pluginem...telepatie ne, spíš to bude fungovat na údajích který jim widle pozbírali o svých uživatelích při pohybu na netu z OS windoze.
Tem tvym staci prece jenom navlhcenym hadrem utrit prach.
podobnou ovčíTakže by šly stříhat a z jejich srsti dělat svetry? WOW
<humor typ="drsný">
Kočky je možné prát v pračce, ale jen na 30°C a raději bez ždímání, viz Kočka přežila praní v automatické pračce a Omylem vyždímala kotě v pračce
</humor>
konečně jsem se o víkendu něčemu zasmál
ak sa stane, tak na nahrobny kamen si mozes nechat vyrypat:"jeho konicek ho celkom pohltil"
A pod to jeste "spi sladce po obou stranach"
ked chcem kupit pracku, co mam teda vyhladavat? Frazy ako "pracka" + "obchod, shop, predaj" nie su dost dobre? Ked som skusil dat do googlu samotne "pracka", tak mi zobrazilo dost relevantnych odkazov na kupu uz na prvej strane.
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=pracka&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=&aq=f&oq=
Mohol by si upresnit co myslis pod tym "premyslanim", kvoli absencii ktoreho su uvedene vysledky zle?
A videl sem plno lidi co to taky tak delaji, vetsinou obycejny uzivatele starsiho data narozeni. Akorat nektery pouzivaji misto seznamu atlas nebo centrum.
Tohle delal muj tata, www adresy psal zasadne do vyhledavaciho policka na sezna.cz ...
I'm Feeling Lucky není špatná věc.
To je zajímavé. Mně při zadání pojmu "pračka" vyšlo tohle.
To ne. Já ty prachy neperu, ukládám je nevyprané do skříně u stropu, vždycky na mě vypadnou a praští mě ty pětitisícovky ve svazcích do hlavy a to bolí
Ještě že to neukládáš v mincích
Pred nekolika lety jsem hledal v Googlu nejakou s pocitacem vcelku nesouvisejici vec a vetsina vracenych vysledku byly zaznamy z archivu ceskych linuxovych mailovych konferenci. V prvni chvili jsem myslel, ze uz Google profiluje sve uzivatele a podle toho voli vysledky, ale vysvetleni nakonec bylo proste - dotaz jsem zadal bez diakritiky a tehdy jeste Google neztotoznoval slova bez a s diakritikou.
Bing - to je skoro jako Wow
have you ever fallen love with your charakter?To našlo to co je v přiloze.
Ale Micka Kenneyho z Anaal Nathrakh to neuhodlo
orc(warcraft)wow.
ellen ripley na trinast otazok. musim pritvrdit.
corwina z amberu dal na dvadsatjeden, ale dlho zuril, kym mu to vyslo. teraz ho idem uplne zmasakrovat.
dzatajusa z ramajany nedal.
ani baukis, starenku z greckych baji. na mytologiu je cajik.
asi a o nich pise viac ako o dochodcoch, co dali nazrat antickym bohom.
v databaze nemal maresjeva, imra bugara. neuhadol doriana yatesa. toho v db mal, ale zmrsil otazky. velmi skoro sa opytal, ci je anglican - ano. neskor sa pytal ci je francuz a este nejaku narodnost. v kazdom pripade super vec ako nahradny vyhladavac, ked nedokazes googlit, lebo si nespomenies na klucove slova.
tenhle má databázi na skvělé úrovni (nebo nějak využívá Google? Moc jsem to nezkoumal).Jenom je asi celkem oblíbený, takže už to hrálo dost lidí. Ta databáze vzniká tím, co tam lidé přidají. Někdo tady o něco výš psal, že to nezná Petra Tomeše – tak jestli ho tam nakonec přidal, tak už by ho to mělo znát.
Einsteina to dalo na poprvé, Cimrmana ale vůbec
Cimrmana mi teda to uhodlo. Asi pokladal lepsi otazky.
Cimrman je všechno a to je pro něj asi problém...