Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Už přes týden se snažím docílit toho, že ikony na ploše GNOME zarovnám do mřížky. Nechápu, jak tohle někdo může nazvat GUI, když to neumí ani takovou triviální věc. Jsou jen dvě možnosti. Buď to GNOME neumí, což bych se musel dlouho smát, a nebo to má tak debilní konfiguraci, že jsem to ještě nenašel. Nebo si na to musím vzít pověstný Gconf? Nebo by volba "zarovnat do mřížky" uživatele mátla? Nějak mi uniká logika, že ikony budeme zarovnávat pouze do sloupců, nikoli už řádků. Ale asi GNOME není pro mě. Pro koho vlastně je? Pro masy? Pro idioty? Pro Geeky? Pro Freshmouse?
Tohle má být onen enterprise desktop, který si (bohužel) svorně vybírají jinak distribuce nejednotného Linuxového světa? V Microsoftu se musí ještě dlouho smát.
Tiskni
Sdílej:
Pro idioty, kteří neumí použít Google to fakt není.Az raz, jedneho pekneho dna vypnu/spenazia sluzby google...
a na co tedy plochu mám, když ji nemám používat? Abych měl hezké pozadí? Já plochu zásadně používám jako sladiště, pokud něco zrovna provádím.Pokud plochu pouzivas jako skladiste pokud zrovna neco provadis, tak na co potrebujes mit zarovnane ikony? Jinak muzes misto GNOME pouzit Xfce. Tam sice takova volba taky neni, ale ikony jsou tam vzdy v symetricke mrizce a tak se ti nestane, ze by se prekryvaly.
Na co jsou proboha ikony na ploše, kterou nikdy nevidím? Pokud jde o produktivitu práce je nejlepší místo pro ikony na liště.Ano ikony patria na lištu, subory (dokumenty, hudba, video a pod.) do domaceho priecinka (pekne pretriedene) a odkazy na tieto priecinky patria k zalozkam na liste taktiez...
Ad*: Původně jsme chtěl napsat KDE.Co je na tomto (příloha) nepřehledné a absolutně nepoužitelné???
Copa máš proti NT kernelu? Zlatý stabilní NT 3.51 , to byly časy.
jenom kvůli tomu, že ty pitomé Windows mají několik možností, jak může vypadat nabídka start, to mělo asi 3x víc slidůOpravdu? To je tak těžké napsat, že mají stisknout například klávesy "Windows + R", zadat "ncpa.cpl", stiknout "OK" atd.? K čemu 3× více slidů?
Ano, preferuji. Mám totiž vyzkoušené, že je rychlejší odhláskovat příkaz, než chtít po někom, aby našel v něčem nějaké menu, v tom menu se někam probojoval, či našel ovládací panely a v nich ikonku. Když mu řeknu, ať stiskne Win+R a zadá lusrmgr.msc, je v nastavení uživatelů 100x rychleji, než by se tam proklikával a hledal to V Linuxu je to jednodušší. Mé ovečky mají návod, jak mi zpřístupnit počítač, a já se k nim připojím přes ssh a udělám to sám
Máš pravdu, že spolehlivé cesty jsou neintuitivní, protože jediné spolehlivé cesty jsou opravdu jen přes konkrétní příkazy, které se naštěstí ve Windows ani v Linuxu s novými verzemi nemění Jen se blbě pamatují
(nebo snad i Gnome)Beru zpět, Gnome to také umí.
To když máš otevřených 10 oken, tak je všechny shazuješ na lištu, abys mohl pustit další program ikonou z plochy? To je přece šílený, takhle pracujou počítačově negramotný úřednice kolem mě.Vždy mám jednu plochu volnou, takže nějaká minimalizace 10 oken nehrozí. Stačí se přepnout na tu volnou plochu