Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Vy si tady všichni frčíte na blogoch
tak si taky jeden mapišu,a´t nejsu furt jenom pasivní čtenář.
tak ja začnu takovím trap´nučkým
Tak si tak ajsíkju-ju na svojem jabberu :) a kámoš ( taky koder ) mi poslal nasledující zprávu:
[10:03:36 PM] < Icek > nevim, neco...
[10:03:39 PM] < Icek > fakt mega
[10:03:43 PM] < Icek > jako mega dobreho
[10:03:47 PM] < Icek > ne mega velkeho
[10:03:52 PM] < Icek > aby sme to zvladli...
[10:05:02 PM] < Icek > mas nejaky napad?
a ja nemám fakt žádný nápad :) tak mě napadlo jesli Vy nemáte nějaký námět na hru??
jesli jo a je dobrej tak mi Vám rádi splníme vaše sny
Tiskni
Sdílej:
Myslím, že toto je to pravé a z toho sa už nevyvlečiete ;)
A jako bonus v té hře by bylo možnost zastřelit si vlastní figurku, třebas politiky......nebo JXD :o)
Já bych to teda dělal spíš ve Smalltalkutak to potom uz rovno pre hurd ;)
doporučuji, aby sis pořádně prohlédl svojí patičku ... "vyprdlisenato", "áledi" - nemělo by to být správně "vyprdli se na to" a "ale jdi"?Nemělo, protože tohle je hláška Starého Smrdě Ruma, pokud se moc nepletu, tak z Otce Prasátek
Místních profíků bych se zeptal na jednu věc: v čem by byla výhoda psát něco takového v C oproti C++ a naopak? Nějak stručně a hlavně žádnej flame :o) V tomhle totiž nemám moc jasno ani tak obecně :o)Výhoda je v tom, že si v C musíš obecně napsat všechno. Kdežto v C++ máš jednak standardní knihovnu, kde jsou alespoň mapy, vektory a seznamy. Pro Gtk existuje C++ rozhraní gtkmm. Nebo můžeš využít třeba knihovnu boost, z nichž některé by měly tvořit základ pro nový standard C++. Navíc boost nativně podporuje rozhraní pro Python. Pokud vím, tak Scribus je přepisován tak, aby používal boost. Nicméně C++ je daleko složitější a místy i záludnější jazyk (pro mě, jako pro céčkaře rozhodně).