Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Vy si tady všichni frčíte na blogoch
tak si taky jeden mapišu,a´t nejsu furt jenom pasivní čtenář.
tak ja začnu takovím trap´nučkým
Tak si tak ajsíkju-ju na svojem jabberu :) a kámoš ( taky koder ) mi poslal nasledující zprávu:
[10:03:36 PM] < Icek > nevim, neco...
[10:03:39 PM] < Icek > fakt mega
[10:03:43 PM] < Icek > jako mega dobreho
[10:03:47 PM] < Icek > ne mega velkeho
[10:03:52 PM] < Icek > aby sme to zvladli...
[10:05:02 PM] < Icek > mas nejaky napad?
a ja nemám fakt žádný nápad :) tak mě napadlo jesli Vy nemáte nějaký námět na hru??
jesli jo a je dobrej tak mi Vám rádi splníme vaše sny
Tiskni
Sdílej:
Myslím, že toto je to pravé a z toho sa už nevyvlečiete ;)
A jako bonus v té hře by bylo možnost zastřelit si vlastní figurku, třebas politiky......nebo JXD :o)
Já bych to teda dělal spíš ve Smalltalkutak to potom uz rovno pre hurd ;)
doporučuji, aby sis pořádně prohlédl svojí patičku ... "vyprdlisenato", "áledi" - nemělo by to být správně "vyprdli se na to" a "ale jdi"?Nemělo, protože tohle je hláška Starého Smrdě Ruma, pokud se moc nepletu, tak z Otce Prasátek
Místních profíků bych se zeptal na jednu věc: v čem by byla výhoda psát něco takového v C oproti C++ a naopak? Nějak stručně a hlavně žádnej flame :o) V tomhle totiž nemám moc jasno ani tak obecně :o)Výhoda je v tom, že si v C musíš obecně napsat všechno. Kdežto v C++ máš jednak standardní knihovnu, kde jsou alespoň mapy, vektory a seznamy. Pro Gtk existuje C++ rozhraní gtkmm. Nebo můžeš využít třeba knihovnu boost, z nichž některé by měly tvořit základ pro nový standard C++. Navíc boost nativně podporuje rozhraní pro Python. Pokud vím, tak Scribus je přepisován tak, aby používal boost. Nicméně C++ je daleko složitější a místy i záludnější jazyk (pro mě, jako pro céčkaře rozhodně).