Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
A nakladatelství Laser Books sází TeXem veškerou svou beletrii - prostě do toho nasypou ten hladký text a bez větší námahy z toho vyleze velmi obstojně vypadající kniha, téměř bez práce.Obstojně, ale s okraji stránky se nepářou, o vdovách a sirotcích nemluvě
Jestli tvůj taťka dělá "vědecké publikace"...
Muzejní časopisy (entomologie, teď dělá pro Švýcary nějakou antropologii). Jinak v tomhle upravoval obrázky a vůbec dělal editora, ale nesázel.
\MakeTitleOverTheWholePage{}
, ktere by vygerenovalo polovinu casopisu. a makra \MakeNakedPicturesOfFamousPeople{}
, \MakeStupidComments{}
by vygenerovaly zbytek.
Then comes, in the mail, the proof sheets for the second edition of volume two. I had changed a lot of pages in volume two of The Art of Computer Programming. I got page proofs for the new edition. During the ‘70s, printing technology changed drastically. Printing was done with hot lead in the ‘60s, but they switched over to using film in the ‘70s. My whole book had been completely retypeset with a different technology. The new fonts looked terrible! The subscripts were in a different style from the large letters, for example, and the spacing was very bad.
Zakladni znalost Wordu je implicitni, protoze je nejrozsirenejsi, uci se na zakladni a stredni skole, temer kazdy kdo pracuje s pocitacem ma nejakou znalost Wordu, Word ma GUI, takze moznosti jak editovat, jsou primo nabizeny.A podle toho ty "dokumenty" taky vypadají. Vícenásobné mezery, prázdné odstavce, ruční dělení slov, výhradně inline formátování atd. Ono je možné napsat text stejně dobře v čemkoliv, ale pak už se rozdíly v nárocích na naučení jaksi stírají, protože ta pravidla, podle kterých se má psát/sázet jsou platná obecně.
Výstup rychlostí desítek stran za sekundu
To už má dneska i ten TeX… :-) Zkusil jsem si manuál o 65 stranách: dva překlady i s csindexem dohromady přibližně za sekundu. I pdfTeX zvládne totéž za dvě a půl…
Navíc text generovaný Texem je poznat už na první pohled.Já si s prominutím dovolím drobnou opravu:
Navíc text generovaný LaTeXem je poznat už na první pohled.Nic ve zlém, ale to první s největší pravděpodobností platí v mnohem menším procentu případů.