Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Tiskni
Sdílej:
Pozn.: Následující údaje se týkají kusu s procesorem AMD Turion 64 X TL-60Což ve mě evokuje myšlenku, že se tento model prodává srůznými procesory. A pak nemám jistotu, že dostanu stejný CPU co ty. Zvlášť, když vv tom mají samotné obchody bordel.
Naopak u Asusu EEE bych notně zkorigoval jimi udávaný údaj. U linuxové 900A bych udávanou výdrž zkrouhnul minimálně o hodinu.U Linuxove 901 bych naopak pridaval, Me vydrzi za normalniho provozu pres 8.5 hodiny (oproti udavanym 7 hodinam).
Výdrž na baterii: udávány 4 hodiny (s větší 8 článkovou baterií), při šetření (CPU governor ondemand) reálná výdrž cca 5 hodinTzn. MSI nic nepodhodnocuje, chyba je v českých eshopech, které uváděly výdrž na 4 článkovou baterii (to byly ty pouhé 2 hodiny), ale ve skutečnosti notebook prodávaly s 8 článkovou baterií. Jestli už to opravili netuším, je to tak půl roku co jsem ho kupoval. Jo a btw. také MSI PR210X vřele doporučuji, je to nesmírně kvalitní notebook za úžasnou cenu a pod Linuxem v něm funguje vše bez problémů.
Intel Pentium Dual-Core T3400 s frekvencí 2,16 GHz 3 GB DDR2 800 MHz Intel PM45 Express ATI Mobility Radeon HD 3430 s 256 MB vyhrazené paměti hmotnost 2,5kgTo bude IMHO lepší než AMD Puma.
Jestli se k němu bude přítulkyně chovat slušně, tak na značce až tolik nezáleží. Tudíž bych zvážil např. http://benq.mironet.cz/benq-joybook-s32eb-m540--1-gb--120gb--dvdrw--133quot+dp81218/. Plusem je matný displej 13.3" 1280×800 a žádná daň Redmondu. Pokud potřebuješ lepší mechanické provedení, tak Lenovo ThinkPad.
Intel P D-C T2390 1.86GHz, 3GB DDR2,VGA NV8400M G 256MB, IPM965, wlan, glan 2,6kg
Jsem s tím spokojenej tak, že se od toho skoro nemůžu odtrhnout.Osobně vidím hned několik mínusů:
vystačím s baterkou až do cíle i při zpožděníTy jo, fakt to vydrzi 10 hodin? :)
samozrejme. nezabudol som podvoltovat procesor ale zabudol som zhasnut displej. velmi pravdepodobne. :) oba systemy pouzivam za rovnakyych podmienok a snazim sa co najviac dostat z baterky. v oknach mam spotrebu pod 12w, v linuxe okolo 15w
bílá klávesnice!!!Dá se chytře sehnat za 15 tisíc. Jenom ty svině ho napěchovaly Vistou a jsem zvědav jak ji budu vracet až nebudu souhlasit s EULATurion QL-62 2GB RAM chipset 780G grafika HD3450 250GB HDD 1Gb LAN, eSATA, HDMI + D-SUB, Firewire
černá klávesniceTentokráte bez bubáka z Redmondu. Bohužel, první model se mi líbí mnohem více. Ale musím říct, je tyhle noťasy jsou fakt napěchované, hlavně e-SATA je fajn.Intel Core 2 Duo T5800 2,0 GHz Intel GMA X4500HD 250B HDD 1Gb LAN, eSATA, D-SUB, Firewire
Já vím, jádro 2.6.27
používám a s ath5k
se připojím i na Eduroam, i když mě do jisté míry znervózněl tenhle zápisek.
ale grafika Intelu je skutečně jen na prohlížení internetu nebo dokumentů. Hrát se na tom nedá nic.Tak s tim nesouhlasim, sice to neni nic extra, ale me na tom vzdycky vsechno slo. Mam notebook HP Compaq nx7300 (1,86GHz celeron, 1,5GB ram, grafika Intel 945 GM). Pod windows xp bez problemu Solid Edge, Inventor, Mafia, ... Pod linuxem (ubuntu 8.10) compiz efekty (vcetne krychle), urban terror, ...