Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Jak často býváte skutečně naštvaní na Linux?
To je hřích! Nikdy. |
|
11% (174) |
Zřídka, skoro vůbec. |
|
45% (690) |
Občas, ale jde to. |
|
35% (538) |
Až moc často. |
|
4% (55) |
V jednom kuse. |
|
4% (67) |
Celkem 1524 hlasů
Vytvořeno: 15.8.2007 14:43
Tiskni
Sdílej:
a vidis to? to ma nenapadlo, este aj vsetkymi milovanu cirkev urazaju...Tomuhle říkáš urážka? Tebe musí rozčílit kdeco... :)
kdesu /home/martin/bin/fix-network && /home/martin/bin/fix-apps
Mam poznamku k tomu co jsi napsal. Docela se mi libi, ze je mnoho linuxu. Problem ale vidim v tom, ze kazda distribude musi mit jinej balicek, nebo take se balicek uplne jinak jmenuje atp. Proc v tom vidim problem? Komercni firmy, ktery delaji software pak podporuji jen dve distra a ostatni maji vice mene smulu, nebo instalace je obtizna.
Ted jsem zrovna mel moznost par dni pracovat s Macbookem. Podle me hnus fialovej a OS se Linuxu (u me Debian) v teto dobe uz asi nevyrovna. Linux mi pripada mnohem logictejsi a prehlednejsi a vice transparentni. Bohuzej na Mac se delaji ovladace, software atd. Proc? Protoze je to jednotne prostredi a vyrobci tak maji mene prace a zaruceny vysledek.
Kbybych osobne mohl delat nejake pravidla, tak prvnim by bylo, ze slozeni aplikace ma zustat tak, jak vyvojar ma v manualu. Tzn. kdyz se knihovna jmenuje urcitym jmenem, tak na vsech systemech bude stejnym jmenem. To same aplikace atd. Sam nevidim duvod v Debianu prejmenovani Firefoxe na nejaky IceWeasel, hlavne kdyz jsou non-free repositories.
Tot muj skromny narzor na vec.
Section "Files" RgbPath "/usr/share/X11/rgb" FontPath "/usr/share/fonts/misc" FontPath "/usr/share/fonts/75dpi" FontPath "/usr/share/fonts/100dpi" FontPath "/usr/share/fonts/TTF" FontPath "/usr/share/fonts/Type1" # FontPath "/usr/share/fonts/windows" EndSection Section "Module" Load "dbe" # Double buffer extension SubSection "extmod" Option "omit xfree86-dga" # don't initialise the DGA extension EndSubSection Load "freetype" Load "glx" EndSection Section "InputDevice" Identifier "Keyboard1" Driver "kbd" Option "AutoRepeat" "500 30" # Specify which keyboard LEDs can be user-controlled (eg, with xset(1)) Option "XkbRules" "xorg" Option "XkbModel" "pc102" Option "XkbLayout" "cz" EndSection Section "InputDevice" Identifier "Mouse1" Driver "mouse" Option "Protocol" "Auto" # Auto detect Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Buttons" "7" Option "ZAxisMapping" "6 7" EndSection Section "Monitor" Identifier "samsunglcd" HorizSync 30 - 81 VertRefresh 56.0 - 75.0 EndSection Section "Monitor" Identifier "televize" HorizSync 31.5 - 82.0 VertRefresh 40.0 - 150.0 EndSection Section "Device" BusId "PCI:1:0:0" Identifier "gt6600" Driver "nvidia" Screen 0 Option "RenderAccel" "true" EndSection Section "Device" BusId "PCI:1:0:0" Identifier "gt6600tv" Driver "nvidia" Screen 1 Option "RenderAccel" "true" EndSection Section "Screen" Identifier "Screen0" Device "gt6600" Monitor "samsunglcd" Option "NoLogo" "1" Option "RenderAccel" "True" Option "AllowGLXWithComposite" "True" Option "AddARGBGLXVisuals" "True" DefaultDepth 24 SubSection "Display" Viewport 0 0 Depth 24 Modes "1280x1024" "1024x768" "800x600" "640x480" EndSubSection Option "ConnectedMonitor" "DFP,TV" Option "UseDisplayDevice" "DFP" EndSection Section "Screen" Identifier "Screen1" Device "gt6600tv" Monitor "televize" # Option "ConnectedMonitor" "TV" Option "NoLogo" "1" DefaultDepth 24 SubSection "Display" Viewport 0 0 Depth 24 Modes "1024x768" "800x600" EndSubSection Option "TVStandard" "PAL-G" Option "TVOutFormat" "SVIDEO" Option "ConnectedMonitor" "DFP,TV" Option "UseDisplayDevice" "TV" EndSection Section "ServerLayout" Identifier "Simple Layout" Screen 0 "Screen0" 0 0 # Screen 1 "Screen1" RightOf "Screen0" Screen 1 "Screen1" 0 0 InputDevice "Mouse1" "CorePointer" InputDevice "Keyboard1" "CoreKeyboard" EndSectionPokud máš klasický monitor, tak ten je CRT (tam kde mám DFP, TV)
:0.1
. Pokud použiješ možnost "RightOf", budou displeje "vedle sebe"
Na linux nikdy, na sebe dost často, že se nesnažim víc.
Občas mě štve, že na Debian 64 (Etch) něco nejde.Skutečně? To je zvláštní že na unstablu vždycky všechno chodí, asi se to hult časem zkazí, no co se dá dělat
Alacarte: New Entry = žuch
Icedove: Neaktualizuje RSS
Není libcss
Čekám na Stablu na novou alsu (rozchození zvuku), asi přejdu na unstable
Občasné pády předpovědi počasí
Problém s přidáváním jůzrů přes users-admin
Problém se zkompilovanými ovladači (to bych ale i čekal)
... Ale je to míň, než mám problémů v práci s Win. Nějak nevydržej víc jak 3h bez pádu (debian testován: týden běžného provozu bez reboot, vypnutí ap. - Vše OK)