Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jak vznikl váš domácí počítač?
Koupil/dostal jsem jej vcelku. |
|
19% (193) |
Sestavil jsem jej z komponent. |
|
81% (806) |
Celkem 999 hlasů
Vytvořeno: 8.12.2005 16:35
Tiskni
Sdílej:
co mam říc já... ze začátku byl komplet koupenej, pak se vymněnila grafika... pak se přidali RAM, mno potom se vyměnila bedna, deska a procesor... pak se vyměnily ramky za DDR a teď se vymění HDDTeď budeme přidávat RAM (máme 256MB), pevný disk (máme 40GB), dále nějakou pořádnou grafickou kartu (kvůli monitoru -- aby byl plně využit). Nebyla to tak špatná koupě... Potřebovali jsme prostě funkční počítač, a ten jsme dostali. Jedná se o PC spíše na práci, ale i nějaká multimedia atd., ne na hry (i když je tam rodina občas hraje). Nicméně -- příští počítač nebude ze supermarketu.
co mam říc já... ze začátku byl komplet koupenej, pak se vymněnila grafika... pak se přidali RAM, mno potom se vyměnila bedna, deska a procesor... pak se vyměnily ramky za DDR a teď se vymění HDDKdyž byl novej, tak byl koupenej v kuse. Teď je původní jen bedna, zákl. deska s procíkem, disketovka a cdromka, jo a zvukovka s rádiem, na kterou nedám dopustit (bohužel do isa slotu
to je dobry nazev "trashputer"
nejdriv jsem cetl transputer a rikal jsem si, proboha kde ten clovek sehnal transputer, no a nakonec vidim, ze asi v popelnici.
Koupil jsem si serverovou skříň od KME - KME BigTower ATX CX-7765 P4-400W 4x5,25" + 8x3,5", má buď packy nebo kolečka, dovnitř se daj disky i zašoupávat nastojato. Čili místo pro mechaniky už neřešim, můžu tu skříň jen doporučit, místo pro cca 7 větráků (to jediné, hluk, mi na ní vadí, ale zvyk jsem si), za cca 2k mi přijde dost dobrá.
Jak to? Mně zatim "odešla" jen jediná klávesnice, za těch 10 let, blbne mi na ní "3" na číslicové části, zasekává se. Jinak ok - občas ji rozeberu a vyčistim a je furt v pohodě.
Kam patřím?chudak Robert, kdyz vam kazdemu zvlast bude muset rikat jak hlasovat
prvni PC koupeno vcelku
druhe PC sestaveno z ulomku pocitacu pratel :)
dalsi bude taky stavebnice :P