Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.
Pravé tlačítko myši mačkám:
| ukazováčkem |
|
10% (174) |
| prostředníčkem |
|
73% (1238) |
| prsteníčkem |
|
12% (209) |
| malíčkem |
|
0% (7) |
| něčím jiným |
|
4% (61) |
Celkem 1689 hlasů
Vytvořeno: 14.12.2006 16:41
Tiskni
Sdílej:
a PRVNÍ
Přesně tak. Myš v levé ruce a nepřehozená tlačítka. Protože jsem částečně přeučený levák píšu pravou a papíry s poznámkami mám napravo od klávesnice, nemusím neustále přehazovat myš a klávesnici. Dokonce mám za to, že by bylo ergonomické, aby se lidé píšící pravou naučili mít myš v levé ruce a lidé píšísí levou ji měli napravo.
Jen je problém sehnat ergonomickou myš, která by seděla v levé ruce, proto mám asi 4 roky myš A4Tech Wop-35A.
P.S.: Chybí volby: nemačkám / nepoužívám myš.To je jako říkat, že v anketě o tom, jestli máte raději sladký nebo hořký čaj, chybí možnost "piju kafe".
.
) jeste tahal za sebou kacera jsem si zvykl mackat leve tlacitko ukazovackem, prostredni tlacitko(dnes kolecko) prostrednickem a prave tlacitko prstenickem. Ac jsem levak, nikdy jsem se nenaucil ovladat mys levou rukou.
Kdo máte noťas a nepoužíváte myš? Zařízením suplujícím pravé tlačítko myši je u mne doplněk trackpointu.
+1 (pravym palcem)
Anketa je technicky špatně provedena. Mělo být umožněno hlasování pravým tlačítkem myši!
. Opacne to neni tak pohodlne.
Pravé tlačítko mačkám prostředníčkem
.
Přeci jen jich pár znám, polovina z nich by tímhle způsobem nedokázala počítač obsluhovat vůbec – ano, já vím, asi to zní sexisticky, že.
Ja jsem asi taky vadas, mackam prostrednickem a pulkou prstenicku :-) Ovsem nekdy taky jenom prstenikem, nebo jenom prostrednikem.
Dodela zajimave by bylo zjistit jak kdo mysi hybe. Ja mam zapesti oprene o stul a mysku jenom tak solicham, nekdy se pristihnu ze ji pohybuju jenom prostrednikem, za velmi spore ucasti prstu ostatnich.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;