Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Využíváte tištěnou počítačovou literaturu?
často |
|
28% (349) |
občas |
|
59% (725) |
vůbec |
|
12% (153) |
Celkem 1227 hlasů
Vytvořeno: 16.5.2006 08:55
Tiskni
Sdílej:
V knihovně pochopitelně nesmí chybět učebnice jazyka C.Mám taky, ale v knihovně zrovna ne. Za svůj život jsem toho moc nepřečetl (teda přečetl, ale knihy moc ne
Apache Příručka správce www serveru
a 333 tipů a triků pro Linux
http://
a dneska už tam má wikipedia prakticky monopol :))
Tištěnou literaturu poslední dobou používám velice často,protože se snažím minimalizovat čas,kdy pracuji s počítačem.Jedním z důvodů pro toto moje počínání je jistě to,že ve 20 letech je dioptrická hodnota v mojich brýlích -4,0dpt na každé oko(čti vidím uplny h***o).A opravdu se mi to daří - několik posledních měsíců už trávim u počítače jen několik příjemných okamžiků(samozřejmě s LINUXem && několik příjemných okamžiků == 5 až 6h).
Mezi nejvýraznější kousky v mé knihovně patří:Mistrovství v C++, LINUX kompletní příručka administrátora a Programujeme v Microsoft Visual C++ (znalosti získané čtením této knihy jsem využil v době, kdy jsem se věnoval pod Woknama zpětnému inženýrství - samozřejmě pouze v mezích mojich vlastních aplikací).
Případné pravopisné a jiné chyby prosím omluvte - na pracáku člověk strašně zvlčí.
Jinak sbirka: cca 15m SF&F, 6m nonSF, 50cm odporna literatura
Kniha o Linuxu mě naučila skvěle základy, dostal jsem přehled o tom systému a pak už to šlo vše jednodušeji (bylo mi vysvětleno že příkazový řádek není zmražen na úrovni command.com (cmd) ve windows - což mě mrzelo a ostatní možnosti (třeba že na linuxu jsou hry))).
Kniha o GIMPU to samé, předtím jsem gimp považoval za nějaký zmatený grafický editor, po přečtení té knížky se stal gimp mým dobrým kamarádem.
Takže knížky mi daly nějaký všeobecný přehled o možnostech a ty díry se už vyplnily vlastím bádáním / hledáním. Proto uvažuju, že bych možná neměl být líný a koupit si už konečně nějakou dobrou knihu o C, ať třeba v těch ukazatelích a spol tak strašně nelítám. Krom toho mám osobně knížký rád (čtu si) - pokud máte nějaký tip, můžete napsat :) (nějaké holé základy snad už znám).