Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Jak tak projíždím různý diskuse, fóra a weby, tak vidím, že kde kdo aktualizuje systém třeba jen jednou za týden. Proboha! Jak to může někdo vydržet?
emerge sync. Potom jsem omrkl emerge-sync.log co se dělo. A hele, úprava KDE 3.5 ebuildů. Zkusím emerge kdelibs. A co nevidím!
>>> Downloading ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable/3.5/src/kdelibs-3.5.0.tar.bz2 --07:21:06-- ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable/3.5/src/kdelibs-3.5.0.tar.bz2 => `/usr/portage/distfiles/kdelibs-3.5.0.tar.bz2' Resolving ftp.kde.org... 131.220.60.97 Connecting to ftp.kde.org|131.220.60.97|:21... connected. Probíhá přihlašování jako anonymous ... Přihlášeno! ==> SYST ... hotovo. ==> PWD ... hotovo. ==> TYPE I ... hotovo.==> CWD /pub/kde/stable/3.5/src ... hotovo. ==> PASV ... hotovo. ==> RETR kdelibs-3.5.0.tar.bz2 ... hotovo. Délka: 15 379 557 (15M) (není směrodatné)Tak honem vesele sosejte hoši! :o) Já se nemůžu dočkat až se vrátím ze školy. :D
Jsem jeden z bláznů, kteří jsou do školy v tričku i když mrzne a podobně, ale tohle je hrůza...
Nevím co to se mnou je, ale je mi prostě zima. Nikomu jinýmu - ani mojí mámě, která vždycky mrzne - není taková zima jako mě. Mám pořád studený ruce ať dělám co dělám. Nemůžu mít náhodou zimnici? Nesnáším zimu, je to hnusný roční období. Dříve to šlo, to mě ještě bavilo bobování a neměl jsem Linux, ;) ale teď je to hrůza. Desetikilová bunda, čepice... prostě hrůza.
Máte někdo rádi zimu? Proč proboha?
UPDATE: Mrznou mi i nohy. :(
Update z 29. 8. 2006: Já byl tenkrát vůl ;-)
Update z 10. 1. 2007: No, možná ani ne...
Poslední dobou chodím čím dál, tím později spát. Ať už je to proto, že mám rád svý Gentoo (ať už dávám dokupy php, aby jel apache, nebo hraju Enemy Territory) /přísahám, že když jsem měl Windows, už jsem neměl co dělat, znáte to - někteří .../, nebo proto, že si říkám, že ještě chvíli, pak se ukáže, že jsem zapomněl na tohle a támhleto a najednou je vlastně už ráno. Kolem 2/3 hodiny. Někdy je to taky tím, že nemůžu usnout, protože jsem si přes víkend stihl zvyknout. Zrovna třeba včera a dneska.
Delší dobu přemýšlím nad ACCEPT_KEYWORDS="~amd64"
(pro neznalé Gentoo: prostě testing/unstable větev). Nebylo by to špatný, musel bych dávat pozor na důležitý balíky (zřejmě bych zapl FEATURES="buildpkg"
, kdyby se náhodou podělalo něco kolem kompilátoru, abych se měl k čemu vrátit).
Taak a máme tu pátek. Pochopitelně mám hodně času na blbinky, takže proč si netestnout GCC 4?
Dnes jsem byl s tátou se podívat do průmyslovky, kam se chystám jít. Obor Strojírenství CAD-CAM. Řekli mi, že všechny PC, co tam mají, jsou s Windowsy. Já řekl, že to tedy zkousnu. Zeptal jsem se, jestli otevřu AutoCADový projekty v nějakém Linuxovém CADu a řekl mi, že jo, ale že si nevzpomene na název.
Přijde mi trochu divný se na tohle ptát v diskusi, tak se zeptám tady, protože tady se smí všecho (jak nám tu někteří dokazují).
Rád bych nějaký šachy. Po tom, co jem zahlíd GNUChess radši zmíním, že musí mít GUI. ;) Pokud žádný nejsou, tak jestli znáte nějaký menší pro Windows, abych emuloval. Nepožaduju po nich nic extra, jen nastavení obtížnosti. :)
Poslední dobou sleduju, jak se Wine zlepšuje. S verzí 0.9 mi začal plně fungoval DVD Shrink (Že by předtím nějaký PEBKAC? Nerad bych svoje chyby házel na amd64.) a teď v 0.9.1 v Media Taggeru už nejsou názvy složek jen někde (třeba prvních 10 názvů v adresáři tam nebylo...). Používám ho proto, že neznám prográmek s GUI, kterej by uměl převádět jména souborů do tagů pomocí masky, kterou mu zadám.