Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nedávno jsme v jednom předmětu dělali zajímavou psychologickou hru. Přečtěte si následující příběh.
Občas je potřeba vytvořit snapshot disku a to rychle, ještě než se něco stihne podělat. V takovou chvíli je dobré mít připravený skript na vytvoření LVM snapshotu a nelovit syntaxi příkazů v nějakých návodech na webu. Použil jsem k tomu init.d skript – nemusí se spouštět při startu počítače (ale může).
Už mám doma první várku slíbených samolepek Jsou to omyvatelné PVC samolepky a měly by toho hodně vydržet (žádný papír), takže si je můžete dát třeba na domovní dveře nebo na výlohu svého obchodu. Velikost cca A6 (trošku menší, kvůli okrajům při tisku).
Tohle není blog, ale diskusní fórum. Nápad na jeho založení vznikl v této diskusi. Je zde zapovězena politika, ekonomie, velký bratr, konspirační teorie, pan profesor, kinderporno, oteplovači a všechny ty depresivní věci související s omezováním soukromí a odpojováním od internetu.
K dnešnímu smutnému dni jsem vyrobil obrázek a vydávám ho pod licencí CreativeCommons. Chystám i tisk samolepek, tak pokud máte zájem, napište maila. Více na mé stránce Frantovo.cz.
Uáááááá, uzavřený software je zlo a měl by zmizet z povrchu zemského (nebo by se měl dělat aspoň tak, aby co nejmíň otravoval lidem život). Minimálně půlku dneška jsem strávil naprosto zbytečnou prací, která by nebyla nutná, kdyby byl software aspoň trochu otevřenější. Ale nakonec se zadařilo, takže tenhle blog nebude jen nadávací, ale i trochu sebepochvalný .