Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Optická média pokládám:
potiskem nahoru |
|
24% (341) |
zápisovou stranou nahoru |
|
55% (791) |
zásadně do obalu |
|
21% (301) |
Celkem 1433 hlasů
Vytvořeno: 26.4.2009 23:22
Tiskni
Sdílej:
Do obalu
4cd v krabickach ulozeny na sebe mi lezely pul roku za oknem (severo-vychodni smer) ... horni 2 necitelne,1 s chybama spodni precist slo... ne, slunce nebrat.
Tot otazka, davam je na sebe a to tak, ze to vespod zapisovou stranou nahoru a ty dalsi potiskem nahoru... Jinak jak koukam pred sebe na papiru se mi tu vali dve potiskem nahoru
Ale je to vec co uz moc neresim, audio CD si hned ripnu do PC pac pak se mi s nim lip pracuje treba v amaroku a na filmy moc neni cas...
Optická media pokládám za mrtvá :D
Ale dříve jsem je pokládal potiskem nahoru - abych nemusel každou placku otáčet pro zjištění, co na ní vlastně je (když člověk laboroval s instalací driverů Windows a má na stole deset placek, je to potřeba).
Optická média moc nepoužívám A pokládám je tak různě:
I když člověk si moc nevybere – poškrábaný „potisk“ většinou znamená nenávratnou ztrátu dat (ale zase se tak snadno nepoškrábe), zatímco poškrábaná druhá strana se dá zbrousit (ale malé škrábance se na ní objeví hned)
Reklamní Microsoftí a různá nedůležitá CD jakkoliJojo, mám tady Windows Server 2008 R2 (to jak rozdávali na LinuxExpu) a to pokládám zásadně pod půllitr.
Ano v anketě chybí základní možnost: Pod kafe
někdo raději pod čaj - dříve jsem používal slaměná kolečka, ale CD jsou praktičtější už jen z toho důvodu, že nepromoknou a když je hrnek horký, tak je občas i zábava je pozorovat, jak se kroutí
Reklamní Microsoftí CD jsou velmi užitečná. Teď koncem jara je budu používat jako strašáky na špačky, aby nám nelétali na třešeň. Data sice nejsou důležitá, ale dobře se to leskne
Pokud je DVD-CD v obalu pak zpět do krabičky , na spidlu samozřejmě zápisem dolů ... zápis nahoru je celkem problém pro některá NoName média a pro neznačková DVD je to totální smrt.
V podstatě mi v anketě chybí volba "stavím je na hranu", ale protože je takové médium na hranu postavené zpravidla nestabilní, tak média v "téměř svislé poloze" opírám, a to tak, že záznamovou vrstvou "ke zdi", takže jsem zvolil "potiskem nahoru" :).
Když máš místo tapety šmirgl, tak ne
Na mém stole, kam ty placky obvykle takto stavím, je už takový burdel, že se to nemá skutálet kám :)
Mysli prece, do stran nemuzou, jenom dopredu a vzadu je ta stena.
kdyz poskodite stranu s potiskem, poskodite i data (u CD)...
Aspoň nějaké smysluplné využití.
Zajímavý je ten posun -- před lety* jsem byl na INVEXu a tam bylo jakékoli CD svátost, ti šťastnější si dokonce nějaké odnesli domů (bylo úplně jedno, co na nich je), ti méně šťastní se na mohli jen dívat na vystavená. No a dneska je dáváme pod kafe a věšíme na stromy
*) už je to hodně dávno, ani si netroufám odhadovat
chybi mi tam moznost "je mi to jedno - jak je polozim, tak lezi..."
snazim se davat do krabicky, ale... to je skutecne jenom minumum pripadu...
Co třeba caddy? Ta média jsou poslední dobou pořád citlivější, jak se zvyšuje hustota zápisu. Možná by bylo ideální je vůbec nebrat do ruky.
Jenže žádná z mých mechanik caddy nepodporuje. Bééé. Fňuk.
Možná by bylo ideální je vůbec nebrat do ruky.
Možná by bylo ideální je vůbec nepoužívat
Chybí mě tam že současná optická média nepoužívám a pokladám je za zastaralá.
Já je pokládám za skříň, abych se na ně nemusel dívat, jelikož je pokládám za zastaralá. Položme si ale otázku, kolik uběhlo času, než se tento poklad změnil v podklad
Například HDD...
souhlas je asi novej Murphyho ( nebo jak se te nčlověk vlastně píše) zákon, čim huř se k mediu chovám tim dýl jsou data čitelný, takže po ně nekolika pokusehc zachránit orig CD s hrou kdy pomocí jakéhosi programu pod windows který čte jednorychlostně jeden sektor mnhohokrát .......... mám tři kopie, iso na HDD jedno někde ve spindlu a jedno co používám to pokládám zásadně potiskem nahoru páč se na to jinak práší, originální mám někde v krabici
mimochodem jak pod linuxem krom zálohy záchránit data s poškozeného media ? resp donuti ovladač snížit rychlost čtení a číst opakovaně sektor dokud se netrefí ??
Potiskem nahoru, nemusim je otacet, abych zjistil, co na nich je a hlavne je tak vyndam z mechaniky nabo obalu. Vetsinou je pokladam na takovy ?zubaty? molitan, jak je v krabicich od pocitacovych komponent, CD lezici na rovne plose se spatne sbira a vetsinou se pri tom poskrabe.
Docela čumím, že zde většina lidí pokládá CD potiskem dolů. Můžete mi někdo vysvětlit proč to tak děláte?
Je to totiž úplně padlé na hlavu. Jednak nevidíte, co na tom médiu je, takže pokud se vám válí po stole, jako mně, tak je musíte stále otáčet. A také pokud nemáte úplně čistý stůl, tak si můžete brzo rozdrápat data. Poškození CD ze zápisové strany je totiž naprosto neškodné. Chrání je asi milimetr tlustá vrstva plastu. Zato z popisové strany je ta vrstva minimální, občas přímo mikroskopická, že se člověk na některá neznačková média bojí z horní strany i sáhnout, aby si ta data nerozmáznul…
Osobně tedy hážu média na stůl potiskem nahoru, v případě originálních CD a DVD je ukládám do originálního obalu, a dlouhodobá vypalovaná CD a DVD ukládám do speciálního kufru, kde jsou zavěšena v obalu z netkané textilie, či co to je.