Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Když už mi z učení hrabe, tak si jdu něco napsat. Dnes o tom, co se týká něžnějšího pohlaví.
Jaké se vám nejvíc líbí jméno?
Tiskni
Sdílej:
A co Unge nebo Hildegarda, taky by tu byla cizí
No, mně se zamlouvají obě jména. A víc než Magda Magdalenka.
Pokud se nám zadaří, tak bude na světě o jednu Zuzanku a Anežku víc.
Susan znají přece všude, v tom bych problém neviděl.
Jména Zuzanka a Markétka se mi líbily ještě před tím, než jsem nějakou pořádnou poznal.
Je pravda, že mi jistá jména znějí lépe, než ostatní.
Jak tak na to koukam, přidal bych ještě do ankety jména:
No jo, další ...
A to proč? Má to souvislost se šárkou na švestkách?
Takových nás je asi hodně
Když už tu padaj Klotildy a spol ... chtěl byste mít někdo doma Galadriel? Troufli byste si na to?
Třeba jméno Kačenka ve mně evokuje spíše vzpomínky na gurmánské zážitky z dobře propečené kačenky...Kačenka je od Kateřiny ... tak neříkej Kačenko (ty Káčo hloupá!), nýbrž Katko, Káťo, Kaťuško (ehm, no aby ti to zas pak nepřipomnělo něco jiného
A příklad? Připouštim tak akorát Danu, že se mi zdá slabší. Ale v tu chvíli mne hezčí nenapadlo. Vlastně jsem tam moh dát Drahomíru - ale to vim až teď.
Dík za ohlas. Ono v tom akutečně bude (i) něco osobního. Jelikož jsem předpokládal, že při více jménech u sebe se budou hledat souvislosti, třídil jsem je podle abecedy. Stejně tak jsem je mohl třídil podle počtu slabik. Chtěl jsem použít nějaké pokud možno objektivní a zjevné hledisko.
Každý v sobě neseme nějaké skryté "účty", proto tutěch 20 jmen.
A i dáky této anketě mne napadlo, že by bylo fajn, kdyby se /strike/moje/strike/ naše dcera jmenovala Galadriel. Manželka nesouhlasí, tak asi ne.
Značka strike není povolena ... ach jo
Po tom všem, co jsem zde napsal i si přečet, jsem si potvrdil, že mé oblíbené jméno je mi jestě milejší