V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tak, dneska začala na Nově velkolepá show s tajemným jménem. Moc by mě zajímalo, kolik procent cílové skupiny diváků tuší, proč má pořad takové divné jméno.
Je tu totiž taková malá kulturní bariéra. Troufám si tvrdit, že v anglosaském světě patří znalost antiutopického románu 1984 od George Orwella skoro k základnímu vzdělání. Něco jako u nás díla Karla Čapka. Mezi lidmi, kde se pohybuju (většinou studenti VŠ), je 1984 ještě docela známé. Nicméně nepředpokládám, že kniha popisující diktaturu tak hustou, že i soudruzi v Severní Korei se jí jen blíži, zde byla za minulého režimu legální. Takže bych řekl, že lidé od čtyřiceti nahoru se s ní asi neměli šanci potkat.
No, možná český národ podceňuji
Tiskni
Sdílej:
Další věc taky do všeho nacpou volání nebo SMS na telefon 906..... proč když chcou o něcem hlasovat je to za jiné ceny než jako za normální SMS prostě já mám určovat vítěze a ještě zaplať a kdyby třeba se mohlo hlasovat z jednoho čísla jednou, jenže kolik toho stíhneš nadatlovat .....No někde (od někoho) musejí nazbírat těch 10 (nebo 11) milionů Kč na hlavní výhru
Fakt dnes se není v TV na co se dívat.Souhlas, vyjímku tvoří občas ČT2 s filmovým klubem a dokumentárními pořady.