Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Patičky, které se zobrazují pod diskusními příspěvky (jak u blogů, tak ve fóru, u článků i jinde), jsou zajímavým místem, kde se autor příspěvků může vydatně projevit. Různí lidé mají různé patičky, někteří je nemají vůbec - obojí o něčem vypovídá.
Zpočátku jsem patičkám na ABCLinuxu nevěnoval žádnou pozornost. Jednak jsem sám žádnou neměl, a to poměrně dlouho (a to přesto, že jsem dříve na některých jiných serverech patičky míval), navíc to prostě šlo nějak "kolem mě". Bylo ovšem dost lidí, kteří je hojně využívali. Nakonec jsem si podle hesla "nedá se nic dělat, musíme tam všichni" pořídil patičku také - a to právě s tímto heslem.
Od té doby jsem jich vystřídal větší počet, často v reakci na nějakou událost nebo názor (viz "Kdo nepoužívá STL, tomu není pomoci"). Podobně činili a činí i jiní. Obsah je ovšem velmi různý. Proto nyní, jak už odpovídá mému stylu, provedu určitou kategorizaci:
Nebudu odkazovat na konkrétní lidi, každý už ty své patičky určitě našel. A pokud ne, nevadí. Určitě existují i nějaké další kategorie, na které jsem zapomněl. Důležité je, že patička funguje - a to jako velice univerzální nástroj.
Tiskni
Sdílej:
Co máš sakra proti odrážkám?ROFL
Ba. Už si je i ukládám, abych věděl, ta, která končí, už vidět nebude, jelikož mi moje patičky něco řikaj, tak si je na tom místě shromažďuju.
BTW, ta dopravní bezpečnost je tvůj projekt?Nech se překvapit
největší kategorizátorKategorizace mám rád. Pokud někdo necpe do škatulky mě
"Everything can be highly meaningful, or totally absurd, depending which chemicals are currently influencing your brain."
PS: Do 200 znaku bych se vetsinou vesel ;)
USE="vse co mam rad -vse -co -nemam -rad" emerge -u world
apt-get "muj oblibeny debiani balicek"
sudo killall init
rm -rf /mnt/windows
Kdyby moje stávající dvojpatička nebyla tak skvěláMám lepší
Zobrazování patiček jsem si v profilu zakázal.A právě když se o nich diskutuje, je na škodu, když nejsou vidět.