Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
To by nebyl metal ale hard core.
a co keby osukal draka zabil ho znova ho osukal, potom osukal princeznu zabil ju znova ju osukal a nakoniec by si vyhonil a zabil sa sam?
+1
no ja si myslim, ze proto....
Me to prave stve, necte se mi to uplne dpobre, a kdyz dam nad to mys, aby to bylo dobre videt, tak me zase ten kurzor rusi
A myslim ze oba obrazky sem uz letos vkladal do diskuze pod nejakej blog. Ale ta pamet uz neslouzi ...
Styď se, ani neúvést zdroj?!
Pro ostatní - je to z http://necyklopedie.wikia.com
Tak sry, je to i na necyklopedii, spolu s dalšími zvrhlostmi.
Staré, ale pořád dobré :)
Jak mohli opomenout tohle?!
Heh, je to starý, ale furt dobrý. Je to jasné, jsem prostě power metalista, odpovídá tomu i tento olbíbený cintát z Tobiase:
After the storm when the magic has gone
Drown in the tears of a mandrake
"Redneck metal" neboli "Agrometal"
Heh, nebo taky buran-rock... Já mám pro Kabát, Alkehol, Dogu a podobné ještě jednu šaktulku: chlast-rock.
co když přijede Eva a Vašek?
Vztahy Metalistů
a Evy a Vaška
jsem nikdy nepochopil. Proč má furt každý Metalista
nutnost zmiňovat se o Evě a Vaškovi
? Nějakáý druh OCD?
BTW: Něco proti Evě a Vaškovi?
Ja to treba neznal, takze jsem se u nekterych docela zasmal
Jinak, dobra sranda na tema delani si srandy z metalu je serial Metalocalypse. Dopotrucuji
nějakou parafrázi na téma Knights and Knaves od autora jménem Raymond Smullyan, ale není tomu tak
parada to nema chybu a ja si du poslechnout neco ze sveho oblibeneho power metalu
Ještě by tam mohl být tolkki-metalista. Přiběhne, probodne princeznu, pomiluje se s drakem, pak zjistí svůj omyl, načež zahraje geniální kytarový motiv, který chytne za srdce. Pak si vezme svoje prášky a jde zpátky do svého temného koutku...