Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
Oficiálně byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.0. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 75 000 dolarů (1 770 157 korun).
Byla vydána nová verze 8.11.0 řádkového nástroje a knihovny pro přenos dat po různých protokolech curl. S oficiální podporou WebSocket. Opravena byla bezpečnostní chyba CVE-2024-9681.
Před chvílí kolega utrousil poznámku: „Už chápu, proč si na vyřizování tasků v helpdesku najímají pracovní síly v Indii.” No jo, a kolikrát jste si sami pomysleli, že děláte práci pro otroka. Jenže ono to otrokářství nebylo jen tak. Víte jak těžký je úděl otrokáře?
Některým lidem je třeba neustále poskytovat zpětnou vazbu. Ale pozor, ať při tom poskytování zpětné vazby sami neskončíte ve vazbě .
Jak se ten šmejd odkopal! Ještě by mohl kápnout božskou, když už se tedy stal ministrem zemědělství z boží vůle KDU-ČSL za čí kope zájmy. Zájmy lidí z Krnova to zřejmě nebudou, protože jinak by musel nabízené řešení uvítat.
Fakt nevím, co se ještě musí stát, aby konečně došlo těm, co jsou u vesla na severní Moravě, že budování „protipovodňových opatření” v duchu komunistického hesla „Poručíme větru, dešti” povede jen k dalšímu opakování toho co už tady bylo.
Česko zásáhl vytrvalý déšť a následně povodně. Na obrázcích z radarů je jeden překvapivý artefakt.
Hľadal som nejaké distro s apt package managerom. Debian mal moc staré balíky a to aj testing. V Diskusii mi poradili KDE neon. Distro KDE Neon - vychádajúce z Ubuntu (rovnaké balíky, dokonca aj rovnaké názvy verzií). Toto distro je nielen podvozok pod všetky novinky, ktoré chce KDE team odprezentovať, ale aj plnohodnotná distribúcia linuxu s debian like balíkmi.
Kapsy plné dynamitu jsou dobrý film - ale ještě lepší protiteroristická akce .
Libtardi, vlezdobruSSelistická pátá kolona, sociálové z Kliniky, Putinovi zelení terroristé, feťáci z antify a další levičácká vlastizrádná špína ve své snaze ovlivnit výsledek voleb šíří nejrůznější 'nebezpečné dezinformační narativy' o české pirátské straně. Nenechme si od nich 'narušit demokratický proces v této zemi' a pojďme si spolu vyvrátit deset nejčastějších mýtů o pirátech, nezřídka šířených samotnými piráty 😄 😜
Tak berou nejrůznější pohromy lidé věřící, co nemají dostatečné povědomí o příčině a důsledku. Stejně tak brali i povodně, ale protože je člověk tvor hloubavý, vznikly během posledních 20 let matematické modely, které během minulého týdne zcela jasně ukázaly, že lze do určité míry predikovat co přijde, takže v tom žádný osobní rozmar není.
Cituji: Plováková metoda je jednou z nejstarších a nejjednodušších metod měření rychlosti proudění vody v povrchových tocích. Je založena na předpokladu, že unášené těleso (plovák) se ve vodním toku pohybuje stejnou rychlostí jako okolní vodní částice.
Abclinuxu už delší dobu neorganizovalo žádnou akci, při které bylo možné získat komunitní předměty, tak mě napadlo proč neuskutečnit nějakou akcičku pro Tuxomily
V roce 2019 se konal v Praze MediaWiki Hackaton a tak jsem využil této příležitosti, abych vyřešil vleklý problém. Nemohl jsem se dostat do Gerritu a nikdo nebyl schopen zjistit, kde je můj problém.
Moc to s tím opalováním nepřehánějte, ať nedopadnete třeba jako tito pánové .
Před 27 lety touhle dobou jsem byl u toho, když se tu začínalo roztahovat Makro. Bylo mi stydno, jak se zákazníci prali o zboží, o kterém jsem věděl, že Ostrava je pro ně ta poslední štace.
A třeba takové selfiečko s rozzuřeným medvědem také nemusí být k zahození, přinejhorším bude mít pan koroner pěknou fotku na nástěnku .
V minulom dieli seriálu o HPCS jazyku Chapel, sme si prešli inštaláciu. Po inštalácii odporúčam vybrať si nejaký editor. Za mňa najbezproblémovejší bol (neo)vim (u mňa konkrétne varianta VIMu https://nvchad.com/ ). Treba teda switchnuť na Vim / Neovim prípadne Emacs (VSCode ako editor pre Chapel neodporúčam, tam je totiž našepkávanie a type hinting polofunkčný).
Dnes si teda pozrieme, niektoré bežné vlastnosti jazyka, ktorý vznikol ako vedlajší produkt iniciatívy DARPA High Productivity Computing Systems, ktorá mala za ciel zvýšiť produktivitu superpočítačov do roku 2010. Spolu s ním vznikli aj jazyky ako Fortress (od Sun Microsystems / dnes Oracle) a X10 (od IBM), ktoré sú nemenej zaujímavé. Ale nepredbiehajme. Na začiatok dnešného dielu sa zameriame na polia a domény. Už práca s poľami nám ukáže, že Chapel je jazyk doslova z inej galaxie.