Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 908: CloudXKCD česky.
Jaderné noviny – 9. 6. 2011: Podpora snímků v ext4Aktuální verze jádra: 3.0-rc2. Citáty týdne: Al Viro, Ingo Molnár. Problémy se snímky v ext4. O vsyscallech a vDSO.
Srovnání: Mandriva Linux a jeho derivátyKdyž měla společnost Mandriva S.A. loni opět problémy s financemi, někteří se obávali konce Mandriva Linuxu a přemigrovali jinam, další pevně věřili, že se to zase nějak vyřeší a ostatní nad tím jen mávli rukou. Nakonec to ale vypadá, že vlk se nažere a koza zůstane celá. Mandriva S.A. své problémy vyřešila a je tu i další nová distribuce na Mandrivě založená, určená pro pravověrné uživatele Mandriva Linuxu.
Architektura IPv6 – konfigurace adres a objevování sousedů (2)Jak jsem sliboval, podíváme se na různé možnosti přidělování adres protokolu IPv6. I podle místních diskuzí v této oblasti panuje značný zmatek a pro některé změny oproti IPv4 stále ještě představují spíše černou magii.
Komiks xkcd 896: Marie CurieXKCD česky.
Zpravodaj o Víně – 15. 6. 2011Aktuální verze Wine. Práce na DIB enginu. Distribuce opouštějí HAL. Používání licencí nevhodných pro fonty. Patche zvyšující výkon Direct3D. Změny v databázi aplikací.
Z oponentní zprávy Rozpočtového výboru PSP ČR se dostal do návrhu novely zákona o loteriích přílepek k zákonu o službách informační společnosti efektivně zavádějící cenzuru Internetu a odpovědnost poskytovatelů za přenášený obsah. Návrh prošel 2. čtením a o jeho schválení Parlamentem by se mělo hlasovat v úterý 21. 6. Text návrhu zní: Odpovědnost provozovatelů elektronických prostředků – Provozovatelé elektronických prostředků jsou povinni zajišťovat nemožnost připojení uživatelů ke stránkám elektronických prostředků nabízejícím či umožňujícím účast na loteriích či jiných podobných hrách provozovatelů, kteří k tomu nemají povolení vydané podle zvláštního právního předpisu, obsahujícím reklamu na takové služby či činnosti, nebo takové činnosti propagujícím či podporujícím.
Juan "Nushio" Rodriguez, Fedora Ambassador a packager, se rozhodl přinést GNOME 2.32 zpět. Pustil se tedy do projektu BlueBubble. Na přípravě balíčků GNOME 2.32 pracoval několik týdnů a v současné době je na Fedoře 15 funkční většina komponent klasického GNOME, a to i přes použití GTK +3. Balíčky by měly být dostupné přímo v repozitářích Fedory v pondělí, instalační obrazy obsahující klasické GNOME přijdou později. Jak sám Juan řekl serveru Ostatic: "Gnome 3 tu prostě ještě není. Fallback mód je příšerný a Shell potřebuje "metrickou tunu" rozšíření, aby byl použitelný."
Colin Watson, člen Ubuntu Technical Board a vůdce Installer týmu, oznámil, že Ubuntu bude od verze 11.10 dostupné jako tzv. hybridní iso. To umožní obraz instalačního CD nakopírovat přímo na USB disky, bez použití dalších nástrojů jako je Unetbootin.
V reakci na připravovanou novelu zákona o loteriích s přílepkem § 2a, který má změnit zákon o službách v informační společnosti, čímž by fakticky zavedl v tomto státě cenzuru internetu, vznikla petice adresovaná poslancům parlamentu. Pokud si myslíte, že internet by měl zůstat svobodný a neutrální, můžete ji podepsat na adrese internetbezcenzury.cz. Do závěrečného čtení zbývají necelé dva dny, času tedy není nazbyt.
Andrea Scarpino popisuje, jak přidat do Dolphinu akci, pomocí níž lze instalovat balíček přes pravé kliknutí myši. Uvedený návod se týká distribuce Arch Linux, avšak lze jej snadno upravit i pro distribuce s jinými správci balíčků.
Na setkání organizace ICANN v Singapuru bylo dnes schváleno rozšíření doménového prostoru o nové generické domény nejvyšší úrovně. Ondřej Filip z CZ.NIC, který je přímým účastníkem setkání, k tomu dodává: „Formální schválení pravidel je vyvrcholením šestiletého složitého procesu. Jednání byla do poslední chvíle nesmírně dramatická a vládní výbor GAC si ještě v neděli vynutil některé změny.“
Organizace ICANN brzy spustí globální kampaň, jejímž cílem bude informovat o této významné změně. Současně s tím chce celosvětový správce internetu zvýšit povědomí o příležitostech, které nové generické domény nejvyšší úrovně nabízejí. Žádosti o nové top level domény přijímá organizace ICANN od 12. ledna příštího roku. V současnosti existuje 22 generických domén nejvyšší úrovně. Mezi ně patří například populární .com, .net nebo .org, ale i .travel, .mobi a další.19.6. ve večerních hodinách (SELČ) došlo na Bitcoin burze Mt. Gox ke krachu ceny Bitcoinu (až $0.01) kvůli velkému množství naráz vyprodaných Bitcoinů, následně byl server odstaven. Mt Gox informuje, že došlo ke zcizení jednoho účtu pachatelem s hongkongskou IP adresou. Dále na internet unikly přihlašovací jména, e-mailové adresy a hashe hesel mnoha dalších účtů z Mt. Gox.
Uživatelům je doporučeno si hesla změnit co nejdříve po znovuspuštění serveru. Dle vyjádření Mt. Gox budou anulovány veškeré transakce provedené po masivním výprodeji Bitcoinů z kradeného účtu.
Na WebUpd8 se objevila recenze nového vypalovacího nástroje Silicon Empire. Ten je napsaný v Qt, používá cdrtools, integruje hudební přehrávač MiniTunes a prohlížeč obrázků. Z běžných funkcí zatím chybí možnost tvorby audio CD.
Ve Firefoxu 4 byla objevena další kritická bezpečnostní chyba v implementaci WebGL. Útočník může pomocí této chyby pořizovat obrazové záznamy veškerého dění v prohlížeči, nejen toho souvisejícího s WebGL. Bezpečnostní chyba totiž zpřístupňuje dříve použitý obsah paměti grafické karty.
Vyšlo Haiku r1 alpha 3. Poznámky k vydaniu tu a sťahovať môžete tu. Medzi hlavné novinky patrí zlepšená podpora čitania a zápisu do rôznych súborových systémov či podpora nového hardvéru.
Společnost Appcelerator Inc. vydala Titanium Studio. Komplexní IDE pro vývoj a testování multiplatformních aplikací. Vyvíjet v něm lze mobilní, desktopové ale i webové aplikace a to pomocí HTML, JavaScriptu, Pythonu, Ruby a PHP. Titanium Studio je založeno na Aptana Studio, IDE založeném na Eclipse. K dispozici jsou dvě placené verze a jedna komunitní zdarma. Pro její stažení je však třeba se registrovat.
Vývojář Kai Hendry vydal již osmou verzi operačního systému WebConverger. Ten je určen pro internetové kavárny a kiosky. Jeho jediným a hlavním prvkem je, stejně jako v případě Chrome OS, webový prohlížeč, v tomto případě Firefox 4.0.1. Obsažen je i Adobe Flash Player 10.3.181.26. Jako základ je použit Linux (2.6.39).
Vyšel Gajim 0.14.3. Uběhly necelé dva týdny od vydání verze 0.14.2 a je na světě další. Opravuje hlavně problém při zavírání seznamu kontaktů a prohlížeč historie. Seznam změn a všechny opravené chyby.
Na webUpd8 vyšel článek s návodem, jak pomocí gconf změnit pozadí uzamknuté obrazovky v GNOME 2.32, tzv. lock screen.
Vyšel Libav 0.7. Mezi nejzajímavější novinky patří vícevláknové dekódování VP8, H.264 a dalších video formátů a dekódování 10-bitového H.264. Jako obvykle přibyla řada nových dekodérů, např. zmíněné VP8, AMR-WB, HE-AACv2 a další. AC3 kodér byl obohacen o vylepšení z projektu Aften a nově umí kódovat do E-AC3. Bylo začleněno i několik nových (de)muxerů a mnoho dalšího.
Dalším členem The Linux Foundation se stala společnost LexisNexis Risk Solutions. Ta nedávno uvolnila zdrojové kódy své platformy HPCC.
Mozilla dnes v rámci rychlého vývojového cyklu po třech měsících vydala novou řadu Firefoxu pro Windows, Mac, Linux i Android, kde jako první multiplatformní prohlížeč podporuje vlastnost Do Not Track zlepšující kontrolu nad sledováním chování uživatelů na webu. Obsahuje na tisíc vylepšení včetně podpory moderních webových technologií usnadňující tvorbu doplňků, webových aplikací a stránek. 85 % uživatelů Firefoxu 4 používá doplňky. Ty lze tvořit pro všechny podporované platformy pomocí HTML, JavaScriptu a CSS skrze nové SDK pro lokální vývoj nebo nového webového rozhraní. Pro jejich instalaci není nutné restartovat prohlížeč.
The Electronic Frontier Foundation oznámila, že již nebude přijímat dary v podobě opensource virtuální měny Bitcoin. EFF k tomuto svému rozhodnutí uvedla tři důvody. Za prvé se obává právních otázek vyvstávajících z vytvoření nezávislého měnového systému, za druhé se nechce zaobírat právními problémy okolo převodu velkého množství bitcoinů na skutečné peníze a za třetí nechce EFF budit dojem, že akceptování Bitcoin z jejich strany znamená doporučení tuto měnu používat.
Nokia oficiálně dnes představila na veletrhu CommunicAsia nový model N9 s novým MeeGo. Více např. na hdworld.cz. Obsahuje nejnovější MeeGo 1.2 Harmattan.
Jeden z vývojářů Calligra Words zmiňuje, že tento textový procesor získal bronzový statut. Mezi důvody patří zejména nový výrazně rychlejší „layout-engine“, vylepšená podpora formátů ODF, OOXML i staršího binárního formátu od Microsoftu, zvýšený počet automatizovaných jednotkových testů a v neposlední řadě i zvětšení vývojářského týmu.
Na blogu CZ.NIC dnes vyšel článek, ve kterém Ondřej Surý mimo jiné vyzývá k tvorbě RFC a nabízí pomocnou ruku. "Pokud máte nápad na nový protokol, standard nebo jen menší či větší vylepšení stávajícího, tak se na nás můžete kdykoliv obrátit. Velice rádi vám s psaním návrhu nového RFC pomůžeme," píše vedoucí Laboratoří CZ.NIC v textu, který je jinak věnován návrhu RFC definujícího rozšíření SSHFP o nové algoritmy.
Díky obrovskému tlaku veřejnosti (a posléze i médií) navrhovatel cenzurního přílepku Jan Farský za TOP 09 nakonec ustoupil a navrhl oddělené hlasování o cenzuře Internetu od zbytku novely loterijního zákona. Přesto pro cenzuru hlasovalo dost poslanců – nejvíce za ODS a VV. Naštěstí však byli přehlasováni. Sám Farský se hlasování zdržel. Pro více vizte Pirátské Noviny.
Bylo vydáno dvojDVD LinuxAlt 2010. Pokud si chcete zavzpomínat, dodatečně konferenci „navštívit“ či zakoupením přispět na realizaci můžete tak učinit zde. Děkujeme. (Během měsíce budou záznamy dostupné i na webu.)
Vývojáři vydali další údržbové verze programovacího jazyka Perl. Verze 5.14.1 přináší převážně opravy chyb a korekce modulů a dokumentace. Údržbová verze 5.12.4 obsahuje také řadu oprav, aktualizace modulů a nově podporu pro multi-arch library layout z Ubuntu 11.04.
V rozšířeních Wordpressu AddThis, WPtouch a W3 Total byl objeven backdoor, jehož autory nebyli vývojáři daných rozšíření. Správci wordpress.org tedy zresetovali přístupová hesla k serveru a zablokovali úložiště s rozšířeními. Do nich byly později provizorně nakopírovány starší verze jednotlivých rozšíření.
Byla vydána již druhá verze opensource webového serveru Tornado. Nová verze obsahuje podporu pro Python 3.2, výchozí AsyncHTTPClient nově založený na simple_httpclient a další novinky. Tornado Web Server byl vydán pod svobodnou licencí společností Facebook po akvizici FriendFeed.
Byl vydán Scientific Linux 5.6, distribuce založená na RHEL vyvíjená vědeckými organiacemi jako je CERN. Tato nová údržbová verze přináší ty samé novinky jako originální RHEL 5.6. Mezi ty patří např. oficiální podpora ext4, aktualizované ovladače, lepší podpora DNSSEC v serveru Bind a mnoho dalšího.
Vyšla verze 2.0 KBookOCR – OCR nástroje pro KDE založeného na CuneiForm. Tato verze přináší nové GUI, nový systém projektů, podporu pro KSane a mnoho vylepšení výkonu i stability.
Vývojář Ryan Dewhurst se pustil do vývoje aplikace WordPress Security Scanner. Ta bude určena ke kontrole bezpečnosti redakčního systému Wordpress. Podporovanými funkcemi bude vyhledávání jména uživatele, prolamování slabých hesel, identifikace zranitelných míst použité verze systému, … Ryan plánuje přidat i plugin detekce, který bude určovat potenciální rizika použitých pluginů. Později by měly přibýt ještě další bezpečnostní kontroly.
Vývojáři prohlížeče map a navigace Marble hledají hlasy do nového vydání chystaného na červenec. Zájem je o všechny jazyky podporované KDE. Více informací o soutěži naleznete na wiki, uzávěrka je 15. července.
AMD zařadilo do Corebootu podporu pro Fusion APU (rodiny „Llano“ a „Brazos“) na deskách s čipovou sadou SB900. Zaslán byl i kód pro referenční desku platformy s označením „Torpedo“.
Do České republiky se od pátku 24. června vracejí auta a tříkolky Google Street View. Google plánuje do Street View přidat více než 170 českých památek a přes dvacet nových měst. Česká republika má proto šanci stát se zemí, kde bude nasnímána většina historicky nebo turisticky významných památek a měst. Virtuální procházky budou možné za několik měsíců, až po zpracování fotografií, včetně automatického rozostření obličejů a SPZ aut. Zdroj: tisková zpráva Google.
Do GNOME Foundation na post výkonné ředitelky přichází Karen Sandler, která tak opouští post generální rady v SFLC (Software Freedom Law Center). Karen nahrazuje Stormyho Peterse, který loni odešel do Mozilly.
Záznamy z prvního konání Tower Talks – cyklu krátkých přednášek s „open“ tématikou jsou k dispozici. Chcete-li se příště i vy podělit o své znalosti, kontaktuje realizační tým LvB. Těšíme se na vaše příspěvky.
Google pro svůj prohlížeč Chrome vydal experimentální rozšíření DOM Snitch. To slouží pro kontrolu javascriptu a vývojáře bude upozorňovat na metody, které mohou být zneužity potenciálním útočníkem. Těmi mají být např. document.cookie, document.write, onmouseover a window.eva. Google vydal DOM Snitch pod Apache Licence 2.0.
Mozilla vydala druhou beta verzi nejen poštovního klienta Thunderbird 5. Ten je postaven na stejné verzi jádra Gecko, jako prohlížeč Firefox 5. Thunderbird 5 je další verzí hned po 3.1.x, číslování Firefoxu i Thunderbirdu se tak opět vyrovnává. Mezi novinky patří nový správce doplňků, API pro správu rozšíření, úpravy v GUI a další.
Openmobility.cz přináší reportáž ze slavnostního uvedení Nokia N9 (a N950) s MeeGo Hartmattan. Součástí článku je bohatá fotogalerie.
Organizace ICANN na právě končícím meetingu v Singapuru rozhodla, že další setkání na evropské půdě, které se plánuje na 24.–29. června příštího roku, se uskuteční v Praze. Hostitelem setkání bude sdružení CZ.NIC. ICANN pořádá každoročně tři setkání, pokaždé v jiné části světa. Výběr míst má na starost speciální komise, která přijímá nabídky jednotlivých organizací, které mají o pořádání setkání zájem. Místo konání potom schvaluje představenstvo ICANNu. Více v tiskové zprávě správce domény .CZ.
Na WebUpd8 se objevil článek o jednoduchém linuxovém video konvertoru určeném pro převod videa do formátů podporovaných různými mobilními a multimediálními zařízeními. Podporována jsou množství zařízení od Apple, Nokie a další s operačním systémem Android. Mezi podporovanými formáty jsou MP4, WebM, Matroska, AVI, Ogg, FLV (video: H.264, VP8, MPEG4 / DivX, MPEG2, Theora, Flash Video / audio: AAC, Vorbis, MP3, FLAC, Speex, WAV a další). Aplikaci lze integrovat i do nabídky správce souborů Nautilus.
Vyšly opravné verze jader 2.6.39.2, 2.6.32.42 a 2.6.33.15. Přináší řadu oprav a také slova Grega K-H: „Všichni uživatelé musí přejít na novou verzi.“
Vývojář Dan McGee vytvořil pomocí programu Gephi graf vizualizující závislosti balíčků Arch Linuxu. Graf obsahuje pouze balíčky z repozitářů [core] a [extra]. Nepřekvapí, že nejvíce balíčků závisí na glibc
.
GitHub.com myslí i na vývojáře používající Mac OS X. Bylo totiž vydáno první oficiální sestavení aplikace „GitHub for Mac“. Ta umožňuje integraci s účty na GitHubu, zobrazení všech projektů, na kterých přihlášený vývojář pracuje, posílat commity a mnoho dalšího. Překvapením může být, že zřejmě není opensource.
Byla vydána šestá verze Sabayon Linuxu, uživatelsky "přívětivé" distribuce založené na Gentoo. Obsažen je kernel 2.6.39.1, Google Chrome jako výchozí prohlížeč, GNOME 2.32.2, KDE 4.6.4, GCC 4.5.2, přepracovaný artwork, kernel switcher "tool", nativní podporu pro btrfs a mnoho dalšího.
Na launchpadu se objevil changelog, ze kterého je zřejmé, že výchozí instalace nadcházejícího Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot nebude obsahovat grafického správce balíčků Synaptic. Nadále zůstane dostupný v repozitáři.
Vyšel Blender 2.58. Druhá opravná verze řady 2.5 přináší mnoho oprav, díky nimž je stabilnější, a také několik nových fíčurek. Vizte úplný seznam změn. Další opravné verze by měly být vydávány každé dva měsíce.
Danny Kalev ve svém článku, který vyšel na webu softwarequalityconnection.com, představuje nejvýznamnější novinky v C++0x označovaném také jako C++11. V novém standardu známého programovacího jazyka jsou mimo jiné lambda výrazy, automatická detekce typu, sjednocení syntaxe pro inicializaci proměnných, klíčové slovo pro null pointer, delegující konstruktory a podobně. Změny jsou také ve standardní knihovně – jsou to například funkce fungující jako množinové kvantifikátory nebo knihovna pro práci s vlákny.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
LeadTek WinFast DTV Dongle Mini | 3 | 20.6. 22:44 |
Well WCU150N (Realtek 8188SU), Debian | 0 | 18.6. 16:42 |
Hardwarový usb telefon pro Skype v Linuxu? | 3 | 21.6. 17:38 |
Linux a I/O moduly Quido | 6 | 22.6. 13:03 |
O2 VDSL modem Comtrend VR-3026e jako bridge | 1 | 21.6. 22:57 |
AMD Radeon 6470M ? | 1 | 22.6. 18:05 |
Jakou chladicí podložku pod notebook? | 15 | včera 20:18 |
GPU od AMD | 13 | včera 20:06 |
Problémové spojení madwifi a ath5k | 3 | 23.6. 21:18 |
Postaveni linux boardu | 0 | včera 20:10 |
motherboard s ISA slotem | 1 | včera 21:45 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
order by mi řadí od nejmenšího čísla (já potřebuji největší nahoře) | 4 | 18.6. 21:39 |
[best practise] Pouziti VIEW v databazi | 9 | 21.6. 23:56 |
Before update trigger v mysql - jak a "kdy" se provede | 26 | včera 22:27 |
Poradna skupiny TeX | Reakcí | Poslední |
jak zmenit pozadi obrazku v Beameru | 0 | 21.6. 14:15 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
Prosba o pomoc profíky tady - HTC DESIRE - VYMAZÁNÍ HODIN Z PLOCHY :( | 1 | 18.6. 10:06 |
Jak volat gprof | 1 | 18.6. 18:41 |
Úprava funkce pro validaci pole v PHP | 4 | 21.6. 14:54 |
icecast mp3 streaming "on demand" | 6 | 21.6. 20:12 |
Python cgi fork | 1 | 21.6. 18:19 |
algoritmus pro vyhledání podobných obrázků a textů. | 8 | 22.6. 19:57 |
bash - "automatická odpověď" | 1 | 21.6. 19:10 |
python kompilacia 32bit softu pre 64bit system | 1 | včera 10:31 |
python zápis do hklm vo win 7/vista | 5 | včera 15:22 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
DNS Ceske sporitelny - chovani vuci rekurzivnim DNS bind9, unbound, powerdns | 4 | 23.6. 14:31 |
Historicky Unix | 2 | včera 22:57 |
Přechod z Ubuntu serveru na FreeBSD server | 0 | včera 16:48 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: