Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Wi-Fi záření považuji za zdravotně...
nezávadné |
|
67% (899) |
závadné |
|
33% (435) |
Celkem 1334 hlasů
Vytvořeno: 5.1.2009 06:00
Tiskni
Sdílej:
Trapasáku :), über-kool-hackeři umí telefon(jakýkoliv) přidržovat mezi ramenem a hlavou a bezproblému telefonovat a psát všema deseti.(včetně mě, chtělo to rok cvičit, ale už umím i ten svůj krám, který je klasický véčko takto používat)
Tak kup rodicom handsfree:)
Inak osobne odmietam spat napriklad v blizkosti nejakeho zdroja wifi. Ale vpodstate je to jedno, pretoze umele elektromagneticke ziarenie je uz takmer vsade, zbytocne sa nad tym pozastavovat:)
Inak osobne odmietam spat napriklad v blizkosti nejakeho zdroja wifi.
Já zase musím vypínat všechny zdroje od nabíječek atd, protože jejich spínané mikrozdroje někdy pískají. Přes den a při zapnutém desktopu to slyšet není, ale v noci je to nepříjemné. Bohužel, ten nejhlučnější od switche (který ale nepíská, šumí) musí zůstat zapnutý. Za mých mladých let se používaly trafa na 50Hz. Bylo to sice velké a těžké, ale tiché (pokud to nemělo povolené plechy ).
nechce někdo asi 10 siťovek realtek
Tak síťovek nebo zvukovek s výstupem na ethernet?
zatim sem slysel jen o modemech na AC97 ... to sme se to dockali
Jaktože ne? :D .. Si to tady tak pročítám ve svislé poloze, notebook na hrudi, připojen samozřejmě na nedaleký wifi router. Anténa je sice v monitoru, ale karta je někde 10 cm od srdce a 30cm od hlavy. Co se spánku týče, usínám vždy 2m od notebooku a po baráku nám svítí dva routery .. nemohu si stěžovat. Abych to ještě vylepšil, zásuvku mám těsně vedle hlavy a mobil zásadně pod polštářem. Přesto si myslím, že se mi dříve zkazí oči, než začnu být vysoce radioaktivní. :D
asi tak nejak ... notas hned vedle hlavy, budík (Foun) pod polštářem, wifi router v pokoji napajeni notase pod posteli .. uzasne ... asi mi to brzo usmazi mozek
Považuji to za závadné, ale co s tím nadělám, že Myslím, že jsou horší věci, které škodí víc, tak mě ta Wi-Fi, když si jí pustím u sebe jednou za uherskej rok na PC snad nezabije.
A ty zijes nekde na samote, odkud nevychazis? Jen u nas v panelaku mame aspon 10 wifi siti, po ulicich jich je take spousta ..
Jj, spousta lidi koupi notebooka a hnedka k nemu wifi AP, protoze proc za sebou tahat kabel ... nezbyva nic jineho nez se s tim smirit. A kdyz to nebude WiFi, porad jsou tu BTS ;)Jen u nas v panelaku mame aspon 10 wifi siti, po ulicich jich je take spousta ..
protoze proc za sebou tahat kabel ...Sranda je, ze nakonec casto sebou kabel (napajeci) tahaji i tak, snad s vyjimkou "svatecnihc uzivatelu", kteri pouzivaji notebook po tak kratkou dobu, ze jim vybiti baterie nehrozi.
Sice chytím s ntb u okna ~13 Wi-Fi sítí, ale myslím, že těma zdma, kterýma by neprošel ani Chuck Norris, nedopadá to záření až tak silně ...
Jen u nas v panelaku mame aspon 10 wifi siti, po ulicich jich je take spousta ..
Sice jsou v jednom baraku, ale ne pul metru od hlavy jako v notebooku.
tak ak zijete v panelaku tak ani dalsich 10 wifi siti vam vyrazne nezvysi Vase denne davky ziarenia :D a to si ani nemusite sadat pred telku,staci jeden den neotvorit okno a nevypustit to mnozstvo radonu co sa tam za ten cas nahromadi a zacne Vam zadelavat na rakovinku plic pripadne strev
Kdyby se ti sousedé domluvili a spojili se kabelem třeba k jednomu, nebo přímo k providerovi, vyšlo by je to i levněji a měli by to kvalitnější.
Přesně tak. Tři sousedé, jeden poskytovatel(a za nimi další dva baráky s poskytovatelem jiným), všechny antény otočené na jednu všesměrovku, barák už stejně rozvrtaný aby stáli kabely ze střechy k PC do obýváku. Když jsem se zeptal na důvod, proč to radši nespojili kabelem a u jednoho neudělali AP(min. by to pro ně vyšlo levněji), tak jsem dostal takové odpovědi, že jsem radši mávl rukou a šel pryč.
Jasne , ze v tom je rozdiel, mikrovlnka na jedlo tiez nezovhrieva tak isto ako sporak... na to, ze sa v tom jedle robia v mikrovlnke zmeny, na to su studie.
Daleko horší je přístup (to ale není zdravotní záležitost): "Nechte to na chodbě, po bytě budu mít wifi, dráty nechci." Po přidání dalších PC a přání sdílet mezi nimi soubory už zjistí, že "dráty nechci" je hodně blbé rozhodnutí. Navíc obytné domy pak září v příslušném spektru jako vánoční stromeček.Kdyz jsem to slysel jako pozadavek, tak jsem malem vypenil. Nekterym lidem to, bohuzel, nevymluvis a to ani argumenty o kvalite takoveho pripojeni.
To umí gigabit?Papirove 160Mbps+
Papírově znamená, že sedíš půl metru od AP, antény mají idealní parametry a polarizaci a nemíchá se žádný další signál. No, není zase lepší na ten metr použít kabel?
No, internet u rodičů (Telecom a WiFi AP) na Tebe! Něco tak šílenýho jsem v životě neviděl. Každých pět minut to na minutu vypadne. Úchvatné! Potřeboval jsem přečíst produkčnímu systému pár pohádek; jak jsem byl rád za EGPRS!
A mimochodem: vím, s kým spím.
Jak v jaké míře, když už se mluví o wifi, tak spíš nezávadné - v porovnání s tim, s čim jsem denně v kontaktu (na ulici například), před talíř leteckýho radaru jsem se ještě nedostal, abych moh tu intenzitu porovnat.
Já to považuji za nezávadné a kočky to navíc oceňují. Hřející WiFi router je jejich ráj... a přeci bych kočky nepřipravil o vyhřátou placku :)
Já to považuji za nezávadné a kočky to navíc oceňují.a ty se cítíš být kočkou? ... já jen že kdysi jsem četl nějakou stať o transformátorech, a jako zajímavost zmiňovali nějakou stanici, kde bylo elmag pole tak silné, že každého člověka jako první příznak prakticky okamžitě rozbolela hlava, zatímco kočky tam měly pelech a evidentně se jim dařilo dobře
Stále pole nebezpečné není, viz mahnetické pole země :) Rozkmitané silné pole už je jiné kafe.
Co je to Wi-Fi záření?
Myslí se tím elektromagnetické záření o frekvenci 2.4 GHz o výkonu cca 100mW vyzařované všesměrově a vzdálenost člověka v řádech metrů?
Jeste do toho seznamu pridej dane a zpravy a bude to komplet.
pockej par roku soucasneho vyvoje a bude to spadat do sekce dane a zpravy
Řekl bych to asi takhle:
1) Mikrovlnka taky pracuje na něco přes 2,4 GHz
2) Stejně jsme vystaveni i jiným vysílačům, které my ovlivnit nemůžeme a jsou mnohem silnější (mobilní, televizní, zozhlasové, BT, GPS, Slunce...)
3) Víc mi vadí pištění CRT, než cokoli jiného.
4) Wifi je ještě relativně zdravá oproti kečupu, nebo párkům (benzoan sodný je prostě sajrajt)
5) Dovedete si představit tu hrůzu bejt tu 100 let? Díky, nemám zájem. S radostí zemřu dřív.
S radostí zemřu dřív.Nejde jen o to "kdy"? Ale také "jak". Umřít s rakovinou prolezlou v celém těle je opruz v jakémkoliv věku.
1) Mikrovlnka taky pracuje na něco přes 2,4 GHzJenže vyzařuje dovnitř Faradayovy klece - tam bych viděl trochu rozdíl.
1) Mikrovlnka taky pracuje na něco přes 2,4 GHz
To je blbost - zavri do vypnuty mikrovlnky mobila a prozvon ho, uvidis sam, ze to nic nepropusti.
2) Stejně jsme vystaveni i jiným vysílačům, které my ovlivnit nemůžeme a jsou mnohem silnější (mobilní, televizní, zozhlasové, BT, GPS, Slunce...)
Jenze ty vysilace sou daleko od nas, ne jako WiFi v notebooku.
Jenze ty vysilace sou daleko od nas, ne jako WiFi v notebooku :
Wifi antena má větší rozsah a sílu visílaní než notebook takže ti tak neuškodí
vysilace sou daleko :
ale vysílají s takovou intenzitou že ti to dá větší pecku zaření neš Wifi.wifi vysílaču je víc než televizních podivej se na mapu vysilaču výš jaky uzemí musí pokrej jeden vysílač??? viš otom že na anteně televizní mužeš bejt jen 5min jinak tě to zabyje a rušíto veškerou elektonickou techniku když seš na anteně a tet řikej co ma větší sílu.
Myslím sy že sou větší škodlivyny 1.Radioaktivita na vaslavaku je 2,5 cca. Radioaktivní material je všechno i my sme radio aktyvní sice v malé miře ale sme takže si myslím že to to je silnější neš vše dohromady.
Jestipak by to někdo spočítal já se na to moc necítím , DVBT vysílač cca 15 km od mého bydliště má instalovaný výkon 100kW (vidím na něj z okna), wi-fi AP (výkon nastavený na 10db) mám metr od sebe , co má v mém pokoji silnější pole ? :D
Mikrovlnka má olověny obal tak proto nic nepropustí. (olovo se používá jako izolant proti jakemu koliv zaření i proti radioaktyvnimu)
Divil by ses, kolik toho tenkej plátek kovu v obalu mikrovlnky pustí.mno, a já měl za to, že ten kov tam má fungovat nikoliv jako klasické stínění, ale jako Faradayova klec ...
ehm... nevim co je "platova poc. skrin", ale pokud chcete nanest na kus plastu kovovou vrstvu nebo odolny nater, tak se to nedela (neda) naprimo, ale prave pres uhlika... Treba je to ten duvod ... Ale ze by ho tam melo byt kdovi jak moc, to zase ne... :-P
Ok, chybelo s, pochopil sem. Ano. tak ten grafit, pokud tam je, je spis kvuli nasledne povrchove uprave.
Já to považuji za zdravotně nezávadné, vzhledem k tomu jak můžou ty 12cm vlny interagovat s hmotou, vzhledem k požívaným výkonům, vzhledm k útlumu ... Ale docela by mě zajímal popis mechanizmu kterým to škodí zdraví, od zastánců opačného názoru.
Těma vysokýma výkonama máš na mysli hlavu v zapnuté mikrovlnce? Myslím, že s výkonem, který Ti uvaří oči se běžný člověk nesetká a neběžný člověk je varován a musí při údržbě antén (nemyslím anténu notebooku nebo routeru) dodržovat určité předpisy.
A nakonce: Zajímalo by mě, co znamená škodit zdraví a co nikoliv. Ostatně na život samotný všichni pojdeme. Ale nežít se za zdravé také nepovažuje.
Co si myslíte o pojítcích mezi jednotlivými BTS(na stožárech jsou to takové kotouče o průměru tak půl metru)? Jsou nebezpečné při pobytu před nimi okolo 1 minuty? Cítit to není, varování na nich není, ale taky BTS ksou za plotem, tudíž by měly být pro běžného člověka nedostupné...
Máme na střeše anténu s průměrem 1m, bez plotu či varování. Ale abych uklidnil, běží na frekvenci okolo 11GHz, která nerozkmitá vodu ... taže mikrovlnka se nekoná ...
To je všechno pravda ale jak velký výkon je potřeba k tomu aby ohřál dejme tomu vodu v objemu oka z 37 stupňů C na teplotu kdy začnou nějak degradovat bílkoviny (nebo o i pouhý jeden stupeň), když vzdálenost od vysílače je v řádech od decimetrů po metry ? Potřebný výkon bude o pěkných pár řádů víc než těch Wi-Fi 100 mW.
Neřekl bych jedna z nejvyších ale vůbec nejvyšší známá tepelná kapacita :). Nechlazné dokonale izolované oči mimo hlavu se zdrojem 100 mW 2.4GHz ve středu oka má ale opravdu hodně málo lidí.
Neřekl bych jedna z nejvyších ale vůbec nejvyšší známá tepelná kapacita :).No, presneji receno, nevyssi znamou tepelnou kapacitu na jednotku hmotnosti ma plynny vodik (druhe je, pokud si dopre pamatuju, helium). Voda je ale vitez v objemove tepelne kapacite, ale ne zas tak moc, viz tabulka na Wikipedii.
Jen bych ještě dodal, že pokud za těchto podmínek ten zdroj záření vzdálíme o 1m od 10cm^3 "oka" tak se doba ohřevu zvýší zhruba tak 10 000x , jestli dobře počítám.
problem je, ze i mnohem nizsi vykon muze snizit treba uspesnost kopirovani dna ... rekneme o 0.00prd, ale i to se muze ve vysledku projevit. To popsane jeste poradne neni.. nebo se o tom aspon moc nemluvi. Na dehty si clovek od doby, co umi pect/udit (jeskyne?) zvykl tolik,ze mu nevadi enormni mnozstvi... To co zereme v uzeninach rozhodne neni zdrave, ale vydrzime to. Dat takovou davku pra(n-x)cloveku, tak ho odpravite hodne rychle. Treba si taky za par tisic let jako druh zvykneme na mikrovlny.
Zli jazykove narazeli treba na potize u deti v deloze, jimz prilis caste vysetreni ultrazvukem nedela dobre na mozek (no dobre, za nas jeste ultrazvuk nebyl, tak nevim cim vysetrovali mne, ale...)... pritom ultrazvuk v tak malych vykonech taky nemel byt nebezpecny.
Muj ded kdyz zil, tak na ruzne "pochybne" sajrajty (postriky nezdraveho charakteru) reagoval slovy: No dobre, par lidi umre na rakovinu misto par set tisic hlady. :-/
... a priroda se z toho vzpamatovava jeste dnes, ze?Muj ded kdyz zil, tak na ruzne "pochybne" sajrajty (postriky nezdraveho charakteru) reagoval slovy: No dobre, par lidi umre na rakovinu misto par set tisic hlady. :-/
Na dehty si clovek od doby, co umi pect/udit (jeskyne?) zvykl tolik,ze mu nevadi enormni mnozstvi...Jsme zjevně enormně zvyklí. Podle prováděných výzkumů totiž netrpí lidé, kteří konzervují pražce a další dřevěné věci kreosotovým olejem (destilát dehtu, svinstvo největší) statisticky významně více rakovinou, ani významně více neumírají (oproti běžné populaci).
Ono hledat nejakou skupinu v populaci, ktera umira vyznamně více než zbytek chce jistou kuráž
Priroda se vzpamatovala i z udalosti, kdy najednou vymrelo 99% vsech druhu. Jedina nevyhoda je, ze ji to trva par desitek milionu let ...Co zkusit odpovedet na otazku, kdyz uz. Protoze ja jsem se ptal, nikoliv popiral nejake tvrzeni. Rozhodne to neospravedlnuje pouzivani svinstev typu DDT, steroidu, atd., stejne tak nadmerne pouzivani hnojiv (hlavne tech anorganickych).
Tato anketa skvěle zapadá do koncepce globálních teploušů a další chátry, kteří nám sdělují, že "ten či onen věří či nevěří na globální oteplování" nebo dokonce že "ten či onen souhlasí s globálním oteplováním". Kurňa, snad se jedná o měřitelné jevy (čímž neříkám, že máme potřebná měřidla), tudíž to není otázkou víry nebo názoru.
Je zajímavé, jak jsou ideově propojeni pavědci a církevní představitelé. Jedni měří množství andělů na špičce jehly, další vykládají o víře v globální oteplování... Takový kočkopes. A dost otravný.
Souhlasím. Nicméně nechápu (dobrá, chápu, ale nevidím) souvislost s mým příspěvkem. Tohle nesouvisí s nějakou interpretací výsledku, tady jde o výsledek jako takový. (Možná si můj příspěvek nepochopil. Nebo já ten tvůj.)
Ta anketa se ptá na názor lidí, nic víc. Bez ohledu na to co je měřitelné, co není měřitelné a případně jaké jsou naměřené výsledky je právo lidí mít na to svůj názor. Naopak vlastní názor na problém se považuje za znak inteligence jedince. Co je divného na tom, že se někdo zeptá lidí kolem sebe na jejich názor?
Ale převrátit všechno na hlavu a na tom postavit naprosto dementní úvahu si dokázal luxusně ;) Takže +1
V tom případě mám názor, že 1 + 1 = 8.
takže je tu velká opatrnost a limity se stanovují níž, než by se asi musely.A nebo je to třeba úplně naopak, protože jak si řekl ty vlivy nejsou dostatečně prozkoumány k tomu, abychom mohli o bezpečné hranici rozhodnout.
toto lze jen těžko zkoumat na zvířatech, protože vliv záření na jednotlivé druhy zvířat je obecně velmi různý (takže se to jen těžko "odhaduje" pro člověka).Jako spousta jinych veci. Jinak k zareni a testovani na zviratech (i lidech)- Cernobyl/Prypjat a okoli. Ale ve vztahu k WiFi je to OT.
(Odpovím tobě i Markovi zároveň, ať to nepíšu dvakrát.) Chlapi, vy jste asi nepochopili "můj" problém. Mně vadí čistě znění dotazu, ne způsoby měření, výsledky měření a další věci... Čistě to (podle mě zavádějící) znění.
...diky cemuz casem prijdem i o mrtve more.
Snad kvůli, ne? Jinak ale souhlasím (akutnější je ale třeba Čadské nebo Aralské jezero).
Úžasné, jak to ale souvisí se zdravotními riziky wi-fi, s anketou obecně nebo s mou reakcí?
Tohle je reakce typu "Jak se můžete smát, když děti v Africe hladoví?".
Spíše statisticky nepodložitelné srovnání s průběhem teploty dříve (nedostatek dat z minulosti).Skutecne? Posledni odstavec. 250 let mi prijde jako dostatecne dlouha doba; aj tech 100 let mi neprijde zase tak malo.
250 let mi prijde jako dostatecne dlouha dobaDost dlouhá na to, aby se zachytil třeba 2000 let dlouhý cyklus změn teplot? Neříkám, že takový je, ale s 250 lety dat ho prostě nenajdeš.
Ehm? Co prosim? On tu byl prumysl odjakziva? Ono tu bylo vzdy tolik lidi? Sakra, mam tu historii nejak pomichanou. Moc nechapu jaky cyklus vlastne hledame. Nebo to ma byt omluva pro to, jak se lidstvo chova? A kdyz tedy 2000 let, to uz rovnou muzeme rict, ze nemame data od pocatku vseho ... zni to trochu hloupe, ze? Mame data za 250 let a na nich urcime, zda je rozdil v namerenych teplotach statisticky (ne)vyznamny. [tecka] Nic vic to totiz neznamena. Statistika neni vsevedouci kristalova koule a jeji zavery nemusi byt vzdy mimo statisticky svet. Take lze pomoci casovych rad udelat predpoved, ale je to pouze hadani s nejakou pravdepodobnosti viz prispevek Ashe.250 let mi prijde jako dostatecne dlouha dobaDost dlouhá na to, aby se zachytil třeba 2000 let dlouhý cyklus změn teplot? Neříkám, že takový je, ale s 250 lety dat ho prostě nenajdeš.
Nebo to ma byt omluva pro to, jak se lidstvo chova?
Ne, tím chtěl pouze říct, že součastné G.O. (je-li vůbec jaké) může být jen a pouze vzrůst nějakého dlouhodobého cyklu a s činností člověka nemusí mít absolutně zádnou souvislost. A tyto dlouhodobé cykly nelze dostatečně dobře určit z tak krátkých měření.
Nevím, jak povědomí o spotřebě souvisí s G.O nebo planetou jako takovou. Navíc lidé a poslední dobou čím dál tím častěji i na abclinuxu řeší minimalizaci spotřeby svých kompů a domácností.Lide to resi hlavne z "lasky" ke svoji penezence. Vazneji receno - elektrina, plyn, paliva podrazila a je potreba pristoupit k opatrenim, ktera jejich spotrebu snizi a tim snizi i naklady. Ja ted budu znit hrozne anti-USA, ale vezmi si v jakych tam jezdi autech (objemy motoru) a jejich ceny benzinu. Proc se to tak neni v Evrope (nebo je?). Je to videt napr. na sitovem hw kde se teprve nedavno zacaly nekteri vyrobci zamerovat na spotrebu - a jde to. Notebooky - proc se neprosadi stejne CPU i na desktopy?
Vysoká spotřeba není zlo.V tomhle se bohuzel neshodneme. Nadmerna konzumace cehokoliv je, z meho pohledu, zlo. Energii musis nejak vyrobit(a pri te vyrobe dochazi k vedlejsim efektum. takove spalovani cehokoliv - to by mohla byt ta pointa) a afaik nejsou JE zrovna popularni. A pokud to jde (a ono to jde), tak nevidim duvod, proc by se nemelo.
Co se týče globálníh šílenctví, tak se čím dál tím více přichází na další zpětné vazby klimatu, které zvyšující se teplotu zase stlačí dolů. Takže celý ten systém se ureguluje v nějakých mezích sám.Co na tohle napsat? Co jsou to "nejake meze"? Muzu take rict, ze planete nezijeme jenom my, ale spousta jinych tvoru, kterym byt "zanedbatelne" zmeny mohou vadit. A ta regulace - nebude to urcity pokus o "obranu"? Jedno velke mozna, ale nemyslim si, ze na tohle existuje jednoducha odpoved. Alespon ja ji neznam.
Ja ted budu znit hrozne anti-USA, ale vezmi si v jakych tam jezdi autech (objemy motoru) a jejich ceny benzinu. Proc se to tak neni v Evrope (nebo je?).
No bohužel, mnohatunová auta se spotřebou 20l/100km jsou čím dál tím více k vidění i na našich silnicích. Obvykle s jedním pasažérem. Toto mi vadí též. Ale ne z hlediska globálního klimatu, ale z hlediska lokálního životního prostředí. Protože podle mého názoru je z globálního hlediska celé planety vliv člověka naprosto zanedbatelný. Ale lokální prostředí, ve kterém žijeme vlastně pořád, bysme si chránit měli.
Notebooky - proc se neprosadi stejne CPU i na desktopy?
No osobně bych si v desktopu představoval spíše serverový CPU, než ještě více odlehčený notebookový.
Asi se snazim rict to, ze lidstvo by se nad svym chovanim melo zamyslet.
Tak s tím souhlasím. Co mi vadí čím dál tím víc je, že se z velké spousty výrobků, které měl dříve člověk půl života, stalo vyloženě spotřební zboží. Dneska už nejsou ani opravny. Výrobek se vyhodí a koupí se nový. Nevím co se změnilo, že je levnější vyrobit, přepravit uskladnit a prodat další kus, než hledat chybu v tom starém. A toto též změnilo chování lidí. Dneska se opravdu hodně kupuje s tím, že když to vydrží dva roky, tak se to koupí znovu. Cena a kvalita jde dolů, cena kvalitních výrobků co vydrží jde nahoru.
Nadmerna konzumace cehokoliv je, z meho pohledu, zlo.
Změnil bych to slovo "nadměrná" na "zbytečná". Prostě plýtvání. Nemám rád plýtvání, vidím jej denně. Ale pokud nějaký přístroj, no řekněme i ten PC, běží nonstop a dělá něco užitečného byť se spotřebou 1kW, tak tato spotřeba mi nevadí.
Co jsou to "nejake meze"?
Nejaké meze jsou to, co je na této planetě už po statisíce let. Podnebí se mění (ano mění se a je to zaznamenané i v moderních lidských dějinách - třeba malovaný obraz zelených alp, kde se pase dobytek - dneska, ve dnech oteplovací války, je tam ledovec), ale život tady je stále. Statistika je hezká věc. Podle nějaké statistiky od biologů 99% druhů živých organismů vymřelo. Ale vznikají stále další. Takže i když se opravdu teplota zvedne, některé druhy možná vymřou, ale další zase vzniknou.
No bohužel, mnohatunová auta se spotřebou 20l/100km jsou čím dál tím více k vidění i na našich silnicích. Obvykle s jedním pasažérem. Toto mi vadí též.Je zajímavé pozorovat, že právě toto tolika lidem vadí. Přitom jim obvykle nevadí mnohem ekologicky horší chování, například cestování letecky po Evropě (kdy letadlo vystoupá a hned vzápětí klesá - při letech nejvíce paliva padne na start, stoupání a přistávací manévr) nebo pití balené vody (nejlépe dovezené z druhého konce kontinentu).
Ale lokální prostředí, ve kterém žijeme vlastně pořád, bysme si chránit měli.Z tohoto pohledu mi nejvíc vadí nedokonalé pálení hnědého uhlí nebo dokonce odpadu.
Přitom jim obvykle nevadí mnohem ekologicky horší chování, například cestování letecky po EvropěNěkdy není jiná možnost. Kromě toho, autem jezdí člověk většinou denně. Letadlem mnohem méně často.
Někdy není jiná možnost.Většinou ano. Například do Vídně, Paříže, Říma, Berlína, Budapešti... se lze dostat poměrně snadno autobusem nebo vlakem.
Kromě toho, autem jezdí člověk většinou denně. Letadlem mnohem méně často.Méně často, ale zato více kilometrů během jediné cesty (mnoho lidí absolvuje během jediné cesty letadlem více kilometrů, než ročně najede autem). U většiny letadel na kratší vzdálenosti vychází spotřeba mnohem víc než těch 20 litrů paliva na 100 osobokilometrů. Já jsem hlavně jen tak rýpal. Vím totiž, že na spoustu lidí působí offroady a SUV doslova jak červený hadr na býka. Rádi by taková auta vyháněli z měst, uvalovali na ně zvláštní daně atd. Málokterá věc je z tohoto pohledu tak dráždivá.
Většinou ano. Například do Vídně, Paříže, Říma, Berlína, Budapešti... se lze dostat poměrně snadno autobusem nebo vlakem.autobusem je to za trest a vlakem to bylo, kdyz jsem do Parize jel naposledy, asi dvakrat drazsi nez letadlem :)
...pití balené vody (nejlépe dovezené z druhého konce kontinentu).
Konkrétně za tu vodu z Novohradských hor bych střílel. Vždyť to nemá ani parametry kojenecké vody a minerálka to taky není. Prostě voda z vodovodu, ale navíc balená v plastu.
Z tohoto pohledu mi nejvíc vadí nedokonalé pálení hnědého uhlí nebo dokonce odpadu.
Vážně by to chtělo vyhlášku zakazující topení tuhými palivy (mimo dřevoplynu) v plynofikovaných oblastech. A dát větší pravomoce k přidělání sondy na komín.
Konkrétně za tu vodu z Novohradských hor bych střílel. Vždyť to nemá ani parametry kojenecké vody a minerálka to taky není. Prostě voda z vodovodu, ale navíc balená v plastu.ale bez chloru - a to je to podstatne a duvod proc si ja kupuji balenou vodu
zrusit...Když se zruší požadavek na naprostou mrtvost vody, nemělo by tomu nic bránit. Dnes se kvůli tomu chlor přidává i do vody desinfikované jinými metodami.
Konkrétně za tu vodu z Novohradských hor bych střílel. Vždyť to nemá ani parametry kojenecké vody a minerálka to taky není. Prostě voda z vodovodu, ale navíc balená v plastu.Spíš jsem měl na mysli vodu z Francie, Švýcarska a podobně. Někteří lidé na takové vody nedají dopustit (ale pokud by jim to někdo v láhvi vyměnil, pochybuji, že by to poznali)
třeba u nás nebo v Moravském krasu je výborná voda, ale v Brně (ve městě) je voda z kohoutku mimořádně hnusná.Jak kde. U mě je výborná.
U mě je výborná.
To je kde? Ty tvé souřadnice vidím, ale mám příliš pomalé připojení na to, abych to někam rval. Někde, tuším, že v Bystrci a ještě někde (Jaroška? MZLU? Cejl? Slatina?), jsem pil fakt strašnou vodu z kohoutku.
To je kde? Ty tvé souřadnice vidím, ale mám příliš pomalé připojení na to, abych to někam rval.Podle mapy.cz je to Libušino údolí.
Vážně by to chtělo vyhlášku zakazující topení tuhými palivy (mimo dřevoplynu) v plynofikovaných oblastech. A dát větší pravomoce k přidělání sondy na komín.A vytvořit těm hajzlům monopol? Tak to ti pěkně děkuji.
Odpovim rovnou na vice veci > Kartel uz existuje a ten nema do monopolu daleko.Vážně by to chtělo vyhlášku zakazující topení tuhými palivy (mimo dřevoplynu) v plynofikovaných oblastech. A dát větší pravomoce k přidělání sondy na komín.A vytvořit těm hajzlům monopol? Tak to ti pěkně děkuji.
Ale povazte, kolik stromu by se muselo kacet a kazdy rok zasadit, aby vsichni mohli topit drevem.
To se dá celkem snadno odhadnout. Když budeme uvažovat jen domácnosti (ne firmy) a pro jednoduchost stanovíme roční spotřebu jednoho obyvatele 25 GJ, výhřevnost dřeva 10 MJ/kg při hustotě 500 kg/m3, dopadne to následovně:
10 mil. obyvatel * 25 GJ = 250 EJ celkem 250 * 1015 / 107 = 2,5 * 1010 kg = 50 milionů m3
Aktuální roční těžba dřeva v ČR je cca 14-15 mil. m3, přičemž palivové využití není příliš velké (většina jde do stavebnictví, výroby nábytku, papíren apod.) a dost dřeva se vyváží.
Za současné situace by nemohli dřevem topit všichni, to by lesy neutáhly. Bylo by to možné jen při zásadním snížení spotřeby (zateplení, výměna oken atd.). Ale ještě lepší by bylo navíc místo dřeva využít konopí, je asi třikrát efektivnější (na jednotku zemské plochy)....Aktuální roční těžba dřeva v ČR je cca 14-15 mil. m3, přičemž palivové využití není příliš velké (většina jde do stavebnictví, výroby nábytku, papíren apod.) a dost dřeva se vyváží.Jo, ten vyvoz zakladnich surovin je dost nerozvazny, ale "hlavne, kdyz to nese" :( Asi jako kdyz jsem videl, ze mame posledni uranovy dul v Evrope (ostatni jsou zavrene?), a tak tezime vesele dal a vyvazime. Uhli, elektirina, ... uzasne, ze jinde to nemuseji tezit z vlastniho.
Za současné situace by nemohli dřevem topit všichni, to by lesy neutáhly. Bylo by to možné jen při zásadním snížení spotřeby (zateplení, výměna oken atd.). Ale ještě lepší by bylo navíc místo dřeva využít konopí, je asi třikrát efektivnější (na jednotku zemské plochy).Topit vsichni nebudou nikdy. Nektera mista maji ustredni topeni, nektera plyn, elektrina (pri dnesnich cenach, ehm). K zateplovani bude dochazet stale (uz jsem psal, jedine dobre). Ale zpet k teorii. Jak dlouho takovy strom roste? Pak se musi ususit, protoze spalovani "cerstveho" dreva nema takovou ucinnost. Kdyz to bude monokultura stromu (smrky jakozto nejrychleji rozstouci?), tak bude lehko napadnutelna skudcem (to asi take zname z vlastnich lesu). Nebylo by to tak jednoduche. A pokud je to realne, proc tomu tak neni? (Tipuji - cena uhli?)
Jo, ten vyvoz zakladnich surovin je dost nerozvazny, ale "hlavne, kdyz to nese"V případě dřeva to aktuálně není problém, protože je pořád roční přírůstek průměrně cca o 3 mil. m3 vyšší než těžba (tj. trvale přibývá dřeva v lesích).
Asi jako kdyz jsem videl, ze mame posledni uranovy dul v Evrope (ostatni jsou zavrene?), a tak tezime vesele dal a vyvazime.Není to tak dávno, co bylo jediným důvodem těžby uranu to, aby horníci nepřišli o práci. ČEZ měl kvůli tomu závazek kupovat dražší uran těžený s. p. Diamo, i když světová ceny byla cca třetinová. Dnes je to ale naopak - světová cena uranu je výrazně výše, těžba je tedy velice zisková.
Jak dlouho takovy strom roste?U smrku se AFAIK počítá cca 30 let.
Kdyz to bude monokultura stromu (smrky jakozto nejrychleji rozstouci?), tak bude lehko napadnutelna skudcem (to asi take zname z vlastnich lesu).Tohle tu máme dnes - skoro stoprocentní smrkovou monokulturu. Kůrovec vesele řádí
A pokud je to realne, proc tomu tak neni? (Tipuji - cena uhli?)Cena uhlí je zatím nízká (i když na jednotku koncové energie vyšší než u dřeva) a s dřevem je dost práce. Musí se nařezat a naštípat (já vím, jde to i strojně nebo dá koupit štípané dřevo), musí se někde složit (zabírá víc místa než uhlí, hůř se s ním manipuluje), kvůli nižší výhřevnosti se musí častěji přikládat (pokud člověk nemá kotel s velkým zásobníkem). U obyčejných kamen je to s dřevem obecně problém, protože přes noc většinou nevydrží a ráno je pak zima. Dřevo má budoucnost jen v kotlích se zplynováním. Takový kotel se občas (např. 1x denně) naláduje dřevem a pak si žije vlastním životem. Spaluje velmi efektivně, s dobrou regulací, s nízkými emisemi a nepatrným množstvím popela. Trochu problém je, že lidé neznají dnešní možnosti. Takový kotel na dřevo s výkonem 25 kW stojí okolo 40-45 tisíc, což není až tak moc (tolik stojí lepší kotel na plyn o stejném výkonu). Cenový rozdíl oproti plynovému kotli (když srovnáme stejnou třídu) se aktuálně zaplatí za jedinou zimu.
Tuším že na výrobu 1GJ tepla ze dřeva i hnědého uhlí připadá +- stejně CO2 problém je se sírou té se z uhlí uvolní víc, největší průšvih s fosilními palivy je ten, že se do atmosféry uvolňují látky , které zde byly před mnoha miliony let . Podle lesníků se ročně vytěží tolik dřevní hmoty, kolik jí za rok "doroste" , takže při pálení dřeva vychází bilance CO2 vyrovnaná.
Tuším že na výrobu 1GJ tepla ze dřeva i hnědého uhlí připadá +- stejně CO2Rozdíl je ovšem v tom, že dřevo je vždy o něco vlhčí (někdy velmi výrazně - záleží, jak dobře je vysušené) než uhlí, proto se část uvolněného tepla spotřebuje na vypaření vody.
Podle lesníků se ročně vytěží tolik dřevní hmoty, kolik jí za rok "doroste" , takže při pálení dřeva vychází bilance CO2 vyrovnaná.Ano, při těžbě odpovídající přírůstku je bilance CO2 vyrovnaná - tedy pokud se dřevo spálí. Pokud se nespálí a použije se například na stavbu, CO2 se samozřejmě neuvolní (uhlík zůstane vázaný v organických látkách ve dřevě).
ovsem u te tezby pocitate s tim, ze klady odtahate konima a porezete to katrem pohanenym vodou z reky, pripadne rucne.
Přitom jim obvykle nevadí mnohem ekologicky horší chování, například cestování letecky po Evropě (kdy letadlo vystoupá a hned vzápětí klesá - při letech nejvíce paliva padne na start, stoupání a přistávací manévr) nebo pití balené vody (nejlépe dovezené z druhého konce kontinentu).Zapomnel jsem. Podivej se v jak uspechane dobe zijeme. Souhlasim s tebou, ale cilem je usetrit cas. Tam bych hledal zakopaneho psa. Porovnej delku letu a delku cesty autem/autobusem/vlakem.
Porovnej delku letu a delku cesty autem/autobusem/vlakem.Pokud si člověk přičte dopravu z/na letiště a časovou rezervu nutnou pro odbavení, tak už na kratší vzdálenosti nemusí být to letadlo tak výhodné. Například do Budapešti to mám vlakem 6,5 hodiny (i s přestupem v Kolíně) a dojedu prakticky do centra města. Cesta letecky znamená jet do Prahy (cca 1-1,5 hod), tam na letiště (cca 0,5-1 hod), tam mít rezervu aspoň 2 hodiny, pak něco přes hodinu letět, a nakonec se dostat z letiště do města.
tam mít rezervu aspoň 2 hodinyNa co?
No bohužel, mnohatunová auta se spotřebou 20l/100km jsou čím dál tím více k vidění i na našich silnicích....Nad tim take trochu nechapu, ale - kolik takovych aut muze byt? V Praze vidam spousty sportaku, a take to neimplikuje, ze jich je hodne vsude (chapej - v kazdem kraji). A vem si, ze [tam] je to bezne. Moc me to neprekvapuje, kdyz do dnesniho dne nepodepsali Kjotsky protokol. Ne, uz se to pry lepsi a ekonomictejsi auta zacinaji byt popularni. Penize proste hybou svetem.
No osobně bych si v desktopu představoval spíše serverový CPU, než ještě více odlehčený notebookový.Odlehceny? Nevim, ale Dothan mi neprijde odlehceny a afaik mel vetsi vykon nez P4. Skutecne jsem nemyslel Intel Atom
Co mi vadí čím dál tím víc je, že se z velké spousty výrobků, které měl dříve člověk půl života, stalo vyloženě spotřební zboží. Dneska už nejsou ani opravny. Výrobek se vyhodí a koupí se nový. Nevím co se změnilo, že je levnější vyrobit, přepravit uskladnit a prodat další kus, než hledat chybu v tom starém.Souhlasim. Pricinu bych (mozna) hledal v honbe za ziskem a snizovanim nakladu. A co se zmenilo? Velkovyroba, sdruzena vyroba -> snizeni nakladu. Pokazeny vyrobek se nevyhodi, ale rozebere na pouzitelne dily, ktere se uskladni. Ty se pak pouzijou pri opravach typu "vymena" porouchane casti. Je to tak levnejsi.
Změnil bych to slovo "nadměrná" na "zbytečná". Prostě plýtvání. Nemám rád plýtvání, vidím jej denně. Ale pokud nějaký přístroj, no řekněme i ten PC, běží nonstop a dělá něco užitečného byť se spotřebou 1kW, tak tato spotřeba mi nevadí.To jsi nerekl, ani priklad. Tim PC jsi myslel mainframe, ktery se snazi o predpoved pocasi?
třeba malovaný obraz zelených alp, kde se pase dobytek - dneska, ve dnech oteplovací války, je tam ledovecZajimave. A jak je ten obraz stary? Ale nemuzu rict, ze by me to na horach prekvapovalo.
Statistika je hezká věc.Ano, ale statistou bych asi byt nechtel. A jak uz jsem psal, statistika obcas plati pouze ve svete statistiky.
Podle nějaké statistiky od biologů 99% druhů živých organismů vymřelo. Ale vznikají stále další. Takže i když se opravdu teplota zvedne, některé druhy možná vymřou, ale další zase vzniknou.Jasne, ale abychom take nebyli jednim z tech druhu, nebo tu nezustali sami. Vis, kdyz se nad tim zamyslim, tak mi to prijde trochu sobecke (?) vybijet ostatni druhy vlastni bezohleduplnosti a rikat: "no a co.", kdyz to tak nemusi byt. Pusobi to na me jako "proc se vubec obtezovat", i kdyz to tak nebylo mysleno.
Ono je to chtene, aby vyrobek vydrzel 2 roky, protoze za dva roky utratis dalsi penize (joke).
V Japonsku kupují elektroniku nejvíce důchodci. Při nákupu obdrží slevu na příští nákup. Ten se uskuteční za půl roku, když výrobci vypustí novou "kolekci" výrobků. Jenom nechápu, co dělají s tím starým... Mohli by to alespoň levně prodávat do Evropy. ^_^
Zajimave. A jak je ten obraz stary? Ale nemuzu rict, ze by me to na horach prekvapovalo.
Nevím, jak je to s horami, ale Grónsko se jmenuje Zelená země a když bylo objeveno, skutečně bylo zelené. Dnes je tam (panu Klausovi navzdory) ustupující ledovec.
Jasne, ale abychom take nebyli jednim z tech druhu, nebo tu nezustali sami.
První varianta je pravděpodobná (trošku jako to bylo s dinosaury ^_^), druhá nikoliv: základem vyšších forem života je symbióza, bez té bychom nepřežili.
Vis, kdyz se nad tim zamyslim, tak mi to prijde trochu sobecke (?) vybijet ostatni druhy vlastni bezohleduplnosti...
Ano, je to do jisté míry sobecké. Ale existuje jiná cesta? Snad ano, ale nelze ji vysvětlit lidem v rozvojových zemích, kteří se chtějí mít jako my a přitom na nás pracují (byli bychom sami proti sobě).
První varianta je pravděpodobná (trošku jako to bylo s dinosaury ^_^), druhá nikoliv: základem vyšších forem života je symbióza, bez té bychom nepřežili.Nepochopil jsem, promin. Chovani vetsiny lidi mi moc symbioticke neprijde resp. my jsme lidi, ostatni se podridi nam.
Ano, je to do jisté míry sobecké. Ale existuje jiná cesta? Snad ano, ale nelze ji vysvětlit lidem v rozvojových zemích, kteří se chtějí mít jako my a přitom na nás pracují (byli bychom sami proti sobě).Tohle jsi myslel vazne, nebo to mel byt vtip? Zamyslel ses vubec nad tim? Jaky neskutecny blabol ...
Nepochopil jsem, promin. Chovani vetsiny lidi mi moc symbioticke neprijde resp. my jsme lidi, ostatni se podridi nam.
Vyšší životní formy jsou založeny na symbióze. Vznikla tak například eukaryotní buňka. V nás žije spousta malých organismů. A tak dále.
Tohle jsi myslel vazne, nebo to mel byt vtip? Zamyslel ses vubec nad tim? Jaky neskutecny blabol ...
Tak se nad tím zamysli. Ocel pro Evropu se dělá v Nigérii, hračky v Číně, drahá dřeva jdou z Amazonie,... Všude v těchto oblastech se ta produkce dělá na úkor přírody. Pokud jim budeme zakazovat různými Kjótskými protokoly a podobně další vývoj, nebudeme mít tak levné zdroje materiálu a výrobků, ceny půjdou nahoru, životní úroveň tedy půjde dolů. Navíc těm lidem v rozvojových zemích se nebude líbit, že se nemohou rozvíjet a dosáhnout naší životní úrovně, takže na nás budou ve věci ochrany přírody kašlat (to se děje teď, viz nepřistoupení Číny a Indie ke Kjótskému protokolu) nebo nás umlátí čepicemi (to se také možná stane, především v případě Číny a tamní politiky jednoho dítěte).
Já mám pocit, že jdeme stejným myšlenkovým směrem (prostě rovnoběžky, ty se taky nikdy nesetkají), ale fakt mi asi něco nedochází
Nevim, ale Dothan mi neprijde odlehceny a afaik mel vetsi vykon nez P4.
Nevím co to je Dothan, ale výkon P4 je velmi málo. No dobře, tak pro mě. Když vidím ty blogy (dneska další) o domácím "serveru" o výkonu PIII, tak fakt nechápu k čemu to ti lidé chtějí používat. Ale pokud jim to stačí, nic proti. Já mám doma Dual + Quad od Intelu a stále mám pocit, že to není výkonově ono, ještě to chce výš. A není to jen nějaký dojem nenažraného ajtáka. Ono stačí v Blenderu přidat pár světel, zapnout jim hladké stíny v alespoň 8 vzorcích a hned jde čas renderu někam moc vysoko.
Take to nechapej tak, ze bych vsude nacpal usporna reseni na ukor potrebneho vykonu - to je snad kravina. Ale myslim si, ze spousta toho vykonu ani neni potreba a veskery ten vyzkum by mohl jit na jine veci. A kdyz se podivas co se kupuje do kancelari - tam by to odlehcene a usporne reseni nestacilo?
Do kanceláře stačí klidně terminál. Mnoho firem tak činí (a dokonce jsem to viděl na odboru dopravy zde v Olomouci, takže i ve státní zprávě to není tak beznadějné). Koupí jeden lepší server a spoustu malých, levných, nevýkonných terminálů. Ušetří jednak na HW a hlavně na údržbě (a také na elektřině, ale toto není zpravidla hlavní cíl).
Tim PC jsi myslel mainframe, ktery se snazi o predpoved pocasi?
No na počasí je potřeba sakra výkonnější stroj. To si mnohdy člověk ani neuvědomí, když to jen tak slyší. V nějakém pořadu hovořil klimatolog o novém modelu, který počítají. Mají tam celou planetu (resp. atmosféru), rozdělenou do kvádrů. Prostě taková mřížka z rozestupem několik kilometrů (tehdy jsem si říkal, proč to neudělají jemnější). Ani moc vysoko to nešlo. No a v každém bodě se počítalo jen pár hodnot (tlak, teplota, vlhkost). I takto velice hrubá mřížka dá obrovské množsví dat (však si to může každý spočítat, třeba pro krychli o straně 1km) které se počítá na superpočítačích velmi dlouho. Takže 1kW na toto opravdu nestačí. x86_64 čtyřjádro se drží při 100% na rozumných 170W, dvouprocesorová deska by měla o něco méně než dvojnásobek, přidat k tomu nějaké ty grafiky...
Zajimave. A jak je ten obraz stary? Ale nemuzu rict, ze by me to na horach prekvapovalo.
To já nevím, ale David tady uvedl příklad s Grónskem, na který jsem zapomněl. Tam je to zcela evidentní.
Jasne, ale abychom take nebyli jednim z tech druhu, nebo tu nezustali sami. Vis, kdyz se nad tim zamyslim, tak mi to prijde trochu sobecke (?) vybijet ostatni druhy vlastni bezohleduplnosti a rikat: "no a co.", kdyz to tak nemusi byt. Pusobi to na me jako "proc se vubec obtezovat", i kdyz to tak nebylo mysleno.
Jenže to není žádné programové vybíjení. Ty druhy tu vymíraly desetitisíce let předtím, než si člověk začal uvědomovat, že je člověkem. Ani člověk jako druh tu nebude navždy. Já opravdu nejsem tak antropocentrický, abych si myslel, že člověk má na globální ekosystém takový vliv. Třeba jen výbuch vulkánu uvolní do atmosféry takové množství prachu, o kterém si může všechen lidský průmysl nechat jen zdát. Tím nechci říct, že by měl člověk na ekologii kašlat. Právě naopak, měl by se zaměřit na lokální ekologii. Starat se o zdraví řeky, která teče městem, ovzduší atd. Nikoliv o věci, na které nemá vliv. Prostě g.o. je jenom politická zbraň. Možná to začalo jako vědecký projekt, někdo přišel s varováním, ale to co se z toho stalo, nemá s vědou nic společného. Je to politika, mašinérie, vydělávání peněz na zcela (a to i z hlediska g.o.) zbytečných akcích.
Nevím co to je Dothan...
Nejlepší jádro pět let starého mobilního CPU od Intelu, výkonově P4, architekturou, tuším, blíž P3. Pak se vzaly dvě tyhle jádra dohromady a bylo tu Core Duo.
Jenže to není žádné programové vybíjení.
Mno, ten pes z Tasmánie je co? Blbloun nejapný je co? Říká se, že vypalováním Amazonského pralesa vymírá alespoň jeden druh denně. A tak dále.
Prostě g.o. je jenom politická zbraň. Možná to začalo jako vědecký projekt, někdo přišel s varováním, ale to co se z toho stalo, nemá s vědou nic společného. Je to politika, mašinérie, vydělávání peněz na zcela (a to i z hlediska g.o.) zbytečných akcích.
Doporučuji shlédnout film Velký podvod s globálním oteplováním. Je to propaganda Klausova názoru, ale je tam spousta zajímavých skutečností (na rozdíl od toho Al Goreova dokumentu, to je čistý soubor kydů).
Mno, ten pes z Tasmánie je co? Blbloun nejapný je co? Říká se, že vypalováním Amazonského pralesa vymírá alespoň jeden druh denně. A tak dále.
O tomto ale dosavadní diskuse vůbec nebyla. Byla o spotřebě, plýtvání a obecně g.o. k vůli čemu by mohlo dojít k vymírání druhů. Ovšem ne cíleně tak jako při pálení pralesa. To je prostě zcela mimo dosavadní diskusi.
Doporučuji shlédnout film Velký podvod s globálním oteplováním. Je to propaganda Klausova názoru, ale je tam spousta zajímavých skutečností (na rozdíl od toho Al Goreova dokumentu, to je čistý soubor kydů).
Snažil jsem se jej najít na Google Video, žel jediný film, který mi to vyplivlo, se jmenuje úplně jinak – je to on? A pokud ne, směl bych poprosit o přesnější nasměrování? Děkuji
Díky
kolik se na "odborném" abíčku najde lidí, kterejm doma v noci zeleně svítí křeček
nějak mě to připomíná TBBT a svítící rybičku
jedni mají prostě rádi přírodu...a nevnímají, že člověk je její součástí. A navíc, že i mnohé živočišné druhy do "přirozené" přírody zasahují.
třetí berou ekoterorismus jako cestu k ovládnutí světaTi jsou samozřejmě nejhorší. A bohužel také slaví největší úspěchy.
Hmm, tak to patrim asi do vsech trech skupin :)
1/ chybá mi tam možnoist nevím, nebo neznámMyslel bych si, že normální člověk v takovém případě prostě nehlasuje, ale vzhledem k tomu, jak často se objevuje reakce "chybí mi možnost nevím", si tím přestávám být jistý...
Jas moc nezere? U me maximalni a minimalni jas znamena 17, nebo 12 wattu. A to uz je docela znat.
Považuji za nezávadné a doufám v to, že tomu tak opravdu je, protože na střeše mám 6APček
btw, ta anketa je nejaka divna!? Minule IBM, ted to vypada jako ze by se abciko rozhodli platit nejaky ekoteroristi!
Otazka by spis mela znit:
"Povazuji bezne pouzivane mikrovlne zareni za zavadne?"
Pac ta mala krabicka co nosime v kapse nema vysilaci vykon tak zanedbatelnej jako wi-fi, ta ma 2W, televizni vysilace maj dokonce kW a snad i MW tak proc se nekdo zarazi nad vysilacim vykonem wi-fi kde je "smesnych" 100mW?
+1
Půl království a princezninu ruku za mikrovlnné brýle kdyby u nich šla nastavit ještě sledovaná frekvence.
K cemu samotnou ruku? Sam uz mam 2 :-/
radeji maly sveracek... mi se ruky strasne trepou. 3 ruka by byla kontraproduktivni
V Dnesnej dobe je take mnozstvo elektromagnetickeho ziarenia z skoro kazdeho elektronickeho pristroja( hlavne z tych velkych ). Toto prostredie je tak neskutocne nahustene vlnenim ze by som to nazval elektronicky smog Tento "elektronicky smog" ma urcite neziaducie ucinky ktore nikdy nebudu uznane ,a preco by aj mali byt ved komu sa chce vratit do doby stredovekej. Jednoducho povedane neda sa s tym nic robit . Ako to vzdy byva nadej umiera posledna a preto sa na nasu stranu pripaja evolucia mocna sila prirody prisposobovat sa . Na zaver : pokial si nezacneme vedla postele stavat televizne vysielace na okruh 10km a podobne vecicky mala by mam evolucia pomoct prekracat odpornou cestou progresie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bojkotujem diakritiku.
Bojkotujem diakritiku.Proč?
Nevim jak je to s wifi ale mobil je zdraví škodliví u dětí od 0 až 10 radiové vlny mají nepřízniví vliv na mozek dítěte čím starčí je člověk tak tim mín vlny hlavou prostypují. (neberte to do slova,neni to do 50% potvrzené ale u dětí je to pravda nevím přesně u dospělích )