Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »XPS je windows only náhrada pdfka.Co to tu meles? XPS je konkurence PDFka, ktera na rozdil od nej neni binarnim blobem, ale zazipovanym XMLkem -- podobne jako ODF ci OOXML. Specifikace XPS je verejne dostupna a pokryta community promise podobne jako OOXML... Jak moc se tomu promise da verit, je vec druha. Nicmene kdyz MS chce, aby se XPS rozsiril, nevidim jediny duvod, proc by mel nekomu delat problemy -- nedava to smysl. Tohle me fascinuje... je to od MS? Fuj, sracka, nezajem. Vsechno vim, vsechno znam.
Prohlásit silně strukturované PDF za "binární blob"Strukturovane to muze byt jakkoliv dobre, ale pokud to nemuzu editovat za pomoci programu na rozbalovani archivu a libovolneho textoveho editoru, je to dost velka nevyhoda. Stejne tak co se tyka generovani toho formatu treba z webu bez pouziti nejakych knihoven. V pripade formatu na podobnem principu jako je XPS staci libovolny sablonovaci system a serverova technologie s podporou tvorby ZIP archivu -- tedy prakticky cokoliv.
tiše zamlčet Adobe Mars s existující úplnou implementací pro LinuxNic nezamlcuju, Mars znam, jen jsem si na nej v dobe psani prispevku nevzpomnel -- nemusite z toho zbytecne delat detektivku. Mars je urcite hezky a dobry projekt (nevim presne kdy vznikl, ale vsadil bych se, ze kdyby neprislo XPS, Adobe by v klidu spalo dal), ale nejak jsem si nevsiml, ze samo Adobe by ho nejak zvlast propagovalo. Implementace pro Linux? Implementaci XPS pro Linux nestoji v ceste nic krome ignorace.
založený na méně exotických technologiích, než je WPF a WCS...Jestli je neco z WPF, WCS a Marsu exoticke, tak je to v soucasne dobe prave ten Mars.
A ta Vaše fascinace - není to třeba tím, že ne všichni mají potřebu masturbovat jenom nad tím, že něco je úplně zbytečně v XML?Zbytecne v XML? Tak mi ukazte lepsi clovekem citelny, obycejnym editorem editovatelny format pro ukladani hierarchickych dat a dokumentu nez je XML. A s minimalne takovou podporou v knihovnach a programech jako je XML.
Strukturovane to muze byt jakkoliv dobre, ale pokud to nemuzu editovat za pomoci programu na rozbalovani archivu a libovolneho textoveho editoru, je to dost velka nevyhoda.Možná byste se měl konečně na formát PDF podívat. Zatím akorát předvádíte, že absolutně nevíte, o čem píšete. PDF je textový formát, kde mohou být některé části zkomprimovány LZW nebo zlib/deflate. Co potřebujete k editaci jiného, než program pro rozbalování archivů a textový editor?
PDF je textový formát, kde mohou být některé části zkomprimovány LZW nebo zlib/deflate. Co potřebujete k editaci jiného, než program pro rozbalování archivů a textový editor?Jo, uz jsem si vsiml, jak pisu nize. Opravdu skvely princip. Budu studovat kazdy soubor a resit odkud kam uz to je komprimovane a kde ne? Nezlobte se na me, ale standardni zip archiv s XML soubory je proste nesrovnatelne citelnejsi a lepsi na praci bez nejakych high-level knihoven.
Strukturovane to muze byt jakkoliv dobre, ale pokud to nemuzu editovat za pomoci programu na rozbalovani archivu a libovolneho textoveho editoru, je to dost velka nevyhoda.
To děláte v pracovní praxi zcela běžně, že rozbalíte takový soubor a upravujete ho ručně? Obdivuji Vás, že udržíte stovky a tisíce stránek specifikací v hlavě a nepoužíváte k tomu vhodný software, třebas i vlastní výroby, a přitom jste takhle produktivní. Obzvlášť v případě formátů, u kterých je teoretická možnost ruční editace již od začátku odsouzena ke komplikacím, jako je u XPS samotný charakter formátu (jazyk pro dokonale přesný pevný popis tiskové strany) a u OOXML věci toho typu, že editovat ručně buňky spreadsheetu bez zásahu do jakéhosi nesmyslného explicitně zadaného řetězce výpočtu, který je někde úplně bokem, znamená koledovat si o malér.
Stejne tak co se tyka generovani toho formatu treba z webu bez pouziti nejakych knihoven. V pripade formatu na podobnem principu jako je XPS staci libovolny sablonovaci system a serverova technologie s podporou tvorby ZIP archivu -- tedy prakticky cokoliv.To je asi tak jediný argument na úrovni, který jsem ochoten přijmout.
Jestli je neco z WPF, WCS a Marsu exoticke, tak je to v soucasne dobe prave ten Mars.
Ale zrovna teď si na svém počítači soubor v Marsu otevřu za pár sekund, kdežto WPF a WCS jaksi nejsou na horizontu.
Zbytecne v XML? Tak mi ukazte lepsi clovekem citelny, obycejnym editorem editovatelny format pro ukladani hierarchickych dat a dokumentu nez je XML. A s minimalne takovou podporou v knihovnach a programech jako je XML.
Ale s radostí: S-výrazy. Podpora v knihovnách a programech velice dobrá za posledních čtyřicet let. Parser pro S-výrazy, který používám, je osmkrát rychlejší než Expat, který mi osobně přijde příliš líný, přestože jsem nic lepšího jsem nenašel. I Uche Ogbuji přiznal, že XML je na implementaci složitá bestie a je obtížné vůbec to udělat korektně, natožpak rychle - kdykoli můžu, upřednostním méně problémový hierarchický formát. (A pokud můj jazyk dotyčný formát přímo používá jako DOM strom a syntaktický strom a pokud je i jeho interoperabilita s XML zaštítěna prací takového člověka, jako je geniální Oleg Kiselyov, pak už vůbec nemám co řešit.)
Ale nebudu ho nikomu vnucovat , a v tomhle případě to vzhledem k aplikaci, o které je řeč, ani není podstatné. Chápu totiž použití XML v mnoha případech, především u dokumentů - DocBook, ArborText a podobně, případně i v ODF, i když kdykoli před ODF upřednostním DocBook (s přiznáním, že se nemusí hodit na všechno, ale máme taky TEI a hlavně je to duševně zdravější formát, než ODF a OOXML). Již mnohem méně rozumím ukládání tabulkových dat do XML, kteroužto onanii vidím různě po Internetu, a vlastně rozsáhlých dat obecně.
Naprosto mi ale uniká použití baleného XML se spoustou balastu u jazyka pro věrný popis tiskové stránky, u kterého je zájem, aby fungoval pokud možno všude, nejen v mém osobním počítači, ale třeba i v kvalitnější tiskárně, v offsetovém stroji s nekompromisními nároky na spolehlivost a dostupnost (což v inženýrské praxi znamená odpustit si všelijaké blbinky jen proto, že jsou móda posledního desetiletí, protože složitý systém rovná se nespolehlivý systém), v kapesním počítači s omezenými zdroji, ebook readeru s e-papírem a zdroji třeba ještě omezenějšími a podobně.
A hlavně s důrazem na jednoduchost implementace, a ne na to, jestli to můžu nebo nemůžu otevřít v ZIPu a jestli tam budou nebo nebudou zobáčky. Tak složité PDF zase není, aby to byl problém. (Ostatně si nástroje pro parsing PDF hodlám ještě letos nějaké vytvořit ze scratche.) Až budu postaven před výběr ebook readeru za tři sta dolarů jen s podporou PDF nebo ebook readeru za čtyřista dolarů s podporu PDF a XPS, vím, co si vyberu. Pokud mi ta vyšší cena samozřejmě nebude vnucena stejným způsobem, jako .DOC, jenom proto, že zástupům Kvasničků připadaly zobáčky v jednu chvíli strašně free, kewl a in. (A ne, formát založený na S-výrazech bych taky nepoužil, přestože by byl mnohem rychlejší. PDF mi vyhovuje tak, jak je. Troufnu si požadavek na hardwarově úsporná a jednoduchá řešení označit za docela dobrý inženýrský přístup.)
Sice lze namítnout, že kombinačky také nejsou ideální nástroj pro všechny věci, pro které formálně mají čelisti, nicméně formátu PDF se tohle všechno v zásase povedlo a nevidím důvod pro další desetiletí slevovat z dosažených technických met.
To je asi tak jediný argument na úrovni, který jsem ochoten přijmout.Jenze je ma v dnesni dobe vetsi roli, nez si myslite.
Ale zrovna teď si na svém počítači soubor v Marsu otevřu za pár sekund, kdežto WPF a WCS jaksi nejsou na horizontu.Co vy konkretne si na pocitaci otevrete nebo ne, je irelevantni. Dulezita je obecna podpora a rozsireni formatu.
Naprosto mi ale uniká použití baleného XML se spoustou balastu u jazyka pro věrný popis tiskové stránky, u kterého je zájem, aby fungoval pokud možno všude, nejen v mém osobním počítači, ale třeba i v kvalitnější tiskárně, v offsetovém stroji s nekompromisními nároky na spolehlivost a dostupnostJa duvody vzniku techto formatu vidim prave v moznosti ten format jednoduse generovat bez nutnosti studovat nejake dalsi syntaxe. S rozmachem online sluzeb je tenhle pozadavek cim dal castejsi a ne kazdemu staci knihovny s omezenymi moznostmi formatovani (napr. delat nejakou rozumne vypadajici fakturu jen za pomoci knihoven bych nechtel). U PDF mate moznost bud pouzit XSL-FO (vystup v podobe PDF ale nebude tak jednoduse citelny) nebo Mars (tam zas narazite na to, ze drtiva vetsina lidi podporu pro Mars v Readeru nema). Proto si myslim, ze XPS ma na trhu misto a minimalne trosku popostrci Adobe.
Co vy konkretne si na pocitaci otevrete nebo ne, je irelevantni. Dulezita je obecna podpora a rozsireni formatu.Tam se všechny tři vzácně shodují: obecně rozšířený a podporovaný není ani jeden
Stejne tak co se tyka generovani toho formatu treba z webu bez pouziti nejakych knihoven. V pripade formatu na podobnem principu jako je XPS staci libovolny sablonovaci system a serverova technologie s podporou tvorby ZIP archivu -- tedy prakticky cokoliv.A to neni potreba ani sazeci program, kdyz jde o vysazeny (s presnym umistenim pismen) dokument?
<c x="0" y="0" c="A"/>
. V tom je jeden z viditelných rozdílů mezi sázecími programy a kancelářskými balíky. Kancelářský balík vezme (v lepším případě) informace o vzdálenostech mezi písmeny z definice fontu, pokud potřebuje řádek zarovnat do bloku přidá ke každé mezeře nějakou konstantu, a je hotov. Sázecí program (a případně sazeč) si může hrát s každým písmenkem, aby celý text ve výsledku vypadal stejně.
Takže zbývá jen vyřešit, jak takovýhle text, který máte na stránce umístěn po symbolech, snadno editovat. Kdybyste si teoreticky takový dokument vytvořený v TeXu načetl do Wordu s tím, že tam přidáte jedno zapomenuté písmenko ve slově, slovo bude moc dlouhé a zalomí se na další řádek – Word musí znovu zlomit celý odstavec, který se mu opět nemusí vejít na stránku, takže musí vpodstatě zlomit znova celý zbytek dokumentu. Kdyby to nebyl Word ale TeX, může se ta změna šířit i dopředu (TeX může usoudit, že radši než nechat přetéct to slovo na nový řádek a zkazit tím celý odstavec, bude lepší odstavec zdrcnout někde vepředu). Že algoritmy TeXu a Wordu pro zlom odstavce a stránky jsou kapánek odlišné snad víte. Takže k čemu by vám takový editor byl? Můžete říct, že tak složité dokumenty editovat nechcete. Jenže jak bude dokument vypadat, o tom rozhoduje ten, kdo ho vytváří. Jak byste se asi tvářil na to, kdybyste dostal tu vaši jednoduchou fakturu v PDF, chtěl v ní opravit třeba částku nebo překlep a celý dokument se vám rozsypal? Řeknete, že je ten editor na nic a že se to PDF nedá editovat. No, a ke stejnému závěru dospěli i jiní, akorát k tomu nepotřebují ten (ne)funkční vzorek, na kterém by si to názorně vyzkoušeli, že to fakt nejde.
Ona většina těchto lidí chce, aby s PDF mohli pracovat jako s nějakým dokumentem v OO.o
"A mám k dispozícií tabuľku vzdialeností medzi písmenami? (nie a nie si spomenúť na ten názov)"Metrika?
kerning
, je to už pár (7-8) rokov, čo sa to okolo mňa naposledy obtrelo.btw,
z dobře vysázeného textu... mám dojem, že zástanci editovania sa bavia o PDF z wordu
Jehovo! Tahle diskuse se snad stane užitečnou...Každé zlo by ve Vesmíru mělo být vykompenzováno nějakým dobrem...
%PDF-1.4 1 0 obj << /Type /Catalog /Pages 3 0 R >> endobj 3 0 obj << /Type /Pages /Kids [4 0 R] /Count 1 >> endobj 4 0 obj << /Type /Page /Parent 3 0 R /MediaBox [0 0 612 792] /Contents 5 0 R /Resources << /ProcSet 6 0 R >> >> endobj 5 0 obj << /Length 73 >> stream BT /F1 24 Tf 100 700 Td (Hello World) Tj ET endstream endobj 6 0 obj [/PDF /Text] endobj trailer << /Size 8 /Root 1 0 R >> %%EOF
Tak k tomu XPS : Používej pdfA na co? Proč? Když to dělá přesně to, co potřebuju?.
K tomu dalšímu jsi ani nic konkrétního nenapsal, jen všeobecné plky.Potřebuju si v Linuxu spustit třeba tohle.
Potřebuju si v Linuxu spustit třeba tohle.LOL .. A ja jsem si vzdycky rikal, coze to ten Tomes pouziva za predrazeny enterprise software, ze ho porad desi jeho absence v linuxu
Browser ... Velkej Retard Windows+Giga proprietarniho sw. ... xBtw. nebudu ji tady resit, ale napovim, ze si X chodi stezovat na linuxovy portal na to, ze je lama a neumi linux pouzivat
Uff .. nedoporucuju slovnik.cz na gramaticka cviceni.Tak v tom příapdě už ani nevíš, co píšeš. Odkázal jsem na to, co potřebuju používat, a ty mi na to napíšeš, ať zkusím slovnik.cz. I kdybych nepotřeboval gramatiku, tak slovnik.cz může posloužit jen naprosto primitivním účelům. A jestli ty děláš primitivní věci, no tak prosím, já angličtinu studuju a jednou se jí chci profesionálně zabývat a živit. Vypovídá to o tobě mnohé.
XP pri mohutnejsim pouzivani pameti na muj vkus moc swapuji, Visty maji zlepsenou spravu pameti a jsou daleko sviznejsi.Na 1 GB RAM si Windows XP vezmou po spuštění kolem 300 MB. U Vist to bylo dvojásob, a když jsem si třeba otevřel pár stránek na webu, slovníky, čtečku textu (to jsem zapomněl uvést - pro Linux neexistuje dostatečná náhrada nebo o ní nevím, každopádně to, co mám, tam nejde), učební programy a třeba ještě píšničku nebo webkameru s MSN, když volala mamka, a Visty měly co dělat. Windows XP bezproblémů. A to platí i pro Virtual Box - při stejném množstí alokované paměti se dá na Windows XP bezrpoblémů pracovat, na Vistách vůbec.
Podle me jakmile vmware dopiluje podporu fusion pro linuxy, tak nebude duvod vubec do linuxu bootovat, pojede virtualne....pro lidi, kteří Windows již mají, tak zřejmě ano, a tak to nejspíše dopadne i u mně. Zatím mi nepřináší nic, kvůli čemu by tomu mělo být naopak - virtualizovat Windows v Linuxu. Třeba to za pár let bude jiné s lepší podporou SW, aspoň přes Wine, to je základ.
Na 1 GB RAM si Windows XP vezmou po spuštění kolem 300 MB. U Vist to bylo dvojásob, a když jsem si třeba otevřel pár stránek na webu, slovníky, čtečku textu (to jsem zapomněl uvést - pro Linux neexistuje dostatečná náhrada nebo o ní nevím, každopádně to, co mám, tam nejde), učební programy a třeba ještě píšničku nebo webkameru s MSN, když volala mamka, a Visty měly co dělat. Windows XP bezproblémů. A to platí i pro Virtual Box - při stejném množstí alokované paměti se dá na Windows XP bezrpoblémů pracovat, na Vistách vůbec.Mel jsem 2GB ram loni a visty mi na pc jeli daleko rychleji nez XP, bylo to zajimave, protoze u XP dosla pamet daleko driv nez u Vist, takze se s nimi delalo pohodlne. A k tomu sebrani RAM po startu - na notebooku kde jsem mel 400MB pri vistach si po bootu vzali 300MB, u desktiopu kde v te dobe byly 2GB ram si vzaly 900MB, tedka u 6GB si berou 2GB, kdyz je at berou, stejne v pripade potreby ji okamzite uvolnuje.
Jistě, cesta nejmenšího odporu vede přes používání windows. Můžeš si do nich nainstalovat mraky FOSS věcí a další mraky proprietárních věcí. A jednou za čas dát Mrkvosoftu prachy za upgrade.Já mohu upgrade řešit až po roce 2014, kdy se předpokládá konec podpory Windows XP.
Ale co ten pocit, že nikomu nepatříš, že máš svůj software pod kontrolou? Prostě svoboda.Svobodu používat produkt, kde nemohu dělat to, co ve Windows, a to co můžu, tak pomaleji, nevyužiju.
Mít Linux ve VMware "na hraní", to je prostě hovadina, leda bys měl nějaký unix-only soft, což tě asi netrápí.Pokud chci pomáhat testovat, přispívat a překládat, tak mě to trápí.
No a třetí věc je, že ty jsi prostě provokatér. Účelem tvého postu bylo provokovat, pač rád diskutuješ (totiž hádáš). Přiznej si to.Ne, to je úplný nesmysl. Kdyby zde přispívali jen lidé ve stylu pana Smolíka, tak by tu mohlo být jen pár konstruktivních komentářů a odpovědí, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky a nic víc. Podle sebe soudíš druhé. Já provokovat nechtěl. Napsal jsem stručný příspěvek s důvody, které jsem vysvětlil. Žádná narážka na nic. Nepsal jsem nic o tom, že je něco lepší a druhé špatné. To, že se fanatici a ideologové projevili v diskusi nějakými výtleemy a jucháním, to vypovídá o nich a o komunitě, ne o mně.
Ale proč to krucinál píšeš sem na ábíčko?Protože to má větší smysl a hodnotu než třeba tohle.
Napiš to dodavatelům tvého softuE-mail jednoho užvatele pro podporu procenta trhu je nepřesvědčí.
napiš do mozilly, že ten linuxový FF trochu flákají.Nová verze vypadá dobře a vyhovuje mi. Nemám důvod. To ať píší ty lidi, co hekají v diskusích a vadí jim to.
Lepší a rozsáhlejší lokalizace (nestává se, že by byla část systému přeložena jen zčásti)Záleží, co se pod linuxem myslí tím systémem. Vono je to jen velmi težko rovné srovnání
Napoveda MS produktu - takze opravdu existuje nekdo, komu uz nekdy pomohla nebo jde v tomto pripade o princip?Ano, moje mamka přes to byla schopná rozběhat třeba vzdálenou pomoc.
Nevyhoda spociva v tom, ze dany obsah je na webu, takze pri absenci internetoveho pripojeni je to naprosto nepouzitelne, coz je v dnesni dobe vsak nepravdepodobne.A ne všude ten internet je vždy fuknční dostupný, když se vyskytne problém.
A já opravdu nechápu, co jsem zase udělal špatně. Podle mě to bylo naprosto neškodné a já bych se tomu zasmál.... a stacilo smeja hodit, mne to prislo skor ako hrube napomenutie ze by sme ho nemali pisat slax ale slacks (od skalneho slackwaristu (?)). A ak by tam bola smajl, tak by som sa nad tym az tak nepozastavoval...
no, asi jako kdyby se někdo aktivně hlásil k Baníku a na zápasy chodil zásadně v barvách SpartyNo to je dost nepřesné srovnání. Šel by maximálně jednou...
a zároveň používá Windows XP a pochvaluje si je, je taková...Pro primitivní ideologické fanatiky neschopné dohlédnout dále a pochopit souvislosti ano. Ostatní lidé vědí, že každý systém má výhody a nevýhody, které převažují pro to či ono řešení podle priorit uživatele a i když je to momentálně Windows, tak to neznamená, že nemůže část svého volného času věnovat zlepšování něčeho jiného na rozdíl od těch fanatických blbců, kteří většinou nedělají nic.
rychlostně na tom jsou Windows XP lépeSice jsem naposled používal Win98, ale věřím, že by WinXP jely mnohem pomaleji než Slack.
Ale chtěl bych pracovní prostředí, které vypadá aspon trochu podobně jako Windows XP nebo GNOME nebo KDE, ať se na to dá koukat a pracovat s tím.A v tom ti Slackware nějak brání?
Tak každému co jeho jest.
Měl-li bych popsat svůj důvod proč mám na svém desktopu opět MS Windows, byl by to asi tento:
Pay and Play
V práci řeším problémy na linuxových serverech a doma už nechci řešit vůbec nic. Chci prostě strčit DVD do mechaniky a pařit . Tohle si student prostě nemůže představit. Student má hromadu času a řešení problémů na svém počítači jej zpravidla baví. A je to také poslední etapa v životě, kdy na to má dostatek času.
I když mě to mrzí, musím po 6 letech s linuxem napsat: na domácí desktop ještě ne. Na workstějšnu, na server, na routery, do mobilu, na superpočítač atp. klidně. Ale ne na desktop.
Student má hromadu času a řešení problémů na svém počítači jej zpravidla baví.Co tam na tom Linuxu chcete pořád všichni řešit? Já si jednou nastavil na Gentoo jádro a už neřeším _vůbec nic_, nic nekonfiguruju a s ničím nebojuju. Chci program? Nainstaluju ho a tečka. Chci hru? Stáhnu/koupím, nainstaluju a hraju. Nic v tom není.
A ty se zase nediv, že většina lidí ten specializovaný software nepotřebuje.Ale tak to já se nikde nedivím. Nebo divím? Měl by sis promnout oči, protože jsem nikde nic takového nepsal. Tu většinu sis tu najednou vycucal z prstu.
Na nepodorovaný klasický HW jsem osobně nenarazil dlouho.Například multifunkčních zařízení tiskárna atd. z dražší cenové kategorie. Tak aspoň referovala řada lidí z FI MU.
Ale tak to já se nikde nedivím. Nebo divím? Měl by sis promnout oči, protože jsem nikde nic takového nepsal. Tu většinu sis tu najednou vycucal z prstu.Ty si promni oči. Ty jsi sem vpadnul se specializovaným softwarem, který jednoznačně většina nepotřebuje. Tak neslovíčkař.
Například multifunkčních zařízení tiskárna atd. z dražší cenové kategorie. Tak aspoň referovala řada lidí z FI MU.A ty bys zase mohl jít radit s BSODy a problémy u některých TV karet, které nemají pořádný ovladač pro Windows.
Ty si promni oči. Ty jsi sem vpadnul se specializovaným softwarem, který jednoznačně většina nepotřebuje. Tak neslovíčkař.Ptal ses: "Co tam na tom Linuxu chcete pořád všichni řešit?" Tak jsem na to za sebe odpovídal. Pokud neumíš chápat základní věci, tak máš docela problém.
A ty bys zase mohl jít radit s BSODy a problémy u některých TV karet, které nemají pořádný ovladač pro Windows.Jak jsem psal, já takové problémy nemám. Funguje všechno. A pro blbé: Můj příspěvek v blogu a reakce v diskusi se týká jen mně, pouze mně a nikoho jiného. Fantazie o většině, kterou nikde nezmiňuju, jsou tedy jen vaše ubohé výplody.
Jak jsem psal, já takové problémy nemám. Funguje všechno.A já zase nemám tvoje problémy. Naštěstí.
A ty bys zase mohl jít radit s BSODy a problémy u některých TV karet, které nemají pořádný ovladač pro Windows.Přesně tenhle problém mám. Mám TV kartu, která v Linuxu šlape bez problémů (nic jsem samozřejmě neinstaloval, ovladač bttv je v kernelu), ve WinXP jsem ji nerozchodil (dokonce jsem si při pokusu nainstalovač ovladač od výrobce totálně rozkopal systém - už jsem o tom kdysi psal). Tedy přesněji - před SP2 jsem tam ten ovladač po několika pokusech nějak narval a kartu zprovoznil, ale se SP2 se to ukázalo jako nerozlousknutelný oříšek.
Po technické stránce jsou ty mutlifce zlá zlomyslná nepěkná věc.Tuhle multifunkci mám pouze k tomu, abych na ní občas vytiskl fakturu nebo jiný podobný doklad, anebo okopíroval nějaké lejstro. Měsíční zátěž je tedy vcelku nízká a technická dokonalost není vyžadována (pro kvalitní tisk a sken využívám jiné stroje).
Proč bys je považoval za pitomosti?Protože "Co tam na tom Linuxu chcete pořád všichni řešit? ... Chci program? Nainstaluju ho a tečka. Chci hru? Stáhnu/koupím, nainstaluju a hraju. Nic v tom není." se za nic jiného než za pitomosti označit nedá, právě protože někomu nestačí to, co Lubošovi.
Co tam na tom Linuxu chcete pořád všichni řešit?
Tohle je velmi klíčová otázka.
To cos popsal, platí na serveru. Nainstaluju, nastavím (za minutu, hodinu, týden, to je jedno) a zapomemu. Vše perfektní. Většinou.
Na workstejšně? Platí v podstatě totéž, ale pro GUI app. Jak se to jednou zprovozní, nesahat, nedýchat.
Na desktopu? Chci Eclipse? Nééééé to nepoužitelné cosi z repos (pro jakousi prehistorickou javu, ehm gcj, 1.4.2 -- co to vůbec je?), ale to z webu. Musím tam dostat Sun JDK. No problem , rozbalím nalinkuju do /usr/bin a hotovo. Prohlížeče vyřeším potom (každý zvlášť). VMWare totéž v bledě modrém. 100% to fungovalo pouze v případě, kdy jsem dodal jádro ve verzi přesně dle požadavků instalátoru. Jinak nefungovala virt. síť, nebo vůbec nic. Co se týče her, tak si nebudeme nic nalhávat. Jsou, ale málo.
Pokud je to z repo, tak to většínou funguje. Věci jako Firefox, Gimp, OpenOffice, jsou většinou naprosto bez problémů, protože to je výkladní skříň Linuxu. Čím dále od těchto věcí, tím hůře.
Chci Eclipse? Nééééé to nepoužitelné cosi z repos (pro jakousi prehistorickou javu, ehm gcj, 1.4.2 -- co to vůbec je?), ale to z webu. Musím tam dostat Sun JDK. No problemMyslím, že to, co vyčítáš, pro aktuální vydání distribucí již neplatí., rozbalím nalinkuju do /usr/bin a hotovo. Prohlížeče vyřeším potom (každý zvlášť). VMWare totéž v bledě modrém. 100% to fungovalo pouze v případě, kdy jsem dodal jádro ve verzi přesně dle požadavků instalátoru.
update-alternatives --config java
To cos popsal, platí na serveru.No u me to plati i na desktopu. Za poslednich asi 7 let pouzivam vicemene stejny desktop (akorat novejsi verze), kdybych pouzival Windows, musel bych si behem te doby dvakrat zvykat na nove uzivatelske rozhrani. V Linuxu jenom upgraduji, ve Windows bych musel minimalne dvakrat preinstalovat na novy system (vlastne Linux jsem musel jednou preinstalovat kvuli rozpadajicimu se disku). Kdyz chci nejaky program, tak ho nainstaluji v aptitude, ve Windows bych musel shanet kde na Internetu je ke stazeni.
Na desktopu? Chci Eclipse? Nééééé to nepoužitelné cosi z repos (pro jakousi prehistorickou javu, ehm gcj, 1.4.2 -- co to vůbec je?), ale to z webu. Musím tam dostat Sun JDK.
apt-get install
a je tam...
Jen je mi líto chlapů z zive.czA to mě ne. Věřím, že tam Petr pozvedne úroveň
Když budu vyvíjet například program pro gama nůž, otázka operačního systému bude naprosto podružná. Vybere se to nejoptimálnější.Optimalizovat? Klidně. Ale hlavně aby ten "optimalizovaný" SW neměl bugy.
Hlavně nezapomeň odstranit obrázek ještěrky napravo a nahradit ho čtyřbarevným okýnkem.To dělat nebudu, protože k tomu nemám důvod, na rozdíl od lidí, které napadají takové představy.
A taky zkus přispět k lokalizaci WindowsNení třeba.
když se Ti to u Linuxu nepovedlo.Ubuntu CZ vyřadilo z lokalizací podstatnou část, možná většinu lidí, kteří přispívali před rokem, aby tak zvýšili kvalitu a začali více spolupracovat s upstram překladateli. Mých překladů je pro Ubuntu hodně, a nejen pro Ubuntu, ale i v GNOME jsem podepsán pod spoustou přeložených balíků, kde jsem přispěl. V lokalizační konferenci GNOME, kterou administruju, to žije více než v lokalizační konferenci Ubuntu. Jejich projekt l10n.cz šel do kytek, protože přecenili své schopnosti, to jsem jim vysvětloval dávno. Čas mi dal za pravdu, zvýšení kvality překladů a spolupráce s upstreamem jsem ve svém důsledku dosáhl (tzn. přesně to, co jsem chtěl), uživatelé i překladatelé z toho těží, a že se tu nějakej neinformovanej Hegenbart má potřebu ztrapňovat, no tak to už je jeho ostuda.
Není třeba.
Ale je to třeba. MILS se poslední dva roky chová zajímavě, takže ví bůh, kam kvalita lokalizace Windows, která vyvrcholila před dvěma lety, půjde v budoucnu. My, co jsme se na ní podíleli v minulých letech, jsme si užili hodně zdvihání obočí.
...Čas mi dal za pravdu, zvýšení kvality překladů a spolupráce s upstreamem jsem ve svém důsledku dosáhl (tzn. přesně to, co jsem chtěl)...
Netuším, jak se to má teď. Ale když jsem se na "jazykové materiály" ubuntistů díval před rokem, docela jsem se zděsil. Nicméně jsem to pochopil tak, že už jsi odtamtud utekl před poměrně dlouhou dobou, a jestli se to po Tvém odchodu začalo díky Tobě zlepšovat až teď, pak mají procesy v Ubuntu CZ zajímavé časové konstanty.
a jestli se to po Tvém odchodu začalo díky Tobě zlepšovat až teď, pak mají procesy v Ubuntu CZ zajímavé časové konstanty.No to teda mají nějaké podivné. Když jsem například před pár dny psal Martinovi Böhmovi z Ubuntu CZ o problému s lokalizovaným Firefoxem po aktualizaci, z kterého jedna spolužačka zkoušející na mé doporučení Ubuntu nebyla vůbec nadšená, tak se doteď ani neobtěžoval odpovědět a více mně to již nezajímá. Jinak stav lokalizací Ubuntu se začal zlepšovat postupně, protože pro ně jaksi nebylo myslitelné, aby se to zlepšilo hned po mém odchodu. Chvilku jim trvalo, než jim došlo, že to, co jsem kritizoval, bylo dále neudržitelné.
"slovnik.cz: Slovní zásobu poskytla společnost LangSoft, výrobce slovníků, překladačů textů a www stránek PC Translator."
...a jde tam vše.Je tam gcc.
title
stránky bych i já intuitivně přiřadil větší váhu než v textu stránky (pak by se ještě daly dělat takové srandy, jako dát vyšší váhu slovu, které se v textu stránky vyskytuje v h1
atd.).
abclinuxu.cz
začnu psát abcl
(záleží na tom, co mám v historii, někdy může stačit třeba i ab
). Nevidím jediný důvod, proč bych tam měl přidávat http nebo www – jsou to jen znaky na víc, které nic neodliší.
Většinou se název webu shoduje s názvem domény, takže není problém.Myslím, že i při prohledávání obsahu stránek se většinou ta správná umístí hned na začátku seznamu. Vám vadí, že se tam neumístí vždy. Tak snad mám také právo požadovat to vždy.
cz
, abych se podíval na aktuální mapu sítě sdružení czela.net
. Objeví se mi v nabídce titulní stránka czela.netu a pak spousta dalších webů v doméně .cz
. Odkaz na mapu sítě tam nikde není, přestože jsem si ji nedávno zobrazil. Teprve když doplním cze
, české weby vypadnou a objeví se teď už několik stránek czela.netu, mezi nimi i mapa sítě. Při několika prvních pokusech jsem dumal nad tím, v čem ten adresní řádek vlastně vyhledává, protože mne nenapadlo zadat to třetí písmeno a tak stránka, kterou jsem před chvílí navštívil, v seznamu nebyla. Teď už jsem pochopil, že s upřesněním textu v adresním řádku se mi mohou do nabídky některé adresy teprve přidat. Ale stále bych dal přednost tomu, kdyby adresní řádek fungoval jako filtr, ne jako vyhledávač.
Anonymní vtipálci nikdy nezklamou. Pozor, tady nejsi na Lživě.cz...
Nejsou to vtipy, ale sprosté lži. Kdybych to měl popsat podrobněji:
O vhodnosti Linuxu na desktop není pochyb, protože například KDE je nesrovnatelně pokročilejší grafické prostředí než Windows. (Nemluvě o srovnání Compiz versus Aero...) Nicméně jiný je vkus zkušeného uživatele či odborníka a jiný je vkus laika, který se nedovede zbavit zlozvyků z Windows. Tak to prostě chodí. Nechť ale nikdo nekřičí, že Windows jsou prostě a jednoduše na desktop nejlepší. To je jako tvrdit, že by měl být v celém světě nastolen komunismus. Třeba já bych si Windows na desktop nikdy nedal.
Kecy o nefunkčním power managementu jsou FUD. Pod Windows jsem viděl mnohem víc problémů s power managementem než pod Linuxem. A o problémech ve Vistách před SP1 ví snad každý.
Zcela automaticky v ceně notebooku??? To je nesmyslný blábol. Navrhuji podívat se do kteréhokoliv rozsáhlejšího online katalogu. Rozdíl v ceně bez Windows a s nimi většinou přesahuje 2000 Kč. Ne, děkuji, nechci platit 2000 Kč jen za podporu virů a nic dalšího k tomu. Kdo tohle chce, proti gustu žádný dišputát.
Ve Windows je člověk drasticky omezen ve správě a instalaci software, protože Windows nemají žádného správce software. (Ne, to ubohé klikátko není správce software.) Kromě toho ve Windows nespustím Twinkle a bez něj prostě nemůžu pracovat. (Ano, argumentovat jedním programem je přitažené za vlasy. Ale odpovídá to přesně stylu celé této diskuse.)
Po několika zajímavých žabomyších flamewarech o tom, jak Firefox rulezzz, je tohle konečně opravdu pořádná perla.
* Vše, co potřebuju používat (systém, výukové programy, slovníky...), mám legálně.
Rozumím tomu dobře tak, že v Linuxu jsi je legálně neměl? To je panečku argument. (Nebo to mám chápat tak, že nějaké slovníky a výukové programy neběží pod Wine?)
* Vše, co potřebuju používat (...webová kamera, Windows Live Messenger), funguje bezproblémů. Ne vždy je na Linuxu dostatečná náhrada a ne vše funguje ve Wine.
Já si myslím, že Kopete je víc než dostatečná náhrada. Bez problémů fungující Windows Live Messenger? To je asi vtip, jinak si to neumím vysvětlit...
* Vše, co potřebuju používat, běží velmi rychle a obvykle rychleji, než jinde. (Firefox, OpenOffice.org, správce souborů, základní úkony...)
Ach ano, jistě. A nechtěl bys náhodou opět oživit slavnou diskusi Proč je Linux pomalejší než Windows 95? Co to znamená, že něco běží rychle? V jakých jednotkách se to měří? Jde o opravdovou rychlost (kvalita plánovače, čas strávený v kernel mode) nebo o dobu startu her, kterou měří uhrovatí spratci se stopkami v ruce?
* Snadný tisk do XPS z programů, z nichž se nedají kopírovat texty pro další zpracování (výukové programy na gramatiku - vypisuju si chyby, abych se na ně mohl zaměřit).
Pro totéž by se v UNIXovém prostředí našla přinejmenším tři různá řešení, zpravidla lepší...
* Problémy s bezpečností nemám.
Další dávka vtipné kaše. Myslet si to můžeš. Ale prezentovat tento nesmysl jako fakt je poněkud hloupé. Spíš by bylo lepší říct domnívám se, že problémy s bezpečností nemám...
* Lepší a rozsáhlejší lokalizace (nestává se, že by byla část systému přeložena jen zčásti)
Tak na tohle se nedá říct nic jiného než smajlík déčko, protože to je naprostá hovadina. Vem ty slavné Windows XP a bez restaru a bez odhlášení přepni lokalizaci celého grafického prostředí z češtiny do angličtiny, pak třeba do francouzštiny a pak zase zpět... Ale ale, nejde to??? Jak to? Vždyť ta lokalizace je přece lepší a rozsáhlejší. A co třeba UTF-8 v souborovém systému i v grafickém prostředí? Ani prd, že jo... No a pak tu něco vykládej o kvalitě lokalizace.
Dokud v Linuxu nebudu moci dělat to, co mohu ve Windows, tak se bez nich neobejdu.
Nebudu moci není totéž jako nebudu umět. Ve tvém případě by byl možná trefnější ten druhý obrat.
Uvidím po zkouškách v létě, zda by se mi vyplatilo virtualizovat Linux ve Windows nebo naopak.
No, jak se tak dívám na ty flamewary, které tady pořádáš... Nebylo by lepší zůstat pouze u Windows?
Ani jedno, ani druhé. Ale pomůžu Ti. Chápej to tak, že nemusím řešit legalitu programů, tmanutí obrazovek, BSA atd.* Vše, co potřebuju používat (systém, výukové programy, slovníky...), mám legálně.Rozumím tomu dobře tak, že v Linuxu jsi je legálně neměl?
To je panečku argument. (Nebo to mám chápat tak, že nějaké slovníky a výukové programy neběží pod Wine?)
Tak mi vysvětli, jak si v tom Kopete zapnu zvuk a video pro komunikaci s rodiči.* Vše, co potřebuju používat (...webová kamera, Windows Live Messenger), funguje bezproblémů. Ne vždy je na Linuxu dostatečná náhrada a ne vše funguje ve Wine.Já si myslím, že Kopete je víc než dostatečná náhrada. Bez problémů fungující Windows Live Messenger? To je asi vtip, jinak si to neumím vysvětlit...
Jde mi o dobu, jak rychle lze spouštět nejčastěji používané programy a provádět nějčastější úkony. benhmark na to dělat nebudu, protože ten rozdíl je pozorovatelný i bez stopek.* Vše, co potřebuju používat, běží velmi rychle a obvykle rychleji, než jinde. (Firefox, OpenOffice.org, správce souborů, základní úkony...)Ach ano, jistě. A nechtěl bys náhodou opět oživit slavnou diskusi Proč je Linux pomalejší než Windows 95? Co to znamená, že něco běží rychle? V jakých jednotkách se to měří? Jde o opravdovou rychlost (kvalita plánovače, čas strávený v kernel mode) nebo o dobu startu her, kterou měří uhrovatí spratci se stopkami v ruce?
A vysvětlíš, jak si to budu moci vytisknout z English in Use, když si to tam nespustím?* Snadný tisk do XPS z programů, z nichž se nedají kopírovat texty pro další zpracování (výukové programy na gramatiku - vypisuju si chyby, abych se na ně mohl zaměřit).Pro totéž by se v UNIXovém prostředí našla přinejmenším tři různá řešení, zpravidla lepší...
Firewall mám, s viry a jiným malwarem problémy nemám. Nějaký konkrétní argumenty nemáš?* Problémy s bezpečností nemám.Další dávka vtipné kaše. Myslet si to můžeš. Ale prezentovat tento nesmysl jako fakt je poněkud hloupé. Spíš by bylo lepší říct domnívám se, že problémy s bezpečností nemám...
* Lepší a rozsáhlejší lokalizace (nestává se, že by byla část systému přeložena jen zčásti)
Tak na tohle se nedá říct nic jiného než smajlík déčko, protože to je naprostá hovadina. Vem ty slavné Windows XP a bez restaru a bez odhlášení přepni lokalizaci celého grafického prostředí z češtiny do angličtiny, pak třeba do francouzštiny a pak zase zpět... Ale ale, nejde to??? Jak to? Vždyť ta lokalizace je přece lepší a rozsáhlejší.Příště dávej lepší pozor, protože já o voze a ty o koze. Já nepotřebuju měnit lokalizaci systému nikdy, mně stačí pořád česky. A ve Windows jsem ještě nenarzil na to, že by něco nebylo přeložené. Je pro mě intitivnější mít to v mateřském jazyce než směs mateřštiny a cizího jazyka. Takže o kvalitě lokalizace hovořit můžu, i proto, že jsem se toho v uplynulích letech napřekládal až až a můžu srovnávat.A co třeba UTF-8 v souborovém systému i v grafickém prostředí? Ani prd, že jo... No a pak tu něco vykládej o kvalitě lokalizace.
Tak až vysvětlíš, jak spustit v Linuxu English Grammar in Use a slonvíky od Macmillana a Cambridge a další programy na učení, tak nebudeš vypadat jako idiot.Dokud v Linuxu nebudu moci dělat to, co mohu ve Windows, tak se bez nich neobejdu.Nebudu moci není totéž jako nebudu umět. Ve tvém případě by byl možná trefnější ten druhý obrat.
Tak až vysvětlíš, jak spustit v Linuxu English Grammar in Use a slonvíky od Macmillana a Cambridge a další programy na učení, tak nebudeš vypadat jako idiot.Neznám ty programy, ale pokud nejsou moc složité, určitě by se našel někdo, kdo by něco podobného naprogramoval i pro linux. Nejtěžší by bylo asi dostat z těch programů data (porozumět formátu s kterým pracují), ale třeba by to někdo zvládnul.
Příště dávej lepší pozor, protože já o voze a ty o koze. Já nepotřebuju měnit lokalizaci systému nikdy, mně stačí pořád česky. A ve Windows jsem ještě nenarzil na to, že by něco nebylo přeložené.Já u sebe v KDE mám přeložené snad vše a přeložený je i ten KPackage. Ale neříkej mi, že je pro tebe kombinace AJ a ČJ, jakožto pro studenta se zaměřením na angličtinu, problém - já přechod mezi anglickým GUI a českým GUI vůbec nezaznamenám.
Tak mi vysvětli, jak si v tom Kopete zapnu zvuk a video pro komunikaci s rodiči.Když jsem používal Kopete, tak jsem to v nastavení vždycky viděl a vypadalo to, že ti funguje.
slonvíky od Macmillana a CambridgeLongman a Oxford nestačí?
Já u sebe v KDE mám přeložené snad vše a přeložený je i ten KPackage. Ale neříkej mi, že je pro tebe kombinace AJ a ČJ, jakožto pro studenta se zaměřením na angličtinu, problémAno, jsem detailista a mně to vadí. Pro jistotu ale dodám, že to samozřejmě není hlavní nebo snad jediný důvod, se kterým bych se neuměl smířit - explicitně pro lidi, kteří mají problémy s chápáním.
Nevím, jak podle toho, o vidíš v Kopete, můžeš usuzovat, zda mi poběží zvuk a video s mojí maminkou.Tak mi vysvětli, jak si v tom Kopete zapnu zvuk a video pro komunikaci s rodiči.Když jsem používal Kopete, tak jsem to v nastavení vždycky viděl a vypadalo to, že ti funguje.
Ne, nestačí, protože každý slovník má trošku jiný přístup. Navíc chci používat i funkce a cvičení, které v těch prvních nejdou. Navíc jsem nepřišle na způsob, jak to rozběhat pod 64bitovým prostředím. I kdyby mi náhodou stačily, tak chci používat i tu gramatiku. A hlavně: Když už jsem si to koupil, tak nechci, aby se mi na to prášilo, když to mohu bezproblémů používat.slonvíky od Macmillana a CambridgeLongman a Oxford nestačí?
Tak mi vysvětli, jak si v tom Kopete zapnu zvuk a video pro komunikaci s rodiči.
V Kopete jsem nastavení web kamery a zvuku našel, dokonce i ukazuje obraz z mojí kamery. Nemám ponětí, s jakým z podporovaných protokolů se to dá použít a ani mě to nezajímá. Kopete není primárně VoIP klient.
Existuje přece Ekiga, která je kompatibilní s Microsoft NetMeeting. Uskutečnil jsem několik hovorů s Ekigou, kde druhá strana měla Windows a NetMeeting. Žádný problém.
Jde mi o dobu, jak rychle lze spouštět nejčastěji používané programy a provádět nějčastější úkony. benhmark na to dělat nebudu, protože ten rozdíl je pozorovatelný i bez stopek.
Posuzovat rychlost spouštění programů je přitažené za vlasy. Trvá-li dlouho, většinou to zlepší prelink
. Když pracuji s počítačem třeba 2 hodiny, připadá mi nepodstatné, zda spustím program za 5 nebo 10 vteřin.
A vysvětlíš, jak si to budu moci vytisknout z English in Use, když si to tam nespustím?
Ukaž mi zdrojový kód toho programu a já se podívám, zda by se dal portovat na Linux.
A ve Windows jsem ještě nenarzil na to, že by něco nebylo přeložené.
V KDE jsem nikdy nenarazil na to, že by něco nebylo přeložené. Pokud jde o programy mimo distribuci KDE, tam je samozřejmě možné všechno. Pod Windows jsem už viděl tolik nepřeložených nebo prasácky přeložených programů, až hrůza. Samotné prostředí Windows je samozřejmě lokalizované správně. (Až na to jejich idiostké kódování...)
Tak až vysvětlíš, jak spustit v Linuxu English Grammar in Use a slonvíky od Macmillana a Cambridge a další programy na učení, tak nebudeš vypadat jako idiot.
Až mi pošleš odkaz na zdrojový kód toho programu, který cheš spustit, pak nebudeš vypadat jako vypatlaný pablb.
Kromě toho něco takového určitě nebudu nikomu vysvětlovat já, ještě k tomu bez zdrojového kódu. Tohle vysvětlení bude muset podat někdo z uživatelské podpory toho programu, případně z Wine. (Samozřejmě předpokládám, že jsi napsal jak do bugzilly Wine, tak na uživatelskou podporu toho programu.)
Pro lidi tvého typu je opravdu Windows nejlepším řešením. Když se jim něco posere, zanadávají si na Billa a nemají potom tak velkou potřebu dělat flamewar někde na fórech a nadávat oponentům do idiotů.
podle meho skromneho nazoru, kdyz sme na abclinuxu.cz, by se to tu nemelo hemzit windowsem nad miru primerenou pomerum (otazkou zustava co je to mira primerena pomerum). nerad bych se dockal aby tu zacal 'publikovat' dalsi jxp chvalu na wxp nebo wv ...
Nechce si nekdo vsadit na to, jak dlouho bude trvat, nez se tu objevi prvni zapisky typu: "Jeste ze sem presel na ty windousy, ten linux je k nicemu, nic tam poradne nefunguje a ta komunita je takova smecka neprejicich bestii, ktery tesi cizi nestesti ..."?
Tohle neni prvni a asi ani posledni 'odchazim od linuxu' blog ...
Jeden by se moh podivovat nad tim, ze sice od linuxu odchazeji, ale na abclinuxu zustavaji (cest vyjimkam).Vzdy mne udivovalo jeho subjektivni rozlisovani, co je dobry nebo spatny soft.Zato vy jste asi schopen to posoudit objektivně. :D
Jeho duraz na vyhody proprietalniho nebo otevreneho softu, podle toho zda ho pouzival nebo hanel.To jsou nekompetentní kecy.
Jeho obraty o 180°, kdyz ho od neceho vyhodili (mam pocit, ze k prekladu opery ho pro jistotu nevzaliTo je jen váše pocit. S komunitou operacesky.net jsem řešil různé věci.
a az zjisti, ze k prekladu woken ho take nevemou, tak chranbuh komunitu toho, co zacne pouzivat ;o)).Komunita by se měla podívat do zrcadla a zeptat se, proč tolik skuhrá nad tím, že se někdo rozhodl něco nepoužívat a vysvětlil proč. To si jen nalhává něco sobě.
Tak jsi se jako bezvyznamna jednotka z mnoha vratil k systemu, ktery pouziva vetsina.Ano, jistě, čas věnovaný uplynulá léta Linuxu jsem mohl proměnit na pětimístnou částku peněz. Tak moc to bylo bezvýznamné, většina zdejších hejkalů se nezmohla ani na to.
Jako spousta pred tebou jsi o tom teatralne sepsal zpravu pro ty ostatni neverici Tomase. A na rozloucenou dostanes nejvetsi flejm ze vsech, ktere jsi zde chte nechte zakladal.Nic takového jsem nenapsal a jsi asi další retard, která to nepochopil.
To jsou nekompetentní kecy.Spíš poměrně přesné pozorování...
To je jen váše pocit.Který se dá snadno doložit porovnáním tvých blogů v čase.
Ano, jistě, čas věnovaný uplynulá léta Linuxu jsem mohl proměnit na pětimístnou částku peněz.Ale to víš, že jo, Čáryfuku...
Ty jsi nedospěl, když rozdáváš rozumy a blokuješ lidi.Tohle neni dukaz nedospelosti. Dal jsem najevo sve zklamani a doufal, ze pochopis, ze to s tebou nemyslim spatne. Nic jineho to neni. Slusnemu cloveku, ktery zakopne, takove napomenuti staci, aby si uvedomil, ze dela neco spatne. Jestli si nemyslis, ze cely tenhle flame "Petr Tomes vs ostatni" chyba, pak se spolu nemame o cem bavit.
Pagáč se vůbec neobtěžoval číst, co píšu, to je potom veškerá diskuse zbytečná.Ale on to cetl. To ty ses neobtezoval popsat programy ktere pouzivas, nenapsal jsi, ze ti nejdou ve wine. On tedy implicitne predpokladal, ze by to ve wine slo a tak hledal jenom export do pdf. Byl to spatny predpoklad, ale kristalovou kouli tady nema nikdo.
Napsal jsem zápisek, který měl hlavu a patu.Nemel hlavu ani patu. Byl to vykrik do tmy o jakychsi imaginarnich pozadavcich jake mas, ale nikde jsi nesdelil nic moc konkretniho jenom to, ze jsou pouze tvoje.
A že tím píchnu do hnízda linuxových fanatiků, to jsem opravdu nečekal.A co jsi tedy cekal? Chlacholeni? Nebo ze se vsichni nastvou a reknou si: "Tak a ted budeme vsichni programovat do zemdleni at ma pan Petr Tomes pouzitelny linuxovy desktop."? Prave ze jsi to ocekaval. Takovehle nikam nevedouci vykriky tu maji vzdy spatne hodnocei, protoze dotycny proste place na spatnem hrobe a jeste kope do neceho, co pouziva vetsina uzivatelu tady. To ve spojeni s tvou potrebou mit vzdy posledni slovo proste zakonite vede k flame.
Doufám, že se pozornost postupně stočí k těm, u kterých bude špatné jednání skutečně přetrvávat. Já to totiž už nebudu.Tohle jsou tvoje slova. A vypozoroval jsem, ze jsi neco obdobneho sliboval i Robertovi Kratkemu. A slovo dela muze. Ty jsi svemu slovu nedostal. Dokaz, kde jsem svemu slovu nedostal ja a nejpozdeji dalsi den napisu zapisek do blogu, kde se priznam k tomu, ze jsem nedospely a vsem se tady za to omluvim. Zatim jsem to dokazal ja tobe. Kvuli tomu ale ty neco podobneho delat nemusis. Staci, kdyz si jeste jednou prectes, co jsi mi psal na mail a zamyslis se nad tim a pote jeste nad tim, co ti pisu ja. Nenamahej se reagovat sem, vazne jsem te bloknul a na tvuj zapisek musim chodit prez RSS. Ted jsem sem zasel, protoze me zajimalo, jestli beres ma slova vazne. Jsem opet zklaman a uz sem nepujdu. Pokud chces, muj mail je ti k disposici.
Jestli si nemyslis, ze cely tenhle flame "Petr Tomes vs ostatni" chyba, pak se spolu nemame o cem bavit.Ne, já se s tebou bavit k ničemu nepotřebuju. Napsal jsem slušný a srozumitelný příspěvek o tom, že některé věci prostě nefungují (a netřeba být u všeho až moc konkrétní, když jsem to zmiňoval už hodněkrát) a banda blbců to nerozdejchala.
A co jsi tedy cekal? Chlacholeni? Nebo ze se vsichni nastvou a reknou si: "Tak a ted budeme vsichni programovat do zemdleni at ma pan Petr Tomes pouzitelny linuxovy desktop."? Prave ze jsi to ocekaval.Ne, to jsem neočekával, a že mi to takhle nehorázně podsouváš se řadíš mezi ně.
Napsal jsem slušný a srozumitelný příspěvek o tom, že některé věci prostě nefungují (a netřeba být u všeho až moc konkrétní, když jsem to zmiňoval už hodněkrát) a banda blbců to nerozdejchala.Muhehe, tohle už je fakt dobrá komedie
vzhledem k tomu, že ten zápisek četlo o několik řádů více lidí.Namlouvej si, co chceš, ale kolik lidí zápisek četlo, to nemůžeš vědět...
Počet shlédnutí je relevantní vodítko.To určitě je, jenomže většina lidí do téhle diskuze leze přes hlavní stránku a přes zápisek v blogu, takže počet lidí, kteří tvůj výplod četli, bude odhadem tak pětkrát až desetkrát menší, než číslo, které se zobrazuje jako počet přečtení. (Blbec jako ty bude mít problém tohle pochopit, ale snaž se, třeba se ti zadaří) Jestli chceš, dál si nalhávej, že to četlo o několik řádů víc lidí, než hlasovalo. Ve skutečnosti to pravděpodobně nebudou ani ty dva řády, o kterých píše Michal
To určitě je, jenomže většina lidí do téhle diskuze leze přes hlavní stránku a přes zápisek v blogu, takže počet lidí, kteří tvůj výplod četli, bude odhadem tak pětkrát až desetkrát menší, než číslo, které se zobrazuje jako počet přečtení.Pokud to tak je, tak je tak nastavené počítadlo na abclinuxu. Příspěvek byl krátký, téměř každý jej mohl proletět očima.
Jestli chceš, dál si nalhávej, že to četlo o několik řádů víc lidí, než hlasovalo. Ve skutečnosti to pravděpodobně nebudou ani ty dva řády, o kterých píše MichalTo už je mi více méně jedno, jestli hlasovalo 0,9 % nebo 2,1 % lidí. Takové množství je totiž de facto nic a hlavně není reprezentativní. Blbec jako ty bude mít problém tohle pochopit, ale snaž se, třeba se ti zadaří.
To už je mi více méně jedno, jestli hlasovalo 0,9 % nebo 2,1 % lidí.Přečteno 4441×, odhadneme, že to číslo je nadsazené pětkrát (já myslím, že i víckrát, ale dám ti šanci nevypadat tak blbě), takže celkem cca 880 čtenářů. Včera hlasovalo 60 lidí, tj. dneska to bude tak 70, Což je z 880 krásných 7,9% - to není tak málo. Oproti běžným příspěvkům v blogu je to dokonce hodně, takže reprezentativní je už fakt, že tolika lidem, kteří obvykle nehlasují, jsi stál za to, aby ti klikli na špatné. To samo o sobě o něčem vypovídá.
Nadávat lidem do zakomplexovaných blbečků je celkem spolehlivý způsob, jak proti sobě popudit i ty, kdo by jinak byli tolerantní. My nekřesťané totiž nemáme povinnost nastavovat druhou tvář...
Slovy klasika:
Or, perhaps, you just bring it out in people…
A těch patnáct procent je stále poměrně řádově více sympatizantů než je podíl Linuxu na osobních počítačích nebo třeba podíl všech neIE prohlížečů a neFirefoxu dohromadyMícháš hrušky a mrkve...
Když si uvědomím, že normální lidi ze školy, co ten zápisek četli, jej shledalo jako zajímavý a dobrý, tak se tím jen dokazuje profilace zdejších fanatiků.Že by tvoji kamarádi? Vzpomněl jsem si na přísloví vrána k vráně sedá...
Blbci jako ty nechápou, že hlasovat mají motivaci především ti, kterým se to nelíbí.A u zajímavých zápisků je to zase naopak. Tak jako tak dáváte nějakou motivaci. Suma sumárum se tvůj zápisek lidem nelíbí a kdyby se vzal tvůj blog jako celek, nebude to o moc lepší.
A u zajímavých zápisků je to zase naopak.Ale diskuse dokladuje, že lidi hlasují podle jména, ne podle významu. Drtivá většina lidí ten text nepochopila a domýšlí si do něj pitomosti, které tam nebyly napsané. To není můj problém, to je problém těch lidí.
Ale diskuse dokladuje, že lidi hlasují podle jména, ne podle významu.Ano, to je stihomam, kterým trpíš už delší dobu. Ve skutečnosti diskuze dokladuje jenom to, že pisatel píše a chová se diskuzi stále stejně.
Drtivá většina lidí ten text nepochopila a domýšlí si do něj pitomosti, které tam nebyly napsané. To není můj problém, to je problém těch lidí.Tvůj problém je to, že neumíš napsat smysluplný a pochopitelný text. A když napíšeš něco, co je téměř nepochopitelné, tak se nediv, když to někdo nepochopí.
Napsal jsem slušný a srozumitelný příspěvek o tom, že některé věci prostě nefungují...O tom, jestli je příspěvek srozumitelný, nerozhoduješ ty, ale tví čtenáři tím, že mu porozumí. Většina čtenářů díky nedostatkům v textu nepozoruměla, QED tvůj příspěvěk srozumitelný není.
V pohodě. Vývojáři Linuxu taky dělají co chcou. Spoustě lidí to vyhovuje, a tak používají Linux. Že to nevyhovuje tobě, je jen a pouze tvůj problém. Lidem na tomto portále vyhovuje něco jiného než tobě. Znamená to, že je to špatně?Samozřejmě že ne. A kde něco takového píšu?
Nemáš ani o chlup objektivnější důvody proč používat Windows a ne Linux, takže debata o tom je bezpředmětná a založená na čistě subjektivních důvodechTak proč jste tu větu neutnul tady a pokračoval dále? :D Já to za objektivní důvody nevydávám. Já píšu svou zkušenost a zobecňuji důvody, které spoustu dalších lidí vedou k tomu, že se bez Windows neobejdou. Cvak? Příště lépe vnímejte, co je napsáno v textu.
někteří chudáci tu žijou v iluzi … že na Linuxu jde vše, co spousta lidí potřebuje
Vzhledem k existenci KDE (+alternativ), Firefoxu (+alternativ) a KMailu (+alternativ) si troufám tvrdit, že to není iluze. Spousta lidí opravdu víc nepotřebuje.
Rozhodně je to přínosnější, než když ti chudáci hlasují pro A nebo B, zápisku bez hlavy a paty, a ani neví proč.
Já to chápal jako nenápadné poukázání na nesmyslnost dotazů typu "Mám si koupit ATi nebo NVidii?", které jsou asi stejně smysluplné (a diskuse u nich jakbysmet). Očividně to aspoň jeden z nás pochopil špatně, dost možná i oba.
Spousta lidí jako vy ano
To měl být vtip nebo už jste v zápalu flamování opravdu úplně mimo?
Ano, protože jak je vidět, někteří chudáci tu žijou v iluzi, že Windows jsou špatné a že na Linuxu jde vše, co spousta lidí potřebuje.Kdežto ono tomu tak ve skutečnosti opravdu je..
Co mi nejde na rozum je ale raketový vzestup pana Tomeše do výšin předních tux fanatiků (možná kategorie fanatik bez příčiny :) a pak zase jeho letmý pád na Živě-Hulánovskou úroveň. Tomu řikám úlet :)
Už jsem viděl strmější. Hint: jednalo se o člověka, který si připadal moc nudný, tak si vyholil lebku, počmáral tělo a mezi jméno a příjmení si vložil X, aby si připadal víc "kůl".
Už jsem viděl strmější. Hint: jednalo se o člověka, který si připadal moc nudný, tak si vyholil lebku, počmáral tělo a mezi jméno a příjmení si vložil X, aby si připadal víc "kůl".
No to X si tam vlozil ne aby byl vic cool, ale protoze tou dobou pracoval v Reflexu jeste jeden Jiri Dolezal, takze bych mu zas tak nekrivdil.
a být tak citlivíTs, ts, ts... Ten pravopis ti vážně dělá problémy. A sestavit větu, která by dávala smysl, to ti taky moc nejde. Rád bych viděl, jak vypadají věci, které překládáš (Anebo radši ne, ještě bych se mohl leknout.)
Pravopis mi jde docela dobřeFakt? Když máte pravopisnou chybu snad v každé diskuzi, které se zúčastníte, tomu říkáte „docela dobře“?
tady je jasné, že šlo o přepis ve větné stavběTo tedy jasné není vůbec – to byste snad musel změnit celou větu až na to jediné slovo. „Přepis ve větné stavbě“ je také zajímavý pojem – ale to určitě také vzniklo přepisem věty nebo změnou větné stavby, že… Mimochodem, není vám to nápadné, že vám tolik lidí píše, že by vám prospělo komentáře méně chrlit a více nad nimi přemýšlet? Že byste pak měl čas psát je bez pravopisných chyb, bez urážek, bez nepřesností, bez podivných slovních spojení? Pokud nás opravdu chcete přesvědčit, že jsme všichni blbci a nechápeme vás, asi vám stejně nezbyde, než se překonat, a psát bez chyb, bez urážek, bez nepřesností a bez podivných slovních spojení, aby opravdu nebylo co vám vytknout. Jinak tohle opravdu vyhrát nemůžete.
Nemyslím si nic výjimečného, ať tak, či onak.
Věřím tomu, že máš spoustu obdarování a můžeš toho hodně dokázat.Třeba překonat světový rekord - počet lidí, které urazil za den.
díky petře, že jsi sestoupil z nadoblačných výšin a konečně nám otevřel oči. protože, upřímně, nebejt tebe, tak na to, že linux není bez chyby, vážně nikdy nepřijdeme. a pokud jsi nám chtěl opravdu ukázat, „jak si to někteří fanatici nedovedou přiznat“, tak upřímně gratuluji, neboť musíš mít spoustu volnýho času. přitom jseš už dost starej na to, abys věděl, že pokud tu opravdu takoví jedinci existují, tak diskusí s nimi (a teď pozor, překvapení!) ničeho nedosáhneš. dokonce začínám mít podezření, že se v podobných diskusích vyžíváš a proto je záměrně vyvoláváš.
jo a abych nezapomněl, za to, cos' předved v tomhle vláknu, si bež stoupnout do kouta a styď se…
Tiskni
Sdílej: