Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 66: Sprostá astronomieXKCD česky.
Jaderné noviny – 5. 5. 2011: Filtrování systémových volání se seccompAktuální verze jádra: 2.6.39-rc6. Citáty týdne: Russell King, Borislav Petkov, Linus Torvalds. Davové šílenství záznamů o adresářích. Čisté události a ABI perf. Rozšíření seccomp.
Richard M. Stallman na PirateCon 2011 – 3. dílRichard M. Stallman byl virtuálním účastníkem konference PirateCon 2011 v Ústí nad Labem, toto je další část rozhovoru s ním. V tomto díle se vyjadřuje na téma soukromí (politiků), léčby, ale také drog.
CZ.NIC a NIX.CZ společně pořádají další ročník konference Internet a Technologie8. a 9. června se v pražském Klubu Lávka uskuteční již čtvrtý ročník odborné konference s názvem Internet a Technologie 11. Setkání specialistů z oblasti internetu a internetových technologií organizuje sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně, a sdružení NIX.CZ, největší neutrální IXP (Internet Exchange Point) v České republice.
Google Go v příkladech 1.Zahajujeme navazující seriál o programování v Go, tentokrát v příkladech. Ukázky se soustředí na malý (nebo jeden) okruh problémů a budou – i vzhledem k rozsahu článku/dílu seriálu – jen schematické.
Komiks xkcd 67: Nerd holkyXKCD česky.
Zpravodaj o Víně – 2. 5. 2011Aktuální verze Wine: 1.3.19. Výsledky ladění výkonu Direct3D. Dopad skrývání symbolů na výkon. Umístění složek na Windows 7.
HW novinky: čtyřjádro od VIA TechnologiesNa 22 nanometrech i příští generace procesorů Intel Atom. Čtyřjádro od VIA Technologies. Intel uvedl čipset Z68 pro "Sandy Bridge" a související 20GB SSD. HP Elite L2201x - extrémně levný monitor s MVA panelem. 3GB GeForce GTX 580 od EVGA s vodním chlazením.
Vyšlo vývojové Wine 1.3.20. Přináší podporu pro stálá HTTP spojení, omezování myši (clipping) ve fullscreen oknech, počáteční implementaci XML writeru, podporu kreslení obdélníků v DIB engine a opravuje různé chyby.
Vyšlo GNOME 3.1.1, první vývojové vydání nové éry GNOME 3. Přináší nové funkce (například uživatelsky přívětivější CLI nástroj pro dconf, zásuvný modul pro PulseAudio do Ekiga nebo změny ve vzhledu jako je tmavá varianta tématu), opravy chyb (dconf nepadá v případě neexistence databáze), aktualizace překladů a další změny. Jejich podrobný výčet naleznete jako obvykle ve dvou seznamech. Tato verze je první na cestě ke GNOME 3.2, které by mělo vyjít 28. září tohoto roku.
Tento pátek, 20. května, se od osmnácté hodiny koná tradiční, v pořadí již šestnácté, setkání chovatelů tučňáků z Pardubic a blízkého i vzdáleného okolí. Akce je pořádána komunitou kolem distribuce Ubuntu, ale vítán je každý, kdo má zájem. Hlavním cílem shledání je poklábosit o radostech i strastech Velkého Tuxe u džbánku dobrého českého piva v příjemném prostředí a ve společnosti krásných servírek hostince U Jindřicha.
Distribuce Lubuntu, která používá desktopové prostředí LXDE, byla na UDS v Budapešti prohlášena oficiálním derivátem Ubuntu. Prvním Canonicalem oficiálně podporovaným vydáním bude Lubuntu 11.10, které vyjde pravděpodobně 13. října, stejně jako ostatní varianty Ubuntu. Recenze Lubuntu 11.04 můžete nalézt například na LinuxUser.co.uk nebo DesktopLinuxReviews.com.
Byla ukončena podpora Ubuntu Desktop Edition 8.04 LTS. Nadále nebudou dostupné žádné aktualizace, ani bezpečností nebo kritické. Serverová edice bude plně podporována do května roku 2013.
Intel informuje v blogu o vydání Intel OpenCL SDK verze 1.1, která přináší nově alpha verzi pro Linux. Toto SDK posyktuje OpenCL běhové prostředí optimalizované pro procesory Intel. SDK je kompatibilní se specifikací OpenCL 1.1 pro CPU a s OpenCL ICD (Installable Client Driver). Seznam všech vlastností a další informace najdete v odkazovaném zápisku. Pro Linux je k dispozici SDK pouze ve verzi pro 64-bitové systémy.
Společnost Canonical, tvůrce Ubuntu Linuxu, se připojila k alianci Genivi. Jedná se o neziskovou průmyslovou alianci s cílem vytvořit opensource zábavní platformu pro vozidla. Canonical bude v rámci aliance sestavovat kompatibilní Ubuntu IVI Remix. Genivi byla založena v roce 2009 společnostmi ARM, Intel, BMW, Jaguar, Delphi, Magneti Maelli, Citroen, Visteon a XSe.
Společnost SCO Group Inc (Santa Cruz Operation), proslulá svým právním bojem proti Linuxu, se rozhodla změnit sůj název na TSG Group Inc. Po posledním právním tažení je SCO pod kontrolou správce konkurzní podstaty.
SGI oznámila rozšíření podpory pro distribuovaný souborový systém Lustre. Ten bude nyní podporovat na stejné úrovni jako vlastní souborový systém CXFSTM. Současně se SGI připojila k OpenFSF, organizaci stojící za otevřenými high-end souborovými systémy. OpenFSF se v poslední době soustředí právě na Lustre, jehož vývoj převzala komunita, jelikož byl Oraclem po akvizici Sun ukončen.
Na UDS v Budapešti se kromě správy přihlašování, Lubuntu a dalších záležitostí diskutuje také možná změna výchozího poštovního klienta – místo Evolution by se jím mohl stát Mozilla Thunderbird. Rozhodnutí, zda se tak stane v Ubuntu 11.10 (nebo zda k tomu vůbec dojde) zatím nepadlo, nicméně započaly některé práce, které tento krok mohou přiblížit nebo naopak ukázat jeho nevýhody. Mluvilo se o podpoře MS Exchange, integraci do Unity, správu kontaktů a kalendáře a podobně.
Vyšel Perl 5.14. Vylepšení se týkají především podpory Unicode 6.0 a IPv6, regulárních výrazů a výkonu.
Vyšel GNU GRUB 1.99. Mezi novinkami je oficiální podpora bootování ze ZFS a Btrfs, podpora rozvržení klávesnice, využití ACPI pro vypínání systému, nové příkazy pro EFI, zjednodušené generování PXE obrazů či klávesové zkratky v menu. GRUB se nově překládá pomocí nástroje automake.
Byla vydána nová verze MariaDB 5.2.6, komunitního forku MySQL. Nová verze přináší množství oprav a novinek včetně 64bitové verze pro Windows, aktualizované součásti z databáze MySQL 5.1 a XtraDB 5.1.56-12.7.
Vyšla verze 0.3.6 webového prohlížeče Midori. Novinkou je podpora Geo URI. Pro zobrazení místa na mapě stačí do prohlížeče zadat příslušné zeměpisné souřadnice ve formátu geo:37.786971,-122.399677. Geo URI může být samozřejmě součástí HTML odkazu, např. Wikimedia Headquarters.
Společnost Talend se stala bronzovým sponzorem Apache Software Foundation. Talend používá Apache projekty Apache CXF a Apache Camel ve svých produktech Talend Service Factory a Talend Integration Factory, které jsou oba open source pod Apache licencí.
Vývojáři v Mozille vydali první RC verzi SeaMonkey 2.1. Ten je založen na Firefoxu 4.0, obsahuje podporu pro Personas, OpenSearch, Sync, vylepšeného správce rozšíření, množství úprav v možnostech GUI a další.
Stejně jako v loňském roce i letos se v Akademii CZ.NIC uskuteční testování připravované verze databáze PostgreSQL. Testovací maraton začne v pátek 27. května, v 19 hodin, a skončí v sobotu dopoledne. Průvodcem setkání a odborným garantem bude i tentokrát Pavel Stěhule z Laboratoří CZ.NIC.
Zájemci o veřejné testování se mohou závazně přihlásit do 26. května a to na mailové adrese pavel.stehule@nic.cz. Důležité upozornění: počet testerů je omezen, akce se může zúčastnit pouze prvních 10 přihlášených zájemců. Organizátorem veřejného testování je v České republice sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a Sdružení českých a slovenských uživatelů PostgreSQL.Vyšel BlueGriffon ve verzi 1.0. Jedná se o multiplatformní open-source WYSIWYG editor webových stránek používající, stejně jako Firefox, jádro Gecko a rozšiřující doplňky. Ve výchozím nastavení obsahuje tři rozšíření, další je údajně potřeba dokoupit. BlueGriffon podporuje CSS3, HTML5 a další.
Přehrávač Songbird 1.10 ve své první beta verzi přináší obousměrnou synchronizaci knihovny a připojených multimediálních zařízení. Nyní lze synchronizovat nejen zařízení s knihovnou, ale i opačně knihovnu se zařízeními.
WebUpd8 dnes píše o rozšířeních, která Gnome-Shell přiblíží zase o krok blíž ke Gnome Panelu. Jedná se o rozšíření „Move the clock“ přesunující hodiny vpravo, „Favourites in the panel“ a „Applications menu in the panel“ přidávající ikony rychlého spuštění a nabídku aplikací a „Disable dynamic workspaces“, pomocí kterého zakážete dynamické přidávání a ubírání ploch a zobrazíte fixní počet pracovních ploch.
Máte rádi šifrování? Zajímáte se o bezpečnost? Tak je konference Cryptofest pro vás. Proběhne v sobotu 11. 6. 2011 od 9.00 v areálu kolejí Strahov. Velmi zajímavý program je dostupný na webu konference.
Vydanie novej opravnej verzie 4.0.8 VirtualBoxu prichádza netradične po necelom mesiaci a s tým korešponduje aj kratší zoznam zmien. Medzi tie najviditeľnejšie patrí oprava renderovania Gnome 3 v distribúciach Ubuntu 11.04 a Fedora 15. Ak niekto uvažuje o práci v Nemecku, či Rusku, VirtualBox tím hľadá nových ľudí.
Proběhl KDE Promo Sprint 2011. Řešila se zejména kampaň „Zapoj se do hry“ (Join the Game), jejíž cílem je získat finanční podporu od jednotlivců, umístění vytvořených poutačů na komunitní wiki či chystaný Desktop summit v Berlíně.
Na live.gnome.org se objevily obrázky nových menu pro budoucí verze Gnome 3. Vše je zatím ve fázi návrhu a žádné konkrétní rozhodnutí o začlenění kteréhokoli z nich dosud nepadlo.
Ubuntu Studio, derivát Ubuntu určený pro nadšence a profesionály v tvorbě a úpravách multimédií, se v odpovědi na Unity otáčí směrem k prostředí Xfce. Ubuntu Studio 11.04 vyšlo ještě s klasickým Gnome, budoucí verze bude obsahovat Xfce obohacené o nový artwork a Avant Window Navigator (AWN).
LWN.net informuje, že se Fabrice Bellardovi podařilo vytvořit x86 emulátor v JavaScriptu. Ten emuluje 486 bez FPU a lze na něm rozběhnout Linux – můžete tak spustit Linux ze svého webového prohlížeče.
Nedávno bylo otevřeno muzeum Arpanetu ve stylové podobě shellu a 25 000 hostů na které se dá připojit. Telehack je stylizovaná simulace arpanetu/usenetu během let 1985–1990. Jedná se o multiuživatelskou simulaci zahrnující 25 000 počítačů a BBS z počátků internetu, tisíce souborů, sbírku dobrodružných IF her, funkční interpretr BASICU s knihovnou programů ke spuštění, simulovanými uživateli a další. Pokud si chcete užít trochu nostalgie, využijte telnet, nebo javascript klienta na telehack.com
Byla uvolněna Clonezilla Live 1.2.8-42. Jedná se o open-source alternativu k Symantec Ghost Corporate Edition a Partimage, nástrojům určeným pro editaci a klonování diskových oddílů. Nová verze přináší Grub 2 pro EFI, jádro 2.6.38.5 z repozitářů Debianu Unstable, aktualizace pro Syslinux bootloader collection, množství oprav chyb a další.
Sandy Gupta, generální manažer Open Solutions Group v Microsoftu, na Open Source Business Conference (OSBC) v San Franciscu oznámil, že Windows Server 2008 R2 Hyper-V bude podporovat CentOS. Nicméně nezmínil, které verze budou podporované, a neposkytl ani žádné další informace.
Miguel de Icaza zakládá společnost Xamarin, která by měla pokračovat ve vývoji projektu Mono po propuštění zaměstnanců Novellu, kteří na něm pracovali. Soustředit se budou také na port na Android a iOS.
Steven Wittens oznámil projekt TermKit. TermKit je na WebKitu postavený emulátor terminálu snažící se obrodit koncept linuxového terminálu, který se od 80. let nezměnil. Velká část inspirace pochází z Mac OS X. Vylepšení se tedy týkají synchronní interakce, uplatnění moderní typografie a „bohatého“ zobrazení, orientaci na řetězce namísto dílčích částí příkazů a použitelnosti terminálu jako takového. Kód je dostupný na GitHubu.
Dieter Plaetinck informuje o změně ve vydávání instalačních obrazů Arch Linuxu. Dieter vytvořil automatický systém, který pravidelně sestavuje instalační obrazy a zveřejňuje je. Uživatelé pak mají k dispozici aplikaci pro zpětnou vazbu. Pokud bude odezva u některých sestavení dostatečná, dojde k vydání oficiálního obrazu.
Vyšla nová verze nástroje pro publikování prostorových dat a interaktivních mapových aplikací na webu MapServer 6.0. Mezi největší novinky patří podpora OpenGL a Google XML používané v Google Earth a Google Maps. Více v oznámení o vydání.
Byl vydán RC verze očekávané nové distribuce Mageia, která vznikla jako fork Mandriva Linuxu. Kandidát na vydání přináší KDE 4.6.3, Firefox 4.0.1, GCC 4.5.2 a X.Org Server 1.10.1. Finální verze by měla být uvolněna již za dva týdny.
Společnostmi HP, IBM, Intel a Red Hat byla založena Open Virtualization Alliance (OVA). Ta vznikla pro podporu KVM (Kernel-based Virtual Machine) jako alternativy k proprietárním řešením. Prvními nově příchozími členy jsou BMC, Eucalyptus a SUSE.
Pamela Jones oznámila, že mění původní plán zastavit činnost serveru Groklaw, který se zabýval převážně kauzou SCO. Místo toho Groklaw předá Marku Webbinkovi, který dříve pracoval například jako právní zástupce společnosti Red Hat. Jeho úkolem bude vytvořit místo pro ty, kteří chtějí porozumět právu kolem svobodného softwaru. Rozhovor s Pamelou Jones najdete na serveru H-Online.com.
27. května 2011 se uskuteční Binary Blood Day, akce, jejímž cílem je oslovit IT odborníky a jít společně darovat krev. Svou účast již přislíbili například lidé z Avast! nebo NetBeans. Podrobnější informace a registrační formulář naleznete na webu akce, sledovat můžete také Twitter.
68. sraz LvB se bude konat v pátek 20. května od 18 hodin pro změnu v restauraci H3 v Králově Poli. Těšíme se na vás.
Už za deset dní končí call for papers pro recenzované příspěvky na konferenci „Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach 2011“ (OSSConf). Nerecenzované příspěvky můžete zasílat až do 8. června. Konference se uskuteční 8.–9. července v areálu Žilinské univerzity. Letos se bude jednat již o pátý ročník.
Red-Hat na letošní SapphireNow konferenci v Orlandu oznámil partnerství se společností SAP. Bude tak nabízet rozšířenou podporu pro aplikace SAP přímo skrze svůj globální systém podpory. SAP se zabývá tvorbou komplexních řešení pro podnikové sítě.
Nokia N9 se ukázala v reklamním spotu, mělo by se jednat o model N950 s novým Maemo/MeeGo Harmattan. Více informací a video lze nalézt na serveru PocketNow. Předpokládané uvedení telefonu by mělo být někdy v průběhu druhého pololetí 2011.
Na WebUpd8 vyšel článek o jednoduché aplikaci GDM Tweaker určené k editaci přihlašovací obrazovky v GNOME. Mezi možnostmi nastavení jsou GTK motivy, sady ikon, pozadí, použití Compizu a skrytí seznamu uživatelů.
Byl vydán stabilní linuxový kernel 2.6.39. Mezi novinky patří například podpora pro ipset, síťový backend pro Xen, podpora pro GPU AMD z rodiny „Cayman“ a mnoho dalšího.
Vývoj Fedory 15 byl zřejmě dokončen a měly by probíhat přípravy na vydání, které by mělo nastat příští úterý 24. května. Tom Callaway, manažer Fedora Engineering, současně oznámil novou verzi Fedora Project Contributor Agreement (FPCA). S tou musí souhlasit všichni ti, kteří chtějí i nadále působit jako přispěvatelé.
Vyšla nová verze Red-Hat Enterprise Linuxu 6.1. Mezi novinky patří nové konfigurační možnosti pro pokročilé skladování, jako je Fibre Channel over Ethernet (FCoE), Datacenter Bridging a iSCSI, dále vylepšení ve virtualizaci, souborových systémech, plánování, řízení zdrojů a v dalších oblastech. Byla přidána také podpora pro doplněk "Red Hat High Availability" sloužící k automatickému zálohování na virtuální stroje.
LWN.net upozorňuje na Ubunču – mangu týkající se Ubuntu Linuxu a školního počítačového klubu. Tato je lincencovaná pod CC-BY-NC a dostupná v mnoha jazycích, mezi kterými však zatím chybí čeština.
Google přidává do Chrome 13 možnost skrývání řádku pro zadávání URL. Tato funkce bude zejména užitečná na netboocích a podobných zařízeních, kde se každý pixel hodí.
Vyšlo MeeGo 1.2. Zahrnuje Core Software Platform, SDK a verze pro netbooky, IVI a obrazy vývojové verze pro tablety. Podporuje Intel Atom a ARMv7, pochlubit se může QML, rozšířeným Qt Mobility API a většími možnostmi v oblasti různých sítí.
Před několika dny vyšlo první vývojové vydání vedoucí ke GNOME 3.2. Je tedy správná doba ptát se, co bude v této verzi GNOME nového. Vývojáři schraňují své představy na wiki, v plánu je například zlepšení přístupnosti, zjednodušení zálohování a sdílení dat, samostatná aplikace pro správu kontaktů, podpora rychlých náhledů souborů pro Nautilus a souborové dialogy, integrace webových aplikací nebo zlepšení podpory dotykových zařízení.
Hovoří se také o nové závislosti na systemd, což by pravděpodobně znamenalo závislost na Linuxu. Objevují se dokonce názory, že by se z GNOME mohla stát samostatná distribuce. Více k tomuto tématu Phoronix nebo go2linux.org.Vyšla verze 11.11 webového prohlížeče Opera. Jedná se o údržbové vydání převážně zlepšující stabilitu. Opraveno bylo několik chyb způsobujících pád, problémy s poštovním klientem, zobrazování obsahu a činnost skriptů a také jedna bezpečnostní chyba, která se týká framesetů a mohla by umožnit spouštění škodlivého kódu. Podrobnější informace naleznete v changelogu.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
HTPC, LInux a dotykový display | 17 | 18.5. 16:44 |
NVIDIA GeForce 310M a Intel Core i3-380M | 5 | 17.5. 19:03 |
hleda se seagate ST340810A - 40GB | 3 | 18.5. 14:03 |
Kouwell UB-108 | 0 | 16.5. 17:04 |
Literatura x86 | 0 | 17.5. 16:55 |
Intel HD 3000 | 8 | 19.5. 22:04 |
Podpora Intel Vt-d na zakladnich deskach | 1 | 19.5. 13:31 |
LITEON TT128xDA a Ubuntu | 0 | 19.5. 12:42 |
Jaky netbook na Linux - atom+intel/ion/tegra/athlon | 14 | včera 23:42 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
Jak naporcovat tabulku pro partitioning na Postgre?? | 1 | 18.5. 10:20 |
mysql bezpečnost | 7 | 19.5. 22:02 |
Časové zamykání řádků tabulky - PostgreSQL | 3 | včera 21:50 |
Poradna skupiny TeX | Reakcí | Poslední |
LaTeX LEd problem | 1 | 14.5. 16:57 |
číslování kapitol | 6 | 16.5. 22:15 |
Latex - zalamování dlouhé URL v seznamu literatury | 3 | 18.5. 23:10 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
PHP jedinecny retezec ktery se nebude nikdy opakovat | 8 | 14.5. 15:44 |
PHP - volba db | 4 | 16.5. 21:31 |
PayPal rozdíl mezi Expres Checkout a DirectPayment | 0 | 14.5. 18:46 |
Datum v PHP | 2 | 15.5. 21:13 |
mysql a datum | 1 | 15.5. 09:07 |
Problém s url | 3 | 16.5. 00:00 |
Tkinter/Tix Checkbutony a globalni promenne | 1 | 18.5. 08:38 |
Oprava pravidla v htaccess | 2 | 17.5. 12:50 |
PYTHON error handling | 1 | 17.5. 08:46 |
Jak na program v C pro řízení z C# | 4 | 17.5. 10:07 |
C nastavení parametrů fscanf() | 12 | 17.5. 23:25 |
gtkwarning: gdk_property_change: assertion 'window != NULL' failed | 6 | 18.5. 20:30 |
Soubory a dva procesy | 6 | včera 12:00 |
firebird db (kinterbasdb) a dva programy pristupujúce na jednu db | 0 | 18.5. 18:47 |
Kniha o programování a programovacích jazycích (cz/eng) | 10 | 19.5. 15:46 |
promenne z php.ini do skriptu | 1 | 19.5. 15:28 |
PYTHON focus na okno | 0 | 19.5. 15:26 |
ukol na C# | 1 | včera 22:59 |
Poradna skupiny Virtualizace | Reakcí | Poslední |
VMware VMnet a prioritizace provozu - 802.1p | 0 | včera 11:15 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
Samba - ERRNO=No route to host | 1 | 18.5. 16:11 |
script v bashi | 10 | včera 10:39 |
FreeBSD a výdrž baterie notebooku | 2 | včera 12:29 |
Prosba - koupe + klon SCSI2 disku s HP-UX | 1 | včera 16:27 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: