Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Rádio poslouchám:
analogový příjem (FM apod.) |
|
42% (686) |
digitální příjem (DVB-T, DAB apod.) |
|
5% (79) |
přes Internet |
|
52% (840) |
neposlouchám |
|
33% (533) |
Celkem 1618 hlasů
Vytvořeno: 21.9.2008 22:18
Tiskni
Sdílej:
...vtatit k neustalemu sjizdeni domaci zasoby nightwishu...+1
CRo-Cesko.m3u CRo-Leonardo.m3u CRo-Vltava.m3u CRo1-Radiozurnal.m3u CRo-D-Dur.m3u CRo-Praha.m3u CRo-Wave.m3u DanceRadio.m3uTakze pres internet. Analogovy tuner mam taky, pekny hifi grundig s RDS, kdo ho chce, za 500?
Občas z webu, občas z mobilu.
naštěstí jsem ji včas zakázalSnažil jsem se o něco podobného, ale málem jsem byl ukamenován
vůči lidem, co ráno automaticky po příchodu do rachoty tu krabici zapnou a pak jsou celý den v háji.To je naprosto přesné!
Hudbu bych ještě sneslJá ne. Protože to, co ostatní poslouchají, není hudba ale rock. A to pánové, promiňte, ——— to prostě nejde.
ef em!no jistě, o existenci nějakých megahertzů totiž 99.9% moderátorů nemá ani ponětí. A co se 'FM' týče, nejsou na tom o nic lépe. Jediné co považují za důležité je maximálně procítěně to vyslovit "éF Emmm!"
Ale to přišlo až teprve nedávno. Dřív se používala výstižnější označení DS, SV, KV, VKV. Ej em a ef em zní asi víc americky, tak asi proto.To "nedávno" už je hezky dlouho. Sice pamatuji ještě rádia (z ciziny), kde bylo LW, MW atd., ale už na přelomu v 80. letech (a spíš ještě dřív) bylo u jednodušších rádií běžné označení AM/FM.
ale pod pojmem „rádio“ si spíš představím to, co většina lidí – něco, co se dává jako bonus do MP3 přehrávačů a do aut.A sakra, nějak se nám to posouvá. Není to dávno co byl jako bonus k rádiu kazeťák :)
V anketě jsem nehlasoval, protože z ní bohužel není jasné zadání. Volba „přes internet“ může značit klasický rozhlas, šířený i přes internet (např. ten Český rozhlas, Frekvence 1 apod.), nebo internetová rádia (případně obojí). A to je naprosto zásadní rozdíl.Cílem ankety bylo zkoumat použité technologie, nikoliv typ rádií.
ale priste, az budu mit zase pocit nejakeho bugu na webu, tak to nejdrive zkonzultuji s FAQ ;)a dočteš se něco na způsob: it's not a bug, it's a feature
Já vím. Proto jsem to dal do toh tagu. Ale jestli jsem se tě dotknul, tak se omlouvám.Ne, vubec. V pohode :)
Je to zcela logické a zjevné, proč tomu tak jeMe to teda zjevne neni a netusim, proc nestaci formular, kde by reportujici zadal jmeno a e-mail.
pak jste k smíchuVždyť jsem to říkal. Ale z toho nic. Mně zase k smíchu přijde Vaše patička. Nejlepší software opravdu zadarmo není. Takže teď jen váhám, zda v tom jen nemáte přehled a o sexu to neplatí, nebo to platí i o sexu. Má někdo zkušenost s "komerčním" sexem, že by v tom udělal jasno?
Má někdo zkušenost s "komerčním" sexem, že by v tom udělal jasno?S komercnim sexem sice zkusenost nemam, ale rekl bych, ze sex "zadarmo" je tak 13-17. rok zivota, pak uz vetsinou o neco jde. Umm kdyz jde ta doba tak vpred, a kdyz vidim lidi kolem sebe, tak uz mozna ani tohle neplati. Holt pokrok je pokrok. :)
Analogový příjem FM jsem zaškrtnul, protože převažuje a nechci zatěžovat zbytečně Internet.
Jinak Interne-radio používám v zahraničí k poslechu českých stanic (které samozřejmě nejsou v dosahu) nebo k příležitostnému poslechu exotických radio-stanic.