Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Rádio poslouchám:
analogový příjem (FM apod.) |
|
42% (686) |
digitální příjem (DVB-T, DAB apod.) |
|
5% (79) |
přes Internet |
|
52% (840) |
neposlouchám |
|
33% (533) |
Celkem 1618 hlasů
Vytvořeno: 21.9.2008 22:18
Tiskni
Sdílej:
...vtatit k neustalemu sjizdeni domaci zasoby nightwishu...+1
CRo-Cesko.m3u CRo-Leonardo.m3u CRo-Vltava.m3u CRo1-Radiozurnal.m3u CRo-D-Dur.m3u CRo-Praha.m3u CRo-Wave.m3u DanceRadio.m3uTakze pres internet. Analogovy tuner mam taky, pekny hifi grundig s RDS, kdo ho chce, za 500?
Občas z webu, občas z mobilu.
naštěstí jsem ji včas zakázalSnažil jsem se o něco podobného, ale málem jsem byl ukamenován
vůči lidem, co ráno automaticky po příchodu do rachoty tu krabici zapnou a pak jsou celý den v háji.To je naprosto přesné!
Hudbu bych ještě sneslJá ne. Protože to, co ostatní poslouchají, není hudba ale rock. A to pánové, promiňte, ——— to prostě nejde.
ef em!no jistě, o existenci nějakých megahertzů totiž 99.9% moderátorů nemá ani ponětí. A co se 'FM' týče, nejsou na tom o nic lépe. Jediné co považují za důležité je maximálně procítěně to vyslovit "éF Emmm!"
Ale to přišlo až teprve nedávno. Dřív se používala výstižnější označení DS, SV, KV, VKV. Ej em a ef em zní asi víc americky, tak asi proto.To "nedávno" už je hezky dlouho. Sice pamatuji ještě rádia (z ciziny), kde bylo LW, MW atd., ale už na přelomu v 80. letech (a spíš ještě dřív) bylo u jednodušších rádií běžné označení AM/FM.
ale pod pojmem „rádio“ si spíš představím to, co většina lidí – něco, co se dává jako bonus do MP3 přehrávačů a do aut.A sakra, nějak se nám to posouvá. Není to dávno co byl jako bonus k rádiu kazeťák :)
V anketě jsem nehlasoval, protože z ní bohužel není jasné zadání. Volba „přes internet“ může značit klasický rozhlas, šířený i přes internet (např. ten Český rozhlas, Frekvence 1 apod.), nebo internetová rádia (případně obojí). A to je naprosto zásadní rozdíl.Cílem ankety bylo zkoumat použité technologie, nikoliv typ rádií.
ale priste, az budu mit zase pocit nejakeho bugu na webu, tak to nejdrive zkonzultuji s FAQ ;)a dočteš se něco na způsob: it's not a bug, it's a feature
Já vím. Proto jsem to dal do toh tagu. Ale jestli jsem se tě dotknul, tak se omlouvám.Ne, vubec. V pohode :)
Je to zcela logické a zjevné, proč tomu tak jeMe to teda zjevne neni a netusim, proc nestaci formular, kde by reportujici zadal jmeno a e-mail.
pak jste k smíchuVždyť jsem to říkal. Ale z toho nic. Mně zase k smíchu přijde Vaše patička. Nejlepší software opravdu zadarmo není. Takže teď jen váhám, zda v tom jen nemáte přehled a o sexu to neplatí, nebo to platí i o sexu. Má někdo zkušenost s "komerčním" sexem, že by v tom udělal jasno?
Má někdo zkušenost s "komerčním" sexem, že by v tom udělal jasno?S komercnim sexem sice zkusenost nemam, ale rekl bych, ze sex "zadarmo" je tak 13-17. rok zivota, pak uz vetsinou o neco jde. Umm kdyz jde ta doba tak vpred, a kdyz vidim lidi kolem sebe, tak uz mozna ani tohle neplati. Holt pokrok je pokrok. :)
Analogový příjem FM jsem zaškrtnul, protože převažuje a nechci zatěžovat zbytečně Internet.
Jinak Interne-radio používám v zahraničí k poslechu českých stanic (které samozřejmě nejsou v dosahu) nebo k příležitostnému poslechu exotických radio-stanic.