Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Otázka č. 1: Často
Otázka č. 2: ogg, mp3
Otázka č. 3: Částečně
Otázka č. 4: všechno možné - rock, ska, hip-hop, psytrance ... - last.fm/user/helb
Otázka č. 5: ogg/mp3 přehrávač
Otázka č. 6: mpd
Otázka č. 7: Vůbec
Otázka č. 8: Pořádné reproduktory, Sluchátka
Otázka č. 9: Vůbec
Otázka č. 10: Prachbídný
Otázka č. 1: Občas
Otázka č. 2: Digitalizovaná hudba -- mp3, aac, ne ogg
Otázka č. 3: Částečně
Otázka č. 4: Nářez -- rock, metal, 60ties, 70ties
Otázka č. 5: iPod nano
Otázka č. 6: iTunes/mplayer
Otázka č. 7: Vůbec
Otázka č. 8: Sluchátka-pecky nebo Integrované reproduktory
Otázka č. 9: Vůbec
Otázka č. 10: Žádný
vim ~/.emacs
Otázka č. 3: Částečně ale pouze zcela legálně, však jsem za posledních pár měsíců zaplatil cca 200Kč na výpalném!Vidis. No jo. Vzdyt jsme vlastne zaplatili i za kopie, ktere jsme si jeste neudelali, takze z moralniho hlediska neexistuje nelegalni kopie.... mas pravdu
Vzpomeňte si jak se za "totáče" písničky volně šířily, opisovaly a všichni byli spokojení ...rok 2050: Vzpomeňte si jak se na přelomu století písničky volně šířily, kopírovaly texty a všichni byli spokojení ... Najdi 10 rozdílů.
Některý autor chce svou hudbou něco říci, jiný zase vydělat ... proti tomu druhému celkem jsem.Aha, takže pěkně na 8,5 hodiny do rachoty, protože z něčeho se žít musí, pak doma zvesela sednout ke kytaře/klavíru a napsat nějakou prííma pecku a tu pak vystavit na webu. S dobrým pocitem druhý den zase do práce, atd. atd.
Aha, takže pěkně na 8,5 hodiny do rachoty, protože z něčeho se žít musí, pak doma zvesela sednout ke kytaře/klavíru a napsat nějakou prííma pecku a tu pak vystavit na webu. S dobrým pocitem druhý den zase do práce, atd. atd.Hmm, takže všechny ty malé lokální kapely, kde lidé hrají za pár šupů podle tebe dělají něco špatně? Když je třeba moje sestra celý den v práci a večer jde na ještě zkoušku, tak to jako dělat nemá, protože to tak vůbec nefunguje?
Opravdu si myslíš, že by to takhle fungovalo ?
Šlo mi o to oponovat názoru, že chtít za vytvořenou písničku/album peníze je snad špatné nebo co.Chtít peníze můžeš za spoustu věcí, ale je samozřejmě otázka, co za ně nabízíš. AudioCD je mi k ničemu, DRM mě (jakžto legálního uživatele otravuje) a nepracuje v Linuxu, ... Ale kde je ten případ ožebračeného autora vinou stahování a kopírování mezi lidmi? Stačí jediný případ, který by ukázal ty hyeny uživatelské v pravém světle ... ať neargumentuješ něčím, co se nikdy nestalo.
Vzpomeňte si jak se za "totáče" písničky volně šířily, opisovaly a všichni byli spokojení ... Některý autor chce svou hudbou něco říci, jiný zase vydělat ... proti tomu druhému celkem jsem.Tak toto nejsem schopen pochopit. Co to zanemná "volně šířily"? děkuji za odpověď.
1. casto, ale na PDA, ak sa to pocita 2. Digitalizovaná hudba 3. :) 4. rock 5. PDA 6. Totem na PC, na PDA TCPMP (The Core Pocket Media Player) 7. Vůbec 8. Malé bedničky na PC, Sluchátka na PDA 9. Občas 10. Prachbídný
1 - občas
2 - rádio, CD
3 - vůbec
4 - pop, country, rock 60' a 70'
5 - nic
6 - Winamp
7 - vůbec ne
8 - hraji přes minivěž
9 - vůbec
10 - skoro žádný; nejúčinnější protipirátské opatření by bylo zlevnění CD
nejúčinnější protipirátské opatření by bylo zlevněníAle jistě. Podobně jako u automobilové dopravy. Lidé jezdí 300 km/h v obci, tak zvýšíme povolenou rychlost na 300 km/h. Nebo: lidé kradou vystřihovánky z Brávíčka, tak je budeme rozdávat u metra zadarmíko! Blé, doufám, že tyto názory brzy shoří v atmosféře. (A mimochodem, pokud nebudou hudební CD stát méně nebo stejně než prázdná média, nikdo si je stejně nekoupí.)
Otázka č. 1: Posloucháte na počítači hudbu? : V práci pořád, doma občas Otázka č. 2: Jaké hudební médium preferujete? : mp3, Internetové rádio Otázka č. 3: Získáváte hudbu kopírováním, nebo stahováním ("ilegálně")? : Ano Otázka č. 4: Jaký hudební žánr preferujete (klidně i více)? : Rock, country, ale klasickou hudbu Otázka č. 5: Jaké používáte přenosné hudební zařízení : žádné Otázka č. 6: Který softwarový přehrávač používáte? : Kaffeine Otázka č. 7: Pozorujete při poslechu vizualizaci? : Občas Otázka č. 8: Jaké výstupní zařízení používáte? : Reproduktory Otázka č. 9: Upravujete někdy hudbu (tvorba MIDI, redukce šumu,...)? : Ne Otázka č. 10: Má nějaký význam (v důsledku) hon vydavatelství na piráty? : Slabý
1. Občas
2. Rádio Leonardo - je rádio a zároveň i Internetové rádio a CD je Digitalizovaná hudba, to je přece všecho Digitalizovaná hudba ne?
3. Částečně
4. skoro vše
5. zatím nic
6. XMMS a Amarok a Beep
7. Vůbec
8. Na PC Pořádné reproduktory, na notebooku Sluchátka a Integrované "reproduktory
9. Vůbec, mám raději originál
10. Na piráty Žádný, na slušné lidi Zásadní např: omezující ochrany na CD a DRM