Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.18 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránce Linux Kernel Newbies.
V Ubuntu 22.10 s kódovým jménem Kinetic Kudu bude zvukový server PulseAudio nahrazen multimediálním serverem PipeWire.
Tavis Ormandy popisuje, jak zprovoznil 32 let starý unixový port tabulkového procesoru Lotus 1-2-3 na moderním Linuxu. Doprovodné zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Po pěti měsících vývoje od vydání verze 250 byla vydána nová verze 251 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS).
HP ve spolupráci se System76 představil 14" notebook HP Dev One s procesorem AMD Ryzen 7 PRO a předinstalovaným Pop!_OS Linuxem.
Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
jxl_from_tree vznikol ako ladiaci/testovací nástroj na priame vytváranie ručne vytvorených bitových tokov JPEG XL (na rozdiel od použitia kodéra libjxl obvyklým spôsobom, keď sa mu ako vstup zadávajú pixely). Tieto ručne vytvorené bitové prúdy sú veľmi malé, pretože pozostávajú len z kontextového modelu pre entropické kódovanie (tento kontextový model je opísaný pomocou stromu MA, preto názov jxl_from_tree),
Pôvodný článok bol zverejnený na mojom blogu na LinuxOS.sk. Obsah zčasti nadväzuje na predchádzajúci článok o problémoch s fotmi na Amazon Kindle.
Dnešný článok bude venovaný open source čítačke KOReader. V článku sa venujem inštalácii, používaniu a porovnaniu so štandardnou čítačkou na Amazon Kindle Paperwhite 2 (drvivá väčšina platí aj pre ostatné čítačky od Amazonu). Ďalej sa venujem optimalizácii spotrebovanej RAM a riešeniu problémov pri spustení bez Kindle Framweorku. Článok uzatváram trochou disassembleru a malým pluginom pre lepšiu podporu Kindle.
Na weby Ředitelství silnic a dálnic byl proveden "velmi sofistikovaný a hluboký útok", ŘSD z "taktických důvodů" zatím nebude zveřejňovat detaily.
Tak, na stránke ste si mohli štandardne ku/po konci každého dňa pozrieť umiestenie v skupine, ako asi Váš tím skončí.
Kedže minulý rok sa to skončilo zle, kedže vtedajšia mala chybu, tak sa algoritmus naprogramoval odznova v pokoji a v osobnej pohode ešte pred začiatkom majstrovstiev sveta. Čiastočne permutácie: Rátajú sa ako 4počet zápasov.Dávejte si dobrý pozor na to, co říkáte. Mohli byste ohrozit počítačovou bezpečnost .
Po úspěchu předchozího blogu přináším druhou stručnější část, resp. epilog / poslední díl první série. Od včera jsme doma už zase sami, takže je možno zhodnotit celou akci.
Uplynulo už desať rokov od chvíle, čo som naposledy vyberal súborový systém. Vtedy zvíťazil ext4, ktorý som odvtedy spokojne používal. Množia sa ale v diskusiách tu aj inde pohrdlivé komentáre na túto konzervatívnu voľbu.
Nedávno jsme na jednom IRC kanále dělali zajímavý psychologický experiment. Přečtěte si následující příběh.
Hmm, když nyní nově platí, že lež není názor, znamená to, že teď jsou jediné povolené názory pravda, a nic než pravda, k tomu nám dopomáhej Bůh?
Na světe jsou dva druhy lidí - ti, kteří mají kolem krku provaz a ti, kteří je odřezávájí .
OpenAI představila pokročilejší verzi generátoru obrázků DALL·E, který umí namalovat téměř cokoliv, co Vás jen napadne.
Dnes ráno jsem měl velmi podivný telefonát...
hele ve videjku z (asi) ruskýho válečnýho dronu kterýmu se podařilo denacifikovat UKčckej náklaďák naloženej raketama sou u horního a dolního vokraje takový děsně tajemný proužky :O :O