NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Podrobnější články na téma, jak něco zprovoznit.
Text na křivce, vlitý a unicode - (nejen) symboly v písmu. Praktická sekce: kreslíme obal na stolní šachy a dámu.
Dnes si předvedeme nakreslení broušeného kovu a vyseknutí plíšků se zaoblenými rohy. Do takto připraveného materiálu budeme později simulovat vyražení nějakého textu. Celý výtvor pak bude připomínat vojenské „psí známky“ (dog tags). Samozřejmě, že postup lze zobecnit a neomezovat se pouze na tyto konkrétní předměty.
Podívejme se na doposud neprobraná primitiva - kruhy, elipsy, čtverce, obdélníky a spirály. Tipy a triky pro práci s nimi. A také praktická sekce, ve které si nakreslíme CD v obalu a datové rýhy na disku.
Beziérovy křivky, manipulace s objekty, hvězdy, barva na okraji a ve výplni - vše na vás čeká v druhém díle seriálu o open source vektorovém grafickém editoru.
Pojďme se podívat na špičkový open source vektorový grafický editor, který je sice stále ještě ve velice silném aktivním vývoji, ale už poskytuje paletu funkcí, kterou by mu mohl závidět leckterý komerční produkt. V dnešním, premiérovém článku se podíváme, co nám nabízí.
Také vás již delší dobu láká možnost bootování z USB klíčenky, jen jste se neodhodlali to vyzkoušet? Potom vás třeba přesvědčí následující návod o tom, že na tom není nic složitého.
Během dnešního dílu dokončíme naši mapu k pokladu. Nástrojem Text přidáme popisky k ostrovům, vyznačíme sever, papír necháme zestárnout a nakonec jej zmačkáme.
V následujících několika řádcích přiblížím konfiguraci multimediálních (a jinak vylepšených) klávesnic způsobem, který považuji za systémový: mapování keycodů na symboly.
Dnes použijeme několik nových nástrojů k nakreslení zašlé, zmáčené a potrhané Pravé Pirátské Mapy k Pokladu™.
Elegantní kombinací cesty a výběru dnes nakreslíme semafor pro chodce. Poté GIMP přiohneme i ke tvorbě trojrozměrně vypadajícího obrázku.
Postavte si doma svůj vlastní server, na kterém poběží Apache s PHP, FTP, SSH a další služby. Článek začíná od Adama - pořízením domény, instalací operačního systému a jeho základní konfigurací.
Pro náš načatý semafor doplníme ještě jeden malý detail - vytvarujeme plech, který kryje sklo.
Dnes doplníme obrázek planety o vycházející hvěždu a začneme práci na běžném semaforu.
V dnešním díle budeme kreslit planetu, kterou jsme minule jen velmi zlehka začali. Mimo jiné si představíme velmi důležitou a užitečnou metodu - bump-mapping.
Kvůli mlze probereme masky vrstev a přechody, neboli gradienty. Kromě toho začneme s přípravou imaginární planety.
Dnes dojde na kometu. Kromě toho si ukážeme dvě metody pro generování mraků.
Srozumitelný a ukázkový návod, jak si na nižší úrovni popovídat s vaším serverem. Telnet může posloužit jako univerzální řešení problémů.
V tejto časti rozoberiem, ako si vo FreeBSD inštalovať a udržiavať aplikácie.
Dnešní díl je celý věnován ukázce vektorového nástroje Gfig. Nakreslíme si jednoduchý obrázek blesku.
V tomto dieli seriálu sa pozrieme na to, ako možno jednoducho zdieľať prostriedky servera pri práci s aplikáciami bežiacimi na X, a ako na to využiť aj staré menej výkonné počítače.
Instalace a konfigurace CUPS, přidání tiskáren, kompatibilita s LPD.
Nyní využijeme nově nabytých znalostí o vytváření kamene a namalujeme si hořící meteor prolétající zemskou atmosférou.
V dnešním díle si ukážeme vytvoření kamene. Tentokrát budeme téměř výhradně používat filtry - podíváme se na Mapovat objekt, Reliéf a Zkřivení.
Jednoduchý popis instalace a základního nastavení linuxových ovladačů pro grafické karty ATI.
V tomto dieli dokončím nastavenie a instaláciu grafického subsystému a pozrieme sa na lokalizáciu.
Novější články • Starší články
Tiskni
Sdílej: