Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Kterou „klasiku“ máte nejraději?
Arkanoid |
|
47% (497) |
Pacman |
|
12% (126) |
Tetris |
|
41% (425) |
Celkem 1048 hlasů
Vytvořeno: 12.4.2007 21:34
Tiskni
Sdílej:
A co galaga? Taková ta hračka, co byla i na automatech, střílečka.
Když starý fláky ... Ghost Busters, Rive raid, Oilees Follies, Spellbound = Atárko
Když logika ... dohráli jste Fish Fillets? Mam 25 místností hotových a možná ten samý počet na mne ještě čeká.
Hm, pravda, z novějších Lotus III, šel jezdit ve dvou a bylo to maso
P.S. šlo o Stunts.
Jsi v bludišti, můžeš jít vlevo, vpravo, dopředu, dozadu, nahoru, dolů.Nemít návod, tak se z toho bludiště asi v životě nevymotám
To už spíš reversi ...
Na ZX Spectrum mám rád skoro vše. Ale když to vezmu tak nějak obecně, tak největší klasika je určitě Pong a nejlépe reléový a zde ještě jednou to samé, nebo takový Pong naživo.
Protože si nikdo nevzpomněl? Zrovna Dizzy patří k mým oblíbenějším, stejně jako Seymour. A co takhle Target Renegade? Nebo Year Kung Fu, textové hry Indiana Jones a Chrám Zkázy (+ další díly). Co třeba Digger, Turrican, Rockman, Turtles ... Nedávno jsem na ZX Spectru dohrál Abe's Exodus viz. mapa, mám rád Quazatron, ale ten dohrát snad ani nejde (ve třetí sérii map mne to přestalo bavit), Sim City, .... atd... prostě těch krásných her (úmyslně nepíšu starých, ačkoli většina stará je) pro osmibity je příliš mnoho a PC v době vzniku těch nejlepších klasik mělo sotva CGA, nebo EGA grafiku.
Objevil jsem raptora a došlo mi, že bez skvělý muziky bychom na ty hry tak dlouho se slzou v oku nevzpomínali. Na disku to je v xm formátu (stará dobrá Amiga) v /usr/share/games/raptor2/data/