Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Kterou „klasiku“ máte nejraději?
Arkanoid |
|
47% (497) |
Pacman |
|
12% (126) |
Tetris |
|
41% (425) |
Celkem 1048 hlasů
Vytvořeno: 12.4.2007 21:34
Tiskni
Sdílej:
A co galaga? Taková ta hračka, co byla i na automatech, střílečka.
Když starý fláky ... Ghost Busters, Rive raid, Oilees Follies, Spellbound = Atárko
Když logika ... dohráli jste Fish Fillets? Mam 25 místností hotových a možná ten samý počet na mne ještě čeká.
Hm, pravda, z novějších Lotus III, šel jezdit ve dvou a bylo to maso
P.S. šlo o Stunts.
Jsi v bludišti, můžeš jít vlevo, vpravo, dopředu, dozadu, nahoru, dolů.Nemít návod, tak se z toho bludiště asi v životě nevymotám
To už spíš reversi ...
Na ZX Spectrum mám rád skoro vše. Ale když to vezmu tak nějak obecně, tak největší klasika je určitě Pong a nejlépe reléový a zde ještě jednou to samé, nebo takový Pong naživo.
Protože si nikdo nevzpomněl? Zrovna Dizzy patří k mým oblíbenějším, stejně jako Seymour. A co takhle Target Renegade? Nebo Year Kung Fu, textové hry Indiana Jones a Chrám Zkázy (+ další díly). Co třeba Digger, Turrican, Rockman, Turtles ... Nedávno jsem na ZX Spectru dohrál Abe's Exodus viz. mapa, mám rád Quazatron, ale ten dohrát snad ani nejde (ve třetí sérii map mne to přestalo bavit), Sim City, .... atd... prostě těch krásných her (úmyslně nepíšu starých, ačkoli většina stará je) pro osmibity je příliš mnoho a PC v době vzniku těch nejlepších klasik mělo sotva CGA, nebo EGA grafiku.
Objevil jsem raptora a došlo mi, že bez skvělý muziky bychom na ty hry tak dlouho se slzou v oku nevzpomínali. Na disku to je v xm formátu (stará dobrá Amiga) v /usr/share/games/raptor2/data/