Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Protoze funguje. A vim co se v pocitaci deje (u Windows nikdy nevis) - tj. i bezpecnost. A ma spoustu vychytavek, ktere Windows nemaji. Windows jsou dobre na hry, ale data a praci bych jim (uz) nesveril
Čekal jsem větší stabilitu, server pro MUD běžel na linuxu, slyšel jsem od spolužáka o Siliconech a linuxu, co tam vše jde. Pak jsem kolem něj chodil, s Red hatem 6.1 jsem se moc nepobratříčkoval, s Mandrakem 9.0 už to bylo veselejší.
Zvykl jsem si na terminálové aplikace, na konzoli, na dmesg, /var/log/messages
atd. Zajímaly mne zdrojáky ke všemu možnému, možnost více vidět dovnitř.
A vy snad znate lepsi reseni pri masine s parametry 133MHz CPU,64MB RAM? +touha byt na siti a prani: nekrast?
No Linux, Just GNU!Hezká patička. Jen taková malá otázečka - vyjde Hurd 1.0 dřív, než plná verze Widnows Vista, tzn. do padesáti let?
IQ151, PMD85, TEMS ...
kdo z vas zazil jeste na stredni skole az do konce ctvrteho rocniku IQ 151?
Já. Ale ta íkvéčka zapojená v síti a učebna sdílela dvě osmipalcové mechaniky. Na jedné byl systém a druhá byla určena pro uživatelská data (160 KB pro deset studentů). Ale napsat na IQ 151 16 KB textu znamenalo riskovat, že další týden nepůjde prsty použít ani k dloubání do nosu… :-)
"Chces abych te znasilnil a zabil, nebo abych te zabil a pak znasilnil?"Mu!
Souhlas.
1)
Protože mi na počítač lezl bratr a chtěl hrát s kamarádem přes síť a já nemohl scriptovat..:)
2)
Rodiče pořád chtěli pustit na PC..
Řešení:
Instalace tehdy Aurox 9
Výsledek:
Dokonalý! Všechny problémy vyřešeny..:)
Manželka je sice taky pořád na rodině-online, ale když už máme wifi Linksyse, tak s noťasem v pohodě ...
Hlavně, když je v pohodě, maminka naše a moje ... už aby to bylo, zdravý, venku ...
Docela se divím, že tolik lidí používá GNU/Linux jen kvůli bezpečnosti nebo jednoduchosti.neviem ako ostatni, ale ja som bol nuteny zaskrtat vsetko :) rovnake dovody by platili keby som sa rozhodol prejst na Debian GNU/kFreeBSD :)
To znamená, že až jednou Microsoft udělá bezpečnější a jednodušší operační systém, tak všichni ti uživatelé GNU/Linuxu přejdou na Windows...rozhodne by to musel byt UNIX-like system a slobodny tiez - to su napr. niektore z inych dovodov.
V roce 1998 jsem sháněl nějakou literaturu k oživení znalostí o UNIXu, které se od studia na VŠ poněkud vytratily.
Inu narazil jsem v regálu v knihkupectví na knížku s divnýma rytinama "Používáme Linux". No a u ní byl nějaký LINUX či co ... a že prý je to vlastně UNIX pro PCčko.
Tož jsem knížku koupil i s CDčkem odsahujícím RedHat 4.2 (dodnes ho mám doma) a od té doby se tak nějak potloukám na hraně. Živí mě i Windows i Linux, takže se holt vzdělávám na všech frontách. Doma jsem ale přesedlal na Linux kompletně - udržovat 2 systémy, když používám jen jeden, je zbytečná ztráta času a úsilí.
jinak cena me netrapi - stejne mam skoro vsecko zadarmo a vyssi bezpecnost vitam.
Mam dojem, že wokna 1.0 jsem taky našel, 5 dd disket asi? K instalaci jsem se nedokopal.
jinac win 95 a nt4 mam ve vmware. ostatni os zatim cekaji na cd/dvd s supliku az je bude kam nainstalovat (beos, freebsd, qnx, os/2 a dalsi).
V roce snad 1997 jsem viděl Merlina, OS/2 4.0 (?) a kamarád s ním byl velmi spokojený, multitasking skvělý, provoz stabilní.
Jj, nápodobně. Navíc koukam po "šílenství" v médicích po nových virech v počítačích ... a jak asi velký segment to zajímá? To už se neříká.
Kdyz mi po nekolikate chcipnul IE pri vyplnovani nejakeho formulare, vyzkousel jsem Netscape v tom case ve versi asi 8. Jenomze ten byl na W98 desne pomaly, tehdy jsem vyzkousel Linux :-)
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
No z víc důvodůProto anketa umožňuje zaškrtnutí více možností...
Tiskni
Sdílej: