Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tento týden mne dojala brněnská Česká pošta. Připadá mi, že občas dělají z lidí úplné blbce.
Tak máme za sebou letošní Rožnovskou valašku. Při téhle jsem ale zjistil, že už mám mládí v trapu.
Nedávno jsem narazil na informaci, kterou kdybych znal dříve, by mi mohla ušetřit pár nepříjemných starostí.
Nedávno, když jsem stahoval do práce novou verzi Avastu, všimnul jsem si, že se konečně objevila Home verze pro Linux.
Na serveru polishlinux.org vyšel hezký návod na tvorbu neonového textu v GIMPu. Zkusil jsem ho, líbil se mi, tak vám zde předkládám jeho popis v češtině.
Při čtení nedávného zápisku o geniálním vtipu jsem si vzpomněl na vtipný článek, který jsem někdy kolem roku 1995 četl v tehdejším časopise ChipWeek. Lze ho stále najít na webu, mnozí ho jistě znáte. Snad se zde najdou i takoví, kteří ho ještě nečetli, a pobaví je.
Vlasta Ott ve svém blogu zmínil, že přešel na Arch, líbí se mu, ale zápasí s češtinou v OOO, jelikož něco zůstalo anglicky.
Přestože mám možnost legálně využívat Photoshop ve verzi 7, uchyluji se v poslední době raději k používání GIMPu. A čím více ho znám, tím méně Photoshop spouštím. Rád bych zde vyzdvihnul vlastnosti, kterými GIMP překonává Photoshop.
Tak jsem dnes kouknul, jak to vypadá na stránkách mé distribuce, a praštilo mne do očí jiné logo.
Dnes mi bráška poslal něco pro pobavení, takže pokud máte chuť na chvilku oddechu, čtěte dál
Poslední dobou mne obchodní řetězec Tesco docela vytáčí svým chováním. Používají příliš často trapné praktiky, kdy je u zboží jiná cena, než vyběhne na pokladně. Takže v průměru každý třetí nákup skončím na informacích, kde mi vrací peníze.
Před časem jsem si chtěl koupit BT headset SonyEricsson HBH-610a. Pohledal jsem po netu a objednal u Cybexu, tam ho už ale neměli, tak jsem ho pak našel u firmy 123mobil.cz s tím, že nemusím platit poštu, protože si ho mohu vyzvednout na pobočce v Brně.
Dnes ráno se zde Shteffi pohoršoval nad tím, jak je Microsoft propagován médii, no a já jsem teď ve svém Akregatoru obdržel další reklamu.
Nevím, jestli se mi to jen zdá, žádnou statistiku jsem nedělal, ale poslední dobou se na různých fórech děsně množí dotazy typu "Jakou distribuci pro začátečníka?".
Včera jsem se konečně vrhnul na optimalizaci KDE. Přítelkyně byla v práci, takže mne nikdo nevyháněl od PC
Dnes ráno mi volal známý, že mi na vrátnici v práci nechal počítač, který jsem mu nedávno přeinstalovával, že na něj vyskakují hlášky od AVASTu o nějakých virech, které ale nelze smazat.
Dnes jsem byl doprovodit svou přítelkyni ke gynekologovi a při čekání v čekárně jsem chvilkami poslouchal, co tam běželo v televizi.
Myslím to naprosto vážně Pokud byste měl někdo chuť, směle do toho.
Aktualizace 7. 11. 2006:
Pln očekávání jsem dnes aktualizoval na verzi 1.6.1, a mohu říct jen tolik, že jsem žádné změny k lepšímu nezaznamenal – tedy kromě toho, že se mi teď navíc KSpread hroutí s některými soubory, které předtím otevřel…
Původní zápis:
Možná ten nadpis mnohým z vás hnul žlučí, jenže mně se stává totéž vždy, když nějaký dokument otevřu v KOffice
Nebudu kolem toho moc kecat, a ukážu pár screenshotů