Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 879: LampaXKCD česky.
Jaderné noviny – 24. 3. 2011: Trvalé úložiště pro poslední slova jádraAktuální verze jádra: 2.6.38.1. Citáty týdne: Alan Cox, Steven Rostedt, Linus Torvalds, Russel King, Julia Lawall. Konverze řetězců na čísla. Začleňovací okno 2.6.39, část druhá. Trvalé úložiště pro poslední slova jádra.
Google Go – pokročilejší témataV předchozím dílu článku jsme načali prohlídku sémantických prvků, ze kterých může programátor v Go skládat svá díla. V dnešní části se opět letmo podíváme na některé další, dosud netknuté „kostky“ stavebnice a tím úvodní Go miniseriál uzavřeme. Případné budoucí další články na téma Go by se již měly nejspíše věnovat konkrétním tématům a jejich řešení v Go.
Vyvíjíme pro Android – tvoříme aktivityV minulém díle jsme si pověděli něco o OS Android, vývojových nástrojích a o obecných principech, na jejichž základě je platforma postavena. V tomto díle si ukážeme konkrétní kusy kódu na jednoduché aplikaci.
Komiks xkcd 880: BolehlavXKCD česky.
Recenze Google Nexus SDostal jsem tu příležitost ozkoušet si nový telefon s Androidem v podání Google, i když tedy výrobcem telefonu je vlastně Samsung.
HW novinky: PCIe 3.0 v Intel CPU až s 22 nanometryDnes si povíme pár základních informací o chystané 22nm architektuře „Ivy Bridge“, která u Intelu nastoupí po aktuální „Sandy Bridge“. Nemineme ani chystaný hi-end čipset Intel X79 a zavítáme opět i mezi grafické karty, tentokrát k oběma hlavním výrobcům. A jaká jsou nová 25nm SSD Intel 320?
Povedený aprílový vtípek jste mohli potkat na OMG! Ubuntu!. Obraz stránky se při načítání rozpadl a typickým problikem jste spadli do fallback terminálu se zprávou „Fatal X11 failure“. Články však zůstaly dostupné a jak se v takovém terminálu četlo, si můžete zkusit sami.
Jak už to u vývojářů tohoto svobodného ekonomického simulátoru bývá, 1. dubna opět vyšla nová verze OpenTTD, tentokráte s řadovým označením 1.1.0. Asi nejviditelnější změnou ihned po spuštění je zbrusu nová úvodní obrazovka, která se nyní pomocí hlasování vybírá vždy před každou změnou major verze, ovšem změn od posledního stabilního vydání je daleko více.
Před pár dny vyšla nová verze relativně nové RPG hry Lips of Suna. Máte-li rádi pobíhání podzemím, boj s rozličnými příšerami či řešení zapeklitých hádanek, hra je určena právě vám. Stahovat můžete z domovské stránky hry.
Libc knihovna androidích systémů bionic, která částečně vzniká zpracováním zdrojových kódů kernelu, nejspíše porušuje GPL. Stručné shrnutí je k dispozici na h-online.
WebUpd8 upozorňuje na první alpha verzi chystaného Pinguy OS 11.04. Jak vidno jedná se o další z derivátů Ubuntu s další variací uživatelského prostřetí. PinguyOS používá defaultně Gnome 2.32, v panelu MintMenu, GTK theme Elementary, na ploše GnomeDo a jako správce připojení používá ConnMan.
Pinguy OS také umí, stejně jako Unity, roztahovat okna na půl obrazovky jejich tažením na stranu. Namísto OpenJDK obsahuje OracleJava (prý kvůli vyšší podpoře u bank) a přidán byl i program Ultracopier.Vyšla stabilní verze webového prohlížeče rekonq, nese číslo 0.7.0 a přináší zlepšení výkonu, lepší správu záložek, vylepšení adresního řádku a samozřejmě opravy chyb.
Phoronix informuje o nové funkci KWinu: „pozastavených kompozitních efektech“. Tato funkce bude nově využita při stisku kláves Alt+Shift+F12 ale především ji budou moci použít aplikace, které chtějí vykreslovat přes OpenGL na celou obrazovku. Z pohledu uživatele tak bude vypínání efektů v takové situaci automatické.
Dmitri Popov vydal verzi 3.0 své e-knihy Triky pro digiKam. Kniha nyní reflektuje změny chystaného digiKamu SC 2.0. Kromě toho přibylo několik dalších triků jako dávkové zpracování fotek, práce s více instalacemi digiKamu, používání nástroje pro rozpoznávání tváří či příloha o nastavení fotografova workflow s digiKamem. Pro vlastníky starších verzí je nová verze dostupná zdarma.
Česká společnost uživatelů otevřených systémů EurOpen.CZ pořádá 38. konferenci v termínu 8. – 11. května 2011. Program konference letos míří do řad IPv6, bezpečnosti a redakčních systémů. Program konference ve formátu PDF.
Firefox 4 sotva vyšel a už se plánují věci na Firefox 5. Ačkoliv jde zatím jen o nápady, směr je jasný: více vypadat jako Chrome (nebo Opera?) a více se propojovat se sociálními službami. Navíc prohlížeč PDF.
Na blogu společnosti RSA, bezpečností divize společnosti EMC, byla zveřejněna analýza útoku, při kterém útočník získal citlivé informace ohledně dvoufaktorové autentizace používané v produktech SecurID. Útočník využil chyby v Adobe Flash Player. Zaměstnancům RSA odeslal email s přílohou "2011 Recruitment plan.xls". Excelovský soubor obsahoval exploit ve formátu Flash, který otevřel útočníkovi na počítači zadní vrátka. Útočník pak pomocí nástroje Poison Ivy RAT pokračoval ve svém útoku. Podrobnosti v Anatomy of an Attack.
Vysokoškolský pedagog a respektovaný odborník Jiří Peterka je autorem knihy, která právě dnes vyšla v elektronické podobě v Edici CZ.NIC. Publikace Báječný svět elektronického podpisu je věnována především běžné praxi v práci s elektronickým podpisem. Zájemci si ji mohou stáhnout zdarma na stránkách knihy.nic.cz a to nejen v již tradičním formátu PDF, ale také v EPUB a .mobi.
Ars Technica píše, že Anonymous vyhlásili operaci Sony jako odplatu za soud s hackerem Georgem Hotzem kvůli prolomení ochrany PS3 před instalací GNU/Linuxu; vedle DoS útoků vyzývají k hromadné návštěvě a stěžování si v místních prodejnách Sony 16. dubna.
Vyšlo openSUSE Edu Li-f-e 11.4 – openSUSE 11.4 určené do školství. Součástí balení je kolem 150 aplikaci zaměřených na vzdělávání v oblastech jako chemie, zeměpis či matematika. Obsaženy jsou i nástroje pro administraci výuky jako Moodle. Obrazy můžete stahovat ze sourceforge.net. Bližší informace naleznete v českém či anglickém oznámení o vydání.
Z komentáře, kterým Mark Shuttleworth přispěl do diskuse k reportu v bugzille, vyplývá, že v Ubuntu 11.10 nebude možnost přihlásit se do klasického GNOME s panely. V právě připravované verzi 11.04 tato volba bude jako alternativa k výchozímu rozhraní Unity. V podzimní verzi bude klasické GNOME zřejmě nahrazeno rozhraním Unity 2D. Zdroj: WebUpd8.
Server linuxers.org má tip pro všechny, kteří se často spletou při spouštění příkazu ls
. Stačí doinstalovat balíček sl
a pokaždé, když se dopustíte tohoto překlepu, projede vám terminálem lokomotiva (s
team l
ocomotive). Účelem je naučit člověka dávat si pozor na to, co píše. Lokomotivu do terminálu najdete v různých distribucích včetně Debianu, Ubuntu, Fedory nebo také v AURu.
Rekordní březen, co se IPv4 alokací týče, a vyčerpání těchto adres v jednom z regionálních registrů, to jsou hlavní těmata reportu, který měsíc co měsíc vychází na blogu CZ.NIC. Mimochodem, k tomu vyčerpání adres v regionu Asie-Pacific by podle známého počítadla Goeffa Hustona mělo dojít už za 14 dní.
Vývojář Jaroslaw Staniek napsal shrnutí důležitých událostí týkajících se Calligra Suite. Mimo jiné odkazuje na shrnutí dění v prvních třech měsících, a pak zápisky o prvním, druhém a třetím dni vlastního Calligra Sprintu. Účast na letošním sprintu byla největší v historii vývoje kancelářských aplikací pro KDE. Řešila se strategie vydávání, marketing, výsledky testů použitelnosti či refaktoring rozvržení textu ve Words.
Phoronix zverejnil zaujímavé výsledky porovnania výkonu Ubuntu 11.04 i686, i686 s PAE a x86_64. Grafy hovoria jasne, netreba ďalej váhať prejsť na 64bit systém, pokiaľ ste tak už neurobili.
Mozilla Messaging, jež zastřešuje vývoj e-mailového klienta Thunderbird, se bude integrovat do Mozilla Labs. V roce 2007 byla oddělena, protože Mozilla Corporation se hodlala soustředit výhradně na vývoj Firefoxu.
Android se stal nejpopulárnějším operačním systémem pro chytré telefony v USA, překonal dosavadního vládce RIM (Blackberry). Pozice Apple mezitím stagnuje a ostatní výrobci se propadají.
Hlasování o kódovém označení pro Fedoru 16 bylo spuštěno a poběží do 11. dubna, poté by měl být zveřejněn vítěz. Do užšího výběru se dostala jména Barona, Beefy Miracle, Bonnet, Legation, Llullaillaco, Mt. Orne, Nepia, Omoto a Verne. Další podrobnosti o procesu výběru jména naleznete na wiki projektu Fedora.
Byla oznámena bezpečnostní chyba v X.Org (CVE-2011-0465). Útočník může pomocí vhodně zvoleného jména počítače (jméno obsahující escape sekvenci) spouštět příkazy s právy roota. Chyba je opravena v nejnovější verzi xrdb (1.0.9).
Vyšlo KDE SC 4.6.2. Přináší opravy chyb a aktualizaci překladů. Vývojáři gratulují projektu GNOME k vydání nové hlavní verze, proto zvolili codename „Congrats“ pro toto vydání KDE. Vizte seznam změn.
Po dlouhotrvající diskuzi bylo oznámeno, že openSUSE mění systém číslování verzí. Jelikož openSUSE vydává nové verze po osmi měsících, dochází k vydáním vždy v březnu, listopadu a červenci. Podle toho budou také přidělována čísla za tečkou – listopad = 1, červenec = 2, březen = 3. Příští verze openSUSE bude tedy 12.1
WebUpd8 píše o Gnome Tweak Tool, které jak to tak vypadá bude sloužit jako hlavní aplikace k nastavení a přizpůsobení prostředí v GNOME 3 s novým Gnome-Shell. Aplikace zatím nabízí např. oproti Ubuntu Tweak pouze základní volby nastavení.
Bylo vydáno GNOME 3.0. Změn je mnoho, ale tou nejdůležitější je asi příchod GNOME Shellu. Jde prý o nejvýznamnější přepracování uživatelského prostředí za posledních 9 let.
Nokia definitivně potvrdila, že Symbian již nadále nebude open-source. Slovíčko "Open" nyní znamená pouze "Open for business". Symbian bude nadále vycházet pod tzv. Nokia Symbian License. Vývojářem se stále může stát (snad) kdokoli, nicméně je nutná registrace u Nokie.
Včera byla vydána první betaverze distribuce Mageia, forku Mandriva Linuxu. Přichází s jádrem 2.6.38.2, KDE 4.6.1, GNOME 2.32 a dalšími novinkami. Vývojáři vyzývají dobrovolníky k testování. Můžete stahovat, k dispozici jsou plně lokalizovaná instalační média pro 32- i 64-bitovou architekturu.
Po téměř 3 měsících od vydání RHEL 5.6 je připraven i CentOS 5.6. Nyní probíhá synchronizování mirrorů. Instalační obrazy CD/DVD již jsou připraveny ke stažení ([i386], [x86_64]). Nyní vývojáři CentOS pracují na verzi 6, která už má oproti RHEL 6 zpoždění pět měsíců.
Jak jste byli informováni před měsícem, v sobotu 9. 4. se koná v areálu strahovských kolejí oficiální GNOME 3 Launch Party. Program přednášek je zatím stejný, ale za poslední měsíc přibyly další věci, na které se mohou návštěvníci těšit. Budou se rozdávat flashky s live verzí Fedory, k dispozici budou také samolepky GNOME, soutěžit se bude o trička GNOME 3. Účast oznámila celá řada zajímavých lidí, kteří se v GNOME angažují, např. snad celý GNOME Art Team. Akce byla kvůli zájmu přesunuta z bloku 7 do větších prostor Školícího centra (místo konání InstallFestu). Po sérii přednášek bude následovat neformální část v restauraci Petřín. Aktuální informace naleznete na stránce akce.
Vyšel Skype 2.2 Beta pro Linux. Přináší službu Skype Access, která umožňuje platit za připojení k Internetu u vybraných WiFi hotspotů vaším kreditem u Skype. Dále pak opravuje problémy s PulseAudio a grafické obtíže se stylem Oxygen pod KDE.
V rámci přituhování ve shromažďování osobních údajů obyvatelstva je nyní ve Francii postaveno mimo zákon hashování hesel. Poskytovatelé různých webových služeb totiž mají povinnost předat nezahashované heslo, a to nejen policii, ale například i úředníkům z finančních úřadů nebo sociálky.
Jako poslední byla DNSSECem podepsána asi nejpoužívanější doména IN-ADDR.ARPA, což pravděpodobně souviselo s převodem správy této domény z amerického regionálního registru ARIN přímo na centrální organizaci ICANN. Tento převod byl dokončen letos v únoru. K publikování DS záznamů IN-ADDR.ARPA v nadřazené doméně ARPA potom došlo v polovině března. Doména nejvyšší úrovně ARPA (Address and Routing Parameter Area) slouží k uchovávání informací pro fungování infrastruktury internetu. Více v komentáři Jaromíra Talíře na blogu CZ.NIC.
Mono, implementace .NETu v linuxovém světě, bylo portováno na Android. Není to ale zdarma, za nejlevnější licenci dáte několik set dolarů.
Open Source Conference 2011 přivítá významného zahraničního hosta, Kevina Craina z regionálního vedení Intelu. Ten návštěvníkům ukáže, co MeeGo umí, jaké jsou jeho perspektivy do budoucna, a jak se mohou vývojáři na jeho vývoji podílet. Akce se uskuteční v úterý 19. dubna 2011 v pražském kongresovém centru U Hájků.
Po zhruba třech měsících vyšla opravná verze SystemRescueCD 2.1.0. Jedná se o live distribuci založenou na Gentoo s výchozím prostředí XFCE, která slouží jako záchrané LiveCD v případě havárie systému. Nová verze přináší nové XFCE 4.8, aktualizované LTS jádro 2.6.35.12, alternativní jádro 2.6.38.2, aktualizované nástroje gdisk 0.7.1, TestDisk 6.11.3 a další. Stahovat můžete zde.
Projekt Harmony, prostředník či "tvůrce dohod" mezi individuálními přispěvateli a skupinami/společnostmi vyvíjejícími svobodný software spustil vlastní webové stránky. Harmony byl založen v květnu loňského roku Amandou Brock z firmy Canonical.
Mozilla vydala už třetí betaverzi programu SeaMonkey, který v sobě kombinuje webový prohlížeč, e-mailového klienta, IRC klienta a HTML editor. Beta je založena na stejné verzi jádra Gecko jako Firefox 3.6.x a přináší dále podporu 3D grafiky pomocí WebGL, SeaMonkey Sync (obdoba Firefox Sync) či možnost Safe Mode. Více detailů v poznámkách k vydání.
Přichází nová verze varianty Linux Mint používající prostředí Xfce. Stěžejní novinkou je přechod z Ubuntu na Debian repozitáře po vzoru Linux Mint Debian Edition. To dle slov vývojářů přináší vyšší výkon systému, díky němuž si dovolili zahrnout do distribuce na systémové prostředky náročnejší aplikace. Složení programů se tak blíží GNOME edici. Obsáhlejší informace najdete na oficiálním blogu Mintu.
Přehrávač multimédií Banshee se po půl roce vývoje dočkal verze 2.0. Hlavní změny tkví v lepší podpoře titulků a ve vylepšeném UI, které je dle slov tvůrců "přehlednější a použitelnější". Banshee je vydáván pod MIT/X11 licencí a vyvíjen v jazyce C#. Další informace o nové verzi lze nalézt v oficiálním oznámení, příp. v poznámkách k vydání.
Spolu s vydáním GNOME 3.0 vývojáři spustili web GNOME Developer Center. Ten by měl vývojářům pomoct lépe se zorientovat ve vývoji aplikací pro prostředí GNOME. Stránka nabízí přehled důležitých nástrojů pro vývoj, krátká videa demonstrující na jednoduchých aplikacích použítí API spolu s jazyky C++, Java, Python a dalšími a nechybí ani pohled na důležité technologie - namátkou Cairo, GTK+, Gstreamer, WebKit. Samozřejmostí je dokumentace API. Jak ale autoři přiznávají v blogovém příspěvku, není všechen obsah ani zdaleka kompletní.
Server tuxgames.com oznamuje týždeň akciových cien na všetky hry od Loki, LGP. Viac na stránkach tuxgames.com.
Chystaná Opera 11.10 s kódovým názvem Barracuda dospěla do své první Release Candidate verze, tedy kandidáta na vydání. Mezi známými chybkami jsou nekompletní překlady, které však budou do finální verze doplněny. Nová Opera přináší např. interaktivní přesouvání náhledů v rychlém přístupu, a jeho upravenou konfiguraci. Uživatelé notebooků ocení redukci spotřeby při běhu na baterie. Vývojáři dále upozorňují, že Opera 11.10 může po aktualizaci předešlé verze trpět problémy, které se po čisté instalaci neprojevují. Více na blogu vývojářů.
Canonical oznámil ukončení služby ShipIt. CD bude nadále možné získat přes LoCo týmy a oficiální distributory.
Aaron Seigo se na svém blogu zamýšlí nad výsledky výzkumu kmenových společenství a přirovná právě tyto komunity ke komunitám kolem svobodného software.
Vyšla opravná verze 4.2.2 IDE KDevelop s aktualizovaným zásuvným modulem pro PHP, uživatelé jsou vyzýváni k aktualizaci vzhledem k opravám chyb (viz seznam změn). Byl také významně aktualizován web KDevelop.org.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
Zapnuti RTS signalu na serijovem (COM) portu pri startu | 1 | 2.4. 14:48 |
Předvolby monitoru | 9 | 7.4. 23:12 |
UBUNTU 8.04 nenajde disk 2TB | 4 | 5.4. 10:23 |
Zkušenosti s All in One PC (Lenovo, HP...) | 2 | 6.4. 08:33 |
Chlazeni v HP Mini 5101 - otazka na ostatni majitele | 10 | včera 18:01 |
"Recyklace" starého notebooku | 6 | 6.4. 11:44 |
Turbo Boost | 11 | 7.4. 14:31 |
radiace ve webkameře? | 34 | včera 21:10 |
Zapnutí / vypnutí rádia na wifi routeru skriptem | 7 | včera 13:52 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
Delete if exist v MySQL | 1 | 3.4. 10:53 |
Trik, jak posílat rourou výstup z AWK na psql COPY?? | 4 | 6.4. 07:21 |
MySQL auto_increment po restartu databaze | 28 | 5.4. 21:48 |
jak vytvořit databazi fotografii | 6 | včera 21:33 |
Poradna skupiny Arch Linux | Reakcí | Poslední |
Je nějak možné mít nainstalovanou Esmsku a zároveň FatRat? | 9 | 7.4. 20:17 |
Poradna skupiny TeX | Reakcí | Poslední |
použitá literatura | 4 | 7.4. 14:21 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
SimpleXML - načtení obsahu elementu v případě výskytu parametrů u elementu | 1 | 2.4. 01:39 |
regexp | 5 | 4.4. 16:14 |
perl - utf8_heavy uninitialized value | 0 | 3.4. 10:53 |
LDAP transakce | 2 | 4.4. 11:11 |
PHP zapis do souboru se dabluje | 6 | 4.4. 15:27 |
Mysql: injection | 23 | 5.4. 10:55 |
PHP:Kontrola řetězce | 6 | 5.4. 07:53 |
presmerovanie linkov z neexistujuceho foldra v htaccess | 1 | 5.4. 10:14 |
PHP a vicero headru | 7 | 7.4. 17:26 |
gtk_vscale - ako definovať výšku prvku? | 8 | včera 08:18 |
PHP - Include do while | 7 | 6.4. 16:48 |
Kresleni do JPanel v Jave | 3 | 7.4. 15:30 |
Rozklad na sucet | 6 | včera 23:10 |
posuvník (gtkscale) ignoruje nastavenie step | 2 | 7.4. 11:53 |
Qt4 model ako list iného stromového modelu | 0 | 7.4. 16:04 |
JavaScript - načtení výsledku | 4 | včera 10:28 |
HTTP autentifikace pomocí osobního SSL certifikátu v C | 0 | 7.4. 21:42 |
Poradna skupiny Portál | Reakcí | Poslední |
Zvitezila komerce nad rozumem ? | 28 | 6.4. 17:17 |
nepodepsaný certifikát abclinuxu.cz | 39 | 5.4. 15:44 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
Debian, LUKS, SSH: vzdalene odemknuti disku | 10 | 5.4. 18:15 |
Zalohovani s web rozhrani | 3 | 7.4. 19:23 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: