Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 221: Náhodné čísloXKCD česky.
Aktuálně: AOL sází na projekt OpenStreetMap, podpoří tvorbu mapTak jako velké společnosti postupně začínají sázet na opensource – dovolí-li jim to podmínky – stejně tak se firma AOL začala poohlížet po volných mapách. Našla OpenStreetMap. Tyto dva subjekty uzavřely zajímavé partnerství, ve kterém AOL přinese jeden milion amerických dolarů. Vy byste to nebrali?
Jaderné noviny – 30. 6. 2010Aktuální verze jádra: 2.6.35-rc3. Citáty týdne: Lennart Poettering, Linus Torvalds, Dave Chinner, Joel Becker. xstat() a fxstat(). Návrat EVM. Slab alokátor týdne: SLUB+fronta. Jaká timespec je platná?
KMyMoney – peněžní deník a plátciMinule jsme si připravili KMyMoney pro řádné používání, dneska si ukážeme, jak pracovat s peněžním deníkem. Abychom si vytvořili jednoduchý přehled o svých financích, nepotřebujeme toho znát více.
openSUSE 11.3 – screenshotová recenzeKrátce po Mandriva Linuxu 2010.1 Spring přichází se svým „letním vydáním“ i openSUSE. Bez delšího zdržování se pojďme společně podívát, jak verze 11.3 vypadá.
Rozšíření pro OpenOffice.org – usnadněte si práciKancelářský balík OpenOffice.org umožňuje rozšíření své funkcionality pomocí programových modulů, tzv. pluginů. Podívejme se na to, jaké činnosti umožňují a o jaké užitečné funkce tento kancelářský balík rozšiřují.
Komiks xkcd 312: Robert Frost promineXKCD česky.
XMind – zmapujte si svou myslKdysi dávno někdo vytvořil myšlenkovou mapu. Vizuálně ztvárněné myšlenky propojené podle kontextu. Kdysi byly takové obrázky uměleckým dílem. A pak je začali využívat lidé. S příchodem počítačů přišel i software na jejich tvorbu. Jedním z nich je nyní i XMind.
Jaderné noviny – 7. 7. 2010: Jak zařídit, aby Linus nevyhořelAktuální verze jádra: 2.6.35-rc4. Citáty týdne: Dave Airlie, Rusty Russell. Ptejte se jaderného vývojáře. O škálovatelnosti Linuse. Příliš mnoho přetažení?
HW novinky: AMD chystá „Bulldozer“Tento týden tři hodně zajímavá témata. V první části se budeme věnovat novinkám kolem univerzálních procesorů (APU) od AMD, následně si přidáme příjemné zvěsti o nové genEraci CPU AMD v podání mikroarchitektury „Bulldozer“ a vše zakončíme novým standardem HDBaseT pro přenos HD videa (a nejen jeho) za pomoci obyčejného ethernetu.
Měsíc před plánovaným vydáním ostré verze X.Org Server 1.9 přichází v pořadí už pátá RC verze. Nepřidává nové funkce, ale zaměřuje se hlavně na odladění posledních chyb. Více o ní v oficiálním oznámení.
Vyšla nová verze textového procesoru LyX - 1.6.7. LyX kombinuje sílu TeXu a grafického rozhraní, díky čemuž se hodí pro psaní strukturovaných vědeckých prací. Mimo jiné má i vlastní třídu pro matematickou notaci. Více o nové verzi v mailing listu.
Po letech vývoje vyšla nová verze unikátního projektu T2. Jde o kit nabízející zkušenějším uživatelům Linuxu vytvořit si svou vlastní distribuci. Nová verze přináší přes 10 000 změn a 200 nových balíčků. Více v oznámení.
Vyšla nová verze FreeType 2.4. Přináší hned několik důležitých změn. Kromě vylepšené práce s poškozenými soubory fontů jde hlavně o vypršení patentových omezení bytecode interpreteru. Ten byl až do května pod ochranou a nesměl být implicitně aktivován. Nyní je to umožněno. Více o nové verzi v changelogu.
O historii firmy Novell píše ITBiz.cz: Na americkou společnost Novell je možné pohlížet několika směry, záleží, zda se budeme soustředit spíše na ty úspěšné, či neúspěšné roky v její historii. Za zlaté období je možné považovat zejména počátek 90. let, kdy se dokázala nekompromisně vypořádat s konkurencí na poli síťových zařízení. Těžké období naopak začalo s invazí Microsoftu a jeho systému Windows NT. Své zaměření však Novell dokázal přeorientovat a dnes se o něm hovoří především v souvislosti s open source projekty a systémem SUSE Linux. Zdá se, že linuxová platforma Novellu více než vyhovuje.
Vyšla nová verze vysouvacího emulátoru terminálu pro KDE, Yakuake 2.9.7. Tato verze přináší především opravy nahromaděných chyb a různá vylepšení chování programu, která se především týkají lišty s oušky, podpory více obrazovek, zacházení s tématy vzhledu či realizace vyskakovacích oznámení.
nVIDIA vydala beta ovladače 173.14.75 a 96.43.18 pro starší grafické karty. První z jmenovaných přináší podporu X.Org 1.8, opravuje ovladač XvMC pro některé AGP karty a zásek X.Org 1.7 při restartu serveru, přičemž druhý opravuje pád X serveru a zmiňovaný zásek.
Google Nexus One dožije svůj krátký život coby vývojářský telefon. Google je bude nabízet registrovaným vývojářům aplikací pro Android. Google chtěl původně svůj telefon prodávat pouze prostřednictvím svého webového obchodu, ale později jej pustil i do běžné distribuční sítě. Ke zrušení online obchodu se Google rozhodl patrně proto, že Nexus One nebyl tak úspěšný, jak se očekávalo - za pět měsíců od uvedení na trh se prodalo kolem 500 tisíc kusů.
Damn Vulnerable Linux (DVL, Zatraceně zranitelný Linux) je distribuce s nejhoršími bezpečnostními problémy ze všech linuxových systémů. Obsahuje zastaralé, chybové, děravé a snadno cracknutelné verze oblíbených nástrojů jako Apache, MySQL, PHP, FTP, SSH atd. A to vše schválně, vývojáři DVL strávili spoustu času snahou o přípravu hrozivě nezabezpečeného systému. DVL je výukové prostředí pro seznámení s koncepty typu přetečení bufferu, SQL injection, reverzní inženýrství atd.
Firma Rackspace vydala OpenStack ako open source pod licencou Apache 2.0. OpenStack je softvér slúžiaci na správu cloud infraštruktúry. Prezentačné video.
Ve snaze vytvářet bezpečnější aplikace Mozilla Foundation rozjela kampaň odměňování za objevení kritických bezpečnostních chyb s nejvyšší prioritou. Za dosud nenareportovaný remote exploit můžete získat až 60000 Kč a tričko. Více informací na stránkách Mozilla security teamu.
Minulý týden byla publikována první veřejná verze 0.3.0 software Gow (Gnu On Windows). Cílem autora je vytvořit odlehčenou alternativu k prostředí Cygwin. Gow se instaluje klasickým Windows instalátorem. Přináší do prostředí Microsoft Windows cca 130 užitečných unixových nástrojů. Dle autora v aktuálních verzích. Bohužel tomu tak není. Gow například přichází s PuTTY 0.57, když aktuální verze je 0.60.
Sourceforge.net připravuje nový vzhled portálu. Nový kód v Pythonu by měl být open source a využívat technologií RabbitMQ, MongoDB, Git a Mercurial. Více informací na blogu jednoho z autorů.
Na wiki projektu Fedora se můžete dočíst a sledovat status schválených novinek. Mimo upgradů Gnome 3 a jazyků Python, Perl a Erlang bude nové vydání obsahovat Rakudo implementaci Perl 6 pro Parrot, kompilátor pro nový jazyk Go a balíky python-debug s rozšířenými debug buildy pro vývojáře. Přibude možnost instalovat z multipath zařízení, systemd nahradí upstart, protokol Spice přinese zlepšení podpory pro virtuální desktopy, nový OpenSCAP framework pro administraci bezpečnosti a další.
Největší setkání komunity okolo Gnome GUADEC se uskuteční v Haagu, Nizozemí již za necelý týden od 26. do 30. července. K dispozici je plán akcí a přednášek. Pořadatelé stále hledají dobrovolníky na pomoc s organizací.
Nová verze VCMI 0.81, portu Heroes of Might and Magic III, využívající knihovnu SDL vyšla ve verzi 0.81. Ta s sebou nese plnou podporu válečných strojů, teleportace při bitvách, nové artefakty a obrovskou spoustu dalších změn.
Server Groklaw přináší transkript soudního přelíčení kauzy SCO vs. Novell, jednání začalo 8. března, trvalo 15 dní a skončilo ve prospěch Novellu. O historii a pozadí se můžete dočíst například v článku SCO u soudu prohrála, Linux neutrpěl.
Dirk Hohndel 'Chief Linux and Open Source Technologist' Intelu poskytl rozhovor na letošní Akademy 2010 ve Finsku. Mluvil o vztahu komunity a korporací, jejich vzájemné podpoře, rostoucích možnostech zaměstnání open source vývojářů a zisku z proprietárního a open source softwaru z pohledu peníze vs. uspokojení a štěstí.
Vyšla nová verze hry inspirovaná v jistých internetových diskusích toliko diskutovanými Bulánky s názvem LentilWars, jenž nese označení 1.1.0. Oprav se dočkala síťová část hry (kvůli čemuž je hra nyní nekompatibilní s verzí 1.0.0), přibyla nová zbraň, AI začala být podporována i v multiplayeru a další změny. Stahovat pro svůj systém můžete z domovských stránek.
Firma Dell zveřejnila novou stránku, která má za úkol usnadnit zákazníkům výběr mezi nabízenými operačními systémy Windows a Ubuntu. Výmluvné srovnání říká, že Ubuntu je pro ty, kteří (1) neplánují používat Windows a (2) mají zájem o open-source programování.
O vizi a designu nového portálu fedoracommunity.org se můžete dočíst na blogu Máirín Duffy. Neváhejte komentovat design a ozvat se v případě, že spravujete nějakou českou/slovenskou či jinou verzi komunitního webu zabývajícího se projektem Fedora.
Nemáte co číst a hledáte nějakou odbornou literaturu? Zkuste stránky Open Books projektu nakladatelství O'Reilly. Najdete zde například CouchDB: The Definitive Guide, Asterisk: The Future of Telephony, Learning Debian GNU/Linux, Version Control with Subversion, Unix Text Processing a mnoho dalších.
Vyšla nová hlavní verze outlineru org-mode. Oznámení o vydání, seznam změn a stahovat můžete na stránkách projektu. V případě, že s outliner editory nemáte zkušenost doporučuji tento kratičký tutorial.
V rámci seriálu The A to Z of programming languages na Computerworld Australia vyšel zajímavý rozhovor s Alanem Kayem, kde se zamýšlí nad objektově orientovaným programováním, proč dodnes žádný skutečně kvalitní objektový systém nebyl vytvořen, proč jsme se od začátku osmdesátých let dočkali jen málo skutečných novinek, jak koresponduje iPad s jeho konceptem Dynabook atd.
openSUSE Education development team oznámil vydání speciální edice zaměřené na výuku jménem openSUSE 11.3 Edu: Linux for Education (zkr. Li-f-e). K dispozici je mnoho programů, které pokrývají většinu školských předmětů, kompilery a vývojová prostředí, stejně jako materiál pro rodiče.
Vyšla nová verze hudebního přehrávače Clementine - 0.4.2. Oproti verzi 0.4, která přidala mnoho nových funkcí, přináší jedinou, ale důležitou změnu - opravu bugu, kvůli němuž program nefungoval bez podpory FTS3 v sqlite. Stahovat můžete z oficiálních stránek.
Vyšlo Nokia Qt SDK 1.0, což je sada nástrojů pro vývoj aplikací pro Symbian a Maemo (MeeGo) v C++ a Qt. Zahrnuje především Qt Creator a Qt Simulator.
Vyšel TrueCrypt 7.0. Mezi hlavní novinky patří hardwarová akcelerace AES. Kromě toho opravuje spoustu chyb a přináší drobná vylepšení.
Mozilla oznámila vydání nových verzí Firefox 3.6.7 a Firefox 3.5.11, a Thunderbird 3.1.1 a Thunderbird 3.0.6. Tyto verze opravují několik chyb týkajících se problémů s bezpečností a stabilitou. Podrobnosti můžete zjistit v poznámkách k vydání: Firefox 3.6.7, Firefox 3.5.11, Thunderbird 3.1.1 a Thunderbird 3.0.6.
Na stránkách IBM developerWorks vyšel zajímavý článek, který vás provede kompilací Gimpu, vysvětlí logiku layoutu zdrojových kódů a ukáže, jak vytvořit vlastní editační nástroj.
Mark Dennehy na svém blogu píše o zkušenostech z příjímacích pohovorů do Google na pozici systém administrátora, konkrétně Site Reliability Engineer. Již je absolvoval dvakrát (2007, 2010) a v obou případech neúspěšně.
Na webu itmanagement.earthweb.com vyšel článek představující padesátku open source alternativ k oblíbeným finančním aplikacím. Pokud tedy hledáte software pro účetnictví, sestavování rozpočtů, správu investic nebo jiná využití, zkuste si tento seznam projít. Nechybí v něm samozřejmě ani KMyMoney, o kterém právě na AbcLinuxu vychází seriál.
KDE.News přináší rozhovor s vývojářem KDE Albertem Astalsem Cidem. Řeč přišla na správcování Okularu, KDE Edu, Akademy, KDE España i soukromý život vývojáře.
Do 31. července je stále ještě možné poslat příspěvky na openSUSE konferenci. Mezi témata patří hlavně spolupráce s upstream vývojáři či spolupráce mezi jednotlivými distribucemi.
V Praze se právě rozbíhá první český hackerspace s poetickým názvem brmlab. O konceptu hackerspaces se můžete dozvědět víc např. na hackerspaces wiki či wikipedii. Brmlab zatím nemá konkrétní prostor, ale už teď sdružuje mnoho šikovných lidí a zajímavé vybavení. Máte-li zájem přiložit ruku k dílu (víte, jak sehnat vhodný nekomerční prostor, chcete hackovat na projektech atd.), tak se nám určitě ozvěte, kontakty jsou uvedeny na brmlab.cz.
Linux journal píše o šikovném prográmku v PyGTK DeVeDe. Ten vám umožní rychle a jednoduše vytvořit CD (VCD, sVCD,CVD) nebo DVD přehratelná v domácích DVD přehrávačích. Interně používá Mplayer a Mencoder, díky nimž podporuje řadu video formátů pro vstupní videa.
Tým vývojářů KOffice vypsal soutěž šablon prezentací pro KPresenter. Pomozte vylepšit KPresenter tvorbou kvalitních šablon. Tvůrci tří nejlepších šablon získají tričko KOffice, všechny dost dobré šablony se pak objeví v nadcházející verzi KOffice 2.3. Pro přesné podmínky soutěže trvající do 15. září vizte odkazované oznámení.
Byla vydána nová verze desktopového PC-BSD 8.1. Jejím základem je FreeBSD 8.1-Release. Obsahuje KDE 4.4.5, vylepšenou podporu ZFS, opravuje řadu chyb v desktopových nástrojích. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Vývojáři na Gentoo založené italské distribuce Sabayon přidali ke stávajícím verzím s KDE a GNOME i verze s desktopovým prostředím LXDE a Xfce. Obsahují Linux 2.6.34, instalátor Anaconda a vyznačují se svou kompaktností a zaměřením na low-end počítače. Více informací v oznámení.
Tvůrci distribuce Linux Mint vydali verze s desktopovým prostředím LXDE a Xfce. Detailní přehled změn v oznámení(LXDE, Xfce). Zároveň se posunul i vývoj KDE varianty Mintu. Konečné ISO obrazy ještě k dispozici nejsou, ovšem jestliže máte nainstalovanou RC verzi a provedete update všech balíčků, je váš systém totožný s finální verzí.
Vyšla nová verze alternativní open-source implementace Flash Player - Lightspark 0.4.2. Ta nabízí lepší podporu YouTube a synchronizace zvuku, možnost použití fontconfig pro výběr fontů nebo podporu plug-inů Google Chrome. Detaily v oficiálním oznámení.
Diana Harrelson, americká studentka antropologie, vydala náhled zprávy ke svému výzkumu zabývajícím se udržováním, podporou a rozšiřováním online komunity vývojářů Fedory. Komunitu sledovala během celého release cyklu Fedory 13. Popisuje v ní otázky 'života' v komunitě od vstupu až po doporučení ohledně mentorských programů.
Během dneška by vyvojáři Mono měli přesunout repozitáře na Github, který nabídl bezplatný hosting a podporu nových funkcí pro organizace. Pokud se zdrojovými kódy projektu pracujete a máte otázky, neváhejte je položit, aby mohly být zahrnuty do GitFAQ.
Multimediální přehrávač Banshee v nové verzi 1.7.3 doplňuje podporu Amazon MP3 Store, Amazon MP3 Downloader a podcastového adresáře Miro (vizte článek Miro – internetová televize). Mezi další novinky patří nástroje na opravu metadat hudby, řada vylepšení vzhledu a nové API pro integrovaný prohlížeč s WebKitem.
Mnoho z vás jistě používá top
nebo htop
k sledování výkonu vašeho systému. Pokud byste měli zájem o další informace, nahlédněte do článku na techthrob.com. Ten představuje další užitečné programy – jedná se o iftop
, iotop
, pv
a latencytop
.
V poslední době se objevují názory, že se Ubuntu stává či už je 'komerční' distribucí řízenou zájmy firmy Canonical. Je to jen bublina, prospívá nebo škodí to distribuci, která má za jeden z cílů prosadit open source na většinu trhu s PC? Co na to vývojáři, se můžete dočíst na jejich blogu.
Asus také chystá tablet - ASUS EP101TC (neboli Eee Pad), ale na rozdíl od netbooků, u kterých Linux opustil, bude mít tablet OS Android, říká Netbooknews.com. EP101TC byl měl být v prodeji od 1. čtvrtletí 2011 (a tím pádem možná již s Android 3.0). Podívejte se na ukázkové video s prototypem.
Open Information Security Foundation oznámila vydání Suricata 1.0.0. Jedná se o aplikaci pro systém IDS a prevence. Na rozdíl od známého Snort využívá multi-threading a nabízí řadu pokročilých nastavení. Podrobnosti se dočtete v dokumentaci a stahovat můžete ze stránek projektu.
Nový Zéland sa chystá zakázať patentovateľnosť softvéru ako jedna z prvých krajín na svete. V článku zazneli názory, že sofvérové patenty škodia softvérovému priemyslu a sú často zneužívané. Miestne softvérové firmy si tento krok pochvaľujú.
Byla ohlášena změna plánu vydání Ubuntu 10.04.1 – první údržbové vydání pro Lucid Lynx vyjde až 12. srpna. Vývojáři tak budou mít na opravy chyb a testování dva týdny navíc.
Vyšla nová verze databázového systému SQLite 3.7.0. Hlavní novinkou je, že mechanismus kontroly transakcí nyní využívá Write-Ahead Log místo rolback journal. Změna přináší zvýšení výkonu, defaultně ale není zapnutá z důvodu zpětné kompatibility. Více v release logu.
Na Blogu firmy Enlogit vyšly dva zajímavé články shrnující novinky a změny v technologiích Red Hat Enterprise Virtualization 2.2 a Astaro Security Gateway V8.
Měsíc po vydání verze 1.1.0, kterou si stáhlo 17 milionů lidí, tvůrcí VLC Media Player oznámili vydání verze 1.1.1. Ta se zaměřuje především na opravu chyb, kvůli kterým docházelo k častým pádům programu a přidává lepší podporu ATI GPU, fixy v libVLC a opravy v překladu. Detaily v changelogu.
Sagan je rychlý, multi-threading, real time program implementovaný v C, monitorující události v systému a log souborech. Pro popis událostí používá pravidla podobná Snortu v případě detekce události může zapsat do Snort databáze (MySQL/PostgreSQL), použijete-li ho samostatně, poslat upozornění mailem nebo zapsat do log souboru pro zpracování externím programem. Verze 0.1.3 přináší řadu interních vylepšení.
Blender 2.53 Beta přináší všechny nové vlastnosti řady 2.5, nyní již jen testování a stabilizace, stabilní verze by měla vyjít do konce 2010. Novinky jsou nové uspořádání GUI, vlastní klávesové zkratky, systém nástrojů, nové metody pro moduly rozšíření, nové lépe integrované Python API a mnoho dalších.
Článek na thegeekstuff.com ukazuje, jak v BASHi pracovat s řetězci. Pokud ve svém skriptu chcete zjistit délku řetězce nebo například vyhledat a případně nahradit podřetězec, v článku najdete informace, jak toho docílit.
Portál phoronix.com prináša porovnanie výkonu distribúcie Debian GNU/Linux (linux kernel 2.6.32), Debian GNU/kFreeBSD (FreeBSD 7.3, 8.0 kernel) a FreeBSD (7.3, 8.0) v syntetických testoch. Testy prebiehali na architektúre i686. Verzia 64bitového denného zostavenia inštalátoru totiž nefungovala (s jadrom kFreeBSD) a taktiež túto architektúru nepodporoval jeden z dvojice laptopov (ThinkPad R52 a ThinkPad T61), na ktorých sa testy uskutočnili. Celkovo bolo uskutočnených dvadsaťsedem meraní, z toho v osemnástich bola úspešnejšia verzia s linuxovým jadrom.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
LeadTek WinFast DTV Dongle Mini - Inštalácia? | 1 | 17.7. 22:35 |
vykon atherosu v modu ap | 1 | 18.7. 21:01 |
temp1 - vysoká teplota | 3 | 19.7. 18:42 |
notebooková klávesnice generuje při stisku více znaků | 9 | 18.7. 22:01 |
Detekce 220V a signalizace po ethernetu | 6 | 19.7. 15:48 |
integrovana 5.1-jde jen stereo | 1 | 20.7. 09:39 |
moze to byt dobra doska pre linux a aj celkovo | 0 | 20.7. 13:47 |
AT90S2313 - jednocipy pod linuxem | 2 | 21.7. 12:29 |
usb kamera - restart usb ubuntu 10.04 | 2 | 21.7. 21:49 |
GSM brána - výlučne na odosielanie SMS | 3 | 21.7. 15:53 |
Switch se statickou CAM? | 4 | 22.7. 09:07 |
Kernel 2.6.32.4 a intel P55 4jadro - jede jen jedno | 3 | včera 17:48 |
Nejde zvuková karta | 1 | včera 18:58 |
Externí HDD není schopen pracovat s počítačem | 1 | včera 22:17 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
PL/pgSQL trigger | 1 | 22.7. 08:45 |
Poradna skupiny Arch Linux | Reakcí | Poslední |
X Server driver | 4 | 19.7. 19:32 |
Jak vypsat nainstalované balíčky nepatřící do žádné skupiny? | 2 | včera 17:56 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
C a nftw() pro rekurzivni prochazeni adresaru | 3 | 18.7. 18:39 |
Mergesort | 4 | 20.7. 21:43 |
Netbeans 6.9 IDE Python Debugger nelze spustit | 0 | 20.7. 15:43 |
Regexp na vymazání středníků mimo entit typu & amp ; | 6 | 21.7. 10:40 |
staticka deklarace funkci v C99 | 1 | 22.7. 13:13 |
ruby a invalid byte sequence in UTF-8 | 4 | včera 22:27 |
zmena ukazatele na promennou | 9 | včera 17:13 |
Lightbox v PHP? | 2 | včera 13:59 |
grep na slova | 1 | včera 18:44 |
BIProg Pomoc prosiiim | 1 | včera 20:13 |
Poradna skupiny Portál | Reakcí | Poslední |
Zamysleni se nad podporou hostingu projektu | 3 | 21.7. 10:25 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
Jak na to? | 2 | 19.7. 18:07 |
Freebsd , grub a linux na extended particii. | 1 | včera 13:35 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: