NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Za připojení k Internetu měsíčně platím (v Kč):
0 |
|
13% (183) |
1 - 500 |
|
47% (643) |
501 - 1000 |
|
30% (407) |
1001 - 1500 |
|
7% (95) |
> 1500 |
|
2% (30) |
Celkem 1358 hlasů
Vytvořeno: 31.1.2007 10:46
Tiskni
Sdílej:
Joj, díky, tak jsem to zkusil nainstalovat, a zdá se, že se čekací doba zkrátila - především ta hláška v informační liště "abclinuxu.cz kontaktován... Čeká se na odpověď" nenaběhne za vteřinu či dvě, ale okamžitě
Jen jsem nenašel, co přepisuje soubor /etc/resolv.conf, tak jsem do startovacího skriptu pdnsd přidal řádek, kde přepíšu resolv.conf svým vlastním
/etc/dhcp3/dhclient.conf
(Debian) a dopiš si tam ip své keše:
prepend domain-name-servers 192.168.1.1;Pak ti to bude resolv.conf přepisovat furt, ale na první místo ti to napíše právě tu keš.
davat kazdemu verejnou ip aby na nej lezli viry a vselijaka havet je proste zbytecnost.To bych nezmiňoval, to není omluva. Tohle by měl napravit někdo jiný.
NAT rozhodne ano, uzivatel verejnou IP nepotrebuje, kdyz jo, muze si o ni rict.hm, kolik je dnes těch uživatelů, kteří "rozhodně nepotřebují" Skype, bittorent a jiné opičárny, pro které se veřejná IP hodí? (že Skype nebo BT funguje i za NATem není argument - to je o čem tu hovoříme, kdyby nebylo NATu, tak nikdo nemusí nadávat, že Skype "prasí")
Mit v siti 50 chycenych Windows s neschopnym majitelem je moc moc moc zbytecnyho trafficu.to není argument pro NAT - bohužel máme také jenom jednu veřejnou IP na barák, NAT je nutností, nicméně stejně se občas nějaký vireček vyskytne, posledně nám jeden jouda vysloužil blokaci portu 25 mimo "firemní" server kvůli rozesílání spamu ... takže NAT vůbec nepomohl; jak psal již kolega výše, je to totéž, jako kdyby tam byl nahozen firewall
1) není ho potřeba, IPv4 adres je dost
2) přidaná hodnota je v porovnání s náklady nízká
Download: 927.624 kbit/s (115.953 kB/s) Upload: 916.872 kbit/s (114.609 kB/s) Web odezva: 27.5ms 34.8ms 59.2ms